Zawiadomienie o wyborze oferty - Budowa boiska we Wierzchach

czwartek, 20 lutego 2014 13:36

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej w miejscowości Wierzchy”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty - Budowa boiska we Wierzchach

 

Znaleziono psy!

czwartek, 20 lutego 2014 11:14

Uwaga !!! Znaleziono psy!!! Informujemy, że 18 lutego w miejscowości Brzeziny znaleziono psa, maści czarno - brązowej z parcianą obrożą. Tego samego dnia znaleziono w okolicach Osia kolejnego psa, bialo - siwego mieszańca owczarka. Właściciela psa lub osobę chętną zaopiekować się zwierzęciem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Osie pod numerem 523329540 , na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć smutnych psiaków :

Więcej: Znaleziono psy!

 

Walentynkowy wieczór z operetką

wtorek, 18 lutego 2014 14:54

Walentynkowy wieczór z operetką to inicjatywa Biblioteki Publicznej w Osiu, a dokładnej pani Marii Siekierkowskiej, która wspólnie z Michałem Rajewskim i pracownikami GOK Osie po raz drugi zorganizowała takie walentynkowe spotkanie. Podczas nastrojowego wieczoru wystąpili: Michał Rajewski - baryton (Osie), Anna Niemiec-Mościcka - sopran (śpiewaczka operowa, absolwentka Akademii Muzycznej Bydgoszcz), Alicja Kosznik - pianino (pracownik Akademii Muzycznej, Bydgoszcz). Publiczność dopisała, sala wypełniona była do ostatniego miejsca. Wysłuchano fragmentów z najsłynniejszych operetek, między innymi aria Basi  z opery "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale", ze "Skrzypka na dachu" "To świt to zmrok", "Usta milczą", fragmenty z "West Side Story", Tango milonga J. Petersburskiego, Sonety miłosne Szekspira. Wszystkim przybyłym serdecznie dziekujemy i zapraszamy za rok na kolejny tak wyjątkowy wieczór!

Więcej: Walentynkowy wieczór z operetką

 

"Dzień Seniora" w Tleniu

wtorek, 18 lutego 2014 14:16

11 lutego 2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Tleniu odbyła się uroczystość z okazji „ Dnia Seniora”. Grono babć i dziadków licznie przybyło na zaproszenie swoich wnuków. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny w formie wierszy oraz koncertu życzeń. Nie zabrakło także piosenek i „sto lat” dla zaproszonych gości. Wiele radości przyniosły upominki przygotowane własnoręcznie przez dzieci na zajęciach w świetlicy oraz liczne konkursy z nagrodami dla seniorów. Kalambury, test wiedzy o Tleniu, obieranie jabłek na czas oraz układanie rymowanek wspólnie z wnukami, to tylko niektóre z nich. Słodki poczęstunek umilił wspólne świętowanie i rozmowy.

Więcej: "Dzień Seniora" w Tleniu

 

Utrudnienia na czas budowy kanalizacji

środa, 12 lutego 2014 14:58

Urząd Gminy Osie informuje o rozpoczęciu robót budowlanych pod nazwą: "Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompowniami dla miejscowości Radańska i Osie" planowanych do realizacji od dnia dnia 15.02.2014 r. do 10.05.2014 r. Dokumentacja techniczna znajduje się w Urzędzie Gminy Osie, pokój nr 13. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość na czas realizacji budowy.

 

Pruskie- zimowe ferie w świetlicy

środa, 12 lutego 2014 09:18

W czasie tegorocznych zimowych ferii, wszystkie dzieci i młodzież szkolna ze wsi Pruskie mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych dla nich przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Każdy z sześciu dni zajęć miał inną tematykę. Był dzień świetlicowych gier sportowych ,w którym starsi uczestnicy startowali w zawodach tenisa stołowego, rzutów strzałkami do tarcz, młodsi kręcili hula-hop, grali w świetlicowego hokeja i robili ilustracje do wysłuchanej wcześniej bajki. Warto było brać udział w zawodach, ponieważ dla wszystkich zawodników przygotowane były nagrody i upominki. Każdego dnia kolejni rodzice przygotowywali dzieciom ciepły posiłek w świetlicowej kuchni.

