Zebranie wiejskie w Jaszczu

wtorek, 04 grudnia 2012 09:38

W czwartek 29 listopada 2012 r. w sołectwie Jaszcz odbyło się spotkanie wiejskie, w którym uczestniczyło kilkunastu mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. W swoim sprawozdaniu sołtys wsi Irena Kozłowska informowała o zrealizowanych imprezach na terenie Jaszcza, w tym: Dniu dziecka i znanego w całej gminie Festynie w Jaszczu. Wydarzeniem tego roku była też wycieczka do Warszawy skierowana do najaktywniejszych mieszkańców sołectwa w której udział wzięły 22 osoby. Podsumowanie rocznej działalności Rady Gminy Osie przedstawił Przewodniczący Rady Roman Waśkowski, natomiast o zrealizowanych w roku 2012 oraz o planowanych na rok 2013 inwestycjach gminnych informował Michał Grabski –Wójt Gminy Osie. Zebrani mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli wiadomość o planowanej w 2013 r. przebudowie drogi Jaszcz – Nowy Jaszcz.

Więcej: Zebranie wiejskie w Jaszczu

 

Radosna szkoła w Osiu

piątek, 30 listopada 2012 12:06

Program Radosna Szkoła jest okazją dla każdej szkoły na zbudowanie placu zabaw, który dostarczy uczniom rozrywkę dla długie lata. Gmina Osie również zdecydowała się na budowę takiego obiektu. Utworzenie placu zabaw to dla dzieci nowa strefa aktywnej zabawy. Na miękkiej i bezpiecznej powierzchni zamontowane są urządzenia, które zapewniają uczniom aktywność ruchową i z pewnością umilają pobyt w szkole. Obiekt został wybudowany przy Zespole Szkół w Osiu, a konkretnie przy tzw. "Jutrzence". Finansowany został z budżetu gminy i ze środków Wojewody Kujawsko- Pomorskiego. Projekt wykonany został przez firmę FIOR Sp. z o.o. z Wrocławia, a wartość inwestycji wyniosła ponad 130 tysięcy zł.

Więcej: Radosna szkoła w Osiu

 

Starosta dziękuję za pomoc w zwalczaniu skutków trąby powietrznej

czwartek, 29 listopada 2012 09:13

W dniu 23 listopada 2012 r. Marzena Kempińska - Starosta Powiatu Świeckiego zorganizowała spotkanie podsumowujące działania związane z przejściem przez naszą gminę trąby powietrznej. W Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu jednostki zarządzania kryzysowego, władze samorządowe Osia oraz kierownicy instytucji i organizacji biorących udział w usuwaniu skutków wydarzeń z dnia 14 lipca br. przedstawili szczegółowo decyzje podejmowane w dniu 14 lipca i kolejnych dniach walki ze skutkami żywiołu.

Więcej: Starosta dziękuję za pomoc w zwalczaniu skutków trąby powietrznej

 

Informacje z ostatniej Sesji Rady Gminy Osie

środa, 28 listopada 2012 12:03

Tym razem XVII Sesja Rady Gminy Osie rozpoczęła się w dniu 20.11.2012 r. od przeglądu inwestycji zrealizowanych w ostatnim okresie. Na początek nasi samorządowcy obejrzeli całkowicie zmodernizowaną stację uzdatniania wody i nowe ujęcie wody z poziomu trzeciorzędowego tj. blisko 100 m. pod powierzchnią ziemi. W dalszej kolejności radni zapoznali się ze zmodernizowaną latem drogą gminna Osie- Jaszcz i nowo wybudowanym boiskiem wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Brzezinach, natomiast w Osiu przyglądali się zmodernizowanym sanitariatom przy Zespole Szkół w Osiu oraz świeżo zakończonej budowie szkolnego placu zabaw „Radosna szkoła” przy ul. Ks. Semraua. W Tleniu dokonali przeglądu byłego Wiejskiego Domu Kultury.

Więcej: Informacje z ostatniej Sesji Rady Gminy Osie

 

Zaproszenie na koncert do oskiego kościoła

środa, 28 listopada 2012 06:15

Kościół parafialny w OsiuSerdecznie zachęcamy Państwa do udziału w koncercie, który odbędzie się w dniu 30 listopada, o godz. 17:00, w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. W tym dniu w przepięknej scenerii oskiego kościoła wspólnie z Toruńskim Kwartetem Smyczkowy wystąpi Elżbieta Szczurko. Koncert w Osiu jest jednym ze 120 koncertów w zabytkach, które zostały objęte zakresem projektu pn. „Dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego – wsparcie opieki nad zabytkami w 2012 roku”. Pomysłodawcą i Liderem projektu mającego na celu ochronę i zachowanie obiektów sakralnych i kulturalnych naszego województwa jest Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzięki temu projektowi w bieżącym roku odnowiona została kopuła wieży naszego kościoła parafialnego.

