Wyprawka szkolna, stypendium 2013

piątek, 19 lipca 2013 11:15

Wójt Gminy Osie informuje, o możliwości korzystania z następujących pomocy uczniom w roku szkolnym 2013/2014 - wyprawki szkolnej, stypendium i zasiłku szkolnego - wszystkie potrzebne informacje poniżej :


Więcej: Wyprawka szkolna, stypendium 2013

 

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C

piątek, 19 lipca 2013 11:01

W związku z przystąpieniem Gminy Osie do realizacji w 2013 r. „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim” UG Osie informuję, że w dniu 6 sierpnia 2013 r., odbędą się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminna Przychodnia w Osiu badania krwi na obecność przeciwciał anty – HCV i w kierunku HBsAg. Osoby – mieszkańcy gminy Osie, które chcą skorzystać z powyższych badań U w a g a! warunek – co najmniej dwukrotnie hospitalizowane, proszone są o zarejestrowanie się w okienku Rejestracji w SP ZOZ Gminna Przychodnia w Osiu. Ilość wykonywanych badań jest limitowana. Osoby w dniu badań proszone są o zabranie dowodu osobistego, długopisu i okularów /jeżeli to konieczne/ w celu wypełnienia stosownej ankiety.

Więcej: Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C

 

DNI OSIA 2013 !

piątek, 19 lipca 2013 10:07

Dni Osia, już dziewiętnaste, które odbyly się w sobotę, 6 lipca, jak co roku zaskoczyły organizatorów rekordowo wysoką frekfencją. Finałową imprezę, poprowadzoną przez Andrzeja Kowalskiego oraz Adama Szulca, zaczęliśmy turniejem brydża sportowego w restauracji Pod Orłem w Osiu, a następnie od godziny 17:30 mnóstwo atrakcji i konkursów czekało na nas na stadionie sportowym w Osiu. 

Więcej: DNI OSIA 2013 !

 

Przetarg na sprzedaż lokali mieszkalnych w Miedznie

poniedziałek, 15 lipca 2013 13:21

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokali mieszkalnych położonych w miejscowości Miedzno, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż lokali mieszkalnych w Miedznie

 

Dowóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Stara Rzeka, Radańska

piątek, 12 lipca 2013 13:37

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nim podczas przewozu do Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015, 20015/2016 na trasie Osie -Stara Rzeka - Radańska - Osie Wybudowania - Osie.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Stara Rzeka, Radańska

 

Pruskie - wakacje w Zakopanem

piątek, 12 lipca 2013 13:39

Pierwsze 10 dni lipca, 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Pruskich, spędziła swoje wakacje w Zakopanem na obozie krajoznawczym, połączonym z letnim kursem języka angielskiego " Język angielski w turystyce." Wyjazd był efektem napisania projektu w konkursie Wojewody Kujawsko-Pomowrskiego i uzyskania dotacji przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Brakujące środki zasponsorował Wójt Gminy Osie.

Więcej: Pruskie - wakacje w Zakopanem

 

Dowóz dzieci szkolnych do SP Wierzchy i ZS w Osiu

piątek, 12 lipca 2013 13:15

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Wierzchach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2013/2014,2014/2015,2015/2016 na trasie Osie - Łążek - Pruskie - Wierzchy - Tleń - Osie.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do SP Wierzchy i ZS w Osiu

 

Ogrody 2013

środa, 10 lipca 2013 10:21

W dniach 24 i 25 czerwca 2013 r. komisja powołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie, Pana Romana Waśkowskiego w składzie: Katarzyna Górecka – przewodniczący, Han Felicja i Noga Danuta, po raz ósmy dokonała oceny estetyki posesji mieszkańców naszej gminy. Każdy ogród jest wyjątkowy, posiada swój niepowtarzalny charakter. Komisja szczególnie zwracała uwagę na ogólny porządek, stan techniczny elementów, tzw. małej architektury – ławki, huśtawki, kąciki wypoczynkowe oraz kompozycje roślinne, pomysłowość, oryginalność, estetykę.

