Uwaga! Oblodzenie na drogach

poniedziałek, 09 grudnia 2013 13:13

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z treścią ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW - PIB Oddział w Poznaniu dnia 9 grudnia 2013 r. dla gmin powiatu świeckiego:

Więcej: Uwaga! Oblodzenie na drogach

 

Ogłoszenie o przetargu - Budowa kanalizacji we wsi Radańska

piątek, 06 grudnia 2013 12:14

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompowniami dla m. Radańska i Osie.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu - Budowa kanalizacji we wsi Radańska

 

Ostrzeżenia pogodowe - silny wiatr

czwartek, 05 grudnia 2013 08:17

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z treścią ostrzeżenia meteorologicznego ważnego od godz. 12:00 dnia 05.12.2013 do godz. 10:00 dnia 07.12.2013:

Zjawisko: Silny wiatr; stopień zagrożenia: 2; prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 95 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni. Maksymalne porywy wiatru spodziewane są w nocy z czwartku na piątek i w piątek do godzin południowych, kiedy to wiatr w porywach może osiągać prędkość do 110 km/h. Od rana dnia 07.12.2013 wiatr stopniowo będzie słabł, do średniej prędkości 35 km/h, a w porywach do 90 km/h.

 

Wykaz części nieruchomości do wydzierżawienia

wtorek, 03 grudnia 2013 10:00

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości wykaz części nieruchomości gruntowej położonej we wsi Osie stanowiącej własność Gminy Osie przeznaczonej do wydzierżawienia.

Więcej: Wykaz części nieruchomości do wydzierżawienia

 

Strona internetowa Przedszkola Publicznego w Osiu

wtorek, 03 grudnia 2013 08:01

Wszystkie szkoły znajdujące się na terenie naszej Gminy mają już swoje strony internetowe, więc dlaczego Przedszkole nie miałoby jej mieć? Pracownicy i Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Osiu zapraszają na stronę Internetową Przedszkola. Adres internetowy znajdziecie Państwo tutaj >>>, a tam szereg przydatnych informacji takich jak: ważne dokumenty do pobrania, kalendarz imprez, aktualności, galerie zdjęć. Serdecznie zapraszamy!

 

GZK ogłasza przetarg na dostawę samochodu

piątek, 29 listopada 2013 13:42

Gminny Zakład Komunalny w Osiu ogłasza przetarg na dostawę samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie poniżej 3,5 tony

Więcej: GZK ogłasza przetarg na dostawę samochodu

 

Uroczyste odsłonięcie tablicy ks. dr. Bernarda Sychty

środa, 27 listopada 2013 09:28

W dniu 24 listopada, w przeddzień 31 rocznicy śmierci ks. Bernarda Sychty odbyła się uroczystość parafialno-samorządowa poświęcona temu kapłanowi. W uroczystości udział wzięli nasi duszpasterze: ks. proboszcz Konrad Baumgart i ks. Stanisław Olszewski oraz Wójt Gminy Michał Grabski, Przewodniczący Rady Gminy Roman Waśkowski, Sołtys sołectwa Osie Janina Warzyńska i zaproszeni goście: Ks. prof. dr hab. Jan Walkusz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - autor biograficznej publikacji pt. "Piastun słowa - ks. Bernard Sychta" z 1998 r., a także Pani Stefania Sychta, bratanica ks. Bernarda i wielu parafian.

Więcej: Uroczyste odsłonięcie tablicy ks. dr. Bernarda Sychty

 

Obchody Święta Niepodległości

środa, 27 listopada 2013 06:28

Osie - fot. Marek J. LejkKolejna, 95 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzona była przez mieszkańców gminy  Osie z pietyzmem należnym naszym przodkom. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Łążku, a natępnie złożeniem wiązanek kwiatów przy Pomniku pomordowanych przy szosie Osie - Tleń, na grobie pomordowanych na cmentarzu parafialnym w Osiu i przy tablicy pamiątkowej przy Kościele parafialnym w Osiu. Druga część uroczystości miała miejsce w  Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Akademię rozpoczął Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy wygłaszając okolicznościowe przemówienie. Oczekiwanym przez wszystkich jest wydarzenie wręczania Statuetki Gminy Osie - najwyższego naszego odznaczenia.

