VIII Impreza na Orientację już za nami

czwartek, 16 czerwca 2016 10:22

Bractwo Czarnej WodyW sobotę i niedzielę 11-12 czerwca odbyła się VIII Impreza na Orientację „Nad Wdą 2016”, współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego i środków gminy Osie. Na dziesięciu trasach (pieszych i rowerowych) sprawdzało swoje umiejętności prawie 140 uczestników. Szczegółowe wyniki zawodów (a później mapy) można znaleźć na stronie internetowej Bractwa Czarnej Wody >>>  oraz Pucharu Borów Tucholskich >>>.  W imieniu organizatorów pomysłodawca INO „Nad Wdą” - Józef Malinowski, już dzisiaj zaprasza na kolejną Imprezę na Orientację „Nad Wdą 2017”.

 

Dni Osia już 2 lipca!

wtorek, 14 czerwca 2016 07:56


Dni Osia

Jak zwykle, w pierwszą sobotę lipca, (2.07.2016 r.), na stadionie sportowym w Osiu spotkamy się na XXII Dniach Osia. Mnóstwo atrakcji i znani, czołowi artyści: zespół Bayer Full!, Kasia Cerekwicka i Kabaret Czesuaf.  Usłyszymy też lokalnych wykonawców: zespół Disorders, Paradise oraz solistki z Młodzieżowego Studia Piosenki. Szczegóły już wkrótce. Do zobaczenia!


Dni Osia


 

Dnia Dziecka w Miedznie

piątek, 10 czerwca 2016 11:38

MiedznoZ okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 29 maja 2016 r. w Miedznie, sołtys Ewa Czerwińska, Rada Sołecka, OSP oraz KGW Miedzno zorganizowali imprezę, na której bawiło się 70 osób, w tym 48 dzieci, dla których przygotowane były przeróżne konkursy, gry i zabawy. Największą atrakcją dzieci okazał się samochód policyjny z Posterunku Policji w Osiu. Każde z nich z zaciekawieniem oglądało wnętrze auta. Mimo tylu wrażeń dzieci nie zapomniały jednak o swoich kochanych mamach. Z okazji ich święta, który jak co roku obchodzimy 26 maja pociechy recytowały swoim mamom miłe wierszyki. Były także kiełbaski upieczone przez strażaków z Miedzna, a także lody i mnóstwo słodkości przygotowanych przez KGW Miedzno. Na zakończenie tego święta dzieci za udział w konkursach otrzymały nagrody oraz niespodziankę - kamizelkę odblaskową. Impreza nie mogła się odbyć bez udziału sponsorów: Wójta Gminy Osie, GOPS Osie, sklepu K.D. Tylus oraz Zakładu Masarskiego Różycki-Wilkowski z Miedzna.

Więcej: Dnia Dziecka w Miedznie

 

Bractwo Czarnej Wody laureatem "Rodzynki z pozarządówki"

piątek, 10 czerwca 2016 11:30

Bractwo Czarnej Wody8 czerwca 2016 r. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom IX edycji konkursu "Rodzynki z pozarządówki" - Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe. W bieżącym roku tą prestiżową nagrodą wyróżniono 12 organizacji pozarządowych. Do rywalizacji o nagrody i tytuł „Rodzynki z pozarządówki” przystąpić mogła każda organizacja pozarządowa będąca bezpośrednim realizatorem projektu społecznego, posiadająca siedzibę na terenie naszego województwa, której roczne przychody nie przekroczyły 300 tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu, nie mogli w nim wziąć udziału laureaci z trzech jego poprzednich edycji, czyli z lat 2013-15. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych. Konkurs odbywa się corocznie od 2008 r.

Więcej: Bractwo Czarnej Wody laureatem "Rodzynki z pozarządówki"

 

Ćwiczenia ANAKONDA 16

poniedziałek, 06 czerwca 2016 08:15

K O M U N I K A T


W dniach od 7 do 9 czerwca  2016r.

w godzinach od 6.00 do 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił  Zbrojnych  organizuje  ćwiczenie  ANAKONDA 16 - (RENEGADE – SAREX 16/I) w ramach, których  nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.


