Ogłoszenie o przetargu - Rozbudowa ośrodka zdrowia

piątek, 14 sierpnia 2015 14:11

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ofertowy nieograniczony pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego”.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu - Rozbudowa ośrodka zdrowia

 

Szkolenie dla rolników

piątek, 14 sierpnia 2015 08:08

KP Izba RozlniczaInformujemy, że Biuro Powiatowe Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej i Biuro Powiatowe ARiMR w Świeciu organizują szkolenie na temat zasad przyznania pomocy w ramach działania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników”. Szkolenie odbędzie się 18 sierpnia (wtorek) o godzinie 10.00 w sali 314 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu.

Zgodnie z Komunikatem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dn. 20.07.2015 r. stosowne wnioski na uzyskanie pomocy z tego działania będzie można składać od dnia 20 sierpnia do 2 września 2015 r. Pomoc ta wynosi 100 tysięcy złotych na jedno gospodarstwo.


 

Wdecki WOPR w TVP i na pokazach ratownictwa wodnego

czwartek, 13 sierpnia 2015 20:04

Natanian WardackiKolejny raz zawitała do nas TVP Bydgoszcz. Tym razem, tuż po tragedii nad Jeziorem Chełmżyńskim, redaktorzy "Zbliżeń" Malwina Turek i Daniel Jagielski pokazali pracę ratowników z Wdeckiego WOPR z siedzibą w Tleniu. Stowarzyszeni we Wdeckim WOPR ratownicy zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego z udziałem motorówki (dwuosobowy desant), skuterów wodnych, kajaków oraz z brzegu: kołowrota, rzutek i jako ostateczność: bezpośredni udział płynącego wpław ratownika. Szczególnie podkreślali też zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Pokaz miał miejsce na kąpielisku w Tleniu i wodach Zbiornika Żurskiego - głównym akwenie wodnym na którym działają nasi ratownicy. Jednak wcześniej podobne pokazy ratownicy prezentowali na innych wodach regionu, m.in. Jez. Cekcyńskim (gm. Cekcyn), Jez. Stelchno (gm. Jeżewo) oraz Jeziorze Świekatowskim (gm. Świekatowo).

Więcej: Wdecki WOPR w TVP i na pokazach ratownictwa wodnego

 

Festyn rodzinny w Jaszczu

czwartek, 13 sierpnia 2015 16:45

Irena KozłowskaJak co roku w Jaszczu, w dniu 8 sierpnia na boisku sportowym byliśmy uczestnikami Festynu Rodzinnego. Festyn w sołectwie Jaszcz zawsze przyciąga tłumy uczestników, bo i atmosfera wspaniała, a i pogoda zawsze sprzyja. Integralną częścią festynu, obfitującego w liczne atrakcje i konkursy jest mecz piłkarski o "Puchar Wójta Gminy Osie", toteż na boisku oprócz zawodnikó nie zabrakło też fundatora pucharu. Inną atrakcją była możliwość skorzystania z przejażdzki zabytkowym motocyklem. Liczne nagrody w konkursach, to dodatkowy magnes dla aktywnych uczestników festynu. Z nagród rzeczowych i słodyczy najbardziej ucieszone były dzieci i młodzież, ale i dorośli dumnie obnosili się swoimi zwycięstwami. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. A my, w imieniu Ireny Kozłowskiej - sołtysa wsi Jaszcz dziękujemy wszystkim sponsorom i mieszkańcom za udzielone wsparcie rzeczowe i finansowe. Natomiast Pani Irenie Kozłowskiej i pozostałym mieszkańcom wsi, którzy zaangażowali się w zorganizowanie festynu serdecznie dziękujemy. Poniżej publikujemy zdjęcia z festynu autorstwa Magdy Kozłowskiej.

Więcej: Festyn rodzinny w Jaszczu

 

Wierzchy - Pruskie, turniej sportowy

czwartek, 13 sierpnia 2015 09:14

Wierzchy - PruskieW niedzielne popołudnie 9 sierpnia, na Orliku w Wierzchach odbył się pierwszy etap tegorocznego turnieju o przechodni Puchar Wójta Gminy Osie. To już czwarty rok pucharowej rywalizacji drużyn wsi Wierzchy i Pruskie. Sportowe zmagania są częścią corocznego Festynu Dobrych Sąsiadów: wsi Wierzchy i Pruskie, którego główna część będzie tradycyjnie połączona z obchodami Dnia Wojska Polskiego i odbędzie się w sobotę (15.08.2015r.) w Pruskich. W minioną niedzielę o pucharowe punkty dla swoich wsi wałczyły drużyny piłkarskie, drużyny gimnazjalistów i drużyny młodzików - uczniów szkoły podstawowej.

