Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie

wtorek, 23 czerwca 2015 09:44

W dniu 7 czerwca w Pruskich odbył się Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie. Organizatorem spotkania był Pan Pilarski - sołtys sołectwa Pruskie oraz rada sołecka. Zdjęcia obrazują atmosferę jaka panowała na spotkaniu. Sponsorami Dnia Dziecka byli: Wójt Gminy Osie, Sołtys wraz z Radą Sołecką.

Więcej: Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie

 

Kamienny krąg w Tleniu

wtorek, 23 czerwca 2015 08:25

Tleń, to nie tylko jedno z najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Borów Tucholskich. To także miejsce życia i aktywności mieszkańców. To dzięki ich inicjatywie oraz bezpośrednim zaangażowaniu Rady Sołeckiej w Tleniu oraz pomocy ze strony władz gminnych w centrum został przebudowany skwerek przy skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej z ul. Wierzbową. W kamiennym kręgu zamknięto część zieleni wraz z ciągiem spacerowym i ławkami. Jesteśmy przekonani, że miejsce to stanie się celem spacerów i rekreacji przeznaczonym dla mieszkańców i turystów.

Więcej: Kamienny krąg w Tleniu

 

Sołectwo Brzeziny - Dzień Dziecka

poniedziałek, 22 czerwca 2015 13:44

W dniu 5 czerwca 2015 roku na boisku szkolnym w Brzezinach zebrało się blisko 30 dzieci. Ogrom atrakcji rekreacyjno-sportowych przygotowała Mariola Antoszewska – sołtys wsi Brzeziny, która wspomagali członkowie Rady Sołeckiej i rodzice dzieci. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Osie, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Wdecki Park Krajobrazowy. Jak zwykle bywa na imprezach z udziałem dzieci nie zabrakło też słodkości. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz przygotowany przez strażaków z OSP Brzeziny. Wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w polewaniu wodą z węża strażackiego. Uczestnikom dopisała słoneczna pogoda, więc korzystając z okazji najodważniejsze dzieci skorzystały z darmowego „deszczu”. Na koniec strażacy zafundowali zainteresowanym dzieciom przejażdżkę wozem strażackim.


Więcej: Sołectwo Brzeziny - Dzień Dziecka

 

Miedzno - Dzień Matki i Dzień Dziecka

piątek, 19 czerwca 2015 09:31

W tym roku w sołectwie Miedzno 23 maja 2015 r. obchodzono Dzień Matki i Ojca. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, swych Rodziców nagrodziły własnoręcznie zrobionymi upominkami, a następnie przy słodkim poczęstunku powrócili do miłych wspomnień z dzieciństwa. Tydzień później, bo 30 czerwca br. to dzieciaki obchodziły swoje święto - Dzień Dziecka, na które przybyło ponad 50 osób! W tym roku gościem specjalnym był ks. Konrad Baumgart - proboszcz oskiej parafii, który przygotował konkurs, za który zwycięzca otrzymał upominek. Kolejną częścią imprezy, na którą dzieciaki czekały z niecierpliwością były konkurencje sportowe - przeciąganie liny, ścieżka sprawnościowa, kalambury "wyścig kelnerów", to tylko niektóre z nich. Poniżej przedstawiamy fotorelację z Miedzna.


Więcej: Miedzno - Dzień Matki i Dzień Dziecka

 

Jaszcz - Dzień Dziecka

czwartek, 18 czerwca 2015 11:36

Jak co roku, na miejscowym boisku sportowym odbył się Dzień Dziecka, organizowany przez Irenę Kozłowską - sołtysa wsi Jaszcz wspomaganą przez Radę sołecką oraz mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. Prowadzone przez panią sołtys liczne konkurencje sportowe umilały wspólnie spędzony czas, a wśród uczestników wzbudzały żywą reakcję. W tym roku dzieciaki rysowały piękne portrety swoich Mam. Każdy w dniu swojego święta otrzymał upominek. Przygotowano również kiełbaski z grilla oraz słodycze. Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się świetnie! Poniżej kilka zdjęć ze wspólnej zabawy :


