PSZOK czynny w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca

wtorek, 02 lipca 2013 11:25

OsieWójt Gminy Osie informuje, że od 1 lipca 2013 r. rozpoczął działanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zwany PSZOK-iem. Punkt ten mieści się na terenie składowiska odpadów komunalnych w Osiu. PSZOK czynny jest w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 7.00 do 15.00. W PSZOK-u przyjmowane będą odpady komunalne segregowane, takie jak: papier, szkło, tworzywo sztuczne, metal, odpady biodegradowalne, odpady niebezpieczne, opony samochodowe, gruz budowlany, odpady wielkogabarytowe, elektrośmieci itp. Odpady będą przyjmowane bezpłatnie. PSZOK przeznaczony jest dla osób fizycznych. Firmy winny zawrzeć stosowne umowy na odbieranie i zagospodarowanie odpadów z przedsiębiorstwem wpisanym do rejestru działalności regulowanej Gminy Osie, zajmującym się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.

 

Zawody rodzinne na strzelnicy w Osiu

piątek, 28 czerwca 2013 09:33

Zawody rodzinne Strzelnica OsieW dniu 23 czerwca br. na strzelnicy sportowo-myśliwsskiej w Osiu odbyły się Zawody Rodzinne o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotra Całbeckiego. Na strzelnicy rywalizowało ze sobą ponad 50 zawodników, nie zabrakło też kobiet. Najlepszymi w tym dniu okazali się: Jacek i Adam Pieścińscy z okregu toruńskiego. Tuż za nimi uplasowali się również toruńscy zawodnicy: Marcin i Piotr Rudniccy. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele okregu bydgoskiego: Łukasz i Andrzej Karpińscy. Barwy Osia reprezentowali: Karol i Zdzisław Gajerowie. Wszystkim zawodnikom dopingowali pozostali członkowie rodzin i sympatycy strzelectwa. Najlepszym dwudziestu zawodnikom puchary i nagrody wręczał Michał Grabski - Wójt Gminy Osie oraz Marek Droszcz - kierownik zawodów.

Więcej: Zawody rodzinne na strzelnicy w Osiu

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną ...

czwartek, 27 czerwca 2013 13:53

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 27.06.2013 r. zamówienia publicznego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną wraz z zasilaniem energetycznym i kablem sterowniczym w Osiu II etap - Budowa przepompowni głównej w Osiu.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną ...

 

Zawody strażackie w Osiu

środa, 26 czerwca 2013 21:07

W minioną sobotę na stadionie sportowym w Osiu odbyły się zawody strażackie Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Osie, Drzycim i Lniano. Na starcie stanęło 18 drużyn, w tym dwie kobiece (z Miedzna i Jeziorek). Kierownikiem zawodów był Mirosław Nagórski - Komendant gminny OSP Osie, a na co dzień strażak w PSP Świecie. Zespołem sędziów z Państwowej Starży Pożarnej w Świeciu kierował kapitan Tomasz Sadowski. W czasie zawodów swoich zawodników dopingowali włodarze poszczególnych gmin: Michał Grabski i Roman Waśkowski z gminy Osie, Zofia Topolińska z gminy Lniano oraz Waldemar Moczyński i Józef Gawrych z gminy Drzycim. Pierwszy raz w zawodach wzięła udział nowo powstała kobieca drużyna z Miedzna, ale o tym napiszemy w kolejnej relacji.

Więcej: Zawody strażackie w Osiu

 

Jak segregować odpady komunalne?

środa, 26 czerwca 2013 12:17

Właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi otrzymają worki na selektywnie zbierane odpady. Worki są w czterech kolorach, a ich przeznaczenie określono w tabeli poniżej:

Więcej: Jak segregować odpady komunalne?

 

Zaproszenie na XIX Dni Osia

piątek, 21 czerwca 2013 20:53

Dni Osia StachurskyZa dwa tygodnie, w sobotę 6 lipca, zapraszamy na Finał XIX Dni Osia. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Jacek Stachursky. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi na stadionie sportowym w Osiu, o godz. 17:30. Na scenie i stadionie czekają nas występy: The Sesame Street i Młodzieżowego Studia Piosenki, pokazy: Sekcji tanecznych IAMOS, Marcina Jagły - kartingowca i rajdowca, konkurs Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.


Więcej: Zaproszenie na XIX Dni Osia

 

Strony internetowe naszych szkół

piątek, 21 czerwca 2013 18:27

Szkoła Podstawowa w BrzezinachDostęp do wiedzy o przeszłości, teraźniejszości i czasie przyszłym staje się elementem dnia codziennego. Udostepnienie szerokiej informacji o tym co było, jest i będzie, dla firm, instytucji lub osób fizycznych stało się podstawą normalnego funkcjonowania w cybernetycznej rzeczywistości. Powiedzenie, że jak kogoś nie ma w Internecie, to nie istnieje, że jak "czegoś" nie ma w Internecie, to "to coś" nie istnieje - stało się dogmatem. Tym dogmatem kierowali się dyrektorzy szkół w naszej gminie, tworząc witryny internetowe swoich szkół. Warto więc zajrzeć na strony www szkół do których uczęszczają Wasze dzieci, aby chociaż poznać plan lekcji, terminy wywiadówek i zebrań rodziców lub też prześledzić bieżące wydarzenia z życia szkoły. Poniżej przedstawiamy linki do szkół w gminie Osie. Ze swojej strony dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych witryn oraz zapełnienia ich bogatą, na bieżąco aktualizowaną treścią.  

