Ankieta w sprawie gospodarowania odpadami komunalnymi

środa, 17 października 2012 15:11

PojemnikWedług znowelizowanych przepisów gminy przejmą od właścicieli nieruchomości obowiązki w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych. Gmina w formie przetargu wyłoni firmę, która będzie odbierać odpady od wszystkich właścicieli nieruchomości, którzy zobowiązani będą ponosić na rzecz gminy opłatę za gospodarowanie odpadami. Osoby segregujące, będą płacić niższą stawkę. W związku z powyższym Urząd Gminy Osie prosi o wypełnienie zamieszczonej poniżej ankiety, która pomoże nam w odpowiednim dostosowaniu ustawy do realiów naszej Gminy.

Więcej: Ankieta w sprawie gospodarowania odpadami komunalnymi

 

Radańska - "Łączymy pokolenia"

poniedziałek, 15 października 2012 10:50

Dnia 6.10.2012 r. dzięki gościnności Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, odbyło się kolejne spotkanie integracyjne wsi Radańska, które miało na celu łączenie pokoleń oraz zapoznanie się wszystkich mieszkańców Sołectwa. W czasie trwania zabawy zorganizowano konkursy sportowo- taneczne dla dzieci i młodzieży (uczestników konkursów było aż 37! ). Zabawę poprowadził Pan Mirosław Leśniak z Radogoszczy. Po zakończonych konkursach każde dziecko od roczku do pełnoletniości zostało obdarowane z rąk Pani Sołtys - Krystyny Parteka, upominkiem, który ufundowany został przez Wójta Gminy Osie. Doskonała zabawa, piękna muzyka, mnóstwo uśmiechu zarówno dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów umiliły spędzony tam czas. Organizatorzy dziękują wszystkich mieszkańcom wsi Radańska za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę.

Więcej: Radańska - "Łączymy pokolenia"

 

Odwołanie zakazu sprzedaży alkoholu

czwartek, 11 października 2012 14:20

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego o zniesieniu wstrzymania wprowadzenia do obrotu napojów alkoholowych o zawartości powyżej 20% alkoholu, wyprodukowanych na terenie Republiki Czeskiej :

Więcej: Odwołanie zakazu sprzedaży alkoholu

 

Wielki pożar lasu w leśnictwie Wydry!

czwartek, 11 października 2012 14:26

W piątkowe popołudnie, 28 września br. strażacy z OSP Osie otrzymali informację o pożarze lasu w Leśnictwie Wydry. Pożar o szerokości ok. 80 mb. rozprzestrzeniał się w sosnowych i brzozowych zagajnikach, w trudno dostępnym terenie,  w samym środku lasu. Wkrótce na miejscu pojawiły się ciężkie samochody strażackie oraz dziesiątki strażaków z ochotniczych straży pożarnych z gmin Osie i Drzycim, a także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Więcej: Wielki pożar lasu w leśnictwie Wydry!

 

Zagłosuj na naszych strażaków!

środa, 10 października 2012 15:31

Strażak Roku 2012Informujemy mieszkańców naszej gminy, że od 28 września trwa plebiscyt "Strażak i jednostka roku 2012”. Tegoroczna trąba powietrzna, jaka nawiedziła naszą gminę pokazała, jak ważną rolę w społeczeństwie lokalnym pełnią strażacy. Na dzień dzisiejszy wśród nominowanych jednostek OSP na drugiej pozycji znajdują się strażacy z OSP Osie. Czy utrzymają oni swoją pozycję, czy też awansują na pierwsze miejsce zależy od głosujących. Plebiscyt wygrają strażacy i jednostki, które zdobędą najwięcej głosów. Każdemu strażakowi i każdej jednostce przypisane są kody. Aby oddać głos wystarczy SMS-em wysłać kod o treści (dla OSP Osie kod o treści: josp.115) pod nr tel. 71466 (koszt 1,23 zł brutto).

Więcej: Zagłosuj na naszych strażaków!

 

Projekt "Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Osie"

wtorek, 09 października 2012 15:54

Wójt Gminy Osie ogłasza, że zgodnie z artykułem 19 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz.U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 tekst jedn. z późniejszymi zmianami), Gmina Osie przystąpiła do opracowania projektu „Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Osie”. Pełen tekst ogłoszenia znajduje się poniżej.

Więcej: Projekt "Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Osie"

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia. Plac zabaw Radosna szkoła

wtorek, 09 października 2012 15:17

 Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 09.10.2012 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła” przy Zespole Szkół w Osiu”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia. Plac zabaw Radosna szkoła

 

Przetarg na sprzedaż działek w Osiu

piątek, 05 października 2012 15:50

Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych w miejscowości Osie, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż działek w Osiu

 

XXIII Oskie biegi

czwartek, 04 października 2012 14:15

29 września, na stadionie sportowym w Osiu, odbyły się XXIII Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Jak co roku na zawodach wystartowało około 350 zawodników z różnych miejscowości. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, dystanse na 400, 800, 1200,1600,2000, 2400, metrów pokonywali sprawnie zarówno chłopacy i dziewczęta. Wszyscy, którzy zajęli miejsce na podium odjechali z Osia z cennymi nagrodami i dyplomami. Bieg główny pokonywany był na trasie Żur- Osie. Dla zwycięzców tej konkurencji czekały puchary, Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu, Rodziny Malinowskich i Prezesa Bractwa Czarnej Wody.