Więcej: Zaproszenie na koncert do oskiego kościoła

 

Budowa ogrodu edukacji ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie

środa, 28 listopada 2012 05:47

W nowo wybudowanym ogrodzie znajduje się drewniana wiata z ławkami i stołami,  oczka wodne, mnóstwo różnorodnych roślin oznakowanych tabliczkami,  a wzdłuż ścieżek ławki, kosze i co najważniejsze, szereg tablic edukacyjnych.  Całość parku została ogrodzona, a tuż przy siedzibie Wdeckiego Parku Krajobrazowego znajduje się główna brama. Ogród znajduje się w prostokącie zamkniętym pomiędzy Kościołem parafialnym w Osiu, siedzibą Nadleśnictwa Osie, dawnymi blokami nadleśnictwa i ul. Polną. Wejście zlokalizowane jest od strony Nadleśnictwa i siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Więcej: Budowa ogrodu edukacji ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie

 

Zebranie wiejskie Sołectwa Brzeziny

wtorek, 27 listopada 2012 14:27

W dniu 22 listopada 2012 r. w remizie strażackiej w Brzezinach odbyło się Zebranie wiejskie, podsumowujące okres ostatnich 12 miesięcy. Zebranie poprowadził Dariusz Bocian – sołtys wsi Brzeziny. Na spotkanie przybyło kilkunastu, najbardziej aktywnych mieszkańców sołectwa. O zrealizowanych w roku 2012 i planowanych na rok 2013 inwestycjach gminnych, poinformował Michał Grabski –Wójt Gminy Osie. Na pytania dotyczące remontu dróg odpowiadał zainteresowanym mieszkańcom Marek Lejk z Urzędu Gminy Osie. Wszyscy obecni wyrazili zadowolenie z nowego, wybudowanego w bieżącym roku boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Brzezinach oraz zmodernizowanej w technologii asfaltu drogi Osie- Jaszcz przebiegającej przez sołectwo Brzeziny.

Więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Brzeziny

 

Zebranie wiejskie Sołectwa Osie

wtorek, 27 listopada 2012 14:07

W dniu 19 listopada Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbyło się Zebranie wiejskie Sołectwa Osie. Zebranie poprowadziła sołtys wsi Osie – Pani Janina Warzyńska, która w formie sprawozdania przedstawiła zakres działalności Rady Sołeckiej w Osiu za miniony okres. Podsumowanie rocznej działalności Rady Gminy Osie zaprezentował Przewodniczący Rady Roman Waśkowski. Natomiast o zrealizowanych inwestycjach oraz wydarzeniach kulturalno-sportowych, jakie odbyły się na terenie naszej gminy w formie prezentacji z licznymi fotografiami mówił i pokazywał Michał Grabski –Wójt Gminy Osie.

Więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Osie

 

Ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego O PUCHAR WÓJTA GMINY OSIE

wtorek, 27 listopada 2012 09:39

W niedzielę, 18 listopada w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu, odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Osie i Puchar Okręgu. Turniej przyciągnął aż 165 par z różnych zakątków Polski. Początkowo, turniej odbywać się miał na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Osiu, niestety ze względu na złą akustykę, przeniesiony został do jednej ze świeckich szkół. To niecodzienne widowisko przyciągnęło rzeszę widzów. Organizatorami byli: Michał Bystry ze Szkoła tańca Top Dance z Bydgoszczy, Andrzej Kowalski z Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu i Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, którzy po zakończonym turnieju jednogłośnie zapowiedzieli, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja tego przedsięwzięcia.

Więcej: Ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego O PUCHAR WÓJTA GMINY OSIE

 

3 lata Chorus Osensis

środa, 14 listopada 2012 11:51

Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "Chorus Osensis" pod dyrekcją Michała Rajewskiego, z okazji 3 rocznicy swojej działalności, przygotowało w miniony, sobotni wieczór Jubileuszowy Koncert. Wykonane zostały utwory sakralne i rozrywkowe. Prezes chóru, Dawid Warzyński, dokonał podsumowania 3 letniej pracy chóru, dziękując przy tym przyjaciołom, którzy wspierają chór finansowo. Licznie zgromadzona publiczność, podziękowała wszystkim chórzystom głośnymi brawami. Na zgromadzonych w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu występ chóru pozostawił niezapomniane wrażenie. Już dzisiaj zapraszamy na zapowiadany, kolejny koncert - tym razem z kolędami. O terminie powiadomimy w terminie późniejszym.

