Dzień Matki i Ojca - Miedzno

czwartek, 12 czerwca 2014 13:26

26 maja bieżącego roku w świetlicy w Miedznie obchodzono Dzień Matki połączony z Dniem Ojca. W uroczystości wzięło udział ponad 40 osób. Dzieci uczestniczące na zajęcia świetlicowe własnoręcznie zrobiły dla rodziców "złote serduszka" oraz pod czujnym okiem Pani Marzeny Stosik przygotowywały się do krótkiego programu artystycznego. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni ochoczoi zasiedli do wspólnego poczęstunku. 

Więcej: Dzień Matki i Ojca - Miedzno

 

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora szkoły

wtorek, 10 czerwca 2014 12:04

Wójt Gminy Osie ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzezinach, 86-150 Osie, Brzeziny 40 A:

Więcej: Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora szkoły

 

Pruskie - zabudowa Rynku - koniec I etapu

wtorek, 10 czerwca 2014 08:00

W ostatnich dniach mieszkańcy wsi Pruskie  zakończyli 1 etap rewitalizacji Rynku , czyli wszystkie roboty ziemne. Można juz chodzić po wygodnym chodniku, ułożonym z kostki brukowej, wzdłuż kamiennego krawężnika. Wybrukowane zostały miejsca na których stanie altanka, a po drugiej stronie chodnika jest miejsce na kamienny stolik i ławki. Radek Karwasz skończył omurowywanie starej studni polnymi kamieniami, a wokół studni ulożona została opaska, także z polnych kamieni.

Więcej: Pruskie - zabudowa Rynku - koniec I etapu

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

poniedziałek, 09 czerwca 2014 10:18

Wójt Gminy Osie informuje o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez  Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „ Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo” :

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

 

Nad Wdą 2014 - zaproszenie

piątek, 06 czerwca 2014 12:07

Marsze na orientację to forma aktywności zdobywająca coraz więcej sympatyków. Informujemy, że w dniu 14 czerwca 2014 roku odbędzie się  Impreza na Orientację „Nad Wdą 2014” Osie – Stara Rzeka – Tleń IV runda Pucharu Borów Tucholskich. Patronat honorowy sprawują Wójt Gminy Osie i Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie. Impreza jest współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do do środy 11 czerwca 2014. Zgłoszenia do zawodów przyjmuje Józef Malinowski tel. 507 860 313 lub 530 702 068, oraz e-mailem:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie przewidywanej liczby zawodników (szczególnie na trasie kajakowej dla załóg nie posiadających własnego sprzętu pływającego). Dodatkowe informacje można uzyskać u sędziego głównego zawodów. Osoby niepełnoletnie startują za zgodą rodziców (prawnych opiekunów) zamieszczoną poniżej.

Więcej: Nad Wdą 2014 - zaproszenie

 

A tak wyglądał Dzień dziecka w Jaszczu

piątek, 06 czerwca 2014 11:25

1 czerwca 2014 r. na boisku sportowym w miejscowości Jaszcz, odbył się Dzień Dziecka, organizowany przez Irenę Kozłowską - sołtysa wsi Jaszcz wspomaganą przez Radę sołecką oraz mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. Prowadzone przez panią sołtys liczne konkurencje sportowe umilały wspólnie spędzony czas, a wśród uczestników wzbudzały żywą reakcję. Każde dziecko w dniu swojego święta otrzymało upominek ufundowany przez Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie. Dla dzieci przygotowano ponadto kiełbaski z grilla oraz słodycze. Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się świetnie! A oto kilka zdjęć z tego wesołego święta :

Więcej: A tak wyglądał Dzień dziecka w Jaszczu

 

Dzień Dziecka Tleń

piątek, 06 czerwca 2014 10:48

W minioną niedzielę na plaży strzeżonej w Tleniu odbył się Dzień Dziecka, na który przybyło około 1300 osób. Organizatorami byli: Wdecki WOPR, Sołectwo Tleń, Wierzchy, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu oraz Urząd Gminy Osie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w szeregu zabaw, m.in. przeciąganiu liny, biegu ratownika, rzucie kaloszem do koła ratunkowego, przejażdżkami motorówkami i rowerami wodnymi. Na wszystkich przybyłych czekało również ognisko i kiełbaski. Najmłodzym czas umilił pokaz baniek mydlanych. W tym roku wyjątkowo, bo aż 80 dzieci brało udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż już najmłodsi rozumieją jak ważne są zagadnienia z bezpiecznym pobytem i zachowaniem nad i na wodzie. Specjalny pokaz sprzętu i umiejętności ratowniczych dali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z niedzielnej imprezy:

