Tleń - Dzień Babci i Dziadka

poniedziałek, 25 stycznia 2016 09:56

W dniu 21 stycznia w Domu Seniora „Tucholanka” odbyło się spotkanie zorganizowane przez Radę Sołecką wsi Tleń z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorów powitała właścicielka Domu Seniora Pani Joanna Grodzicka oraz sołtys wsi Tleń Pani Jolanta Czubak. W spotkaniu uczestniczyli wnukowie zaproszonych gości, którzy przygotowali mini program artystyczny i odśpiewali swoim babciom i dziadkom tradycyjne STO LAT. Biorący udział w spotkaniu przewodniczący Rady Gminy Osie Pan Roman Waśkowski przygotował dla zebranych konkursy o miejscowości Tleń i Gminie Osie, w których można było wygrać książki. Następnie członkinie rady przeprowadzili kilka ciekawych konkursów w miłej i wesołej atmosferze, przy dobrej kawie i smacznych ciastach przygotowanych przez babcie.

Więcej: Tleń - Dzień Babci i Dziadka

 

Bractwo Czarnej Wody jest z nami już 15 lat

czwartek, 21 stycznia 2016 13:19

Bractwo Czarnej WodyW grudniu ubiegłego roku minęło 15 lat działalności najprężniejszego na terenie Gminy Osie Stowarzyszenia „Bractwo Czarnej Wody”. Rocznica ta stała się okazją do podsumowań oraz podziękowań za wiele wspólnych działań na rzecz rozwoju kultury, historii, sportu, rekreacji i turystyki Borów Tucholskich i Kociewia. Podczas uroczystego podsumowania na ręce Józefa Malinowskiego – Prezesa BCW, zaproszeni goście złożyli życzenia kolejnych sukcesów i szybkiej realizacji zamierzeń planowanych w 2016 roku i latach kolejnych. Przypomnijmy, że Bractwo kontynuuje tradycje powstałego w 1991 roku i funkcjonującego do końca 1996 r. Koła Terenowego nr 1 w Osiu Towarzystwa Miłośników Borów Tucholskich. Wymierną pamiątką z tamtego okresu jest tzw. czarny „Informator Turystyczny Gminy Osie” z 1995 r. oraz kwartalnik „Głos Osia”. Przypomnijmy też, że zebranie założycielskie BCW miało miejsce w Grzybku, w dniu 7 października 2000r., natomiast wpisu do rejestru stowarzyszeń dokonano 21 marca 2001.

Więcej: Bractwo Czarnej Wody jest z nami już 15 lat

 

Zaproszenie na wycieczki na nartach biegowych

wtorek, 19 stycznia 2016 15:58

Narty biegoweBory Tucholskie ze swoim zróżnicowanym, równie płaskim, jak i pagórkowatym terenem, poprzecinanym licznymi dolinami strumieni i rzek, to idealne miejsce na uprawianie narciarstwa biegowego. Do tego należy dołożyć kolejne atrybuty w postaci leśnych krajobrazów i dobrze rozwiniętej bazy noclegowo-gastronomicznej. Informujemy, że w dniu 17 stycznia 2016 r. w okolicach Tlenia rozpoczęły się oficjalne wspólne, kilkunastokilometrowe wycieczki na nartach biegowych. Organizatorem wypraw terenowych jest Joanna Grodzicka – właścicielka Domu Seniora „Tucholanka” w Tleniu i sympatyczka tego rodzaju sportu i rekreacji. Kolejny wymarsz w najbliższą niedzielę (24 stycznia) o godz. 10.00 . Miejsce spotkania – przystanek PKS w centrum Tlenia. Planowana trasa: PKS w Tleniu – Wygoda – wieża widokowa – Jez. Trzebcińskie – cmentarz ewangelicki – wąwóz Goły Jon – powrót do Tlenia. Następny wymarsz w niedzielę, 31 stycznia. Termin i miejsce spotkania: godz. 10.00, Przystanek PKS w Tleniu. Trasa: Tleń – Most kolejowy – Pętla Zatoki – powrót do Tlenia. Dopóki śnieg zalega na leśnych ścieżkach wszystkich sympatyków nart zapraszamy do udziału we wspólnym zwiedzaniu Gminy Osie. Kontakt: Joanna Grodzicka tel. kom. 505-058-296 lub bezpośrednio w Domu Seniora „Tucholanka” w Tleniu. A poniżej kilka zdjęć z zimowej wyprawy.

Więcej: Zaproszenie na wycieczki na nartach biegowych

 

Podsumowanie minionego roku w Gminie Osie

poniedziałek, 18 stycznia 2016 10:13

Życzenia noworoczne Gmina OsieW dniu 6 stycznia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie władz samorządowych Gminy Osie z przedstawicielami instytucji, środowisk kulturalnych, społecznych i przedsiębiorcami. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Osiu koncelebrowaną przez ks. Konrada Baugarta i pierwszymi życzeniami składanymi przez oskiego proboszcza. Już w sali widowiskowej GOK Osie zebranych gości przywitał Roman Waśkowski – Przewodniczący Rady Gminy wraz z Michałem Grabskim Wójtem Gminy Osie.

