Nowa wiata autobusowa w Osiu

piątek, 01 kwietnia 2016 15:46

Osie

W ostatnich dniach na ul. Ks. Semraua pojawił się nowy przystanek autobusowy. Istniejący przystanek, zbudowany z elementów betonowych najlepsze lata miał za sobą, a jego stan techniczny prosił się o wymianę. Tak też się stało przed Świętami Wielkanocnymi. Nowa wiata przystankowa nawiązuje kształtem i kolorystyką do przystanków stawianych na terenie gminy Osie przy okazji remontów i przebudowy dróg. Nowa wiata wraz z podbudową z kostki betonowej została sfinansowana ze środków budżetu gminy. Całość zamknęła się w kwocie 4,5 tys. złotych.

Więcej: Nowa wiata autobusowa w Osiu

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

czwartek, 31 marca 2016 11:20

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu zamówienia publicznego na roboty budowlane pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej w Osiu”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

 

Dobrych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

czwartek, 24 marca 2016 15:21


Z nadzieją na pokój w domach naszych i na świecie składamy życzenia wzajemnej życzliwości i radości z przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Niech nadchodzące Święta staną się dla nas wszystkich źródłem pokoju, nadziei, siły oraz wzajemnego zrozumienia się. Niech przyniosą rodzinne ciepło i chwile wypełnione nadzieją budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz rodzinnej atmosfery w gronie najbliższych

życzą

Roman Waśkowski  - Przewodniczący Rady Gminy Osie wraz z radnymi Rady Gminy Osie

Michał Grabski - Wójt Gminy Osie wraz z pracownikami Urzędu Gminy Osie


Osie


 

Miedzno - trzy okazje w jednym dniu

czwartek, 24 marca 2016 13:26

MiedznoW dniu 11 marca 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Miedznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najładniejszy wystrój posesji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wójt Gminy Osie - Michał Grabski, Przewodniczący Rady Gminy – Roman Waśkowski oraz przewodnicząca komisji konkursowej - Felicja Hann, wręczyli paniom nagrody za piękne wystroje swoich domów i ogrodów, a przede wszystkim za włożony wysiłek i trud w ich wykonaniu. Korzystając z obecności tylu Pań z Miedzna, Strażacy z OSP Miedzno, Rada Sołecka oraz Radni z Rady Gminy wręczyli kwiaty, a przedstawiciele Gminy Osie na ręce sołtys Ewy Czerwińskiej wręczyli przywiezione ze sobą torty. Uroczystość poprzedzona została występem artystycznym w wykonaniu Juli i Czarka Nagórskich. Także panie z Miedzna, z okazji Dnia Mężczyzn, przypadającego w dniu 10 marca, odwzajemniły życzenia składając je obecnym panom i w prezencie darując im słodkie upominki. Na koniec sołtys Ewa Czerwińska podziękowała wszystkim gościom za mile spędzony czas, pamięć oraz złożone życzenia z okazji jeszcze innego święta, tj. przypadającego w dniu 11 marca - Dnia Sołtysa.

Więcej: Miedzno - trzy okazje w jednym dniu

 

W Osiu rozdano plastyczne Oskary

środa, 23 marca 2016 16:54

Osie Konkurs plastyczny18 marca 2016 r. odbył się 26 finał Konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka". To nie tylko najstarszy, ale i najbardziej prestiżowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży organizowany w regionie Borów Tucholskich. Na uroczystą galę finałową przybyło 124 laureatów z ponad 40 placówek oświatowych i kulturalnych. Spośród kilku tysięcy wykonanych prac platycznych nauczyciele i opiekunowie przedstawili komisji konkursowej prawie 900 obrazów i form przestrzennych. Z tej ogromnej liczby, Jury w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska i Marek J. Lejk, wyłoniło i wskazało do nagrodzenia i wyróżnienia prace 124 laureatów. W przeciwieństwie do prawdziwych Oskarów, w Osiu na sali w Osiu nie było nominowanych i zwycięzców. Wszyscy byli zwyciężcami. Zgodnie z naszą tradycją każdy laureat otrzymał nagrody lub wyróznienie w postaci książki lub książek o tematyce ekologiczno- przyrodniczej.

