Prośba o wypełnienie ankiety

poniedziałek, 30 marca 2015 11:09

W związku z opracowywaniem Strategii Rozwoju Obszaru Społeczno - Gospodarczego powiatu świeckiego przez firmę Dorfin Grant Thornton prosimy  o udzielenie odpowiedzi na pytania z poniższej ankiety nt. aktualnej sytuacji Waszych przedsiębiorstw.
Ankieta jest całkowicie anonimowa.

Wypełnienie ankiety zajmie kilka minut, a zebrane informacje ułatwią  zaplanowanie działań prowadzących do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Wykaz i dane kontaktowe do sołtysów

poniedziałek, 30 marca 2015 06:43

Tablica sołtysowaW związku z minionymi wyborami sołtysów poniżej przedstawiamy aktualny wykaz sołtysów w kadencji 2015-2019 wraz z danymi kontaktowymi.Więcej: Wykaz i dane kontaktowe do sołtysów

 

Chór Chorus Osensis

środa, 25 marca 2015 10:23

W minioną sobotę 21 marca 2015 roku, w parafii św. Mateusza w Nowem odbył się III Festiwal Pieśni Pasyjnej, gdzie chór Chorus Osensis pod dyrekcją Michała Rajewskiego wyśpiewał Złote Pasmo,otrzymał również Puchar Starosty Świeckiego. W muzycznej rywalizacji wzięły udział chóry z Chełmna, Chojnic, Piaseczna, Osia, Skarszew, Starogardu Gd., Gdańska, Warlubia i Aleksandrowa Kujawskiego. Serdecznie gratulujemy!


Więcej: Chór Chorus Osensis

 

Nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich

środa, 25 marca 2015 08:42

Tablica sołtysowaW dniu wczorajszym zakończyły się zebrania sołeckie zwołane przez Wójta Gminy Osie – Michała Grabskiego. Tegoroczne zebrania miały charakter sprawozdawczo – wyborczych. Na spotkaniach z mieszkańcami poszczególnych wsi wybierano sołtysów i członków rad sołeckich. W większości wsi na kolejną kadencję wybrano tych samych sołtysów. To świadczy o dużym zaufaniu mieszkańców do swoich przedstawicieli. Tak między innymi było we wsiach: Jaszcz, Łążek, Miedzno, Pruskie, Radańska, Stara Rzeka, Wałkowiska i Wierzchy. Nowi włodarze natomiast rządzić będą we wsiach: Brzeziny (Mariola Antoszewska), Osie (Hanna Rink) i Tleń (Jolanta Czubak). W tych przypadkach poprzedni sołtysi z różnych przyczyn zrezygnowali z ubiegania się o reelekcję. Wszystkim sołtysom i członkom rad sołeckich dziękujemy za wielki wkład pracy włożony w rozwój poszczególnych sołectw, a nowym sołtysom i radnym życzymy owocnej pracy na rzecz naszego społeczeństwa i kolejnych sukcesów w swojej działalności.


Więcej: Nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich

 

Bory Tucholskie w oczach dziecka

poniedziałek, 23 marca 2015 10:03

20 marca w GOK odbył się Finał XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. W trakcie finału wręczone zostały nagrody tegorocznym laureatom, a prac nagrodzonych było aż 115. Po raz drugi zostały przyznane nagrody organizatora. Otrzymała je dziesiątka uczestników konkursu. Na konkurs wpłynęło łącznie 800 prac z 45 placówek, z których Komisja Konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Marek Lejk, wybrała najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i technicznych. W artystycznym kwadransie w tym roku wystąpił Zespół Modraki z Pelplina.