Więcej: Wierzchy - Pruskie, turniej sportowy

 

Zawiadomienie o wyborze oferty

piątek, 07 sierpnia 2015 15:16

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty

 

Informacja o przekroczeniu poziomu informowania dla ozonu

czwartek, 06 sierpnia 2015 14:56

W dniu 5 sierpnia 2015 r. na obszarze miasta Włocławka (kod strefy PL0403 - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 sierpnia 2012 r. w sprawie stref, w których dokonuje się oceny jakości powietrza – Dz. U. 2012, poz. 914) został przekroczony poziom informowania dla ozonu, wynoszący 180 µg/m3 (stężenie 1-godzinne).


Więcej: Informacja o przekroczeniu poziomu informowania dla ozonu

 

Ogłoszenie

czwartek, 06 sierpnia 2015 10:08

Ministerstwo Środowiska informuje, że zgodnie z art. 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2015-2019) – opracowania pod nazwą „Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019”, które ma na celu określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu oraz tempa i trendu zachodzących w nim zmian. W związku z powyższym informujemy wszystkich właścicieli lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa, o pracach związanych z wielkoobszarową inwentaryzacją stanu lasu. Informacja ta ma na celu umożliwienie odpowiednim pracownikom przedsiębiorstwa państwowego Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej przeprowadzenie przedmiotowej inwentaryzacji.

 

 

Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci

środa, 05 sierpnia 2015 08:38

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na : „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie” :

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci

 

II Przetarg na sprzedaż samochodu pożarniczego

wtorek, 04 sierpnia 2015 11:17

Wójt Gminy Osie ogłasza II ofertowy nieograniczony przetarg na sprzedaż środka trwałego (Samochód specjalny pożarniczy marki STAR 244) stanowiącego własność Gminy Osie. Osobą do kontaktów w sprawie przetargu jest Pan Mirosław Nagórski - tel. 607 647 066

Więcej: II Przetarg na sprzedaż samochodu pożarniczego

 

Kociewska Kajakowa Impreza na orientację - Zapora Żur 2015

wtorek, 04 sierpnia 2015 09:32


alt

 

Wycieczka do Trójmiasta w nagrodę za „Mój piękny ogród”

wtorek, 04 sierpnia 2015 08:50

W niedzielę 2 sierpnia wyróżnieni właściciele posesji w X edycji konkursu „Mój piękny ogród” organizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Romana Waśkowskiego uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Trójmiasta. Uczestnicy wyjazdu dokonali drobnych zakupów na Jarmarku Dominikańskim, a co odważniejsi podziwiali panoramę Gdańska z wysokości koła „diabelski młyn”, a część degustowała się wyśmienitą kawą podczas spaceru po ulicy Długi Targ. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt na molo i plaży gdyńskiej. Podczas ostatniego przystanku, który był przy skwerze Tadeusza Kościuszki w Gdyni część uczestników wyjazdu zwiedziła okręty: Błyskawica i Dar Pomorza, kilku popłynęło na godzinny rejs po porcie gdyńskim, pozostali wtopieni w tłum turystów odpoczywali na nadbrzeżu.

Więcej: Wycieczka do Trójmiasta w nagrodę za „Mój piękny ogród”

 

Tomasz Woloszuk mistrzem Polski

wtorek, 04 sierpnia 2015 08:11

Tomasz Wołoszuk - utalentowany, młody sportowiec z gminy Osie, który od 5 lat jest trenerem siatkówki dzieci i młodzieży w trakcie roku szkolnego, osiągnął swój życiowy sukces - Akademickie Mistrzostwo Polski. Od niedzieli do czwartku (12-16 lipiec) para Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz (Sopot), brała udział w Akademickim Pucharze Polski. Nadmienić również należy, że w turnieju tym brały udział najlepsze pary siatkarskie z całej Polski.

Więcej: Tomasz Woloszuk mistrzem Polski

Agawa zwana Maczugą Kuby

piątek, 31 lipca 2015 11:07

Agawa Maczuga KubyAgawa ponoć „czuje się” najlepiej w Ameryce. W końcu to jej naturalne środowisko. Uwielbia słońce, a pustynne klimaty to dla niej codzienność. Jak się okazało, ten kwiat doskonale czuje się również w Borach Tucholskich. Nic dziwnego, w końcu to najpiękniejsze miejsce naszego regionu – tak rozpoczyna się audycja pokazana we wczorajszych „Zbliżeniach” w TVP Bydgoszcz, której autorką jest Malwina Turek.

