Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

poniedziałek, 03 czerwca 2013 13:10

Urząd Gminy Osie na prośbę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Osiu, w załączeniu zamieszcza informację dotyczącą wyboru najkorzystniejszej oferty na zorganizowanie i przeprowadzenie kursów, szkoleń zawodowych, wsparcia społecznego w ramach realizacji projektu "Kreuj swój potencjał- zbliż się do swoich marzeń", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Więcej: Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Obchody Dnia Matki w Miedznie

poniedziałek, 03 czerwca 2013 11:33

W tym roku w sołectwie Miedzno obchody Dnia Matki miały podwójny wymiar. Najpierw w dniu 24 maja br. w pieknie przystrojonej przez dzieci i opiekunów świetlicy wiejskiej odbyła się uroczystość w której uczestniczyło około 15 rodziców z Miedzna. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie przy słodkim poczęstunku wtuliły się w ramiona swoich mam. Natomiast w dniu 26 maja dzieci powtórzyły swój wystep w obecności rodziców oraz ks. Stefana Grasia z Parafii w Lipinkach i Henryka Porożyńskiego - opiekuna Koła "Caritas" w Osiu.


Więcej: Obchody Dnia Matki w Miedznie

 

Sołectwo Wałkowiska - Dzień Dziecka

poniedziałek, 03 czerwca 2013 09:15

2 czerwca na Polu Biwakowym w Żurze odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. W drużynowych zawodach wędkarskich wzięło udział 16 par. Ogromnym powodzeniem cieszyły się gry i konkursy prowadzone przez Jagodę Powierżę i Kingę Malinowską, w których każdy uczestnik został obdarowany słodkim upominkiem. Swój pokaz zaprezentowali również młodzi strażacy z OSP Osie. Impreza odbyła się dzięki nieocenionemu zaangażowaniu członków koła PZW w Osiu, sołectwa Wałkowiska oraz finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Osie i Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Więcej: Sołectwo Wałkowiska - Dzień Dziecka

 

Dzień dziecka Tleń

poniedziałek, 03 czerwca 2013 09:15

W minioną sobotę na plaży strzeżonej w Tleniu odbył się Dzień Dziecka, którego organizatorami byli : Wdecki WOPR, Sołectwo Tleń, Wierzchy, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu oraz Gmina Osie. Dzieci, wraz z Rodzinami mieli możliwość uczestniczenia w szeregu zabaw, m.in. przeciąganiu liny, biegu ratownika, przejażdzki dorożką, motorówką i rowerami wodnymi, młodsi zaś "oblegali" dmuchawce i trampoliny. Wszyscy chętni brali udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą.

Więcej: Dzień dziecka Tleń

 

Spływ kajakowy im. Romualda Płoszyńskiego

poniedziałek, 03 czerwca 2013 09:15

4 maja 2013 roku Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowało spływ kajakowy im. Romualda Płoszyńskiego na trasie Błędno - Tleń. W spływie uczestniczyło 30 osób, w tym córka i wnuczka Romualda Płoszyńskiego. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie.

Więcej: Spływ kajakowy im. Romualda Płoszyńskiego

 

Ogłoszenie o II przetargu pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną ...

środa, 29 maja 2013 12:27

Wójt Gminy Osie ogłasza II przetarg nieograniczony pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną wraz z zasilaniem energetycznym i kablem sterowniczym w Osiu II etap - Budowa przepompowni głównej w Osiu.

Więcej: Ogłoszenie o II przetargu pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną ...

 

Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w Miedznie

środa, 29 maja 2013 12:16

Wójt Gminy Osie podaje wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Miedzno.

Więcej: Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży w Miedznie

 

Już wkrótce impreza na orientację „Nad Wdą 2013”

środa, 29 maja 2013 11:51

OsieInformujemy, że w dniu 8 czerwca 2013 roku odbędzie się  Impreza na Orientację „Nad Wdą 2013” Brzeziny - Grzybek o Puchar Borów Tucholskich w Imprezach na Orientację. Patronat honorowy sprawują Wójt Gminy Osie i Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie. Impreza jest współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do do środy 5 czerwca 2013.