Więcej: Obchody Święta Niepodległości

 

Nabór na stanowisko intendenta w Zespole Szkół w Osiu

poniedziałek, 25 listopada 2013 11:29

Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu ogłasza nabór na stanowisko Intendenta.

Więcej: Nabór na stanowisko intendenta w Zespole Szkół w Osiu

 

Wdecki Park Krajobrazowy istnieje już 20 lat

piątek, 22 listopada 2013 14:07

Wdecki Park KrajobrazowyOd utworzenia Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu upłynęło już 20 lat. W październiku pracownicy parku świętowali swój jubileusz organizując dwudniową konferencję popularno-naukową dotyczącą rozwoju parku, ochrony przyrody, historii oraz kultury regionu Borów Tucholskich. W trakcie konferencji poruszano tematy m.in. o funkcjonowaniu Parków Krajobrazowych w Województwie Kujawsko - Pomorskim, edukacji przyrodniczo - leśnej na terenie Nadleśnictwa Osie, architekturze zabudowy we Wdeckim Parku Krajobrazowym i w jego sąsiedztwie, wyniki badań ornitologicznych i nietoperzy. Na uroczystości udało się zgromadzić prelegentów, którzy w swoich prezentacjach ukazali celowość powstania WPK, a ranga instytucji i zaproszonych gości świadczyła o bogactwie działań realizowanych przez służby parku.

Więcej: Wdecki Park Krajobrazowy istnieje już 20 lat

 

Dzień Ziemniaka w Miedznie

piątek, 22 listopada 2013 12:12

MiedznoWieś Miedzno to typowa rolnicza wieś w Borach Tucholskich. W dniu 13.10.2013 r. Rada Sołecka wsi wraz z Ewą Czerwińską - sołtysem i innymi mieszkańcami zorganizowały plenerową imprezę pn. Dzień Ziemniaka. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Ochotnicza Straż Pożarna w Miedznie. Wszystkie osoby, które przybyły na boisko w Miedznie miały sposobność skosztować liczne potrawy ziemiaczanne, m.in. placki ziemiaczane, kluski szare z kapustą kiszoną, kluski śląskie z gulaszem, bezy z ziemniaków z sosem tatarskim, czy pączki ziemiaczane. Pod czujnym okiem pani sołtys potrawy przygotowały jedne z najlepszych gospodyń w Miedznie: Zofia Czarnowska-Adrich, Marzena Stosik, Lidia Śmigiel, Ewa Paterman i Dorota Ziółkowska. W trakcie smakowania potraw panowie rozmawiali o bieżących sprawach wsi i gminy, natomiast dzieci korzystały z urządzeń wybudowanego w tym roku placu zabaw.

Więcej: Dzień Ziemniaka w Miedznie

 

Uwaga przedsiębiorcy!

czwartek, 21 listopada 2013 08:29

Przedstawiamy Państwu serwis www.mikroporady.pl, w którym podane są ważne informacje przydatne i pomocne dla początkujących i małego Przedsiębiorcy. Celem działalności tego serwisu www.mikroporady.pl jest bezplatne i nieograniczone w czasie dostarczenie pomocy początkującym firmom na każdym etapie rozwoju w postaci wzorów umów, regulaminów, instrukcji, porad i rekomendacji wraz z aktualnym orzecznictwem, uwagami i komentarzami a zarejestrowani użytkownicy otrzymują bezplatnie cotygodniopwy biuletyn z nowymi poradami wg akutualnie obowiązującego stanu prawnego.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 21.11.2013 r.

czwartek, 21 listopada 2013 08:01

Państwowy Inspektor Sanitarny w Świeciu informuje, iż 21 listopada 2013 r. po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu /corocznie trzeci czwartek listopada/. Celem Międzynarodowego Dnia Bez Papierosa jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu i przede wszystkim - zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji mających na celu wyzwolenie się z uzależnienia, jakim jest nikotynizm. Naszym celem jest wskazanie korzyści wynikających z niepalenia papierosów oraz zerwanie z nałogiem. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku - w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzuceniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli- palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Choć ostrzeżenie "Palenie zabija" widoczne jest na każdej paczce papierosów, informacja ta-z racji swojej powszechności - szybko traci swój wydźwięk. Poniżej numer Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym jak i pomocne strony dla osób chcących zerwać z nałogiem. Zachęcam do zapoznania się z nimi i skorzystania z oferowanej tam profesjonalnej pomocy.