Więcej: Dzień Dziecka Tleń

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa drogi w Osiu Zaborki

czwartek, 29 maja 2014 12:22

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 28.05.2014 r. zamówienia publicznego pn. „ Przebudowa drogi gminnej w Osiu - Zaborki - dł. 986,62 m”

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa drogi w Osiu Zaborki

 

IV Bieg Papieski

środa, 28 maja 2014 08:47

W minioną niedzielę, 25 maja 2014 r. na ścieżce rowerowej Osie - Tleń pojawiło się mnóstwo wielbicieli aktywnego wypoczynku. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała 4 lata temu z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. W tym roku bieg był wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka. Pomysłodawcą biegu i jego organizatorem jest proboszcz oskiej parafii ks. Konrad Baumgart, wspomagany przez księdza wikariusza Stanisława Olszewskiego, strażaków z OSP Osie, policjantów oraz wolontariuszy. Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 14.30 z parkingu przy Stolarni O.K. Otlewski, a zakończył się nabożeństwem majowym w tleńskiej kaplicy i podziękowaniami skierowanymi do wszystkich uczestników biegu, którzy do Osia wrócili już autokarem. W tym roku w biegu wzięło udział aż 110 osób, w tym oscy duszpasterze. Niezmiernie cieszy nas fakt niesłabnącego zainteresowania tym chwalebnym przedsięwzięciem.

Więcej: IV Bieg Papieski

 

Przebudowa drogi gminnej w Żurze

poniedziałek, 26 maja 2014 12:11

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej we wsi Żur, gm. Osie”

Więcej: Przebudowa drogi gminnej w Żurze

 

Przebudowa drogi w Osiu - Zaborki

poniedziałek, 26 maja 2014 11:12

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej w Osiu – Zaborki – dł. 986,62 m”

Więcej: Przebudowa drogi w Osiu - Zaborki

 

Święcenie kapłańskie - Artur Kałdowski

poniedziałek, 26 maja 2014 08:40

Dnia 18 maja 2014 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii odbyły się święcenia kapłańskie dwóch misjonarzy werbistów, Wojciecha Pawłowskiego i Artura Kałdowskiego, pochodzącego z Osia, z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Święceń udzielił ordynariusz diecezji Ełckiej, ks. bp Jerzy Mazur, również werbista. Rodzinną miejscowość i parafię o. Artura reprezentowali ks. proboszcz Konrad Baumgart wraz z licznymi parafianami. Jako członek misyjnego zgromadzenia zakonnego (Zgromadzenie Słowa Bożego), o. Artur Kałdowski uda się w tym roku na misje do Brazylii-Amazonii w Ameryce Południowej. Uroczystość święceń kapłańskich uświetniła swoją obecnością pani Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II. Wierni mieli również okazję oddania hołdu naszemu wielkiemu rodakowi poprzez ucałowanie jego relikwii I stopnia. Już wkrótce będziemy mieli okazję wspólnego radowania się w jeszcze szerszym gronie podczas uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej przez o. Artura 29 czerwca br. w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu o godzinie 11.00.

Więcej: Święcenie kapłańskie - Artur Kałdowski

 

Przebudowa Rynku w Pruskich - rozpoczęcie prac

poniedziałek, 26 maja 2014 08:23

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie jest inicjatorem zagospodarowania centralnego Rynku w Pruskich tak, by stał się reprezentacyjnym miejscem we wsi, zielonym skwerem, służącym mieszkańcom wioski, a także przejeżdżąjącym  przez wieś rowerowym turystom. Na skwerze stanie   drewniana altanka do wypoczynku i ochrony przed deszczem, kamienne ławeczki i  stolik  mający blat z wbudowaną szachownicą.  Stara studnia  stojąca tu od lat, obudowana będzie polnymi kamieniami i przywrócone zostaną jej  wszystkie studzienne urządzenia. Przy wiacie  znowu stanie, pięknie odnowiony, przystanek PKS, może kiedyś ponownie będzie użyteczny. Całość uzupełni szeroki, brukowany chodnik i starannie zaplanowana zieleń.  Przy nowym Rynku stanie także tablica, której jedna strona prezentowac będzie historię naszej wsi, a druga pokaże najpiękniejsze miejsca, położone  w pobliżu Pruskich i zachęcać będzie do ich  zobaczenia.