Więcej: Już wkrótce impreza na orientację „Nad Wdą 2013”

 

Rozpoczęła się odbudowa drogi Osie – Stara Rzeka

wtorek, 28 maja 2013 12:45

Stara RzekaUrząd Gminy Osie informuje, że w dniu dzisiejszym rozpoczęły się roboty budowlane na drodze powiatowej Osie – Stara Rzeka. Remont drogi dotyczy czterokilometrowego odcinka od wsi Radańska do wsi Stara Rzeka. Droga remontowana jest w technologii asfaltowej. Jak informuje nas Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu, droga na odcinku od Radańskiej do Starej Rzeki z dniem dzisiejszym została zamknięta. Objazd wyznaczono drogą leśną której początek znajduje się na wjeździe do Osia, od strony Tlenia. Adam Meller – dyrektor PZD w Świeciu twierdzi, że roboty na tej drodze potrwają przez najbliższe cztery do pięciu tygodni.  Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, odwiedzający w dniu dzisiejszym plac budowy wykazuje zrozumiałe zadowolenie, bowiem to kolejna z dróg remontowana  w roku bieżącym w naszej gminie.  Wszyscy rozumiemy konieczność poprawy jakości dróg i związane z tym utrudnienia, toteż prosimy o wyrozumiałość wszystkich kierowców udających się w kierunku Starej Rzeki. Wykonawcą tej inwestycji jest SKANSKA S.A.

Więcej: Rozpoczęła się odbudowa drogi Osie – Stara Rzeka

 

Koniec remontu drogi w Jaszczu

wtorek, 28 maja 2013 12:42

JaszczW dniu dzisiejszym droga powiatowa przez Jaszcz jest przejezdna. Prawie 800 metrowy odcinek został przykryty nową nawierzchnią, a przy okazji poprawiono pobocza wraz z odwodnieniami.  Jeszcze przez kilka dni potrwają drobniejsze, ale wpływające na trwałość drogi prace na poboczach. Z tego remontu zadowoleni są nie tylko mieszkańcy, ale i wielu kierowców jadących w kierunku Jeżewa. 

Więcej: Koniec remontu drogi w Jaszczu

 

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania: "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną..."

poniedziałek, 27 maja 2013 07:33

Wójt Gminy Osie zawiadamia o unieważnieniu postępowania: "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną..."

Więcej: Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania: "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną..."

 

Informacja o wynikach naboru na stanowisko asystenta rodziny

poniedziałek, 27 maja 2013 06:57

Informacja o wynikach naboru na stanowisko asystenta rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Osiu:

Więcej: Informacja o wynikach naboru na stanowisko asystenta rodziny

 

Informacja z otwarcia ofert - "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią..."

piątek, 24 maja 2013 11:19

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią główną wraz z zasilaniem energetycznym i kablem sterowniczym w Osiu II etap - Budowa przepompowni głównej w Osiu.

Więcej: Informacja z otwarcia ofert - "Budowa kanalizacji sanitarnej z przepompownią..."

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek.

piątek, 24 maja 2013 10:16

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 24.05.2013 r. zamówienia publicznego pn. Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa placów zabaw w miejscowościach: Miedzno, Jaszcz, Pruskie, Łążek.

 

Uwaga! Szczepienie psów i kotów

piątek, 24 maja 2013 09:54

Wójt Gminy Osie informuje, że w miesiącu czerwcu na terenie Gminy Osie przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów według przedstawionego poniżej harmonogramu. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia. Szczepienie kotów jest dobrowolne. Ze względów bezpieczeństwa uprasza się o doprowadzenie zwierząt do szczepienia przez osoby dorosłe. Koszt szczepienia 25 zł. (bezpłatne dla osób, które zapłaciły opłatę od posiadania psa).

Więcej: Uwaga! Szczepienie psów i kotów

Ogłoszenie o przetargu: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

piątek, 24 maja 2013 09:33

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

 

Relacja z III Biegu Papieskiego

wtorek, 21 maja 2013 08:35

III Bieg PapieskiW minioną niedzielę, 19 maja 2013 r. na trasie Osie - Tleń odbył się III Bieg Papieski. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na wrotkach lub rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała 3 lata temu z okazji rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, zaś sam bieg jest wyrazem wdzięczności za dzieło pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II i prośbą o Jego szybką kanonizację. Pomysłodawcą biegu i jego organizatorem jest proboszcz oskiej parafii ks. Konrad Baumgart, wspomagany przez wikarego ks. Stanisława Olszewskiego, strażaków z OSP Osie i wolontariuszy.

Więcej: Relacja z III Biegu Papieskiego

Zaproszenie na Dzień dziecka na plaży w Tleniu

piątek, 17 maja 2013 10:38

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,Sołectwo Tleń,Wierzchy, Koło Gospodyń Wiejskich, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Gmina Osie zaprasza na imprezę plenerową: DZIEŃ DZIECKA W TLENIU. Impreza odbędzie się w dniu 1 czerwca 2013 r. start godzina 10:00 na Kąpielisku Gminnym w Tleniu. W programie m.in. zawody sportowe, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, przejażdżki motorówką, ognisko, zjeżdżalnie, trampolina, rowery wodne, pokazy strażackie. Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy!

 

Strona 19 z 42

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»