Szef Obrony Cywilnej

Gminy Osie

mgr inż. Michał Grabski

 

Jak minął Dzień Dziecka w Jaszczu

piątek, 03 czerwca 2016 15:05

Jaszczw dniu 29 maja w Jaszczu,  na miejscowym boisku sportowym odbył się Dzień Dziecka, organizowany przez Irenę Kozłowską - sołtysa wsi Jaszcz wspomaganą przez Radę sołecką oraz mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. Prowadzone przez panią sołtys liczne konkurencje sportowe umilały wspólnie spędzony czas, a wśród prawie pięćdziesięciu uczestników zabawy wzbudzały żywą reakcję. W tym roku dzieciaki brały udział w licznych konkursach, zajadając sie słodyczami i pieczoną kiełbaską z grilla. I mamy i dzieci w dniu takiego święta otrzymały drobny upominek.  Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się świetnie! Poniżej kilka zdjęć autorstwa Grzegorza Gackowskiego ze wspólnej zabawy.

Więcej: Jak minął Dzień Dziecka w Jaszczu

 

Nasi strażacy w akcji

czwartek, 02 czerwca 2016 15:34

OSP OsieOstatnie obfite opady deszczu i burze spowodowały, że strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie naszej gminy mieli sporo pracy. W ostatnich dniach PSK w Świeciu zadysponowało zastępy strażaków OSP do pompowania wody z targowiska na ulicy Targowej w Osiu, do pompowania zalanej piwnicy na terenie jednego z zakładów, do pompowania zalanego podwórka na ulicy Semraua, a także do pompowania wody z zalanej piwnicy na ul. Sosnowej oraz Szkolnej i Kościuszki. Strażacy interweniowali też w okolicy Kwiatków i prowadziili działania na torach kolejowych, gdzie przewróciło się killka słupów oraz na cmentarzu w Osiu i drodze Osie-Tleń, gdzie usuwali powalone drzewa. Dzisiaj rano także usuwali powalone drzewo na trasie Tleń -Trzebciny. Strażakom dziękujemy za trud i wysiłek. Wszystkie akcje strażaków można obserwować na bieżąco na stronie OSP >>>

 

Uwaga! Szczepienie psów i kotów

wtorek, 31 maja 2016 09:20


PiesWójt Gminy Osie informuje, że w miesiącu czerwcu na terenie Gminy Osie przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów według przedstawionego poniżej harmonogramu. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia. Szczepienie kotów jest dobrowolne. Ze względów bezpieczeństwa uprasza się o doprowadzenie zwierząt do szczepienia przez osoby dorosłe. Koszt szczepienia 25 zł. (bezpłatne dla osób, które zapłaciły opłatę od posiadania psa).

Więcej: Uwaga! Szczepienie psów i kotów

 

Nagrody w Brzezinach rozdane

piątek, 27 maja 2016 10:16

BrzezinyW ubiegłym tygodniu we wsi Brzeziny odbyła się zabawa sołecka, która była jednocześnie okazją do podziękowania mieszkańcom za trud włożony w upiększanie wsi. Jednym z elementów dbałości o estetykę są iluminacje świetlne w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Na chwilę podsumowania i odebrania nagród w zimowym konkursie mieszkańcy tradycyjnie czekali kilka miesięcy. Przy tej okazji Mariola Antoszewska - sołtys wsi Brzeziny, wspierana przez radę sołecką i Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie, wręczyła nagrody rzeczowe wyróżniającym się właścicielom nieruchomości. W tym roku praktycznymi nagrodami były zestawy pościeli. Pani Marioli i radzie sołeckiej gratulujemy realizacji przedsięwzięcia i życzymy wytrwałości w przyszłych działaniach na rzecz wsi.

Więcej: Nagrody w Brzezinach rozdane

 

Zaproszenie na Dzień dziecka na plaży w Tleniu

środa, 25 maja 2016 14:33

Wdeckie WOPR

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Sołectwo Tleń i Wierzchy, Ochotnicza Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Urząd Gminy Osie zapraszają na imprezę plenerową: DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY STRZEŻONEJ W TLENIU. Impreza odbędzie się w dniu 28 maja 2016 r. (sobota)  na Kąpielisku Gminnym w Tleniu. Początek o godzinie 12:00. W programie m.in. zawody sportowe w wodzie i na plaży, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, przejażdżki motorówkami, rowery wodne, ognisko, zamki dmuchane, skałki, żyroskop itp. Serdecznie zapraszamy!

