Chór Chorus Osensis i Anna Niemiec-Mościcka

wtorek, 05 lutego 2013 08:15

Chór "Chorus Osensis" oraz sopranistka Anna Niemiec-Mościcka w sobotni wieczór 26 stycznia 2013 r. pokazali, jak piekne są europejskie, w tym polskie kolędy. Podczas koncertu, który odbył się w Kościele parafialnym w Osiu, mimo panującego zimna, artyści ukazali urok mniej i bardziej znanych kolęd. Pochodząca z Bydgoszczy Anna Niemiec-Mościcka to śpiewaczka operowa obdarzona lirycznym głosem sopranowym o szlachetnym i ciepłym brzmieniu. Więcej o artystce możecie dowiedzieć się na stronie internetowej www.niemiec-moscicka.pl Nad całością koncertu czuwał dyrygent Michał Rajewski, a przy organach wspomagał go Dawid Michałowski. Panią Annę Niemiec - Mościcką usłyszymy juz wkrótce, bo na Koncercie Walentynkowym w GOK Osie w dniu 14 lutego 2013 r. Towarzyszyć jej bedą  baryton Miachał Rajewski, a na fortepienie swój kunszt pokaże Alicja Kosznik. Początek o godz. 18.00.

Więcej: Chór Chorus Osensis i Anna Niemiec-Mościcka

 

Bal przebierańców w Miedznie

poniedziałek, 04 lutego 2013 10:43

Dnia 26 stycznia bieżącego roku w świetlicy w Miedznie odbył się Bal Przebierańców,w którym uczestniczyło ponad 40 dzieci. W takt muzyki tańczyły koty, królewny, strażacy, piraci,aniołki i czarownice. Przebierańcy brali udział w różnych konkursach, takich jak "krzesełka", rozpoznawanie warzyw i owoców, zaś najmłodsi rywalizowali w zbieraniu mandarynek do woreczków. Dzieciaki, które w przerwie zabawy zgłodniały mogły posilić się kanapkami, słodyczami i napojami.

Więcej: Bal przebierańców w Miedznie

 

Dzień Babci i Dziadka w Miedznie

poniedziałek, 04 lutego 2013 10:40

21 i 22 stycznia to święta Babci i Dziadka. Z tej okazji 22.01.2013 r. w świetlicy w Miedznie wnuczęta przygotowały krótki program artystyczny dla swych Babć i Dziadków. Po części oficjalnej nadszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy. Upominki własnoręcznie wykonane przez wnuczęta, otrzymała każda Babcia i Dziadek obecni na uroczystości.

Więcej: Dzień Babci i Dziadka w Miedznie

 

10 lutego – Światowy Dzień Kociewia

piątek, 01 lutego 2013 14:15

Był początek roku 1807… Na Pomorzu trwała wojna francusko-pruska. Oddziały polskie walczyły przeciwko zaborcy. Podpułkownik Józef Hurtig raportował Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu, że wysyła „patrol ku Gociewiu”. Ten fragment oficerskiego listu z 10 lutego 1807 roku wysłany z Nowego nad Wisłą jest pierwszym historycznym zapisem nazwy regionu KOCIEWIE. Na pamiątkę tego wydarzenia, 10 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kociewia. Tak, Światowy. Kociewiacy z pochodzenia rozsiani są po całym globie. Zapraszamy do wspólnego świętowania z nami i nimi wszystkimi.

Więcej: 10 lutego – Światowy Dzień Kociewia

 

ZALEGAJACY ŚNIEG NA DACHACH - KOMUNIKATY GINB

czwartek, 31 stycznia 2013 09:14

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z treścią komunikatu Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego dotyczącego obowiązku usuwania śniegu z dachów przez właścicieli, zarządców oraz użytkowników obiektów budowlanych :

Więcej: ZALEGAJACY ŚNIEG NA DACHACH - KOMUNIKATY GINB

 

Ogłoszenie o przetargu pn. Budowa drogi we Wierzchach

środa, 30 stycznia 2013 14:23

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Przebudowa drogi gminnej we wsi Wierzchy o długości 232 mb.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu pn. Budowa drogi we Wierzchach

 