Więcej: Strony internetowe naszych szkół

 

Kto będzie wywoził odpady komunalne z naszych domów ?

czwartek, 20 czerwca 2013 20:09

Osie

Informujemy, że w dniu w dniu 17.06.2013 r. Gmina Osie podpisała z Wykonawcą umowę na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy.  Od 1 lipca 2013 r.  do 31 grudnia 2014 roku usługi te będą wykonywane przez: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o., ul. Ciepła 4, 86-100 Świecie.

Do 1 lipca br. Zakład Usług Komunalnych w Świeciu zobowiązany jest zapewnić pojemnik na zmieszane odpady komunalne, a dla właścicieli nieruchomości, którzy zadeklarowali segregację  worki na odpady segregowane. Równocześnie otrzymają Państwo harmonogram wywozu odpadów z terenu nieruchomości.

Pojemniki i worki zapewnione zostaną właścicielom nieruchomości, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wzór deklaracji do pobrania >>>

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Osie, pokój nr 13 u Pani Natalii Siekierkowskiej, tel. (52) 33 29 540 w godz. 7.15 do 15.15

 

Konkurs w Brzezinach rozstrzygnięty

czwartek, 20 czerwca 2013 18:03

BrzezinyW ubiegłą sobotę w Brzezinach odbyło się podsumowanie corocznego konkursu związanego z poprawą estetyki wsi Brzeziny, a realizowanego na przełomie grudnia i stycznia. Finał konkursu tradycyjnie odbywa się w czerwcu, w czasie kiedy wręczeniu nagród może towarzyszyć zabawa dla dzieci i dorosłych na świeżym powietrzu. Czas ten jest jednocześnie okazją do podziękowania wszystkim mieszkańcom za trud włożony w upiększanie wsi.

Więcej: Konkurs w Brzezinach rozstrzygnięty

 

Zawiadomienie o wyborze oferty - "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią..."

środa, 19 czerwca 2013 14:41

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną wraz z zasilaniem energetycznym i kablem sterowniczym w Osiu II etap - Budowa przepompowni głównej w Osiu.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty - "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią..."

 

Informacja z otwarcia ofert - "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią..."

środa, 19 czerwca 2013 10:59

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną wraz z zasilaniem energetycznym i kablem sterowniczym w Osiu II etap - Budowa przepompowni głównej w Osiu.

Więcej: Informacja z otwarcia ofert - "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią..."

 

Coraz bliżej końca budowy drogi do Warszawy

poniedziałek, 17 czerwca 2013 16:34

Warszawa we WierzchachKażda nowo budowana, czy remontowana droga w naszej, i nie tylko, gminie cieszy wszystkich kierowców. Postęp robót obserwowany jest nie tylko przez najbliżej mieszkających ludzi, ale też przez władze gminy i radnych powiatowych. Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, który wszystkie budowane czy remontowane drogi lustruje kilka razy w tygodniu, mówi - Mam świadomość wielu potrzeb remontowych w naszych drogach, więc każdy nowy, wybudowany odcinek drogi przyjmuję nie tylko z ogromnym zadowoleniem, ale też i satysfakcją.

Więcej: Coraz bliżej końca budowy drogi do Warszawy

 

Jak minął Dzień Dziecka w Pruskich

poniedziałek, 17 czerwca 2013 16:15

Pruskie, gm. Osie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Pruskich odbyła sie impreza plenerowa dla dzieci. Najmłodszym dzieciakom towarzyszyli rodzice lub rodzeństwo. Gwar i śmiech rozlegały się na placu przy świetlicy wiejskiej do samego wieczora. Nie zabrakło konkursów i słodyczy. Na koniec przewidziano tradycyjną kiełbaskę z ogniska. Organizatorem była Rada Sołecka wsi Pruskie, natomiast całość poprowadził Piotr Pilarski - sołtys wsi Pruskie. Sponsorami byli: Bank Spółdzielczy w Osiu i sklep spożywczy w Pruskich. Relację fotograficzną z imprezy przygotował Alfred Turzyński i to jego zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Więcej: Jak minął Dzień Dziecka w Pruskich

Podsumowanie Imprezy na Orientację „Nad Wdą 2013”

poniedziałek, 17 czerwca 2013 15:49

Osie, Bieg na orientacjęW sobotę 8 czerwca odbyła się Impreza na Orientację „Nad Wdą 2013”, kolejne w tym roku zawody Pucharu Borów Tucholskich. Po raz piąty (mały jubileusz) organizowało ją Bractwo Czarnej Wody. Patronat honorowy przyjęli Wójt Gminy Osie Pan Michał Grabski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie Pan Marek Sobczak. Zawody były współfinansowane ze środków województwa kujawsko-pomorskiego, jako, że Bractwo uzyskało grant w konkursie marszałkowskim.

Więcej: Podsumowanie Imprezy na Orientację „Nad Wdą 2013”

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych..."

poniedziałek, 17 czerwca 2013 13:25

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 17.06.2013 r. zamówienia publicznego pn. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych..."

Dzień Dziecka w Miedznie

poniedziałek, 10 czerwca 2013 15:03

Na Przebrodzie nad Strugą Sobińską, w dniu 2 czerwca 2013 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka spotkało się ponad 50 dzieci z sołectwa Miedzno. Dzieciom towarzyszyli rodzice i inni członkowie rodzin. Gwar, śmiech i wrzawa rozlegały się na leśnej polanie do późnych godzin wieczornych.

Więcej: Dzień Dziecka w Miedznie

 

Zawiadomienie o wyborze oferty - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych...

czwartek, 06 czerwca 2013 11:15

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty - Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych...

Informacja z otwarcia ofert - "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych..."

wtorek, 04 czerwca 2013 12:35

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Więcej: Informacja z otwarcia ofert - "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych..."

 

Strona 19 z 43

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»