Spływ kajakowy im. B. Bobińskiego

piątek, 01 czerwca 2012 08:03

kajakiSerdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w premierze (9 czerwca 2012 r. - sobota) otwarcia sezonu kajakowego 2012 - IV Spływ im. Bronisława Bobińskiego. Szczegóły dotyczace terminu spływu, zapisów i  kosztów przedstawiamy poniżej:

Więcej: Spływ kajakowy im. B. Bobińskiego

 

Szczepienie psów i kotów w Gminie Osie

piątek, 01 czerwca 2012 07:40

PiesWójt Gminy Osie informuje, że w miesiącu czerwcu na terenie Gminy Osie przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów według przedstawionego poniżej harmonogramu. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia. Szczepienie kotów jest dobrowolne. Ze względów bezpieczeństwa uprasza się o doprowadzenie zwierząt do szczepienia przez osoby dorosłe.

Więcej: Szczepienie psów i kotów w Gminie Osie

 

Modernizacja ujęcia wody w Osiu

poniedziałek, 28 maja 2012 08:22

Hydrofornia Osie - fot. Marek J. LejkRosnące z roku na rok zapotrzebowanie wody w Osiu oraz przestarzała technologia były czynnikami decydującymi o potrzebie modernizacji prawie 30 letniej stacji uzdatniania w Osiu oraz budowy nowego ujęcia wody. Zaplanowana na ten rok inwestycja rozpoczęła się już w marcu. Najpierw na plac budowy wkroczyli studniarze, którzy prawie półtora miesiąca wiercili nową studnię.

Więcej: Modernizacja ujęcia wody w Osiu

 

Bieg Papieski Osie -Tleń 2012

piątek, 25 maja 2012 07:51

Bieg papieski Osie - Tleń 2012W minioną niedzielę, 20 maja 2012 roku na ścieżce rowerowej wzdłuż drogi Osie - Tleń pojawiła grupa biegaczy, piechurów, rowerzystów i nordic walkerów. Punktualnie o godz. 14.00 biegacze i piechurzy wyruszyli w stronę Tlenia. Zachęceni przez ks. Konrada Baumgarda - proboszcza oskiej parafii i jednocześnie pomysłodawcy Biegu Papieskiego mieszkańcy Osia i okolic już po raz drugi wzieli udział w sportowym wydarzeniu poświęconym rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II.

Więcej: Bieg Papieski Osie -Tleń 2012

 

Oszczędzaj wodę!

czwartek, 24 maja 2012 07:23

wodaW związku z ograniczoną ilością wody związaną z pracami przy modernizacji hydroforni w Osiu zwracamy się z prośbą o oszczędne pobieranie wody i nie podlewanie ogródków, trawników i innych upraw roślinnych w godzinach od 8:00 do 22:00. Prace modernizacyjne potrwają do końca czerwca br. Po zakończeniu remontu z naszych kranów popłynie woda pobierana z pokładów zlokalizowanych na głębokości blisko 100 m.

 

Zaproszenie na Dzień Dziecka na kąpielisku w Tleniu

środa, 23 maja 2012 13:03

Kąpielisko - Tleń. Fot. Marek J. LejkWdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Koło Gospodyń Wiejskich w Tleniu, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Rada Sołecka w Tleniu i Gmina Osie zaprasza na imprezę plenerową: DZIEŃ DZIECKA W TLENIU. Impreza odbędzie się w dniu 1 czerwca 2012 r. w godz. od 9.00 do 17.00 na Kąpielisku Gminnym w Tleniu. W programie m.in. zawody sportowe w wodzie i na plaży, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, przejażdżki motorówkami i ognisko.

 

Ogłoszenie o ofercie dot. bezpieczeństwa na wodach

środa, 23 maja 2012 13:02

Wdeckie WOPROgłoszenie Wójta Gminy Osie dotyczące oferty organizacji pozarządowej w celu realizacji zadania publicznego pn. Zabezpieczenie bezpieczeństwa na wodach w okresie wakacyjnym (Zalew Żurski, Rzeka Wda, Jezioro Mukrz).

