Zaproszenie na pokaz sztucznych ogni w Noc Sylwestrową

piątek, 28 grudnia 2012 15:27

Wszystkich, którzy spędzają Noc Sylwestrową w Osiu i jego okolicach zapraszamy na pokaz sztucznych ogni na Rynku w Osiu. Niechaj o północy wśród blasku barwnych świateł nie zabraknie Was, Waszej radości i Waszych życzeń !!!

Jednocześnie wszystkim  mieszkańcom naszej gminy, a także Waszym bliskim i znajomym w nadchodzącym NOWYM 2013 ROKU życzymy zdrowia, szczęścia i radości. Życzymy także spełnienia wszystkich marzeń – tych marzeń, które tkwią w myślach i wypowiedzianych tylko w zaciszu rodziny i przyjaciół oraz tych marzeń, o których już głośno, a które wkrótce pojawią się na ustach wszystkich mieszkańców.

Niechaj Nasze pragnienia i marzenia w Nowym 2013 Roku staną się rzeczywistością, bowiem od ich spełnienia zależy przyszłość Nasza, Naszych Rodzin oraz naszej „małej Ojczyzny”.

 

Życzenia Świąteczne

poniedziałek, 24 grudnia 2012 10:22

Życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych i radosnych chwil spędzonych w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Niechaj magia Świąt Bożego Narodzenia przyniesie radość, zgodę i codzienny uśmiech, a miłość, nadzieja i dobro niech towarzyszą Wam każdego dnia nadchodzącego Nowego 2013 Roku. Niech tradycyjna polska Wigilia rozbrzmiewa czarem kolęd, smakiem świątecznych potraw i życzeń składanych najbliższym.

Więcej: Życzenia Świąteczne

 

Jasełka w Łążku

poniedziałek, 24 grudnia 2012 08:56

20 grudnia w Szkole Filialnej w Łążku dzieci wystawiły tradycyjne Jasełka. W nastroju radosnej zadumy maluchy przypomniały bardzo licznie zgromadzonej publiczności wydarzenia sprzed 2000 lat. Występ przygotowany pod kierunkiem nauczycielek został przyjęty owacyjnie.

Więcej: Jasełka w Łążku

 

Nowy dom w Starej Rzece

piątek, 21 grudnia 2012 10:26

Stara RzekaW dniu wczorajszym, 20 grudnia 2012 r. do Starej Rzeki przyjechała Ewa Mes - Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Towarzyszyli jej Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, Beata Jagła - Sekretarz Gminy Osie, Mirosława Felczykowska - Kierownik GOPS w Osiu, Marek Lejk - Kierownik Referatu ROŚBiGK oraz Marek Malinowski - właściciel firmy "Stolarnia Malinowcy". Na progu domu przywitali ich Gabriela i Marek Biliccy wraz z dziećmi, mamą Lubomirą Lisewską i krewnymi. Klucze do nowego domu Państwu Bilickim wręczyła Wojewoda Ewa Mes, która z uśmiechem podsumowała dzisiejszy dzień: I jak tu nie wierzyć w Gwiazdora?

Więcej: Nowy dom w Starej Rzece

 

Zebranie wiejskie w Miedznie

piątek, 21 grudnia 2012 10:13

W dniu 22 listopada 2012 r. w świetlicy wiejskiej w Miedznie odbyło się zebranie wiejskie, podsumowujące okres ostatnich 24 miesięcy. Zebranie poprowadziła Ewa Czerwińska – sołtys wsi Miedzno. Spotkanie zgromadziło 24 mieszkańców sołectwa. W sprawozdaniu p. Czerwińska omówiła ważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce na terenie wsi, m.in. konkursy, bale i zabawy dla dzieci i dorosłych, budowę wiaty rekreacyjnej nad jeziorkiem, utwardzenie placu na boisku, budowę bramy wjazdowej na teren boiska, no i najważniejszej w roku 2011 r. inwestycji tj. budowie kanalizacji sanitarnej.

Więcej: Zebranie wiejskie w Miedznie

 

Zebranie wiejskie w Pruskich

piątek, 21 grudnia 2012 09:32

Zebranie sołeckie w Pruskich (07.12.2012 r.) zgromadziło ponad 30 mieszkańców tej miejscowości. W sprawozdaniu sołtys wsi Piotr Pilarski poinformował o wydarzeniach, jakie odbyły się w minionym roku na terenie Pruskich, w tym: spotkaniach dla dzieci i dorosłych, zabawach, Dniu Wojska Polskiego, wyjazdach z dziećmi w czasie wakacji, dożynkach gminnych, jarmarku borowiackim i remoncie ogrzewania w świetlicy wiejskiej. Podkreślił też wagę realizacji najważniejszej tegorocznej inwestycji w Pruskich tj. budowy drogi z kostki betonowej o długości ponad 800 m.

