Młodzi, zdolni utalentowani Osiacy!

piątek, 08 lutego 2013 12:51

Z dumą prezentujemy kolejne dzieło Studia BM Sebastiana Kwidzińskiego, które zrealizowało teledysk do piosenki Ani Dąbrowskiej "Jeszcze ten jeden raz". Realizacja: Marcin Roszczyniała, Sebastian Kwidziński, Bożena Kwidzińska, Kinga Depka, Tomasz Żurawski, Dawid Wojcieszak, Łukasz Owczarzak, Dariusz Lewandowski.
Jak widać, ciężka praca, pasja i zaagnażowanie sprawiają, że marzenia się spełniają!

Bardzo serdecznie gratlujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej: Młodzi, zdolni utalentowani Osiacy!

 

Najpiękniejsze światełka

piątek, 08 lutego 2013 12:11

Każdego roku w "Tłusty Czwartek" na sali widowiskowej GOK-u odbywa się podsumowanie konkursu na najpiękniejsze światełka na posesjach w okresie Bożonarodzeniowym sołectwa Osie. Wczoraj, przy pączku i kawie, odbyło się wręczenie nagród laureatom w 4 kategoriach. Komisja konkursowa w składzie: Janina Warzyńska, Henryk Waśkowski, Hanna Rink, Katarzyna Górecka i Marek Walkusz zdecydowali, które domy w tym roku były najpiękniej ustrojone, w wyniku czego nagrodzono 32 osoby. Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za to, że sprawiają, iż nasza "mała ojczyzna" jest jescze piękniejsza !

Więcej: Najpiękniejsze światełka

 

Gminie Osie przyznano godło Euro Renoma

czwartek, 07 lutego 2013 16:50

Gmina OsieWszystkich mieszkańców naszej gminy informujemy, że w dniu 4 lutego 2013 r. Gmina Osie otrzymała godło Euro Renoma wraz z wpisem do Europejskiego Rejestru Renomowanych. Jednocześnie otrzymaliśmy certyfikat o numerze ANC 13078. Posiadacze godła Euro Renoma mogą posługiwać się Certyfikatem Europejskiego Rejestru Renomowanych, czyli najbardziej aktualną informacją o rzetelności, solidności i wiarygodności firmy, urzędu czy instytucji.

Więcej: Gminie Osie przyznano godło Euro Renoma

 

Bal karnawałowy w Szkole Filialnej w Łążku

czwartek, 07 lutego 2013 13:16

5 lutego w godzinach popołudniowych szkolna sala zapełniła się księżniczkami, biedronkami, pszczółkami, klaunami... Przy dźwiękach skocznej muzyki wspaniale bawiło się ponad 70 osó: dzieci, rodzice i dziadkowie. Bal odbył się dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Osie, OSP w Łążku i Koła Gospodyń, które przygotowały także pyszne wypieki. Szczególne podziękowania należą się również nauczycielkom ze Szkoły Filialnej w Łążku, które wspaniale zorganizowały całą zabawę.

Więcej: Bal karnawałowy w Szkole Filialnej w Łążku

 

Złoty jubileusz pożycia małżeńskiego

czwartek, 07 lutego 2013 10:07

We wtorek, 29 stycznia 2013 r. br. jubileusz obchodów 50-lecia ślubu obchodziło 8 par z terenu naszej gminy. Uroczystość odbyła się w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, w obecności Michała Grabskiego Wójta Gminy Osie, Romana Waśkowskiego Przewodniczącego Rady Gminy Osie, Krystyny Krupy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz najbliższych członków rodziny. W trakcie uroczystości Michał Grabski w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wręczył dostojnym jubilatom Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz wspólnie z Romanem Waśkowskim złożyli jubilatom gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności.

Więcej: Złoty jubileusz pożycia małżeńskiego

 

Pruskie- zimowe ferie w świetlicy

wtorek, 05 lutego 2013 09:14

W trakcie tegorocznych, styczniowych, ferii młodzież z Pruskich nie miała czasu na siedzenie przed telewizorem. Alternatywą były ciekawe zajęcia przygotowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Osie. Każdy dzień zajęć miał swoją tematykę. Był „Dzień sportowy” z turniejami sportowych gier świetlicowych. Starsza młodzież rozgrywała turniej tenisa stołowego, młodsze dzieci stawały do konkursów rzutu strzałkami do tarczy, kręgli, rzutów piłeczkami do koszy, gry w hokeja po podłodze, turnieju hula-hop. Najmłodsze maluchy robiły w tym czasie ozdobne czapki i maski karnawałowe. Przysmakiem tego dnia były naleśniki z serem.

