Dowóz i odwóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Osie - Osie Wybudowania - Miedzno - Osie

poniedziałek, 14 lipca 2014 09:28

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz i odwóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do i z Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017 na trasie Osie - Osie Wybudowania - Miedzno - Osie.

Więcej: Dowóz i odwóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Osie - Osie Wybudowania - Miedzno - Osie

 

Wszystko dla dzieci - powstał kolejny plac zabaw

czwartek, 10 lipca 2014 11:55

Z radością informujemy, iż na terenie naszej gminy powstał kolejny plac zabaw. Od początku lipca zarówno dzieci mieszkańców jak i wszystkich przebywających w Tleniu wczasowiczów mogą cieszyć się następnym miejscem do zabawy. Od pierwszych dni po oddaniu do użytkowania na miejscu pojawiły się żądne zabawy dzieci w towarzystwie rodziców, rodzeństwa lub dziadków. Bardzo atrakcyjna lokalizacja placu, tj na skwerze Hoffmanna, ułatwia ogólnodostępność, gdyż z jednej strony plac widoczny jest z głównej drogi, a z drugiej strony położony jest przy jednym z piękniejszych miejsc spacerowych nad Zalewem Żurskim. Całość inwestycji zrealizowana została z budżetu Gminy Osie i wyniosła około 21 tys.

Więcej: Wszystko dla dzieci - powstał kolejny plac zabaw

 

Dotacja - przydomowe oczyszczalnie ścieków

czwartek, 10 lipca 2014 11:02

W ubiegłym roku Gmina Osie rozpoczęła program dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Z tego programu skorzystało 25 właścicieli nieruchomości, m.in. ze Starej Rzeki, Oskiego Pieca, Nowego Jaszcza, Radańskiej, Miedzna, Wierzchów oraz Wybudowań pod Starogard i Miedzno. Wszyscy mieszkańcy otrzymali dotację w maksymalnej wysokości tj. 3 tys. zł. Przypomnijmy, że o dotację mogły ubiegać się podmioty, których nieruchomości zlokalizowane były na obszarze o rozproszonej zabudowie, gdzie nie przewiduje się budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej, bądź też w przypadkach, w których podłączenie do istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej jest z przyczyn technicznych niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Do połowy 2014 roku Michał Grabski - Wójt Gminy Osie podpisał z naszymi mieszkańcami 15 umów na przyznanie dotacji, a kolejne cztery wnioski są rozpatrywane. Pierwsze przydowmowe oczyszczalnie zostały już wybudowane, komisyjnie odebrane i rozliczone. Wójt Gminy Osie informuje, że projektowane do budowy systemy kanalizacji w zwartej zabudowie oraz kontynuacja programu dotacji w kolejnych latach winny zaspokoić potrzeby mieszkańców w zakresie gospodarowania ściekami. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z komisyjnego odbioru oczyszczalni.

Więcej: Dotacja - przydomowe oczyszczalnie ścieków

 

Mini turniej siatkówki o Puchar Prezesa LZS „Grom Osie”

czwartek, 10 lipca 2014 10:29

28 czerwca 2014r. sympatycy siatkówki z naszej Gminy mieli szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Po ciężkich treningach, które trwały od października 2013r przyszła pora na konfrontację umiejętności w turnieju. Nasza gmina wystawiła aż 3 drużyny: juniorów „Grom Osie”, seniorów gromu i leśników z Nadleśnictwa Osie. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, młodzież z gimnazjum walczyła dzielnie nie ustępując walecznością i sprytem starszym kolegom. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie zgranej drużyny leśników, która w meczu finałowym, pokonała drużynę ze Świecia. Drużyny Gromu mają więc niedosyt i postanowienie mobilizacji do dalszych treningów.

