Wielki pożar lasu w leśnictwie Wydry!

czwartek, 11 października 2012 14:26

W piątkowe popołudnie, 28 września br. strażacy z OSP Osie otrzymali informację o pożarze lasu w Leśnictwie Wydry. Pożar o szerokości ok. 80 mb. rozprzestrzeniał się w sosnowych i brzozowych zagajnikach, w trudno dostępnym terenie,  w samym środku lasu. Wkrótce na miejscu pojawiły się ciężkie samochody strażackie oraz dziesiątki strażaków z ochotniczych straży pożarnych z gmin Osie i Drzycim, a także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Więcej: Wielki pożar lasu w leśnictwie Wydry!

 

Zagłosuj na naszych strażaków!

środa, 10 października 2012 15:31

Strażak Roku 2012Informujemy mieszkańców naszej gminy, że od 28 września trwa plebiscyt "Strażak i jednostka roku 2012”. Tegoroczna trąba powietrzna, jaka nawiedziła naszą gminę pokazała, jak ważną rolę w społeczeństwie lokalnym pełnią strażacy. Na dzień dzisiejszy wśród nominowanych jednostek OSP na drugiej pozycji znajdują się strażacy z OSP Osie. Czy utrzymają oni swoją pozycję, czy też awansują na pierwsze miejsce zależy od głosujących. Plebiscyt wygrają strażacy i jednostki, które zdobędą najwięcej głosów. Każdemu strażakowi i każdej jednostce przypisane są kody. Aby oddać głos wystarczy SMS-em wysłać kod o treści (dla OSP Osie kod o treści: josp.115) pod nr tel. 71466 (koszt 1,23 zł brutto).

Więcej: Zagłosuj na naszych strażaków!

 

Projekt "Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Osie"

wtorek, 09 października 2012 15:54

Wójt Gminy Osie ogłasza, że zgodnie z artykułem 19 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz.U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 tekst jedn. z późniejszymi zmianami), Gmina Osie przystąpiła do opracowania projektu „Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Osie”. Pełen tekst ogłoszenia znajduje się poniżej.

Więcej: Projekt "Założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Osie"

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia. Plac zabaw Radosna szkoła

wtorek, 09 października 2012 15:17

 Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 09.10.2012 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła” przy Zespole Szkół w Osiu”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia. Plac zabaw Radosna szkoła

 

Przetarg na sprzedaż działek w Osiu

piątek, 05 października 2012 15:50

Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości gruntowych położonych w miejscowości Osie, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż działek w Osiu

 

XXIII Oskie biegi

czwartek, 04 października 2012 14:15

29 września, na stadionie sportowym w Osiu, odbyły się XXIII Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Jak co roku na zawodach wystartowało około 350 zawodników z różnych miejscowości. Konkurencje rozgrywane były w 11 kategoriach, dystanse na 400, 800, 1200,1600,2000, 2400, metrów pokonywali sprawnie zarówno chłopacy i dziewczęta. Wszyscy, którzy zajęli miejsce na podium odjechali z Osia z cennymi nagrodami i dyplomami. Bieg główny pokonywany był na trasie Żur- Osie. Dla zwycięzców tej konkurencji czekały puchary, Dyrektora Zespołu Szkół w Osiu, Rodziny Malinowskich i Prezesa Bractwa Czarnej Wody.

Więcej: XXIII Oskie biegi

 

Festyn w Łążku

czwartek, 04 października 2012 08:48

15 września bieżącego roku w Łążku odbył się kolejny festyn integracyjny pod nazwą "Pożegnanie lata". Organizatorami imprezy byli Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Świetlica Wiejska i OSP Łążek. Impreza rozpoczęła się zabawą dla dzieci w trakcie, której odbyło się mnóstwo konkursów z nagrodami. Panie z Koła Gospodyń przygotowały wiele smacznych potraw, których każdy mógł skosztować w czasie festynu. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za okazaną hojność.

Więcej: Festyn w Łążku

 

Zawiadomienie o wyborze oferty Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła”

środa, 03 października 2012 15:16

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła” przy Zespole Szkół w Osiu.”

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła”

 

Sołectwo Wałkowiska - wyjazd do Szymbarku

środa, 03 października 2012 14:49

22 września 2012 r. prawie pięćdziesięciu mieszkańców sołectwa Wałkowiska wybrało się na wycieczkę do Szymbarku. Organizatorem wyjazdu był soltys Włodzimierz Powierża wraz z Radą sołecką wsi Wałkowiska. Szymbark to miejscowość położona w Szwajcarii Kaszubskiej, u podnóża wzgórza Wieżycy. Słynny dom „do góry nogami” i najdłuższa deska świata, to nie jedyne atrakcje tego miejsca!