Więcej: Pruskie- zimowe ferie w świetlicy

 

Chór Chorus Osensis i Anna Niemiec-Mościcka

wtorek, 05 lutego 2013 08:15

Chór "Chorus Osensis" oraz sopranistka Anna Niemiec-Mościcka w sobotni wieczór 26 stycznia 2013 r. pokazali, jak piekne są europejskie, w tym polskie kolędy. Podczas koncertu, który odbył się w Kościele parafialnym w Osiu, mimo panującego zimna, artyści ukazali urok mniej i bardziej znanych kolęd. Pochodząca z Bydgoszczy Anna Niemiec-Mościcka to śpiewaczka operowa obdarzona lirycznym głosem sopranowym o szlachetnym i ciepłym brzmieniu. Więcej o artystce możecie dowiedzieć się na stronie internetowej www.niemiec-moscicka.pl Nad całością koncertu czuwał dyrygent Michał Rajewski, a przy organach wspomagał go Dawid Michałowski. Panią Annę Niemiec - Mościcką usłyszymy juz wkrótce, bo na Koncercie Walentynkowym w GOK Osie w dniu 14 lutego 2013 r. Towarzyszyć jej bedą  baryton Miachał Rajewski, a na fortepienie swój kunszt pokaże Alicja Kosznik. Początek o godz. 18.00.

Więcej: Chór Chorus Osensis i Anna Niemiec-Mościcka

 

Bal przebierańców w Miedznie

poniedziałek, 04 lutego 2013 10:43

Dnia 26 stycznia bieżącego roku w świetlicy w Miedznie odbył się Bal Przebierańców,w którym uczestniczyło ponad 40 dzieci. W takt muzyki tańczyły koty, królewny, strażacy, piraci,aniołki i czarownice. Przebierańcy brali udział w różnych konkursach, takich jak "krzesełka", rozpoznawanie warzyw i owoców, zaś najmłodsi rywalizowali w zbieraniu mandarynek do woreczków. Dzieciaki, które w przerwie zabawy zgłodniały mogły posilić się kanapkami, słodyczami i napojami.

Więcej: Bal przebierańców w Miedznie

 

Dzień Babci i Dziadka w Miedznie

poniedziałek, 04 lutego 2013 10:40

21 i 22 stycznia to święta Babci i Dziadka. Z tej okazji 22.01.2013 r. w świetlicy w Miedznie wnuczęta przygotowały krótki program artystyczny dla swych Babć i Dziadków. Po części oficjalnej nadszedł czas na słodki poczęstunek i rozmowy. Upominki własnoręcznie wykonane przez wnuczęta, otrzymała każda Babcia i Dziadek obecni na uroczystości.

Więcej: Dzień Babci i Dziadka w Miedznie

 

10 lutego – Światowy Dzień Kociewia

piątek, 01 lutego 2013 14:15

Był początek roku 1807… Na Pomorzu trwała wojna francusko-pruska. Oddziały polskie walczyły przeciwko zaborcy. Podpułkownik Józef Hurtig raportował Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu, że wysyła „patrol ku Gociewiu”. Ten fragment oficerskiego listu z 10 lutego 1807 roku wysłany z Nowego nad Wisłą jest pierwszym historycznym zapisem nazwy regionu KOCIEWIE. Na pamiątkę tego wydarzenia, 10 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kociewia. Tak, Światowy. Kociewiacy z pochodzenia rozsiani są po całym globie. Zapraszamy do wspólnego świętowania z nami i nimi wszystkimi.

Więcej: 10 lutego – Światowy Dzień Kociewia

 

ZALEGAJACY ŚNIEG NA DACHACH - KOMUNIKATY GINB

czwartek, 31 stycznia 2013 09:14

Urząd Gminy Osie prosi o zapoznanie się z treścią komunikatu Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego dotyczącego obowiązku usuwania śniegu z dachów przez właścicieli, zarządców oraz użytkowników obiektów budowlanych :

Więcej: ZALEGAJACY ŚNIEG NA DACHACH - KOMUNIKATY GINB

 

Ogłoszenie o przetargu pn. Budowa drogi we Wierzchach

środa, 30 stycznia 2013 14:23

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Przebudowa drogi gminnej we wsi Wierzchy o długości 232 mb.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu pn. Budowa drogi we Wierzchach

 