Więcej: Mini turniej siatkówki o Puchar Prezesa LZS „Grom Osie”

 

Pruskie : "Wakacyjna lekcja o bursztynie bałtyckim"

środa, 09 lipca 2014 09:56

Grupa dzieci i młodzieży szkolnej ze wsi Pruskie wróciła właśnie z wakacyjnego wyjazdu nad morze do Mikoszewa, który miał miejsce w dniach 29.06 do 06.07 br. Po szkolnych trudach dzieciaki mogły nie tylko aktywnie wypocząć, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji związanych z nadmorskim regionem i jego bogactwem, jakim jest bursztyn. W ramach wakacyjnej lekcji o bursztynie bałtyckim młodzież uczestniczyła w nocnym zbieraniu bursztynu, przy użyciu specjalnych lamp UV.

Więcej: Pruskie : "Wakacyjna lekcja o bursztynie bałtyckim"

 

XX Dni Osia

wtorek, 08 lipca 2014 11:08

Jak co roku, pierwsza sobota lipca zarezerwowana jest na plenerową imprezę na stadionie sportowym w Osiu. Obchody Jubileuszowych, bo już XX Dni Osia, które odbyły się 5 lipca 2014 roku, rozpoczęła iście piłkarska uczta – drużyna Grom Osie obchodziła 20-lecie sponsoringu przez firmę OKK Otlewski, nie obyło się więc bez meczy z udziałem wszystkich dotychczasowych piłkarzy z Osia, którzy zasilali szeregi naszej lokalnej drużyny. O godzinie 16:00 Mszą Świętą w oskim Kościele rozpoczęły się obchody 110- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Uroczysty przemarsz odbył się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej i marżonetek ze Śliwic doprowadził uczestników wydarzenia na Stadion Sportowy w Osiu, gdzie wręczano odznaczenia, podziękowania i dyplomy. Na początek na głównej scenie pojawiły się solistki Młodzieżowego Studia Piosenki: Joanna Kater, Oliwia i Julia Kołodziejczak, Kamila Torbicka, Celina i Lonia Kessler, Oliwia Zielińska, Magdalena Ziółkowska, Agnieszka Manikowska. Studio obchodzi w tym roku 5-cio lecie działalności w Osiu, stąd wręczono także podziękowanie dla kierującego Andrzeja Żółkosia.

Więcej: XX Dni Osia

 

110- lecie OSP Osie. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką...

poniedziałek, 07 lipca 2014 13:58

Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu ma już 110 lat! W minioną sobotę o godzinie 16:00  Mszą Świętą w oskim Kościele rozpoczęły się obchody strażackiego święta. Uroczysty przemarsz z udziałem władz gminy Osie i Starostwa Powiatowego w Świeciu, przedstawicieli Straży Pożarnej z powiatu świeckiego, Nadleśnictw, odbył się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej i marżonetek ze Śliwic doprowadził uczestników wydarzenia na Stadion Sportowy w Osiu. Tam też odbyło się wręczenie odznaczeń, podziękowań oraz dyplomów najbardziej aktywnym strażakom ochotnikom z OSP Osie. Cytując słowa Wójta Gminy Osie Michała Grabskiego - "...Pragniemy Wam złożyć podziękowanie za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Życzymy bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy."

Więcej: 110- lecie OSP Osie. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką...

 

IX edycja konkursu pn. „Mój piękny ogród”

poniedziałek, 07 lipca 2014 10:05

W dniach 16 i 17 czerwca br. komisja powołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie w składzie: Przewodniczący - Lech Różyński, członek - Katarzyna Górecka, członek - Felicja Han, członek - Danuta Noga, dokonała przeglądu ogrodów zgłoszonych do IX edycji konkursu pn. „Mój piękny ogród 2014 r.” organizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Do Konkursu przystąpiły 43 osoby z ośmiu sołectw. Dla laureatów konkursu została w formie nagrody ufundowana jednodniowa wycieczka, ukierunkowana na zwiedzanie atrakcyjnego ogrodu w połączeniu ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. O miejscu i terminie wycieczki laureaci zostaną powiadomieni odrębnym pismem przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Ponadto Komisja wyróżniła trzech właścicieli najpiękniejszych ogrodów przyznając statuetkę „Złotej Róży”. Wyniki konkursu „Mój piękny ogród 2014” ogłoszone zostaną podczas tegorocznych dożynek gminnych.