Więcej: XXIII Oskie biegi

 

Festyn w Łążku

czwartek, 04 października 2012 08:48

15 września bieżącego roku w Łążku odbył się kolejny festyn integracyjny pod nazwą "Pożegnanie lata". Organizatorami imprezy byli Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Świetlica Wiejska i OSP Łążek. Impreza rozpoczęła się zabawą dla dzieci w trakcie, której odbyło się mnóstwo konkursów z nagrodami. Panie z Koła Gospodyń przygotowały wiele smacznych potraw, których każdy mógł skosztować w czasie festynu. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za okazaną hojność.

Więcej: Festyn w Łążku

 

Zawiadomienie o wyborze oferty Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła”

środa, 03 października 2012 15:16

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła” przy Zespole Szkół w Osiu.”

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła”

 

Sołectwo Wałkowiska - wyjazd do Szymbarku

środa, 03 października 2012 14:49

22 września 2012 r. prawie pięćdziesięciu mieszkańców sołectwa Wałkowiska wybrało się na wycieczkę do Szymbarku. Organizatorem wyjazdu był soltys Włodzimierz Powierża wraz z Radą sołecką wsi Wałkowiska. Szymbark to miejscowość położona w Szwajcarii Kaszubskiej, u podnóża wzgórza Wieżycy. Słynny dom „do góry nogami” i najdłuższa deska świata, to nie jedyne atrakcje tego miejsca!

Więcej: Sołectwo Wałkowiska - wyjazd do Szymbarku

 

Boisko wielofunkcyjne w Brzezinach gotowe!

czwartek, 20 września 2012 10:14

Od pierwszych dni września dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach korzystają z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej.  Dzieci, młodzież, a popołudniami również dorośli mogą spędzać aktywnie czas wolny na grę w koszykówkę, piłkę siatkową, piłkę ręczną, tenisa ziemnego lub piłkę nożną. Możliwość korzystania z boiska opisana została w regulaminie opracowanym przez Bogusława Wisniewskiego - dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Całkowity koszt budowy Orlika wyniósł ponad 400 tysięcy zł., z czego 191 tysięcy, to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - Odnowa Wsi.

Więcej: Boisko wielofunkcyjne w Brzezinach gotowe!

I Strzeleckie Mistrzostwa Internautów Łowiectwa

czwartek, 20 września 2012 09:10

Na strzelnicy sportowo – myśliwskiej „Gzella” w Osiu dnia 09.09.2012 odbyły się I Strzeleckie Mistrzostwa Internautów Łowiectwa. Zawodnicy rywalizowali w trzech klasach: mistrzowskiej, powszechnej i stażystów. Tym razem zawodnicy strzelali tylko „śrut”, tzn. na trzech osiach: parkurze, trapie i kręgu. Wspaniała zabawa i dobra pogoda przyciągnęły ponad pięćdziesięciu zawodników z różnych zakątków Polski: od Katowic aż po Słupsk, a naszą Gminę reprezentował Zdzisław Gajer.

Więcej: I Strzeleckie Mistrzostwa Internautów Łowiectwa

 

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu

wtorek, 18 września 2012 14:49

Gminny Zakład Komunalny ogłasza przetarg na sprzedaż samochodu ciężarowego wraz z HDS typu HIAB.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

wtorek, 18 września 2012 08:49

W związku z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Republice Czeskiej, którego źródłem jest sfałszowany alkohol wprowadzony do sprzedaży na terenie Czech oraz realnym i możliwym zagrożeniem wystąpienia przypadków przedmiotowego zatrucia na terenie województwa kujawsko - pomorskiego, prosimy o zapoznanie się z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Więcej: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

 

Osie - XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim

piątek, 14 września 2012 12:45

8 września 2012 r. na strzelnicy sportowo - myśliwskiej „Gzella” w Osiu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim. Pięćdziesięciu uczestników rywalizujących w trzech klasyfikacjach: otwartej, powszechnej i sympatyków, walczyło o wspaniałe puchary oraz ciekawe nagrody. Jak zawsze, na piękną oską strzelnicę zawodnicy przybyli wraz z całymi rodzinami. Corocznym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Pan Marek Jedwabiński, wraz z nieocenioną pomocą kierownika strzelnicy, Pana Marka Droszcza. Zawodnicy rywalizowali na pięciu osiach: trapie, kręgu, zającu, dziku i parkurze.

Więcej: Osie - XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim

Strona internetowa Gromu Osie

piątek, 14 września 2012 12:39

altUwaga footbolowi fani! Informujemy, iż powstała strona internetowa naszej lokalnej drużyny - Grom Osie! Znaleźć na niej możemy: relacje z meczów i ich wyniki, skład drużyny, komentarze, aktualności, statystyki drużyny i wiele innych! Serdecznie zapraszamy!

Link do strony drużyny >>>>>

 

Strona 19 z 36

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»