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym 0801 108 108  Pn-Pt. 11-19.00

- jakrzucicpalenie.pl

Remont organów w kościele parafialnym w Osiu

wtorek, 19 listopada 2013 18:01

Organy - Kościół w OsiuWśród wielu inwestycji realizowanych w tym roku w naszej gminie był generalny remont organów w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Osiu. Ekipie remontowej towarzyszyliśmy prawie każdego dnia, dlatego też możemy przedstawić relację zdjęciową z przebiegu prac przy remoncie instrumentu. Nad całością prac czuwał Ks. Konrad Baumgard, przy współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Prace remontowe trwały 7 miesięcy. 

Więcej: Remont organów w kościele parafialnym w Osiu

 

Przebudowa drogi Tleń - Łążek

wtorek, 19 listopada 2013 13:44

droga Tleń - Łążek fot. Marek J. LejkW bieżącym roku oprócz dróg Tleń - Trzebciny, Osie - Stara Rzeka, w Jaszczu, we Wierzchach i w Osiu przebudowano też drogę powiatową Tleń - Łążek na odcinku do Szarłaty. To pierwszy etap (na odcinku 2,5 km.) przebudowy tej drogi. Drugi etap, który nastąpi w przyszłym roku, obejmnie odcinek od Szarłaty do Łąskiego Pieca, tj. do granicy gminy Osie i jednocześnie granicy Powiatu Świeckiego. Dzięki tej inwestycji zlikwidowane zostały najbardziej zdewastowane kawałki dróg m.in. w Tleniu przy ul. Czerskiej. Wykonawcą na tej inwestycji była firma STRABAG Sp. z o.o. Całość robót zamknęła się kwotą 1,1 mln zł. Poniżej prezentujemy zdjęcia z przebiegu budowy tej ważnej dla mieszkańców i turystów drogi ...

Więcej: Przebudowa drogi Tleń - Łążek

Informacja o zebraniu wiejskim w Osiu

środa, 13 listopada 2013 14:45

Sołtys Sołectwa Osie uprzejmie informuje mieszkańców sołectwa Osie, że w dniu 19 listopada 2013 r. o godzinie 17- tej w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa. W porządku obrad m.in. informacja Wójta Gminy o realizacji zadań gospodarczych Gminy w roku bieżącym oraz zamierzeniach finansowo- gospodarczych na rok 2014 r., a także informacja Przewodniczącego Rady Gminy z działalności Rady. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zebraniu.

 

Zaproszenie na Święto Niepodległości

czwartek, 07 listopada 2013 14:16

Osie - fot. Marek J. LejkŚwięto Niepodległości w każdym kraju jest traktowane z powagą i szacunkiem należnym mieszkańcom i ich przodkom. Z taką też powagą i szacunkiem planuje się przebieg tegorocznych obchodów listopadowego święta w Osiu. Całość rozpocznie się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Łążku o godz. 9.30. O godzinie 11.00 władze gminy, delegacje zakładów pracy i organizacji pozarządowych złożą wiązanki kwiatów w miejscu pamięci narodowej przy Kościele Parafialnym w Osiu. Kwadrans później, bo o godz. 11.15 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu rozpocznie się akademia z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości. Podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia resortowe i gminne, a część artystyczną wykona młodzież z Zespołu Szkół w Osiu. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.

Kolejna droga we Wierzchach już gotowa

wtorek, 05 listopada 2013 05:51

Wierzchy - fot. Marek LejkW tym roku wieś Wierzchy wzbogaciła się o dwie zmodernizowane drogi. Jedną z nich była droga na Warszawę, wykonana z kostki betonowej za około 220 tys. zł., do której Gmina Osie otrzymała dofinansowanie w kwocie 80 tys. zł. z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. "schetynówek", natomiast we wrześniu Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu przebudował 345 metrowy odcinek drogi w kierunku ośrodka wypoczynkowego "Kometa" we Wierzchach. Ta droga została wykonana w technologii bitumicznej. Z trzech oferentów, jacy brali udział w przetargu, najlepszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia i to oni zostali budowniczymi tej drogi. Całość inwestycji kosztowała ponad 192 tys. złotych, z czego udział finansowy Gminy Osie wyniósł 50 tys. złotych.

Więcej: Kolejna droga we Wierzchach już gotowa

 

Strona 19 z 47

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»