Więcej: IX edycja konkursu pn. „Mój piękny ogród”

 

Nagrody w Brzezinach

piątek, 04 lipca 2014 09:31

Na początku czerwca we wsi Brzeziny odbyła się zabawa sołecka, która była jednocześnie okazją do podziękowania mieszkańcom za trud włożony w upiększanie wsi. Jednym z elementów dbałości o estetykę są iluminacje świetlne w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Przy tej okazji Dariusz Bocian, sołtys wsi Brzeziny, wspierany przez radę sołecką i Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie, wręcza nagrody rzeczowe wyróżniającym się właścicielom nieruchomości. W tym roku nagrodami były zestawy garnków kuchennych. Jednocześnie, przed zabawą, uczestnicy w tajnym głosowaniu wybierają najpiękniej wystrojone gospodarstwo. Puchar przechodni Wójta Gminy Osie odebrał Dariusz Bocian. Sołtysowi i radzie sołeckiej gratulujemy pomysłu i życzymy wytrwałości w przyszłych przedsięwzięciach na rzecz wsi.

Więcej: Nagrody w Brzezinach

 

Przebudowa drogi z Łążka do Szarłaty

czwartek, 26 czerwca 2014 11:34

Coraz bliżej do końca budowy drogi z Szarłaty do Łążka i dalej do granicy Gminy Osie. Inwestorem jest Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu, który realizuje rozpoczętą w roku ubiegłym przebudowę drogi powiatowej nr 1005C Łążek – Tleń.  Roboty wykonywane są przez firmę STRABAG Sp. z o. o. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 1,7 mln zł. z czego 0,34 mln. to wkład finansowy Gminy Osie. Na drogę Łążek – Tleń Powiat Świecki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 80%. Dofinansowanie obejmowało pomoc w odbudowie zniszczonej w wyniku przejścia trąby powietrznej w 2012 roku.  Przebudowa przewiduje modernizację ok. 2,9 km drogi, w tym kompletną odbudowę ul. Szkolnej w Łążku, budowę ok. 1,5 km chodnika, zatoki autobusowe i odwodnienie.

- To kolejna droga powiatowa poddana kompletnej przebudowie, z wielu dróg powiatowych  w gminie Osie.  Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele zostało do zrobienia, jednak każdego kierowcę cieszy każdy kilometr równej, bez wybojów i kałuż - mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. Dobre drogi dojazdowe do Osia sprawiają, że obszar ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów i turystów. Dobre drogi, to motor napędowy dla gospodarki gminy i powiatu - podkreśla i dodaje. - W zakresie budowy dróg po drodze nam z Powiatem Świeckim.

Natomiast w krótkiej rozmowie na placu budowy Adam Meller - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu podkreśla. - Dobra współpraca z gminami naszego powiatu skutkuje nie tylko sprawnym wykonaniem projektu technicznego i uzyskania stosownych pozwoleń, ale i prawie bezproblemową realizacją zadań postawionych przed Wykonawcą. Nie bez znaczenia jest też udział własny gmin w finansowaniu przedsięwzięcia, a i tu z Gminą Osie od szeregu lat znajdujemy rozwiązania zadowalajace wszystkie strony.

Więcej: Przebudowa drogi z Łążka do Szarłaty

 

Przetarg na sprzedaż samochodu osobowego

wtorek, 24 czerwca 2014 12:03

Gminny Zakład Komunalny ogłasza przetarg na sprzedaż samochodu osobowego CITROEN BERLINGO 1,9D :

Więcej: Przetarg na sprzedaż samochodu osobowego

 

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

wtorek, 24 czerwca 2014 11:59

Ogłoszenie Kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego w Osiu o naborze na wolne stanowisko pracy:

Więcej: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

 

Karta Dużej Rodziny

poniedziałek, 23 czerwca 2014 12:39

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Upoważnia ona do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu może złożyć wniosek o wydanie karty. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta przyznawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Więcej: Karta Dużej Rodziny

Przetarg na na sprzedaż lokali mieszkalnych

poniedziałek, 23 czerwca 2014 07:52

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokali mieszkalnych położonych w miejscowościach: Osie i Brzeziny, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na na sprzedaż lokali mieszkalnych