Więcej: 3 lata Chorus Osensis

 

Dzień Niepodległości

środa, 14 listopada 2012 11:00

11 listopada mieszkańcy Gminy Osie uczcili 94 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta, następnie dalsza część, akademia, odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Podczas obchodów, Przewodniczący Rady Gminy Osie  Roman Waśkowski wraz z Wójtem Gminy Osie Michałem Grabskim wręczyli honorowe odznaki Ministra Rolnictwa "Zasłużony dla Rolnictwa" rolnikom z naszej gminy: Piotrowi Kuzimskiemu, Jerzemu Kuzimskiemu, Januszowi Góreckiemu, Pawłowi Ziółkowskiemu, Adamowi Buchholz, Jerzemu Wótkowskiemu i Jerzemu Krupa.

Więcej: Dzień Niepodległości

 

Informacja o wynikach drugiego przetargu na sprzedaż samochodu

środa, 07 listopada 2012 11:35

Informacja o wynikach drugiego przetargu  na sprzedaż samochodu ciężarowego wraz z HDS typu HIAB:


Więcej: Informacja o wynikach drugiego przetargu na sprzedaż samochodu

 

Koncert Jubileuszowy CHORUS OSENSIS

środa, 07 listopada 2012 09:14

Serdecznie zapraszamy na koncert jubileuszowy z okazji trzeciej rocznicy istnienia chóru CHORUS OSENSIS z Osia, który odbędzie się 10 listopda 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu o godzinie 19:00 !!!

Więcej: Koncert Jubileuszowy CHORUS OSENSIS

II Przetarg na sprzedaż samochodu ciężarowego

poniedziałek, 22 października 2012 09:10

Gminny Zakład Komunalny ogłasza II przetarg na sprzedaż samochodu ciężarowego wraz z HDS typu HIAB.

Więcej: II Przetarg na sprzedaż samochodu ciężarowego

 

Ankieta w sprawie gospodarowania odpadami komunalnymi

środa, 17 października 2012 15:11

PojemnikWedług znowelizowanych przepisów gminy przejmą od właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych. Gmina w formie przetargu wyłoni firmę, która będzie odbierać odpady od wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy zobowiązani będą ponosić na rzecz gminy opłatę za gospodarowanie odpadami. Osoby segregujące, będą płacić niższą stawkę. W związku z powyższym Urząd Gminy Osie prosi o wypełnienie zamieszczonej poniżej ankiety, która pomoże nam w odpowiednim dostosowaniu ustawy do realiów naszej Gminy.

Więcej: Ankieta w sprawie gospodarowania odpadami komunalnymi

Radańska - "Łączymy pokolenia"

poniedziałek, 15 października 2012 10:50

Dnia 6.10.2012 r. dzięki gościnności Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, odbyło się kolejne spotkanie integracyjne wsi Radańska, które miało na celu łączenie pokoleń oraz zapoznanie się wszystkich mieszkańców Sołectwa. W czasie trwania zabawy zorganizowano konkursy sportowo- taneczne dla dzieci i młodzieży (uczestników konkursów było aż 37! ). Zabawę poprowadził Pan Mirosław Leśniak z Radogoszczy. Po zakończonych konkursach każde dziecko od roczku do pełnoletniości zostało obdarowane z rąk Pani Sołtys - Krystyny Parteka, upominkiem, który ufundowany został przez Wójta Gminy Osie. Doskonała zabawa, piękna muzyka, mnóstwo uśmiechu zarówno dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów umiliły spędzony tam czas. Organizatorzy dziękują wszystkich mieszkańcom wsi Radańska za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę.

Więcej: Radańska - "Łączymy pokolenia"

 

Odwołanie zakazu sprzedaży alkoholu

czwartek, 11 października 2012 14:20

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego o zniesieniu wstrzymania wprowadzenia do obrotu napojów alkoholowych o zawartości powyżej 20% alkoholu, wyprodukowanych na terenie Republiki Czeskiej :

Więcej: Odwołanie zakazu sprzedaży alkoholu

Wielki pożar lasu w leśnictwie Wydry!

czwartek, 11 października 2012 14:26

W piątkowe popołudnie, 28 września br. strażacy z OSP Osie otrzymali informację o pożarze lasu w Leśnictwie Wydry. Pożar o szerokości ok. 80 mb. rozprzestrzeniał się w sosnowych i brzozowych zagajnikach, w trudno dostępnym terenie,  w samym środku lasu. Wkrótce na miejscu pojawiły się ciężkie samochody strażackie oraz dziesiątki strażaków z ochotniczych straży pożarnych z gmin Osie i Drzycim, a także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Więcej: Wielki pożar lasu w leśnictwie Wydry!

 

Strona 19 z 37

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»