Więcej: Jaszcz - Dzień Dziecka

 

Konsultacje społeczne Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego

czwartek, 18 czerwca 2015 09:06

Komitet Sterujący Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego na posiedzeniu w dniu 12 czerwca br. przyjął pierwszą wersję Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego. Strategia ORSG Powiatu Świeckiego powstała z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, partnerów społecznych i gospodarczych, instytucji rynku pracy, instytucji pomocy i integracji społecznej, Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”, szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne, zawodowe i ustawiczne, spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych z terenu powiatu świeckiego. Strategia ma stać się skutecznym narzędziem w procesie rozwoju Powiatu Świeckiego. Dzięki powiązaniu wskazanych w niej celów z planowanymi do realizacji działaniami, zapewniona zostanie ich kompleksowość oraz znacznie lepsza efektywność gospodarowania zasobami i środkami finansowymi. Strategia oprócz wskazania kierunków rozwoju, stanowić ma podstawowy instrument służący pozyskaniu funduszy unijnych oraz krajowych środków finansowych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Więcej: Konsultacje społeczne Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego

 

Nad Wdą 2015

środa, 17 czerwca 2015 13:33

W sobotę 13 czerwca odbyła się VII Impreza na Orientację „Nad Wdą 2015”, współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego. Na ośmiu trasach: pieszych, rowerowej i kajakowej sprawdzało swoje umiejętności 110 uczestników. Szczegółowe wyniki zawodów i mapy można znaleźć na stronie Bractwa Czarnej Wody www.bractwoczarnejwody.org.pl oraz Pucharu Borów Tucholskich www.pbt.turystyka.pl.

Następna Impreza na Orientację „Nad Wdą 2016” już za rok. Zapraszamy!!!

 

 

Ogłoszenie o wyborach na ławników

piątek, 12 czerwca 2015 08:26

31 grudnia 2015 r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2016-2019. W związku z tym Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy zwrócił się do Rady Gminy Osie z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Świeciu – 1 ławnika do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy. Na podstawie art. 160 § 1 i 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2015, poz.133 j.t.) RADA GMINY OSIE dokona wyboru ławników na kadencję 2016 – 2019. W terminie do dnia 30 czerwca 2015 r. kandydatów na ławników mogą zgłaszać radom gmin: prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych, oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru.

Więcej: Ogłoszenie o wyborach na ławników

 

Przetarg na sprzedaż samochodu pożarniczego

środa, 10 czerwca 2015 12:50

Wójt Gminy Osie ogłasza ofertowy nieograniczony przetarg na sprzedaż środka trwałego (Samochód specjalny pożarniczy marki STAR 244)  stanowiącego własność Gminy Osie. Osobą do kontaktów w sprawie przetargu jest Pan Mirosław Nagórski - tel. 607 647 066

Więcej: Przetarg na sprzedaż samochodu pożarniczego

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia pn. Rekultywacja składowiska odpadów ...

poniedziałek, 08 czerwca 2015 11:19

W dniu 05.06.2015 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Dz.U./S S107 pod numerem 193416-2015-PL opublikowane zostało ogłoszenie o udzieleniu zamówienia pn. Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Wierzchy, gmina Osie.

Opublikowane ogłoszenie o udzieleniu zamówienia >>> (100kB) pdf

 

Dzień Dziecka w Żurze

poniedziałek, 01 czerwca 2015 14:04

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków Koła 113 PZW w Osiu, sołectwa Wałkowiska oraz finansowemu wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, 31 maja na Polu Biwakowym w Żurze odbyły się drużynowe zawody wędkarskie,w których wzięło udział 18 drużyn. Zwycięzcom nagrody wręczał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu Pan Andrzej Kowalski. Wszystkim dziękujemy za przybycie, dobrą zabawę i zapraszamy za rok!