Więcej: Przebudowa Rynku w Pruskich - rozpoczęcie prac

XXVIII Sesja Rady Gminy Osie

piątek, 23 maja 2014 08:19

W sali Gminnego Ośrodka Kultury  w Osiu odbyła się  XXVIII Sesja Rady Gminy Osie, która  obejmowała szereg zagadnień, głównie związanych z  budżetem gminy, w tym: zmieniających Wieloletnią Prognozę Finansową naszej Gminy na lata 2014 – 2020. Dokonano także zmiany budżecie gminy Osie na rok 2014, udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Świeckiemu, jak i zaopiniowania projektu planu ochrony dla rezerwatu „Miedzno”, wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości oraz nadania Statutu Gminnej Przychodni w Osiu samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Mówiono również o Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Osie na lata 2014 – 2020, a także o wyrażeniu zgody na zawarcie przez Gminę porozumienia na rzecz Obszaru rozwoju Społeczno – Gospodarczego Powiatu Świeckiego. Podczas Sesji mjr Leszek Brzeziński Z-ca Komendanta WKU z Grudziądza wręczył naszemu  mieszkańcowi  Panu Janowi Narlochowi akt mianowania na stopień porucznika. Trwają także pracę nad projektem „Mobilnego Centrum Aktywizacji Zawodowej” w tleńskiej świetlicy. Program działalności przedstawiły Pani Michalina Radkowska ze stowarzyszenia „Partner”  oraz  Mariola Karczewska z Powiatowego Urzędu Pracy w Świeciu.

Więcej: XXVIII Sesja Rady Gminy Osie

 

System kolejkowy przy rejestracji pojazdu

piątek, 23 maja 2014 07:57

Starostwo Powiatowe w Świeciu Wydział Komunikacji i Dróg  informuje, że z dniem 2 listopada 2010 roku został zainstalowany elektroniczny system zarządzania kolejką, który ograniczy czas oczekiwania do minimum w przypadku rejestracji pojazdu. Poniżej przedstawiamy zasady funkcjonowania tego systemu:

Więcej: System kolejkowy przy rejestracji pojazdu

Kolejny "tatromaniak" z Osia

piątek, 23 maja 2014 07:52

Już 8 lipca rozpocznie się wyprawa CENTRAL AZJA. Zespół Geo Team w składzie: Rafał Kuzimski (Osie), Magdalena Mizerka (Bydgoszcz), Monika Sitek-Kądziorska (Bydgoszcz) i Piotr Rumas (Sopot) rozpoczną 7 tygodniową podróż autem po 7 krajach Azji Centralnej, podczas której działać będą także na 7-tysięcznym Piku Lenina w Pamirze.

Na ich szlaku znajdują się: Litwa, Łotwa, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan. Trasa, którą pokonają wyniesie połowę obwodu kuli ziemskiej! Zamierzają zobaczyć: rozległe kazachskie stepy, krystalicznie czyste górskie jeziora Kirgistanu, lodowce krainy siedmiotysięczników oraz drogę Pamir HighWay w Tadżykistanie, gorące piaski pustyń i zanikające jezioro Aralskie w Uzbekistanie. Na Jedwabnym Szlaku pragną zanurzyć się w bezkres bazarów, uliczek, straganów, sklepików, rozkoszy kolorów, zapachów, smaków, rozmów i twarzy… W sierpniu poprowadzą akcję górską na Piku Lenina w Kirgizji.

Więcej szczegółów dotyczących wyprawy znajdziecie na stronie wyprawy http://centralazja.jimdo.com/

Przygotowania oraz przebieg wyprawy możecie śledzić również na fan page wyprawy: https://www.facebook.com/centralazja/

Serdecznie kibicujemy koledze Rafałowi, który na codzień jest nauczycielem w jednej z oskich szkół, życząc przy okazji wytrwałości i samych pięknych chwil podczas tej wspaniałęj przygody!

 

Uwaga! Przebudowa drogi od Szarłaty do Łążka

piątek, 16 maja 2014 14:59

Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu zawiadamia o rozpoczęciu robót budowlanych związanych z przebudową drogi powiatowej nr 1005C Łążek – Tleń. Przebudowa obejmuje odcinek od granicy Gminy Osie i Powiatu Świeckiego do Szarłaty.  Roboty realizowane są przez firmę STRABAG Sp. z o. o. Planowany termin zakończenia robót – koniec miesiąca sierpnia 2014 r. W związku z powyższym należy liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku drogi.

Zaproszenie na Dzień dziecka na plaży w Tleniu

czwartek, 15 maja 2014 08:13

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Sołectwo Tleń i Wierzchy, Ochotnicza Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Urząd Gminy Osie zaprasza na imprezę plenerową: DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY STRZEŻONEJ W TLENIU. Impreza odbędzie się w dniu 1 czerwca 2014 r. początek godzina 14:00 na Kąpielisku Gminnym w Tleniu. W programie m.in. zawody sportowe w wodzie i na plaży, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, przejażdżki motorówkami, pokazy strażackie, rowery wodne, ognisko, zjeżdzalnie, trampolina. Serdecznie zapraszamy!

 

Strona 2 z 36

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»