Więcej: Pruskie- zimowe ferie w świetlicy

 

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu na wsparcie zadań publicznych

wtorek, 11 lutego 2014 11:34

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu propagowania i rozwijania kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie w 2014 roku :

Więcej: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu na wsparcie zadań publicznych

 

Jasełka 2013/2014

poniedziałek, 10 lutego 2014 08:07

26.12.2013 r. w kościele parafialnym w Osiu, a 19.01.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyły się jasełka. Słowo wsprowadzenia wygłosił ks. proboszcz Konrad Baumgart, a jasełka rozopczęły się śpiewem kolędy "Wśród Nocnej Ciszy", a zakończyły  kolędą "Dzisiaj w Betlejem". Swoim pięknym śpiewem obie uroczystości uświetlniły Chorus Osensis oraz zespół Chabry pod przewodnictwem Michała Rajewskiego oraz Chór Dziecięcy Promyk prowadzony przez Danutę Karwasz i Annę Kolodziejczak. Na przedstawienie przybyło bardzo wielu wiernych, aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim aktorom za przygotowane jasełka, podziękował równiez licznie zgromadzonym wiernym, którzy byli uczestnikami przedstawienia i podkreślił, że jasełkowe spotkanie ubogaciło przeżycie pięknego Bożonarodzeniowego czasu niosącego do ludzkich serc dobroć, radość, życzliwość, pokój i miłość. Cytując jego slowa: "Przeminą święta, ale w naszych sercach i naszych domach niech każdego dnia zwycięża przesłanie, i wierzymy w Syna Bożego, który do nas przyszedł i według Jego słów żyć pragniemy. Niech On ma nas w swojej opiece i niech nam Błogosławi".

Więcej: Jasełka 2013/2014

 

Wykaz kąpielisk

poniedziałek, 10 lutego 2014 09:24

Ogłoszenie w sprawie przedstawienia do publicznej wiadomości projektu uchwały zawierającej wykaz kąpielisk w Gminie Osie na rok 2014.

Więcej: Wykaz kąpielisk

 

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne na stanowisko młodszego referenta

środa, 05 lutego 2014 14:22

Przewodnicząca Komisji ds. naboru Beata Jagła ogłasza Listę kandydatów spełniających wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze na stanowisko młodszego referenta ds. rozliczania opłat za odpady komunalne w Urzędzie Gminy Osie.

Więcej: Lista kandydatów spełniających wymagania formalne na stanowisko młodszego referenta

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa kanalizacji we wsi Radańska

środa, 05 lutego 2014 12:21

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 31.01.2014 r. zamówienia publicznego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompowniami dla m. Radańska i Osie.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa kanalizacji we wsi Radańska

 

Informacja z otwarcia ofert - Budowa boiska we Wierzchach

środa, 05 lutego 2014 11:14

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn.„Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej w miejscowości Wierzchy”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert - Budowa boiska we Wierzchach

 

Pytanie 2 do przetargu - Budowa boiska we Wierzchach

piątek, 31 stycznia 2014 14:29

W związku z zapytaniem oferenta, które wpłynęło w dniu 28.01.2014 r. Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych wyjaśnia, co następuje:

Więcej: Pytanie 2 do przetargu - Budowa boiska we Wierzchach

Spotkania z Mikołajem w Pruskich

czwartek, 30 stycznia 2014 09:28

21 grudnia 2013 r. w świetlicy w Pruskich odbyło się spotkanie z Mikołajem. Rozstrzygnięto też na nim konkurs na ozdoby choinkowe wykonane przez dzieci. Organizatorem spotkania był sołtys Piotr Pilarski wraz z radą sołecką. Sponsorami byli Pan Roman Waśkowski Przewodniczący Rady Gminy oraz Sołtys wraz z Radą Sołecką Wsi Pruskie. Poniżej kilka zdjęć z tej jakże wesołej uroczystości : 

Więcej: Spotkania z Mikołajem w Pruskich

 

Pytanie 1 do przetargu - Budowa boiska we Wierzchach

środa, 29 stycznia 2014 15:16

W związku z zapytaniem oferenta, które wpłynęło w dniu 23.01.2014 r. Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych wyjaśnia, co następuje:

Więcej: Pytanie 1 do przetargu - Budowa boiska we Wierzchach

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu na wsparcie zadań publicznych

środa, 29 stycznia 2014 14:43

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Osie w 2014 r. :

Więcej: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu na wsparcie zadań publicznych

 

UWAGA KURENDA!

środa, 29 stycznia 2014 14:20

Uprzejmie informuję, iż producenci rolni mogą składać wnioski do Wójta Gminy Osie (dotyczy użytków rolnych położonych na terenie gminy Osie) o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wysokości kwoty zwrotu określonej na 2014 r. tj. 81,70 zł / ha (0,95 zł / 1l, nie więcej niż 86 l / 1 ha)  w terminach :

Więcej: UWAGA KURENDA!

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia - Budowa boiska we Wierzchach

czwartek, 23 stycznia 2014 11:28

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o zamówieniu na zadanie pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej w miejscowości Wierzchy”.

Więcej: Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia - Budowa boiska we Wierzchach

 

Strona 19 z 50

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»