Więcej: Zebranie wiejskie w Pruskich

 

Ogłoszenie - wykaz kąpielisk w Gminie Osie na rok 2013

wtorek, 18 grudnia 2012 13:18

OGŁOSZENIE w sprawie przedstawienia do publicznej wiadomości projektu uchwały zawierającej wykaz kąpielisk w Gminie Osie na rok 2013:

Więcej: Ogłoszenie - wykaz kąpielisk w Gminie Osie na rok 2013

 

Konsultacje projektu programu opieki nad zwierzętami

piątek, 14 grudnia 2012 10:23

W związku z opracowaniem projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Osie w 2013 roku" Wójt Gminy Osie zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje społeczne oraz podmioty, o których mowa w art. 11a ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.) do wzięcia udziału w konsultacjach w zakresie projektu „Programu opieki nad zwierzętami …..”.

Więcej: Konsultacje projektu programu opieki nad zwierzętami

 

Radosna Sobota w świetlicy w Pruskich

poniedziałek, 10 grudnia 2012 14:12

Sobota 08 grudnia br. była kolejną „Radosną Sobotą” w świetlicy w Pruskich ,organizowaną dla młodszych i starszych mieszkańców przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Przedpołudnie należało do dzieci i młodzieży. Odbyły się turnieje sportowych gier świetlicowych : tenisa stołowego, rzutki do tarczy „Darts „ dla maluchów konkurs rzutów piłeczką do kosza i celne rzuty krążków. Najmłodsze dzieci wysłuchały także czytanej bajki , a później wykonały do niej własną ilustrację. Każda praca została nagrodzona.

Więcej: Radosna Sobota w świetlicy w Pruskich

 

Kolejny sukces oskiego chóru!

środa, 05 grudnia 2012 08:43

25 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim odbył się I Ogólnopolski Konkurs Chórów im. Św. Jana Bosko. Do konkursu zgłosiło się 13 zespołów i chórów z całej Polski.

Chór Chorus Osensis zajął II miejsce oraz zdobył Nagrodę Pośrednictwa Ubezpieczeniowego ufundowaną przez p.Włodzimierza Wiśniewskiego.

Więcej: Kolejny sukces oskiego chóru!

 

Zebranie wiejskie w Tleniu

środa, 05 grudnia 2012 06:09

Zebranie sołeckie w Tleniu zgromadziło ponad 60 mieszkańców tej miejscowości. W swoim sprawozdaniu sołtys wsi Teresa Szamocka poinformowała o zrealizowanych imprezach na terenie Tlenia, w tym: spotkaniach dla dzieci i dorosłych, wyjeździe z dziećmi do parku linowego w Rulewie, współpracy z Wdeckim WOPR i GOK-iem w Osiu, dożynkach gminnych, jarmarku borowiackim,  sprzątaniu rzeki Wdy, pomocy poszkodowanym przez trabę powietrzną i powstaniu „Stowarzyszenia Borowiackie Laski”.

Więcej: Zebranie wiejskie w Tleniu

 

Dar dobroci w Pruskich

wtorek, 04 grudnia 2012 13:15

W dniu 2 grudnia 2012 r. w Pruskich odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie podjazdu dla niepełnosprawnych. Podjazd będzie służył 14 letniemu Michałowi. Ta kilkunastometrowa konstrukcja powstała z inicjatywy Henryka Porożyńskiego – opiekuna Szkolnego Koła „Caritas” w Osiu. Wykonawcą podjazdu był Waldemar Kwidziński – właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego „SYRBUD” z Osia, natomiast drewno konstrukcyjne i na podest dostarczyli Marek i Leszek Malinowscy – właściciele „Zakładu Stolarskiego” w Osiu.

Więcej: Dar dobroci w Pruskich

 

Koncert kwartetu smyczkowego w Osiu

wtorek, 04 grudnia 2012 09:57

30 listopada, punktualnie o godzinie 17.00 w Kościele parafialnym w Osiu pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu zabrzmiały dźwięki muzyki smyczkowej w wykonaniu Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego. Muzyka ta towarzyszyła wszystkim obecnym przez całą mszę św. konsekrowaną przez wikarego Stanisława Olszewskiego. Wstępem do koncertu były słowa ks. Konrada Baumgarda – proboszcza oskiej parafii oraz Elżbiety Szczurko (wykładowcy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy), która reprezentowała Urząd Marszałkowski.