Zebranie wiejskie Sołectwa Wałkowiska

środa, 23 stycznia 2013 14:07

Zebranie wiejskie Sołectwa Wałkowiska zgromadziło prawie 40 osób. W swoim sprawozdaniu sołtys wsi, Włodzimierz Powierża, poinformował o zrealizowanych imprezach sołeckich, tj. piknikach i festynach na terenie Pola Biwakowego w Żurze, w szczególności o zlocie motocyklowym, majówce Z GOK-iem czy Lecie w Parku. Doskonałą okazją do zintegrowania się był udział w Dożynkach, w którym Sołectwo Wałkowiska zajęło II miejsce oraz wyjazd do Szymbarku. W swoim sprawozdaniu, nie zapomniał również o pomocy mieszkańców sołectwa dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną oraz o zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O zrealizowanych inwestycjach oraz wydarzeniach kulturalno-sportowych, jakie odbyły się na terenie naszej gminy podczas ostatnich dwóch lat, o planowanych inwestycjach na ten rok oraz o „rewolucji śmieciowej”, w swoim sprawozdaniu mówił Michał Grabski –Wójt Gminy Osie.

Więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Wałkowiska

 

Zaproszenie na Koncert Kolęd i Pastorałek

piątek, 18 stycznia 2013 09:59

Serdecznie zapraszamy Państwo na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w dniu 26.01.2013r. (sobota) o godz. 17.45. Koncert odbędzie się w Kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Na koncert składać się będą kolędy i pastorałki w wykonaniu: Chóru "Chorus Osensis" pod dyrekcją Michała Rajewskiego, Anny Niemiec-Mościckiej-sopran i Dawida Michałowskiego-organy. Wstęp bezpłatny. Patronat medialny nad koncertem sprawuje: Gazeta Pomorska.

 

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Osiu

środa, 16 stycznia 2013 11:50

13 stycznia z samego rana, 10 oskich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestowalo by wspomóc ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Skoczny, muzyczny finał poprowadzony przez Dyrektora GOK-u Pana Andrzeja Kowalskiego - podobal się wszystkim uczestnikom. Na scenie Gminnego Ośerodka Kultury wystąpili: soliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki, Paweł Jędryczka i Radosław Bruniewski ze swoimi synami Marcelem i Miłoszem. 

W tym roku na konto Orkiestry przekazano aż 6 296,78 zł.

A oto kilka znakomitych zdjęć zrobionych przez Rudolfa Stýbara:

Jednocześnie zapraszamy również na stronę internetową autora zdjęć: www.rudolfoto.eu

Więcej: 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Osiu

 

Noworoczne spotkanie w Osiu

środa, 09 stycznia 2013 11:25

OsieW minioną niedzielę, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbyło się noworoczne spotkanie przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych, radnych Rady Gminy Osie oraz naszych przedsiębiorców. Całość uroczystości poprzedzona została Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Osiu. Mszę, poświęconą mieszkańcom naszej "Małej Ojczyzny" i władzom samorządowym, celebrował ksiądz proboszcz Konrad Baumgard. On też podziękował wszystkim zebranym w oskim kościele za udany, miniony rok oraz życzył spełnienia marzeń w roku bieżącym.

Więcej: Noworoczne spotkanie w Osiu

 

Badania lekarskie w Osiu

środa, 09 stycznia 2013 10:27

W dniu 24 stycznia 2013 r. (czwartek) od godz. 8.00 w SPZOZ Gminna Przychodnia Zdrowia w Osiu prowadzone bedą badania drożności kończyn dolnych i naczyń szyjnych przy pomocy aparatu USG DOPPLER COLOR. W tym dniu realizowane będzie też badanie USG tarczycy. Koszt jednego badania wynosi 55 zł. Rejestracja i bliższe informacje pod nr telefonu: 52 33-29-517.

 

Oferta GOK na ferie zimowe w 2013 roku

środa, 09 stycznia 2013 08:31

Zimowisko w OsiuZ przyjemnością prezentujemy Państwu ofertę Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu na okres szybko zbliżających się ferii zimowych w 2013 r. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, garncarskie, plastyczne, wyjazdy do kina lub na basen, wycieczka do Elektrownii Wodnej w Żurze i wiele innych atrakcji. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. W przypadku zainteresowania konkretną ofertą prosimy o kontakt z pracownikami GOK-u (tel. 52 33-29-568). Chęć uczestnictwa należy zgłaszać do dnia 11 stycznia br.