Więcej: Ogłoszenie o ofercie dot. bezpieczeństwa na wodach

 

Bieg Papieski Osie -Tleń 2012

piątek, 18 maja 2012 14:15

Bieg papieski Osie - Tleń

W dniu 20 maja 2012 roku (niedziela) o godz. 14.00 Parafia Rzymskokatolicka w Osiu pw. Podwyższenia Krzyża Św. zaprasza wszystkich na II Bieg Papieski Osie-Tleń 2012. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na wrotkach lub rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała w roku ubiegłym z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. W tym roku, jak zachęca ks. Konrad Baumgard - proboszcz oskiej parafii i jednocześnie pomysłodawca tego wydarzenia, oprócz pamięci o Wielkim Polaku, biegowy trud i modlitwa ofiarowane będą w intencji naszej Ojczyzny i sportowych wydarzeń EURO 2012 i letnich Igrzysk Olimpijskich. 

Zbiórka wszystkich chętnych do godz. 14.00 na parkingu  przy Firmie "Stolarnia Krzysztof Otlewski". Początek biegu punktualnie o god z. 14.00. Bieg zakończy się o godz. 15.00 wspólnym majowym nabożeństwem w kaplicy w Tleniu.

 

Ogłoszenie o konkursie

piątek, 18 maja 2012 14:10

Szkoła w OsiuWójt Gminy Osie ogłasza konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Osiu, 86-150 Osie, ul. Szkolna 8

Więcej: Ogłoszenie o konkursie

 

Dofinansowanie do solarów - szkolenie w Osiu

czwartek, 10 maja 2012 11:27

paneleW dniu 17 maja 2012 r. o godz. 17.00 (czwartek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy związane z tematem uzyskania dopłat do KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH w wysokości do 45% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie spotkania zainetesowani uzyskają podstawowe informacje o systemach solarnych i możliwości ich wykorzystania w gospodarstwach domowych, a także mozliwości skorzystania z dofinansowania z NFOŚiGW. Tym razem szkolenie poprowadzi Firma ENERGA - OBRÓT S.A. z Gdańska. Więcej informacji o gospodarce energią,  instalacjach solarnych i źródłach energii odnawialnej znajdziesz na stronie firmy prowadzącej szkolenie - www.energa.pl

 

Dyżur poselski E. Kłopotka w Osiu

czwartek, 10 maja 2012 11:20

E. KłopotekInformujemy, że w dniu 17 maja 2012 r. (czwartek) w godzinach od 14:00 do 15:00 w budynku Urzędu Gminy - pokój nr 3 - dyżur poselski pełnić będzie Eugeniusz Kłopotek Poseł na Sejm RP. Podstawowe biuro posła mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Dworcowej 87/14. Więcej o działalności posła Eugeniusza czytaj na stronie http://www.klopotek.pl/biuro_poselskie.php  Zapraszamy na spotkanie!

 

Strażacy ochotnicy - już po szkoleniu

czwartek, 10 maja 2012 11:19

OSP MiedznoW dniu 14 kwietnia 2012r. w świetlicy wiejskiej w Miedznie odbył się egzamin, który zakończył szkolenie podstawowe Strażaków Ochotników. Szkolenie rozpoczęło się 14 stycznia br. z zajęciami w soboty i niedziele. Do egzaminu podeszli 32 ochotników z trzech gmin: Osie, Drzycim i Warlubie. Wszyscy ochotnicy egzamin zdali z wynikiem pozytywnym. Po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkolenia strażacy będą mogli uczestniczyć w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Szkolenie prowadził st. ogm. Mirosław Nagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, a jednocześnie Komendant Gminnej OSP w Osiu. Towarzyszyli mu i wspomagali w szkoleniu koledzy z Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu. Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej był kpt. Tomasz Sadecki.