Więcej: Agawa zwana Maczugą Kuby

 

Ulica Szkolna już po remoncie

piątek, 31 lipca 2015 10:54

Mocno zniszczona nawierzchnia ulicy Szkolnej w Osiu została naprawiona. W ubiegłym tygodniu w Osiu pojawiły się maszyny drogowe firmy SKANSKA, które w ciągu jednego dnia uporały się z położeniem nowej warstwy asfaltu na jednej z ważniejszych ulic w Osiu. Wcześniej firma przygotowała drogę poprzez sfrezowanie i wyprofilowanie istniejącej nawierzchni. Ulica Szkolna to fragment drogi powiatowej Osie – Stara Rzeka. Koszt remontu ulicy wyniósł około 120 tys. zł. Nareszcie skończył się hałas i turkot powodowany przez pojazdy jeżdżące po nierównej i dziurawej nawierzchni - mówią mieszkańcy przyległych domów, którzy na bieżąco obserwowali prace przy kładzeniu asfaltu. Z realizacji inwestycji zadowoleni są też radni Rady Gminy Osie: Kazimierz Nastróżny i Jacek Bocian, którzy od dłuższego czasu zabiegali o ten remont.

Więcej: Ulica Szkolna już po remoncie

Dzień Sportu w Sołectwie Brzeziny

czwartek, 30 lipca 2015 11:15

19 lipca 2015 r. we wsi Brzeziny na miejscowym boisku odbył się po raz pierwszy Dzień Sportu, którego organizatorem była sołtys wsi – Pani Mariola Antoszewska wraz z Radą sołecką. Impreza rozpoczęła się turniejem piłki nożnej na „Orliku”. W międzyczasie odbywały się liczne konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym: rzut kaloszem, zabawy w kółku, przeciąganie liny, tory przeszkód i wiele innych konkurencji. Tym sposobem każdy obecny mieszkaniec spędził aktywnie niedzielne popołudnie. Na zakończenie imprezy przygotowano kiełbaski z grilla oraz słodkości. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy bawili się świetnie. Pani Mariola Antoszewska wraz z członkami Rady Sołeckiej dziękują wszystkim mieszkańcom wsi Brzeziny za przybycie, czynny udział w zmaganiach sportowych oraz dobrą zabawę.

Więcej: Dzień Sportu w Sołectwie Brzeziny

 

Dzień Ryby w Tleniu

czwartek, 30 lipca 2015 08:34

Na sobotę 25 lipca br. zapowiadaliśmy dobrą zabawę i taka też się odbyła w Tleniu. Festyn pod nazwą Dzień Ryby mimo nieciekawej pogody przyciągnął wiele osób. Impreza rozpoczęła się zawodami kajakowymi, które przeprowadził Wdecki WOPR. Prowadzący - Andrzej Kowalski i Adam Szulc namawiali do udziału w konkursach, grach i zabawach, w których nagrody rozdawały - sołtys wsi Tleń Jolanta Czubak oraz Anna Fryszka z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Na scenie zaprezentował się teatr kukiełkowy „ Mgiełka” i solistki Młodzieżowego Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Następnie Mirosław Jędrowski wraz z zespołem rozśmieszył wszystkich swoim śląskim żartem, a do późnych godzin nocnych przygrywał dj Martin Q z Nowego.

Więcej: Dzień Ryby w Tleniu

Porządkowanie Tlenia

czwartek, 30 lipca 2015 08:15

TleńZ każdym rokiem i każdym miesiącem na terenie naszej gminy pojawia się coraz więcej zadbanych miejsc. W tym roku z inicjatywy mieszkanców Tlenia  i przy ich czynnym udziale przebudowano i urządzono skwer na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Wierzbowej, a nieco później kolejny skwer przed przystankiem kolejowym PKP. Uporządkowane tereny zdecydowanie poprawiają estetykę wsi. Mieszkańcy Tlenia nie tylko wyszli z inicjatywą, ale też sami czynnie wzięli udział w robotach ziemnych, odchwaszczaniu, czy też wprowadzaniu nowych nasadzeń roślinnych. Pani Jolanta Czubak - sołtys wsi Tleń wspólnie z Radą Sołecką oraz innymi mieszkańcami pokazali, że w zorganizowanej grupie tkwi siła, a siła poparta dobrymi chęciami zawsze przynosi dobre efekty. Wspólna praca przy udziale Romana Waśkowskiego - Przewodniczacego Rady Gminy Osie, który też jest mieszkańcem Tlenia przyniosła wymierne korzyści. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych podczas prac porządkowych.

Więcej: Porządkowanie Tlenia

 

Strona 19 z 66

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»