Więcej: Ogrody 2013

 

Konkurs fotograficzny „Gminy Powiatu Świeckiego w obiektywie”

czwartek, 11 lipca 2013 09:15

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Gminy Powiatu Świeckiego w obiektywie”. Celem głównym konkursu jest ukazanie w fotografii ciekawych, najbardziej wartościowych przyrodniczo miejsc i zasobów dziedzictwa przyrodniczego oraz historycznego Powiatu Świeckiego ze szczególnym uwzględnieniem gmin obejmujących obszar funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31.07.2013 roku, obowiązuje data dostarczenia zdjęć do siedziby Starostwa.

Więcej: Konkurs fotograficzny „Gminy Powiatu Świeckiego w obiektywie”

 

Wystawa malarstwa Zenona Bociana

środa, 03 lipca 2013 21:44

Zenon BocianW dniu 1 lipca 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się wernisaż prac malarskich Zenona Bociana. W uroczystości udział wzięli znajomi, sąsiedzi ze Starego Tartaku, rodzina i zaproszeni goście. Z. Bocian usłyszał wiele ciepłych słów, m.in. od Zenona Korytowskiego z Tucholi - uznanego w kraju artysty malarza, Andrzeja Kowalskiego - dyr. GOK Osie, Marka Sobczaka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Osie, Małgorzaty Obuchowskiej z Tucholi - malarki i ilustratorki książek oraz syna, Karola Bociana, znanego w środowisku leśników fotografika.

Więcej: Wystawa malarstwa Zenona Bociana

 

Sukces naszych uczniów na egzaminach gimnazjalnych

środa, 03 lipca 2013 20:52

Gimnazjum w OsiuUczniowie z Gimnazjum w Osiu od lat utrzymują się w czołówce placówek oświatowych osiągających wysokie wyniki w egzaminach końcowych. W piątek 28 czerwca br. absolwentów Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu żegnali Dyrektor Szkoły - Aleksandra Kater oraz Wójt Gminy Osie - Michał Grabski. W uroczystości wziął udział Poseł na Sejm RP - Jarosław Katulski, który uhonorował Gimnazjum w Osiu za najliczniejszy udział w konkursie pod hasłem „Nauka i Kariera”. W konkursie tym III miejsce zajął Paweł Mechliński z kl. III A. W tym roku gratulacje należą się uczniom i nauczycielom za wyniki zdecydowanie powyżej średniej w powiecie świeckim i tucholskim, województwie i kraju.

Więcej: Sukces naszych uczniów na egzaminach gimnazjalnych

 

PSZOK czynny w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca

wtorek, 02 lipca 2013 11:25

OsieWójt Gminy Osie informuje, że od 1 lipca 2013 r. rozpoczął działanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zwany PSZOK-iem. Punkt ten mieści się na terenie składowiska odpadów komunalnych w Osiu. PSZOK czynny jest w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 7.00 do 15.00. W PSZOK-u przyjmowane będą odpady komunalne segregowane, takie jak: papier, szkło, tworzywo sztuczne, metal, odpady biodegradowalne, odpady niebezpieczne, opony samochodowe, gruz budowlany, odpady wielkogabarytowe, elektrośmieci itp. Odpady będą przyjmowane bezpłatnie. PSZOK przeznaczony jest dla osób fizycznych. Firmy winny zawrzeć stosowne umowy na odbieranie i zagospodarowanie odpadów z przedsiębiorstwem wpisanym do rejestru działalności regulowanej Gminy Osie, zajmującym się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.

 

Zawody rodzinne na strzelnicy w Osiu

piątek, 28 czerwca 2013 09:33

Zawody rodzinne Strzelnica OsieW dniu 23 czerwca br. na strzelnicy sportowo-myśliwsskiej w Osiu odbyły się Zawody Rodzinne o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotra Całbeckiego. Na strzelnicy rywalizowało ze sobą ponad 50 zawodników, nie zabrakło też kobiet. Najlepszymi w tym dniu okazali się: Jacek i Adam Pieścińscy z okregu toruńskiego. Tuż za nimi uplasowali się również toruńscy zawodnicy: Marcin i Piotr Rudniccy. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele okregu bydgoskiego: Łukasz i Andrzej Karpińscy. Barwy Osia reprezentowali: Karol i Zdzisław Gajerowie. Wszystkim zawodnikom dopingowali pozostali członkowie rodzin i sympatycy strzelectwa. Najlepszym dwudziestu zawodnikom puchary i nagrody wręczał Michał Grabski - Wójt Gminy Osie oraz Marek Droszcz - kierownik zawodów.