Więcej: Sołectwo Wałkowiska - wyjazd do Szymbarku

 

Boisko wielofunkcyjne w Brzezinach gotowe!

czwartek, 20 września 2012 10:14

Od pierwszych dni września dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach korzystają z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej.  Dzieci, młodzież, a popołudniami również dorośli mogą spędzać aktywnie czas wolny na grę w koszykówkę, piłkę siatkową, piłkę ręczną, tenisa ziemnego lub piłkę nożną. Możliwość korzystania z boiska opisana została w regulaminie opracowanym przez Bogusława Wisniewskiego - dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Całkowity koszt budowy Orlika wyniósł ponad 400 tysięcy zł., z czego 191 tysięcy, to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - Odnowa Wsi.

Więcej: Boisko wielofunkcyjne w Brzezinach gotowe!

 

I Strzeleckie Mistrzostwa Internautów Łowiectwa

czwartek, 20 września 2012 09:10

Na strzelnicy sportowo – myśliwskiej „Gzella” w Osiu dnia 09.09.2012 odbyły się I Strzeleckie Mistrzostwa Internautów Łowiectwa. Zawodnicy rywalizowali w trzech klasach: mistrzowskiej, powszechnej i stażystów. Tym razem zawodnicy strzelali tylko „śrut”, tzn. na trzech osiach: parkurze, trapie i kręgu. Wspaniała zabawa i dobra pogoda przyciągnęły ponad pięćdziesięciu zawodników z różnych zakątków Polski: od Katowic aż po Słupsk, a naszą Gminę reprezentował Zdzisław Gajer.

Więcej: I Strzeleckie Mistrzostwa Internautów Łowiectwa

 

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu

wtorek, 18 września 2012 14:49

Gminny Zakład Komunalny ogłasza przetarg na sprzedaż samochodu ciężarowego wraz z HDS typu HIAB.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu

 

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

wtorek, 18 września 2012 08:49

W związku z przypadkami zatrucia alkoholem metylowym w Republice Czeskiej, którego źródłem jest sfałszowany alkohol wprowadzony do sprzedaży na terenie Czech oraz realnym i możliwym zagrożeniem wystąpienia przypadków przedmiotowego zatrucia na terenie województwa kujawsko - pomorskiego, prosimy o zapoznanie się z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

Więcej: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

Osie - XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim

piątek, 14 września 2012 12:45

8 września 2012 r. na strzelnicy sportowo - myśliwskiej „Gzella” w Osiu odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim. Pięćdziesięciu uczestników rywalizujących w trzech klasyfikacjach: otwartej, powszechnej i sympatyków, walczyło o wspaniałe puchary oraz ciekawe nagrody. Jak zawsze, na piękną oską strzelnicę zawodnicy przybyli wraz z całymi rodzinami. Corocznym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Pan Marek Jedwabiński, wraz z nieocenioną pomocą kierownika strzelnicy, Pana Marka Droszcza. Zawodnicy rywalizowali na pięciu osiach: trapie, kręgu, zającu, dziku i parkurze.

Więcej: Osie - XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Strzelectwie Myśliwskim

 

Strona internetowa Gromu Osie

piątek, 14 września 2012 12:39

altUwaga footbolowi fani! Informujemy, iż powstała strona internetowa naszej lokalnej drużyny - Grom Osie! Znaleźć na niej możemy: relacje z meczów i ich wyniki, skład drużyny, komentarze, aktualności, statystyki drużyny i wiele innych! Serdecznie zapraszamy!

Link do strony drużyny >>>>>

Ogłoszenie o przetargu na budowę placu zabaw

środa, 12 września 2012 13:10

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Budowa placu zabaw „Radosna Szkoła” przy Zespole Szkół w Osiu.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na budowę placu zabaw

 

Mieszkańcy Pruskich i Wierzchów na wycieczce historycznej

czwartek, 06 września 2012 11:46

W dniu 2.09.2012r. w ramach drugiej części obchodów Dnia Wojska Polskiego, mieszkańcy wsi Wierzchy i Pruskie wybrali się na wycieczkę do miejscowości Krojanty k. Chojnic, aby obejrzeć największe widowisko kawaleryjskie w Polsce, jakim jest inscenizacja walki 18 Pułku Ułanów Pomorskich, a w tym szarżę kawalerii polskiej, z dnia 1.09.1939r.

Więcej: Mieszkańcy Pruskich i Wierzchów na wycieczce historycznej

Przetarg na sprzedaż działek w Osiu

poniedziałek, 03 września 2012 13:40

 Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości  gruntowych położonych w miejscowości Osie, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż działek w Osiu

 

Strona 19 z 36

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»