Więcej: Strażacy ochotnicy - już po szkoleniu

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia. Boisko w Brzezinach.

wtorek, 08 maja 2012 13:06

Boisko w BrzezinachWójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 08.05.2012 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej w miejscowości Brzeziny”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia. Boisko w Brzezinach.

Wdeckie WOPR ogłasza plan imprez na rok 2012

niedziela, 22 kwietnia 2012 17:30

Wdeckie WOPRDrobnymi krokami zbliża się sezon dla sympatyków sportów wodnych. Z myślą o fascynatatach sportu i tych, którzy nad wodę zaglądają w sobotę lub niedzielę,  Zarząd Wdeckiego WOPR przygotował Kalendarz Imprez Wdeckiego WOPR na sezon 2012 r. W imieniu Zarządządu Wdeckiego WOPR oraz naszych ratowników już dzisiaj zapraszamy na kąpielisko do Tlenia. Zapewniamy, że każdy zainteresowany wypoczynkiem i rekreacją w Borach Tucholskich znajdzie tu coś dla siebie. Szczególnie zwracamy uwagę na imprezy dedykowane dzieciom i młodzieży, kursy na ratowników wodnych, płetwonurka, sternika motorowodnego, zawody sportowe (siatkówka plażowa, pływackie itp.) oraz profesjonalnie przygotowane pokazy ratownictwa wodnego.

Więcej: Wdeckie WOPR ogłasza plan imprez na rok 2012

 

Załatwianie spraw z pomocą tłumacza języka migowego

poniedziałek, 16 kwietnia 2012 08:48

W celu ułatwienia załatwiania spraw w Urzędzie Gminy Osie osobom mającym trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się i realizując równocześnie ustawę o języku migowym i innych środkach komunikowania się Wójt Gminy Osie informuje, iż istnieje możliwość załatwiania spraw z pomocą tłumacza języka migowego.

Więcej: Załatwianie spraw z pomocą tłumacza języka migowego

Szkolenie z dofinansowania do budowy solarów

środa, 11 kwietnia 2012 14:59

W dniu 24.04.2012 r. o godz. 15.30 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się kolejne w tym roku spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy związane z tematem uzyskania dopłat do KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH w wysokości do  45% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie spotkania zainetesowani uzyskają podstawowe informacje o systemach solarnych i możliwości ich wykorzystania w gospodarstwach domowych, a także mozliwości skorzystania z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szkolenie poprowadzi Firma Centrum Energii WIATROPOL z Łęgowa. Więcej informacji o instalacjach solarnych i źródłach energii odnawialnej znajdziesz na stronie firmy prowadzącej szkolenie - http://www.cewiatropol.pl/

 

Znakowanie rowerów w Osiu

środa, 11 kwietnia 2012 14:59

W dniach 14 kwietnia (godz. 10.00. - 12.00) i 30 kwietnia 2012 r.  (godz. 9.00. - 11.00) przy Posterunku Policji w Osiu, mieszkańcy Gminy Osie mają możliwość oznakować swój rower policyjnym en grawerem. Dzięki temu nasz jednoślad stanie się mniej atrakcyjny dla złodziei. Jazda na rowerze to zdrowie i przyjemność, a dla wielu osób również dobry sposób na przemieszczanie się. Niestety rowery często staja się łupem przestępców.

Więcej: Znakowanie rowerów w Osiu

Dzień Kobiet w Pruskich

środa, 04 kwietnia 2012 16:51

PruskieSpotkanie w Pruskich z okazji Dnia Kobiet odbyło się 10.03.2012r. w świetlicy wiejskiej. W uroczystości - oprócz bohaterek święta uczestniczyli: Przewodniczący Rady Gminy Roman Waśkowski, Wójt Gminy Michał Grabski oraz Sekretarz Gminy Beata Jagła. Organizatorem spotkania był Sołtys Piotr Pilarski z Radą Sołecką. W tym świątecznym dniu w świetlicy pojawiło się ponad 40 Pań - mieszkanek Sołectwa Pruskie.

Więcej: Dzień Kobiet w Pruskich

 

Strona 19 z 33

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»