Szkolenie!

wtorek, 10 marca 2015 13:04

Urząd Gminy Osie przypomina wszystkim zainteresowanym o szkoleniu, które odbędzie się dnia 12 marca 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematem szkolenia będą instalacje fotowoltaiczne oraz możliwości ich dofinansowania. Serdecznie zapraszamy!

Więcej: Szkolenie!

 

Przypomnienie o zebraniach wiejskich i wyborach sołtysów

poniedziałek, 09 marca 2015 16:18

Wójt Gminy Osie przypomina o terminach zebrań wyborczych sołtysów i rad sołeckich w sołectwach gminy Osie. Zgodnie z  zarządzeniem Nr 18/15 z dnia 12 lutego 2015 r. w sprawie określenia terminów zebrań Wójt Gminy Osie zwołuje zebrania wyborcze. Harmonogram dostępny jest w pliku do pobrania: KLIKNIJ TUTAJ >>>>>

 

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!

czwartek, 05 marca 2015 15:42

W ostatnim okresie otrzymujemy szereg sygnałów o mnożących się praktykach ze strony firm zajmujących się „prowadzeniem rejestrów”. Firmy te wykorzystując fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki kierują do przedsiębiorców pisma w sprawie uiszczenia zapłaty za umieszczenie w prowadzonym przez nich rejestrze informacji o danym podmiocie gospodarczym. Treść pisma wprowadza adresata w błąd i sugeruje konieczność dokonania wpłaty określonej kwoty w różnej wysokości, na wskazane konto bankowe, którego dane umieszczone są na załączonym do pisma blankiecie przekazu. Treść pisma może sugerować, że wezwanie na charakter urzędowy zaś użyte sformułowania, że wpis do oferowanego rejestru i uiszczenie opłaty z tym związanej jest obowiązkowe.

Informujemy, że jedynym publicznym rejestrem przedsiębiorców (osób fizycznych) jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzona przez Ministerstwo Gospodarki a wszelkie czynności związane z wpisem do niego są bezpłatne. Wezwania do zapłaty nadsyłane przez różne podmioty należy traktować wyłącznie jako ofertę komercyjną nie związaną z rejestrem CEIDG.

 

Ogłoszenie o przetargu na przebudowę drogi gminnej w Osiu - Oski Piec

czwartek, 05 marca 2015 13:46

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Przebudowa drogi gminnej w Osiu - Oski Piec” :

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na przebudowę drogi gminnej w Osiu - Oski Piec

 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

czwartek, 05 marca 2015 12:49

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego „Budowa drogi gminnej w Nowym Jaszczu” : 

Więcej: Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Zaproszenie na spływ

wtorek, 03 marca 2015 15:04

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza wszystkich chętnych na III Zimowy Spływ Ratownika Wdą im. Waldemara Lewandowskiego - Wieloletniego Prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Rejonu Toruńskiego, Członka Honorowego WOPR, Wiceprezesa WOPR Województwa kujawsko- pomorskiego, który odbędzie się 28 marca 2015 r. Kliknij tutaj >>>>>>

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - roboty budowlane

wtorek, 03 marca 2015 13:06

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 03.03.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa ulicy Lipowej i Świerkowej w Osiu” :

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - roboty budowlane

 

Bal przebierańców

czwartek, 26 lutego 2015 12:21

Konkursy, taniec i zabawy, słodycze i uśmiech dzieci to elementy, jakie towarzyszyły uczestnikom Balu Przebierańców, który odbył się 02.02.2015 r. w świetlicy w Miedznie. Dzieci bawiły się doskonale w samodzielnie przystrojonej sali. Nad całością imprezy czuwała sołtys Ewa Czerwińska z Radą sołecką oraz mieszkankami wsi. Na koniec balu każdy z 30 uczestników balu otrzymał drobny upominek w postaci kubeczka ze szczoteczką.

Więcej: Bal przebierańców

 

Uwaga mieszkańcy !

czwartek, 26 lutego 2015 12:11

Z dniem 1 marca 2015 roku w wchodzą w życie nowe ustawy o dowodach osobistych, ewidencji ludności oraz prawo o aktach stanu cywilnego. Nowe regulacje wprowadzają wiele zmian. Wychodząc naprzeciw problemom jakie mogą pojawić się na początku funkcjonowania nowych przepisów, przekazujemy informację, które ułatwią Państwu załatwienie spraw w Urzędzie Gminy.