Więcej: W Osiu rozdano plastyczne Oskary

 

Kilka słów o zebraniu wiejskim w Osiu

środa, 23 marca 2016 13:47

OsieW dniu 15 marca br. w Osiu odbyło się zebranie sołeckie. Zebraniu przewodniczyła Hanna Rink – sołtys wsi Osie. W spotkaniu uczestniczyło blisko 40 mieszkańców sołectwa. Na wstępie Hanna Rink przedstawiła zebranym ubiegłoroczne dokonania Rady Sołeckiej oraz udział w wydarzeniach realizowanych na terenie gminy. W dalszej kolejności Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie omówił najważniejsze dla mieszkańców decyzje i dokonania Rady Gminy Osie za rok 2015. Natomiast inwestycje wykonane w ubiegłym roku w formie prezentacji multimedialnej przedstawił zebranym Michał Grabski – Wójt Gminy Osie. W trakcie prezentacji na bieżąco omawiał ważniejsze wydarzenia. Przedstawił też plany i działania inwestycyjne na rok 2016. Podczas dyskusji poruszone zostały sprawy związane z poprawą estetyki wsi oraz informacji o zasadach załatwiania spraw w Urzędzie Gminy przez osoby niepełnosprawne.

Więcej: Kilka słów o zebraniu wiejskim w Osiu

 

Informacja „500+” w Gminie Osie

środa, 23 marca 2016 09:11

500+ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu informuje, że od dnia 29 marca 2016 roku będą do pobrania wnioski na „500+”.

Wnioski wydawane będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Osiu w biurze nr 23 w godzinach od 7.15- 15.15.

Od dnia 29.03.2016 r. wnioski dostępne będą również na stronie internetowej www.gopsosie.pl

 

Informacja dla osób niepełnosprawnych

wtorek, 22 marca 2016 13:52

OsieWójt Gminy Osie informuje, że osoby niepełnosprawne w Urzędzie Gminy Osie obsługiwane są przez pracownika Sekretariatu Urzędu Gminy Osie (parter pokój nr 10, tel. 52 33 29 540, 52 33 29 591). Pracownik sekretariatu pomoże osobom niepełnosprawnym w uzyskaniu niezbędnych informacji z zakresu działalności Urzędu i przywołaniu pracownika merytorycznie odpowiedzialnego do załatwienia sprawy. Wejście do budynku Urzędu Gminy Osie dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony Przedszkola Publicznego w Osiu. Parking dla niepełnosprawnych (1 stanowisko) znajduje się na parkingu ogólnym.


 

Nowy Szpital w Świeciu informuje o zmianie numerów telefonów

wtorek, 22 marca 2016 10:28

Nowy Szpital ŚwiecieOd 1 kwietnia 2016 r. w Nowym Szpitalu w Świeciu będzie obowiązywała wyłącznie nowa numeracja telefoniczna. Dotychczasowe numery zostaną zastąpione numerami zaczynającymi się od numeru 41 240.... Aktualne numery telefonów podane są na stronie internetowej www.nowyszpital.pl w zakładce „Kontakt”. Informacji udziela również personel Nowego Szpitala w Świeciu. Używanie nowych numerów nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla osób dzwoniących. Poniżej wykaz podstawowych numerów:

Więcej: Nowy Szpital w Świeciu informuje o zmianie numerów telefonów

 

Zebrania w OSP z Gminy Osie

poniedziałek, 21 marca 2016 11:34

OSP OsieW sobotę 12 marca zebranie w OSP Łążek zakończyło serie zebrań sprawozdawczo – wyborczych Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Osie. Jako piersi w gminie zebranie przeprowadzili strażacy z OSP Brzeziny. 13 lutego Krystian Lisewski Prezes OSP Brzeziny otworzył Zebranie sprawozdawczo –wyborcze. Tydzień po Brzezinach w sobotni wieczór 20 lutego na Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu druh Mieczysław Gawron Prezes OSP Osie otworzył zebranie oskich strażaków. Podczas wyborów w Osiu obecni byli przedstawiciele Komendy Powiatowej, Komendant Powiatowy st.bryg. Janisław Buller i mł.bryg. Jakub Grzywacz.