Więcej: Koncert kwartetu smyczkowego w Osiu

Zebranie wiejskie w Jaszczu

wtorek, 04 grudnia 2012 09:38

W czwartek 29 listopada 2012 r. w sołectwie Jaszcz odbyło się spotkanie wiejskie, w którym uczestniczyło kilkunastu mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. W swoim sprawozdaniu sołtys wsi Irena Kozłowska informowała o zrealizowanych imprezach na terenie Jaszcza, w tym: Dniu dziecka i znanego w całej gminie Festynie w Jaszczu. Wydarzeniem tego roku była też wycieczka do Warszawy skierowana do najaktywniejszych mieszkańców sołectwa w której udział wzięły 22 osoby. Podsumowanie rocznej działalności Rady Gminy Osie przedstawił Przewodniczący Rady Roman Waśkowski, natomiast o zrealizowanych w roku 2012 oraz o planowanych na rok 2013 inwestycjach gminnych informował Michał Grabski –Wójt Gminy Osie. Zebrani mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli wiadomość o planowanej w 2013 r. przebudowie drogi Jaszcz – Nowy Jaszcz.

Więcej: Zebranie wiejskie w Jaszczu

 

Radosna szkoła w Osiu

piątek, 30 listopada 2012 12:06

Program Radosna Szkoła jest okazją dla każdej szkoły na zbudowanie placu zabaw, który dostarczy uczniom rozrywkę dla długie lata. Gmina Osie również zdecydowała się na budowę takiego obiektu. Utworzenie placu zabaw to dla dzieci nowa strefa aktywnej zabawy. Na miękkiej i bezpiecznej powierzchni zamontowane są urządzenia, które zapewniają uczniom aktywność ruchową i z pewnością umilają pobyt w szkole. Obiekt został wybudowany przy Zespole Szkół w Osiu, a konkretnie przy tzw. "Jutrzence". Finansowany został z budżetu gminy i ze środków Wojewody Kujawsko- Pomorskiego. Projekt wykonany został przez firmę FIOR Sp. z o.o. z Wrocławia, a wartość inwestycji wyniosła ponad 130 tysięcy zł.

Więcej: Radosna szkoła w Osiu

Starosta dziękuję za pomoc w zwalczaniu skutków trąby powietrznej

czwartek, 29 listopada 2012 09:13

W dniu 23 listopada 2012 r. Marzena Kempińska - Starosta Powiatu Świeckiego zorganizowała spotkanie podsumowujące działania związane z przejściem przez naszą gminę trąby powietrznej. W Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu jednostki zarządzania kryzysowego, władze samorządowe Osia oraz kierownicy instytucji i organizacji biorących udział w usuwaniu skutków wydarzeń z dnia 14 lipca br. przedstawili szczegółowo decyzje podejmowane w dniu 14 lipca i kolejnych dniach walki ze skutkami żywiołu.

Więcej: Starosta dziękuję za pomoc w zwalczaniu skutków trąby powietrznej

 

Informacje z ostatniej Sesji Rady Gminy Osie

środa, 28 listopada 2012 12:03

Tym razem XVII Sesja Rady Gminy Osie rozpoczęła się w dniu 20.11.2012 r. od przeglądu inwestycji zrealizowanych w ostatnim okresie. Na początek nasi samorządowcy obejrzeli całkowicie zmodernizowaną stację uzdatniania wody i nowe ujęcie wody z poziomu trzeciorzędowego tj. blisko 100 m. pod powierzchnią ziemi. W dalszej kolejności radni zapoznali się ze zmodernizowaną latem drogą gminna Osie- Jaszcz i nowo wybudowanym boiskiem wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej w Brzezinach, natomiast w Osiu przyglądali się zmodernizowanym sanitariatom przy Zespole Szkół w Osiu oraz świeżo zakończonej budowie szkolnego placu zabaw „Radosna szkoła” przy ul. Ks. Semraua. W Tleniu dokonali przeglądu byłego Wiejskiego Domu Kultury.

Więcej: Informacje z ostatniej Sesji Rady Gminy Osie

Zaproszenie na koncert do oskiego kościoła

środa, 28 listopada 2012 06:15

Kościół parafialny w OsiuSerdecznie zachęcamy Państwa do udziału w koncercie, który odbędzie się w dniu 30 listopada, o godz. 17:00, w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. W tym dniu w przepięknej scenerii oskiego kościoła wspólnie z Toruńskim Kwartetem Smyczkowy wystąpi Elżbieta Szczurko. Koncert w Osiu jest jednym ze 120 koncertów w zabytkach, które zostały objęte zakresem projektu pn. „Dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego – wsparcie opieki nad zabytkami w 2012 roku”. Pomysłodawcą i Liderem projektu mającego na celu ochronę i zachowanie obiektów sakralnych i kulturalnych naszego województwa jest Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dzięki temu projektowi w bieżącym roku odnowiona została kopuła wieży naszego kościoła parafialnego.

Więcej: Zaproszenie na koncert do oskiego kościoła

 

Strona 19 z 38

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»