Więcej: Zawody rodzinne na strzelnicy w Osiu

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną ...

czwartek, 27 czerwca 2013 13:53

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 27.06.2013 r. zamówienia publicznego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną wraz z zasilaniem energetycznym i kablem sterowniczym w Osiu II etap - Budowa przepompowni głównej w Osiu.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną ...

 

Zawody strażackie w Osiu

środa, 26 czerwca 2013 21:07

W minioną sobotę na stadionie sportowym w Osiu odbyły się zawody strażackie Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Osie, Drzycim i Lniano. Na starcie stanęło 18 drużyn, w tym dwie kobiece (z Miedzna i Jeziorek). Kierownikiem zawodów był Mirosław Nagórski - Komendant gminny OSP Osie, a na co dzień strażak w PSP Świecie. Zespołem sędziów z Państwowej Starży Pożarnej w Świeciu kierował kapitan Tomasz Sadowski. W czasie zawodów swoich zawodników dopingowali włodarze poszczególnych gmin: Michał Grabski i Roman Waśkowski z gminy Osie, Zofia Topolińska z gminy Lniano oraz Waldemar Moczyński i Józef Gawrych z gminy Drzycim. Pierwszy raz w zawodach wzięła udział nowo powstała kobieca drużyna z Miedzna, ale o tym napiszemy w kolejnej relacji.

Więcej: Zawody strażackie w Osiu

Jak segregować odpady komunalne?

środa, 26 czerwca 2013 12:17

Właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi otrzymają worki na selektywnie zbierane odpady. Worki są w czterech kolorach, a ich przeznaczenie określono w tabeli poniżej:

Więcej: Jak segregować odpady komunalne?

 

Zaproszenie na XIX Dni Osia

piątek, 21 czerwca 2013 20:53

Dni Osia StachurskyZa dwa tygodnie, w sobotę 6 lipca, zapraszamy na Finał XIX Dni Osia. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Jacek Stachursky. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi na stadionie sportowym w Osiu, o godz. 17:30. Na scenie i stadionie czekają nas występy: The Sesame Street i Młodzieżowego Studia Piosenki, pokazy: Sekcji tanecznych IAMOS, Marcina Jagły - kartingowca i rajdowca, konkurs Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.


Więcej: Zaproszenie na XIX Dni Osia

Strony internetowe naszych szkół

piątek, 21 czerwca 2013 18:27

Szkoła Podstawowa w BrzezinachDostęp do wiedzy o przeszłości, teraźniejszości i czasie przyszłym staje się elementem dnia codziennego. Udostepnienie szerokiej informacji o tym co było, jest i będzie, dla firm, instytucji lub osób fizycznych stało się podstawą normalnego funkcjonowania w cybernetycznej rzeczywistości. Powiedzenie, że jak kogoś nie ma w Internecie, to nie istnieje, że jak "czegoś" nie ma w Internecie, to "to coś" nie istnieje - stało się dogmatem. Tym dogmatem kierowali się dyrektorzy szkół w naszej gminie, tworząc witryny internetowe swoich szkół. Warto więc zajrzeć na strony www szkół do których uczęszczają Wasze dzieci, aby chociaż poznać plan lekcji, terminy wywiadówek i zebrań rodziców lub też prześledzić bieżące wydarzenia z życia szkoły. Poniżej przedstawiamy linki do szkół w gminie Osie. Ze swojej strony dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych witryn oraz zapełnienia ich bogatą, na bieżąco aktualizowaną treścią.  

Więcej: Strony internetowe naszych szkół

 

Strona 19 z 43

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»