Więcej: Zebrania w OSP z Gminy Osie

 

Wybór najkorzystniejszej oferty na przebudowę i rozbudowę budynku Zespołu Szkół w Osiu

piątek, 18 marca 2016 14:41

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej w Osiu”.

Więcej: Wybór najkorzystniejszej oferty na przebudowę i rozbudowę budynku Zespołu Szkół w Osiu

 

Brzeziny świętują Dzień Kobiet

wtorek, 15 marca 2016 13:24

BrzezinyÓsmy marca to święto wszystkich kobiet i właśnie z myślą o nich Sołtys Mariola Antoszewska i Rada Sołecka wsi Brzeziny przygotowali niespodziankę – wyjazd do pobliskiego Fojutowa. Zajazd, w którym przebywały wywarł na nich ogromne wrażenie. Jedną z atrakcji dla pań był basen - uśmiech nie znikał z twarzy. Smaczna, regionalna kuchnia, miła atmosfera – wszystko to sprawiło, że tego dnia czuły się jak w raju. Wyjazd do Fojutowa miał charakter integracyjny. Panie wspaniale się bawiły, lecz wszystko co dobre, szybko się kończy.

Więcej: Brzeziny świętują Dzień Kobiet

 

Zaproszenie na premierę "AMICIS"

wtorek, 15 marca 2016 07:55

Osie

Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Osiu

poniedziałek, 14 marca 2016 13:50

OsiePrzewodniczący Gminnej Spółki Wodnej w Osiu zaprasza na sprawozdawczo-wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej, które odbędzie się w dniu 17.03.2016 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. 

Zaproszenie na zebranie sołectwa Osie

piątek, 11 marca 2016 14:44

OsieHanna Rink - sołtys wsi Osie zaprasza wszyskich mieszkańców sołectwa na zebranie wiejskie, które odbędzie się 16 marca 2016 r. (środa), o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Zgłoszenia do konkursu na piękny ogród

piątek, 11 marca 2016 14:35

OsieSołtys wsi Osie Hanna Rink wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców sołectwa do zgłaszania swoich ogródków i posesji do Konkursu "Mój piękny ogród, moja estetyczna posesja". Zgłoszenia można składać w terminie do 31 marca 2016 r. bezpośrednio do Pani Hanny Rink. Tel. kontaktowy: 724 515 436. To kolejna edycja cieszącego się dużym powodzeniem konkursu, realizowanego na terenie sołectwa Osie. W imieniu Pani Sołtys zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Ford zamiast Żuka dla OSP Brzeziny

piątek, 11 marca 2016 13:39

OSP BrzezinyDzień 8 marca to nie tylko święto kobiet, ale też święto dla strażaków z OSP Brzeziny, bowiem w tym dniu Wójt Gminy Osie Michał Grabski, Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej Mirosław Nagórski wraz z Naczelnikiem OSP Brzeziny Zenonem Chilewskim i Prezesem OSP Brzeziny Krystianem Lisewskim udali się do miejscowości Nieżychowice koło Chojnic po odbiór samochodu gaśniczego GLM Ford Transit.

Więcej: Ford zamiast Żuka dla OSP Brzeziny

Dzień Kobiet w Łążku

piątek, 11 marca 2016 08:51

ŁążekNa zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Sołeckiej w Łążku 8 marca o godzinie 17.30 odbyło się spotkanie z okazji Święta Kobiet. Panie z koła gospodyń przygotowały poczęstunek, a sołtys wsi Mirosław Drążkowski wręczył kwiaty wszystkim obecnym Paniom. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Osie Michał Grabski i Przewodniczący Rady Gminy Osie Roman Waśkowski, którzy przybyli ze słodką niespodzianką w postaci dwóch tortów. Z najlepszymi życzeniami na uroczystość  przybył również proboszcz parafii w Łążku Robert Mańk. Ten wieczór upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a składane życzenia podkreśliły wagę uroczystości.

Więcej: Dzień Kobiet w Łążku

 

Strona 19 z 73

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»