Więcej: Podsumowanie minionego roku w Gminie Osie

 

Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

piątek, 15 stycznia 2016 09:22

Wójt Gminy Osie ogłasza konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze: Propagowanie i rozwijanie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie.

Więcej: Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

 

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

środa, 13 stycznia 2016 13:02

10 stycznia 2016 roku dziesięciu naszych wolontariuszy kwestowało w Osiu, Łążku i Tleniu zbierając od rana pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku pobiliśmy nasz gminny rekord dorzucając do głównej skarbonki 8257,40zł. Finał prowadzony przez Pana Andrzeja Kowalskiego w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął przejażdżkę wszystkich chętnych wozem strażackim OSP Osie. Energiczne licytacje prowadził Dyrektor GOK-u wraz z Mikołajem Oszwałdowskim. Na scenie wystąpili dziewczyny ze Studia Piosenki, grupy taneczne iAMOS czy Chabry, Deesis, młodzi bębniarze czy Disorders. O 20.00 odpalono tradycyjne światełko do nieba.

Więcej: XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

poniedziałek, 11 stycznia 2016 12:12

Wójt Gminy Osie ogłasza konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Osie w 2016 r.


Więcej: Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

 

Mikołaj w Pruskich

poniedziałek, 11 stycznia 2016 09:45

19 grudnia ubiegłego roku w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie dzieci z Sołectwa Pruskie z Mikołajem. Organizatorami tego wydarzenia byli Sołtys wsi Pruskie pan Piotr Pilarski wraz z panią Jolantą Szulc i panem Adamem Kortasem - członkami Rady Sołeckiej. Sponsorami spotkania byli Wójt Gminy Osie i Sołtys z Radą Sołecką.

Więcej: Mikołaj w Pruskich

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

czwartek, 07 stycznia 2016 15:27

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo”

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

 

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Osiu

czwartek, 07 stycznia 2016 13:31

Punkt pomocy prawnejWójt Gminy Osie informuje że z dniem 7 stycznia 2015 r. istnieje możliwość uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Pomoc świadczona będzie w każdy czwartek tygodnia w godz. od.8.00 do 12.00 w budynku Urzędu Gminy Osie (pokój nr 11). Poniżej przedstawiamy informacje o osobach uprawnionych do pomocy prawnej oraz zakres objęty poradami.

Więcej: Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Osiu

 

Projekt Strategii Rozwoju Gminy Osie

wtorek, 05 stycznia 2016 13:11

Startegia Rozwoju Gminy OsieWójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z projektem Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Osie na lata 2015-2022


Więcej: Projekt Strategii Rozwoju Gminy Osie

 

Zaproszenie na pokaz sztucznych ogni

środa, 30 grudnia 2015 13:24

Życzenia noworoczne Gmina Osie


 

Uwaga!

poniedziałek, 28 grudnia 2015 09:05

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia 2015 r. (Sylwester) Urząd Gminy Osie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Zakład Komunalny w Osiu będą czynne w godzinach 7:15 – 12:00.

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

wtorek, 22 grudnia 2015 12:30

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 29 grudnia 2015 r. o godz. 15.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się X Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Harmonogram odbioru odpadów 2016

wtorek, 22 grudnia 2015 09:33

Wójt Gminy Osie informuje, że w roku 2016 odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie według niżej zamieszczonych harmonogramów:

Terminarz odbioru odpadów zmieszanych w roku 2016 >>>>>>

Terminarz odbioru odpadów segregowanych w roku 2016 >>>>>>>

Wigilia 2015

czwartek, 17 grudnia 2015 14:37

Jak co roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizował spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W spotkaniu uczestniczyli księża z parafii Osie i Łążek – ks. Konrad Baumgart, ks. Franciszek Pielecki, ks. Stefan Kukliński i ks. Robert Mańk. Obecni byli również Wójt Gminy Osie Michał Grabski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Waśkowskim. W wigilijny nastrój zebranych gości wprowadziły dzieci ze scholii „Promyk” wraz z opiekunką Danutą Karwasz i Anną Kołodziejczak oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach z opiekunem Adamem Manikowskim.

Więcej: Wigilia 2015

 

Historia regionu źródłem pisana

środa, 16 grudnia 2015 13:12

Dawid SchoenwaldZ ogromną przyjemnością Dawid Schoenwald – pracownik Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu i jednocześnie autor najnowszej publikacji WPK oraz Daniel Siewert - Dyrektor Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu w dniu 11 grudnia 2015 r. zaprezentowali materiał zgromadzony podczas kwerend archiwów polskich i zagranicznych i ujęty na kartach albumu „Wdecki Park Krajobrazowy – Historia regionu źródłem pisana”.

Więcej: Historia regionu źródłem pisana

Uwaga!

czwartek, 10 grudnia 2015 14:27

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu informuje, że od dnia 16.12.2015 od godziny 9:00 przeprowadzona zostanie akcja rozdawania za darmo jabłek dla WSZYSTKICH mieszkańców Gminy Osie. Dystrybucja dla mieszkańców poszczególnych sołectw będzie miała miejsce w każdym sołectwie. Dystrybucja dla mieszkańców miejscowości Osie będzie miała miejsce w RSP Osie (plac przy stacji kontroli pojazdów).

 

Strona 19 z 71

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»