Więcej: Uwaga mieszkańcy !

 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

czwartek, 26 lutego 2015 09:57

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego „Budowa ulicy Lipowej i Świerkowej w Osiu” :

Więcej: Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

"Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym

czwartek, 26 lutego 2015 09:11

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu zaprasza w sobotę 7 marca 2015 r. w godz. 7.00 - 15.00 do Urzędu przy ul. 10 Lutego 16 na „Dzień otwarty". Pragniemy w tym dniu przybliżyć wszystkim mieszkańcom powiatu specyfikę pracy urzędu oraz pokazać, że urząd jest przyjazny podatnikom i otwarty na ich potrzeby. Ponadto ideą przyświecającą organizacji „Dnia otwartego" jest umożliwienie mieszkańcom Powiatu Świeckiego załatwienia indywidualnych, często bardzo skomplikowanych spraw podatkowych, w tym wypełnienia i złożenia zeznań PIT (również drogą elektroniczną z wykorzystaniem specjalnie do tego celu utworzonego stanowiska).


Więcej: "Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym

 

Harmonogram zebrań wyborczych sołtysów i rad sołeckich w gminie Osie

środa, 25 lutego 2015 14:06

Wójt Gminy Osie uprzejmie informuję mieszkańców gminy, że zarządzeniem Nr 18/15 z dnia 12 lutego 2015 r. w sprawie określenia terminów zebrań wyborczych sołtysów i rad sołeckich w sołectwach gminy Osie zwołuje zebrania wyborcze zgodnie z poniższym harmonogramem: KLIKNIJ TUTAJ >>>>>

 

Szkolenie!

środa, 25 lutego 2015 14:05

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 10 marca 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematem szkolenia będzie „Wypełnianie wniosków o płatności obszarowe na rok 2015".

Rozszerzona lista osób z gminy Osie deportowanych do ZSRR w 1945r.

wtorek, 24 lutego 2015 12:40

Ponownie publikujemy listę osób deportowanych do ZSRR w 1945 r. z terenu Gminy Osie sporządzoną i zauktualizowaną przez Pana Stanisława Sowińskiego, oskiego pasjonata historii. Inicjatywa ta, ma posłużyć upamiętnieniu zbliżającej się 70-tej rocznicy tych wydarzeń. Ponownie prosimy osoby mogące podzielić się jakąkolwiek wiedzą, zarówno o wymienionych, ale również innych osobach wywiezionych przez Rosjan, o kontakt z Panem S. Sowińskim: tel. (52) 33 29 747 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.      

  Pobierz listę tutaj >>>>>

 

Pruskie- ferie w świetlicy

poniedziałek, 23 lutego 2015 09:55

Pierwszy tydzień tegorocznych zimowych ferii dzieci i młodzież z Pruskich mogli spędzić wspólnie w świetlicy, uczestnicząc w zajęciach przygotowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Każdy z sześciu dni miał inną tematykę. Dzień pierwszy to zajęcia sportowe, turniej tenisa stołowego i przeróżne zabawy zręcznościowe, a także kwadrans czytania dla najmłodszych i robienie przez nich potem ilustracji do wysłuchanego opowiadania. Każdego dnia rodzice przygotowywali w kuchni ciepły posiłek dla wszystkich uczestników.

Więcej: Pruskie- ferie w świetlicy

Mammografia na Dzień Kobiet

piątek, 20 lutego 2015 14:13

Urząd Gminy Osie informuje o możliwości bezpłatnego badania mammograficznego w ramach NFZ dla pań w wieku 50 – 69 lat, które odbędzie się dnia 11 marca przy Stolarni Otlewski, ul. Semraua 50 :

Więcej: Mammografia na Dzień Kobiet

 

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

poniedziałek, 23 lutego 2015 09:34

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu propagowania i rozwijania kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie w 2015 roku :

Więcej: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

Wykaz kąpielisk

piątek, 20 lutego 2015 14:08

Ogłoszenie w sprawie przedstawienia do publicznej wiadomości projektu uchwały zawierającej wykaz kąpielisk w Gminie Osie na rok 2015.


Więcej: Wykaz kąpielisk

 

Strona 19 z 60

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»