 

Konkurs Radia PIK

środa, 18 czerwca 2014 12:30

W Polskim Radiu PiK ruszył konkurs na najatrakcyjniejszą gminę Kujaw i Pomorza. Na antenie oraz stronie internetowej rozgłośni prezentowane są gminy, na które można oddawać głosy i przesyłać hasła reklamowe. Zagłosuj oraz prześlij hasło reklamowe promujące naszą Gminę! Online - zaznacz pole obok wybranej gminy, a następnie „głosuj” albo poprzez sms - wyślij pod numer 7148 o treści PIK 35  Najbliższa audycja przewidziana jest w poniedziałek 23 czerwca br. ok. godz. 10.30 w audycji pn. Miłego dnia. Zachęcamy wszystkich sympatyków gminy Osie do oddania swojego głosu na naszą "Małą Ojczyznę".

Więcej: Konkurs Radia PIK

Uroczyste otwarcie boiska we Wierzchach

piątek, 13 czerwca 2014 14:23

Kolejne boisko o nawierzchni utwardzonej w naszej gminie zostało oddane do użytkowania. 3 czerwca br. dyrektor szkoły Gabriela Chabowska w obecności nauczycieli i uczniów oraz zaproszonych gości dokonała uroczystego otwarcia boiska. Obecni na uroczystości: Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie, ks. Konrad Baumgart i ks. Stanisław Olszewski oraz dyrektorzy szkół w Osiu i Brzezinach: Aleksandra Kater i Bogusław Wiśniewski specjalnie na tę okazję przywieźli prezenty w postaci sprzętu sportowego. Wszyscy wyrażali zadowolenie z nowego boiska, jednak największą radość widać było na twarzach dzieci. Po oficjalnym otwarciu i poświęceniu boiska przez ks. Konrada Baumarta na płytę boiska wbiegli, być może przyszli sportowcy i reprezentanci kraju. Tego też wszyskim życzyli zaproszeni goście.  Boisko przeznaczone jest do gry w piłkę ręczną, tenisa ziemnego, siatkówkę oraz koszykówkę. Na trybunach jednorazowo może usiąść 104 widzów. Boisko jest ogólnodostępne, co oznacza, że w godzinach popołudniowych korzystać z niegomogą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.Regulamin korzystania z  boiska opracowała dyrektor Gabriela Chabowska. Boisko zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - w ramach działania"Odnowa Wsi".

Więcej: Uroczyste otwarcie boiska we Wierzchach

 

Gmina Osie laureatem Nagrody Marszałka 2014

czwartek, 12 czerwca 2014 12:42

Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w środę (11 czerwca) w toruńskim Dworze Artusa. To prestiżowe wyróżnienia, przyznawane przez gospodarza regionu za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Dwa dni temu Gmina Osie otrzymała wyróżnienie w kategorii INOWACYJNE METODY STOSOWANE W ZAKRESIE ROZWOJU I PROMOCJI MIAST I OBSZARÓW WIEJSKICH. Z rąk Marszałka wyróżnienie odebrał Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. W tej kategorii nagrody odebrali też: Inowrocław, Solec Kujawski i Lubicz.

Więcej: Gmina Osie laureatem Nagrody Marszałka 2014

Miedzno - Dzień Dziecka

czwartek, 12 czerwca 2014 13:30

Ponad 40 osób przybyło na boisko przy świetlicy w Miedznie na "Międzynarodowy Dzień Dziecka". Na początek zaproszony gość, Pan Bartłomiej Porczek - ratownik medyczny jednego z bydgoskich szpitali, udzielił instruktażu zarówno dzieciom i dorosłym jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. W trakcie późniejszej zabawy nie zabrakło konkursów, takich jak: przeciąganie liny, "Arka Noego", bieg przez tunel połączony z przeszkodą, bieg łączony ze szklanką wody, "Puszka Pandory", piłka w tunelu itp. Strażacy z OSP Miedzno zajmowali się grillowaniem kiełbasek. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami.

Więcej: Miedzno - Dzień Dziecka

 

Strona 19 z 54

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»