Zebranie wiejskie Sołectwa Wałkowiska

środa, 23 stycznia 2013 14:07

Zebranie wiejskie Sołectwa Wałkowiska zgromadziło prawie 40 osób. W swoim sprawozdaniu sołtys wsi, Włodzimierz Powierża, poinformował o zrealizowanych imprezach sołeckich, tj. piknikach i festynach na terenie Pola Biwakowego w Żurze, w szczególności o zlocie motocyklowym, majówce Z GOK-iem czy Lecie w Parku. Doskonałą okazją do zintegrowania się był udział w Dożynkach, w którym Sołectwo Wałkowiska zajęło II miejsce oraz wyjazd do Szymbarku. W swoim sprawozdaniu, nie zapomniał również o pomocy mieszkańców sołectwa dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną oraz o zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O zrealizowanych inwestycjach oraz wydarzeniach kulturalno-sportowych, jakie odbyły się na terenie naszej gminy podczas ostatnich dwóch lat, o planowanych inwestycjach na ten rok oraz o „rewolucji śmieciowej”, w swoim sprawozdaniu mówił Michał Grabski –Wójt Gminy Osie.

Więcej: Zebranie wiejskie Sołectwa Wałkowiska

Zaproszenie na Koncert Kolęd i Pastorałek

piątek, 18 stycznia 2013 09:59

Serdecznie zapraszamy Państwo na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w dniu 26.01.2013r. (sobota) o godz. 17.45. Koncert odbędzie się w Kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Na koncert składać się będą kolędy i pastorałki w wykonaniu: Chóru "Chorus Osensis" pod dyrekcją Michała Rajewskiego, Anny Niemiec-Mościckiej-sopran i Dawida Michałowskiego-organy. Wstęp bezpłatny. Patronat medialny nad koncertem sprawuje: Gazeta Pomorska.

 

21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Osiu

środa, 16 stycznia 2013 11:50

13 stycznia z samego rana, 10 oskich wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kwestowalo by wspomóc ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Skoczny, muzyczny finał poprowadzony przez Dyrektora GOK-u Pana Andrzeja Kowalskiego - podobal się wszystkim uczestnikom. Na scenie Gminnego Ośerodka Kultury wystąpili: soliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki, Paweł Jędryczka i Radosław Bruniewski ze swoimi synami Marcelem i Miłoszem. 

W tym roku na konto Orkiestry przekazano aż 6 296,78 zł.

A oto kilka znakomitych zdjęć zrobionych przez Rudolfa Stýbara:

Jednocześnie zapraszamy również na stronę internetową autora zdjęć: www.rudolfoto.eu

Więcej: 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Osiu

Noworoczne spotkanie w Osiu

środa, 09 stycznia 2013 11:25

OsieW minioną niedzielę, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbyło się noworoczne spotkanie przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych i organizacji pozarządowych, radnych Rady Gminy Osie oraz naszych przedsiębiorców. Całość uroczystości poprzedzona została Mszą Świętą w Kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Osiu. Mszę, poświęconą mieszkańcom naszej "Małej Ojczyzny" i władzom samorządowym, celebrował ksiądz proboszcz Konrad Baumgard. On też podziękował wszystkim zebranym w oskim kościele za udany, miniony rok oraz życzył spełnienia marzeń w roku bieżącym.

Więcej: Noworoczne spotkanie w Osiu

 

Badania lekarskie w Osiu

środa, 09 stycznia 2013 10:27

W dniu 24 stycznia 2013 r. (czwartek) od godz. 8.00 w SPZOZ Gminna Przychodnia Zdrowia w Osiu prowadzone bedą badania drożności kończyn dolnych i naczyń szyjnych przy pomocy aparatu USG DOPPLER COLOR. W tym dniu realizowane będzie też badanie USG tarczycy. Koszt jednego badania wynosi 55 zł. Rejestracja i bliższe informacje pod nr telefonu: 52 33-29-517.

Oferta GOK na ferie zimowe w 2013 roku

środa, 09 stycznia 2013 08:31

Zimowisko w OsiuZ przyjemnością prezentujemy Państwu ofertę Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu na okres szybko zbliżających się ferii zimowych w 2013 r. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, garncarskie, plastyczne, wyjazdy do kina lub na basen, wycieczka do Elektrownii Wodnej w Żurze i wiele innych atrakcji. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. W przypadku zainteresowania konkretną ofertą prosimy o kontakt z pracownikami GOK-u (tel. 52 33-29-568). Chęć uczestnictwa należy zgłaszać do dnia 11 stycznia br.

Więcej: Oferta GOK na ferie zimowe w 2013 roku

 

Strona 19 z 39

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»