 

Prośba o pomoc w ustaleniu ofiar II wojny światowej

środa, 25 maja 2016 14:03

Urząd Gminy w Drzycimiu zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Osie o planowanych pracach remontowych na mogile ofiar II wojny światowej w miejscowości Jastrzębie. W związku z zamiarem wykonania tablic imiennych, zachodzi konieczność ustalenia faktycznych nazwisk osób tam spoczywających oraz korekta pisowni nazwisk już ustalonych. Osoby, które posiadają informacje na temat ofiar pochowanych w mogile zbiorowej w Jastrzębiu proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Drzycimiu pod nr tel.52 33 17 079.

Więcej: Prośba o pomoc w ustaleniu ofiar II wojny światowej

 

Ponad chmurami i horyzontem, czyli co mówią gwiazdy

niedziela, 22 maja 2016 10:20

Mars Osie HeweliuszBory Tucholskie to wyjątkowe miejsce do obserwacji nocnego nieba. Z racji czystego powietrza i braku zakłóceń elektromagnetycznych nie na darmo specjaliści i naukowcy wyznaczyli na terenie gminy Osie lokalizację projektowanego radioteleskopu „HEWELIUSZ”. To instrument dla profesjonalistów. A co dla przeciętnego człowieka? Na dzisiaj proponujemy Mars w opozycji. W dzisiejszy niedzielny poranek, 22 maja Mars znalazł się w opozycji do Słońca. Zjawisko to ma miejsce, gdy dwie planety i Słońce znajdują się naprzeciwko siebie, w tym przypadku Ziemia znajduje się pośrodku.

Więcej: Ponad chmurami i horyzontem, czyli co mówią gwiazdy

 

VI Bieg papieski do Tlenia

piątek, 20 maja 2016 15:08

VI Bieg Papieski TleńWyprawy do Tlenia stają się coraz popularniejsze wśród amatorów aktywnego wypoczynku. Ten blisko 10 kilometrowy dystans (w obie strony) mieszkańcy i turyści pokonują pieszo, na rowerze, z kijkami Nordic Walking lub na rolkach. Na co dzień na ścieżce do Tlenia można spotkać pojedyncze osoby lub małe grupki, ale też widoczne są grupy zorganizowane.


Więcej: VI Bieg papieski do Tlenia

Zaproszenie na InO „Nad Wdą 2016”

czwartek, 19 maja 2016 12:08

Azymut OsieBractwo Czarnej Wody i Klub Imprez na Orientację Azymut Osie wraz z partnerami zapraszają na InO „Nad Wdą 2016”, finansowaną ze środków województwa kujawsko-pomorskiego i gminy Osie. Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę 11-12 czerwca 2016. Bazą imprezy będzie Zespół Szkół w Osiu, ul. Ks. Semraua 44 (tzw. Jutrzenka).

Więcej: Zaproszenie na InO „Nad Wdą 2016”

 

Zaproszenie na VI Bieg Papieski

piątek, 13 maja 2016 14:52

W najbliższą niedzielę 15 maja 2016 r. odbędzie się kolejny - już VI Bieg Papieski z Osia do Tlenia. Początek biegu o godz. 14.00. z parkingu na ul. Ks. Semraua (przy Firmie OKK Otlewski). Koniec biegu przy Kościele filialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Tleniu. Biegowy trud połączony zostanie z modlitwą za dar kanonizacji Jana Pawła II i jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. Organizatorem biegu jest ks. Konrad Baumgart - proboszcz parafii w Osiu. Do udziału w biegu ks. K. Baumgart zaprasza wszystkich biegaczy, rowerzystów, nordic walkerów, rolkarzy itp.

Fot. Pierwsi uczestnicy z biegu w 2015 roku

Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

piątek, 13 maja 2016 13:03

Zespół Szkół w OsiuW maju rozpoczęła się największa tegoroczna inwestycja, związana z rozbudową i przebudową budynku Zespołu Szkół w Osiu. - Z uwagi na obecność uczniów i ich bezpieczeństwo początkowe prace budowlane prowadzone są poza obrębem sal lekcyjnych – mówi Aleksandra Kater, dyrektor Zespołu Szkół. I dodaje - Główne elementy przebudowy obejmujące budynek przy sali gimnastycznej wykonane zostaną w okresie wakacyjnym. Po to, by w wrześniu nasze dzieci i młodzież mogły bez przeszkód uczyć się i korzystać z nowych pomieszczeń.

Więcej: Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

 

Zaproszenie na finał warsztatów z tekturą i kartonem

piątek, 13 maja 2016 12:44

Bart Tleń

Informacja dla rolników

środa, 11 maja 2016 11:29

KRUSKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Więcej: Informacja dla rolników

 

Strona 19 z 75

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»