Więcej: Dzień Dziecka w Żurze

 

Kujawsko-Pomorskie "Lubię tu być"

poniedziałek, 01 czerwca 2015 12:13

Zachęcamy do wzięcia udziału w Obchodach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Każdy kto chce wziąć udział w zabawie, powinien przykleić naklejkę "Lubię tu być" w wybranym przez siebie miejscu (np. na rowerze, telefonie, tablecie), zrobić zdjęcie i wysłać poprzez fanpage Kujawsko-Pomorskie. Dla osób, które zdobędą największą liczbę polubień czekają nagrody: 2000 zł oraz 9 voucherów do SPA. Zgłoszenia i głosowanie odbędą się od 29 maja do 21 czerwca br. Wyniki zostaną opublikowane 23 czerwca 2015 r. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu. Naklejki pobrać można w tutejszym Urzędzie.


Więcej: Kujawsko-Pomorskie "Lubię tu być"

 

Zmiana terminu spotkania RunForestRun

poniedziałek, 01 czerwca 2015 09:15

UWAGA!!! Spotkanie z uczestnikami ostatnich Kolosów, Rafałem Lipińskim i Radosławem Literskim, którzy pieszo i rowerem pokonali trasę z Soczi do Stambułu, odbędzie się we wtorek 9 czerwca o godzinie 18.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Za zmianę bardzo przepraszamy.

VI SESJA RADY GMINY OSIE

piątek, 29 maja 2015 11:01

Sesja Rady Gminy OsiePrzewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 5 czerwca 2015 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się VI Sesja Rady Gminy Osie. Informujemy też, że informacje z prac Rady Gminy Osie, w tym: ogłoszenia o terminach sesji >>> oraz dostęp do protokołów z ostatnich sesji >>> znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osie >>> w zakładce RADA GMINY OSIE

Więcej: VI SESJA RADY GMINY OSIE

 

Zaproszenie na spotkanie - Run forest Run

czwartek, 28 maja 2015 12:04

Klub Przygody, prowadzony przez Bractwo Czarnej Wody we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osiu, organizuje spotkania z ludźmi, którzy przeżyli interesujące przygody w różnych dziedzinach życia, przede wszystkim podczas dalszych i bliższych podróży oraz wypraw.

We wtorek, 9 czerwca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbędzie się spotkanie z Rafałem Lipińskim i Radosławem Literskim – organizatorami i uczestnikami sztafetowej wyprawy (na zmianę rowerem i pieszo po kilkadziesiąt kilometrów dziennie) z Soczi (Rosja) do Stambułu (Turcja) – razem około 2000 kilometrów. Zapraszamy wszystkich na godzinę 18.30


alt

Zaproszenie na warsztaty

środa, 27 maja 2015 13:00

Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie (warsztaty) pt. „Wykorzystanie lokalnych zasobów w kreowaniu rozwoju obszarów wiejskich”. Szkolenie, mające formę warsztatów, dotyczy identyfikacji zasobów, tworzenia analizy SWOT, budowania perspektyw rozwoju lokalnego z wykorzystaniem doświadczeń bieżącego okresu programowania.


Więcej: Zaproszenie na warsztaty

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

środa, 27 maja 2015 08:13

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 26.05.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Przebudowa drogi Wierzchy – Zdroje” :

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Wybory Prezydenta RP - wyniki II tury

poniedziałek, 25 maja 2015 07:22

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Poniżej podajemy wyniki wyborów Prezydenta RP uzyskane w II turze w dniu 24 maja 2015 r. W II turze Andrzej Duda uzyskał 38,00% głosów, natomiast Bronisław Komorowski 62%. Frekwencja z pięciu Obwodowych Komisji Wyborczych na terenie Gminy Osie wyniosła 48,65%. 

Więcej: Wybory Prezydenta RP - wyniki II tury

 

Strona 19 z 64

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»