Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

wtorek, 22 grudnia 2015 12:30

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 29 grudnia 2015 r. o godz. 15.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się X Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Harmonogram odbioru odpadów 2016

wtorek, 22 grudnia 2015 09:33

Wójt Gminy Osie informuje, że w roku 2016 odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie według niżej zamieszczonych harmonogramów:

Terminarz odbioru odpadów zmieszanych w roku 2016 >>>>>>

Terminarz odbioru odpadów segregowanych w roku 2016 >>>>>>>

 

Wigilia 2015

czwartek, 17 grudnia 2015 14:37

Jak co roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizował spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli księża z parafii Osie i Łążek – ks. Konrad Baumgart, ks. Franciszek Pielecki, ks. Stefan Kukliński i ks. Robert Mańk. Obecni byli również Wójt Gminy Osie Michał Grabski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Waśkowskim. W wigilijny nastrój zebranych gości wprowadziły dzieci ze scholii „Promyk” wraz z opiekunką Danutą Karwasz i Anną Kołodziejczak oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach z opiekunem Adamem Manikowskim.

Więcej: Wigilia 2015

 

Historia regionu źródłem pisana

środa, 16 grudnia 2015 13:12

Dawid SchoenwaldZ ogromną przyjemnością Dawid Schoenwald – pracownik Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu i jednocześnie autor najnowszej publikacji WPK oraz Daniel Siewert - Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu w dniu 11 grudnia 2015 r. zaprezentowali materiał zgromadzony podczas kwerend archiwów polskich i zagranicznych i ujęty na kartach albumu „Wdecki Park Krajobrazowy – Historia regionu źródłem pisana”.

Więcej: Historia regionu źródłem pisana

 

Uwaga!

czwartek, 10 grudnia 2015 14:27

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu informuje, że od dnia 16.12.2015 od godziny 9:00 przeprowadzona zostanie akcja rozdawania za darmo jabłek dla WSZYSTKICH mieszkańców Gminy Osie. Dystrybucja dla mieszkańców poszczególnych sołectw będzie miała miejsce w każdym sołectwie. Dystrybucja dla mieszkańców miejscowości Osie będzie miała miejsce w RSP Osie (plac przy stacji kontroli pojazdów).

 

Informacja

czwartek, 10 grudnia 2015 10:09

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2015 r. (Wigilia) Urząd Gminy Osie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Zakład Komunalny będą nieczynne. W tym dniu do godz. 15:15 w sprawie rejestracji zgonu będzie pełniony dyżur telefoniczny przez pracownika Urzędu Stanu Cywilnego – tel. 530-702-656.

 

Mikołajki w Tleniu

czwartek, 10 grudnia 2015 08:52

W dniu 5 grudnia 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Tleniu odbyło się spotkanie Mikołajkowe dla dzieci z sołectwa Tleń. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście - Przewodniczący Rady Gminy pan Roman Waśkowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu pan Andrzej Kowalski, jak również dzieci wraz z rodzicami. Podczas spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku i licznych konkursów z nagrodami dla dzieci oraz oczywiście śpiewania kolęd. Dzieci odwiedził Święty Mikołaj i obdarował je upominkami. Organizatorzy imprezy - pani Jolanta Czubak sołtys Tlenia wraz z radą sołecką oraz opiekunka świetlicy pani Justyna Chróścińska-Oleksy, serdecznie dziękują zaproszonym gościom i licznie zgromadzonym rodzicom z dziećmi za przybycie.

Więcej: Mikołajki w Tleniu

 

Oficjalne otwarcie hotelu EVITA w Tleniu

środa, 09 grudnia 2015 10:26

EVITAW Tleniu, samym sercu Borów Tucholskich powstał nowoczesny Evita Hotel & SPA. W dniu 25 listopada odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanego obiektu. Cała inwestycja trwająca od 2013 roku kompleksowo zmieniła oblicze istniejącego w tym miejscu dawnego ośrodka kolonijnego Geovita, a później Beniovita. W Borach Tucholskich powstał jeden z największych i najbardziej luksusowych obiektów w naszym powiecie, województwie i w Polsce. Obecnie Evita to 59 komfortowych pokoi, restauracja, 4 sale konferencyjne, grillowisko, boiska sportowe i kort tenisowy, siłownia i strefa relaksu – kryty basen, sauny i tepidarium z tężnią solankową. W hotelu znajduje się także SPA z bardzo bogatą paletą masaży, zabiegów kosmetycznych i fizjoterapeutycznych oraz wyjątkowy VIP Room do spędzania romantycznych chwil we dwoje.