Więcej: Oferta GOK na ferie zimowe w 2013 roku

 

Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2013 roku

środa, 02 stycznia 2013 13:21

konkurs w OsiuWójt Gminy Osie ogłasza konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Osie w 2013 r.

Więcej: Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2013 roku

Pruskie- tanecznym krokiem w Nowy Rok

środa, 02 stycznia 2013 08:47

Mieszkańcy wsi Pruskie i Wierzchy mogli przywitać Nowy Rok 2013 w wiejskiej świetlicy w Pruskich, na sylwestrowej zabawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Poza trwającymi do świtu tańcami, do których muzykę przygotował DJ, uczestnicy mogli wziąć udział w koncercie życzeń, z muzyczną dedykacją dla kogoś bliskiego. Pełnym emocji momentem był wybór królowej i króla balu. Aby tej nocy zdobyć złotą koronę, trzeba było wyróżnić się zarówno doskonałym tańcem, osobistym wdziękiem, elegancją ubioru oraz zachowania. Wielu uczestników spełniało te wymagania, jednak królowa może być tylko jedna.  Koronę królowej tegorocznego balu otrzymała pani Lucyna Drążkowska, natomiast królem balu został Patryk Babiński.

Więcej: Pruskie- tanecznym krokiem w Nowy Rok

 

Zaproszenie na pokaz sztucznych ogni w Noc Sylwestrową

piątek, 28 grudnia 2012 15:27

Wszystkich, którzy spędzają Noc Sylwestrową w Osiu i jego okolicach zapraszamy na pokaz sztucznych ogni na Rynku w Osiu. Niechaj o północy wśród blasku barwnych świateł nie zabraknie Was, Waszej radości i Waszych życzeń !!!

Jednocześnie wszystkim  mieszkańcom naszej gminy, a także Waszym bliskim i znajomym w nadchodzącym NOWYM 2013 ROKU życzymy zdrowia, szczęścia i radości. Życzymy także spełnienia wszystkich marzeń – tych marzeń, które tkwią w myślach i wypowiedzianych tylko w zaciszu rodziny i przyjaciół oraz tych marzeń, o których już głośno, a które wkrótce pojawią się na ustach wszystkich mieszkańców.

Niechaj Nasze pragnienia i marzenia w Nowym 2013 Roku staną się rzeczywistością, bowiem od ich spełnienia zależy przyszłość Nasza, Naszych Rodzin oraz naszej „małej Ojczyzny”.

Życzenia Świąteczne

poniedziałek, 24 grudnia 2012 10:22

Życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych i radosnych chwil spędzonych w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Niechaj magia Świąt Bożego Narodzenia przyniesie radość, zgodę i codzienny uśmiech, a miłość, nadzieja i dobro niech towarzyszą Wam każdego dnia nadchodzącego Nowego 2013 Roku. Niech tradycyjna polska Wigilia rozbrzmiewa czarem kolęd, smakiem świątecznych potraw i życzeń składanych najbliższym.

Więcej: Życzenia Świąteczne

 

Jasełka w Łążku

poniedziałek, 24 grudnia 2012 08:56

20 grudnia w Szkole Filialnej w Łążku dzieci wystawiły tradycyjne Jasełka. W nastroju radosnej zadumy maluchy przypomniały bardzo licznie zgromadzonej publiczności wydarzenia sprzed 2000 lat. Występ przygotowany pod kierunkiem nauczycielek został przyjęty owacyjnie.

Więcej: Jasełka w Łążku

Nowy dom w Starej Rzece

piątek, 21 grudnia 2012 10:26

Stara RzekaW dniu wczorajszym, 20 grudnia 2012 r. do Starej Rzeki przyjechała Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Towarzyszyli jej Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, Beata Jagła - Sekretarz Gminy Osie, Mirosława Felczykowska - Kierownik GOPS w Osiu, Marek Lejk - Kierownik Referatu ROŚBiGK oraz Marek Malinowski - właściciel firmy "Stolarnia Malinowcy". Na progu domu przywitali ich Gabriela i Marek Biliccy wraz z dziećmi, mamą Lubomirą Lisewską i krewnymi. Klucze do nowego domu Państwu Bilickim wręczyła Wojewoda Ewa Mes, która z uśmiechem podsumowała dzisiejszy dzień: I jak tu nie wierzyć w Gwiazdora?

Więcej: Nowy dom w Starej Rzece

 

Strona 19 z 38

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»