Więcej: Oficjalne otwarcie hotelu EVITA w Tleniu

 

Dom Seniora "Tucholanka" już funkcjonuje

poniedziałek, 30 listopada 2015 17:06

Dom Seniora Tucholanka TleńWieś Tleń - położona w centrum Borów Tucholskich z racji swoich walorów zdrowotnych i krajobrazowych, od prawie wieku słynie jako miejscowość turystyczna i wypoczynkowa. Przez dziesięciolecia w Tleniu wybudowano kilkanaście ośrodków i domów wypoczynkowych, a także szereg domów, w których wielu mieszkańców dużych miast znalazło swoje drugie miejsce na ziemi. W tym roku do grona obiektów tworzących turystyczną i społeczną mapę Tlenia dołączył Dom Seniora TUCHOLANKA. W dniu 18 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste oficjalne otwarcie i poświęcenie obiektu wybudowanego przez Joannę i Andrzeja Grodzickich z Tlenia. Znakiem rozpoznawczym Domu Seniora stał się liść klonu na tle serca - a jednego i drugiego w Tleniu nigdy nie brakowało i nie brakuje.

Więcej: Dom Seniora "Tucholanka" już funkcjonuje

 

Remont mostu w Grzybku

poniedziałek, 30 listopada 2015 15:31

Grzybek OsieJedną z ostatnich inwestycji w tym roku, realizowanych na terenie naszej gminy, był remont drewnianej części mostu w Grzybku. Jeszcze w okresie letnim podczas corocznych przeglądów zapadła decyzja o wymianie elementów nawierzchni, bowiem konstrukcyjna część w postaci drewnianych kantówek sprawiała wrażenie dobrze utrzymanej. Dopiero po zdjęciu desek stanowiących nawierzchnię okazało się, że również te elementy mostu są silnie zdeprecjonowane i wymagają natychmiastowej wymiany.

Więcej: Remont mostu w Grzybku

 

Zaproszenie na szkolenie

czwartek, 26 listopada 2015 12:15

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 03 grudnia 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematyka szkolenia:  „Podatek od towarów i usług ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień w rolnictwie”.

Więcej: Zaproszenie na szkolenie

 

Bezpłatne badanie mammograficzne w Osiu

poniedziałek, 23 listopada 2015 15:44

Firma Luxmed Diagnostyka serdecznie zaprasza wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie odbędzie się dnia 28.11.2015 r. w godzinach 09:00 - 17:00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Szczegóły poniżej :

Więcej: Bezpłatne badanie mammograficzne w Osiu

 

Spotkanie informacyjne

piątek, 20 listopada 2015 14:04

Uprzejmie informujemy, że dnia 03.12.2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu na ulicy Hallera 9, odbędzie się spotkanie informacyjne nt. "Możliwości pozyskania wsparcia unijnego dla przedsiębiorców w nowej perspektywie 2014-2020".

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej >>>>>>

Uwaga! Bezpłatne badanie USG piersi dla Pań z powiatu świeckiego

wtorek, 17 listopada 2015 08:58

Uprzejmie informujemy wszystkie Panie z powiatu świeckiego - bez względu na wiek - o możliwości przeprowadzenia bezpłatnego badania USG piersi na terenie naszego powiatu. Badania finansowane są z budżetu powiatu świeckiego. Terminy badań i rejestracji poniżej. Serdecznie zapraszamy!


Więcej: Uwaga! Bezpłatne badanie USG piersi dla Pań z powiatu świeckiego

 

Znaleziono psa!

poniedziałek, 16 listopada 2015 14:16

Znaleziono psa! Od piątku w Żurze błąka się młody, zadbany pies. Właściciela psa lub osobę chętną zaopiekować się zwierzęciem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Osie pod numerem 523329540, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Osoba do kontaktu: Natalia Szponarska lub Marek Lejk. Poniżej przedstawiamy wyraźniejsze zdjęcie zwierzaka :

Więcej: Znaleziono psa!

Wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu w 2016 r.

poniedziałek, 16 listopada 2015 09:54

Wójt Gminy Osie ogłasza nabór wniosków w ramach „Projektu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Osie” o dofinansowanie w zakresie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest w 2016 r.

Więcej: Wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu w 2016 r.

 

11 listopada - nasze Święto Niepodległości

piątek, 13 listopada 2015 11:37

Święto Niepodległości to nie tylko dzień upamiętniający rocznicę, ale też okazja do wspomnień o ludziach i minionych zdarzeniach. To okazja do przypomnienia bohaterów znanych z imienia i nazwiska, ale też i tych bezimiennych, którzy własną krwią okupili nasze prawo do wolności. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej „małej Ojczyźnie” rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Łążku. Odprawiona przez ks. Roberta Mańka, w obecności proboszcza oskiej parafii ks. kan. Konrada Baumgarta, Msza Św. w intencji Ojczyzny, przywoływała obecnym wspomnienie przodków, którzy tworzyli, budowali i umacniali naszą niepodległość.

Więcej: 11 listopada - nasze Święto Niepodległości

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

piątek, 13 listopada 2015 10:27

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 20 listopada 2015 r. o godz. 15.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się IX Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Strona 19 z 70

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»