Więcej: Bory Tucholskie w oczach dziecka

 

Informacja z otwarcia ofert

piątek, 20 marca 2015 10:52

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn „Przebudowa drogi gminnej w Osiu – Oski Piec” :

Więcej: Informacja z otwarcia ofert

 

Podwójna uroczystość w Miedznie

wtorek, 17 marca 2015 13:56

W dniu 7 marca 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Miedznie zebrało się ponad 30 pań z sołectwa Miedzno. W galowych mundurach towarzyszyli im strażacy z OSP Miedzno. Okazja była podwójna, bowiem w tym dniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najpiękniej przystrojone nieruchomości w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Z rąk Michała Grabskiego – Wójta Gminy Osie oraz Romana Waśkowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Osie panie odebrały nagrody za trud i poświęcenie włożone w świąteczne przystrojenie swoich domów i ogrodów. Ta uroczystość, w przede dniu Święta Kobiet, była też okazją do złożenia życzeń wszystkim zebranym paniom. Kwiaty, wręczane przez przedstawicieli Gminy Osie i strażaków rozkwitły w kobiecych dłoniach, a na twarzy pojawił się uśmiech. Takich dni życzymy wszystkim Paniom na wszystkie pozostałe dni w roku.

Więcej: Podwójna uroczystość w Miedznie

 

Ferie w Miedznie

wtorek, 17 marca 2015 13:28

W czasie ferii w ramach zajęć świetlicowych Sołectwo Miedzno zorganizowało wyjazd dzieci do Grudziądza na lodowisko. Dzieci, ku zdziwieniu wszystkich, świetnie sobie poradziły z jazdą na łyżwach. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego wypadu.


Więcej: Ferie w Miedznie

 

Dzień kobiet w Pruskich

wtorek, 17 marca 2015 09:07

W dniu 7 marca w świetlicy w Pruskich odbyło się spotkanie władz Gminy z Paniami z Sołectwa Pruskie. Organizatorem spotkania był Pan Pilarski - sołtys sołectwa Pruskie oraz rada sołecka. Władze gminy reprezentowali Panowie Roman Waśkowski - przewodniczący Rady Gminy i Michał Grabski - Wójt Gminy. Na spotkaniu ogłoszono wyniki konkursu "wystrój gospodarstwa w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra". Wyróżnieni otrzymali drobne upominki. Odbyła się też niezapowiedziana wizyta zespołu "Frantówki" z Bysławia.


Więcej: Dzień kobiet w Pruskich

 

Informacja ze sprzedaży lokalu mieszkalnego

poniedziałek, 16 marca 2015 13:41

Wójt Gminy Osie informuje o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego będącego własnością Gminy Osie :

Więcej: Informacja ze sprzedaży lokalu mieszkalnego

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

poniedziałek, 16 marca 2015 13:37

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 13.03.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa drogi gminnej w Nowym Jaszczu” : 


Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Zawiadomienie o nowej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

czwartek, 12 marca 2015 12:03

Wójt Gminy Osie stosownie do art. 6 m. ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2013 r. poz. 1399 z późn.zm) w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 87), zawiadamia o nowej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 kwietnia 2015 : 

Więcej: Zawiadomienie o nowej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

 

Spotkanie w Tleniu z okazji „Dnia Kobiet”

czwartek, 12 marca 2015 10:36

W sobotnie popołudnie, w przeddzień święta Dnia Kobiet dzięki uprzejmości gospodarzy Ośrodka Patria w Tleniu liczne grono Pań wraz z zaproszonymi gośćmi mogło tam świętować z tej okazji. Urząd Gminy Osie – główny sponsor uroczystości, sołtys i rada sołecka wsi oraz świetlica przygotowały całą oprawę uroczystości. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich Wójt Gminy Osie p. M Grabski, Przewodniczący Rady Gminy p. R.Waśkowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. A Kowalski.

Więcej: Spotkanie w Tleniu z okazji „Dnia Kobiet”

Oska siatkówka

czwartek, 12 marca 2015 09:49

W dniu 28 lutego 2015r, oska drużyna siatkarska złożona z absolwentów jak i obecnych uczniów Gimnazjum w Osiu wraz z trenerem zawitała na meczu Transfer Bydgoszcz- Lotos Trefl Gdańsk, którego stawką był awans do półfinału mistrzostw Polski. Zawodniczki i zawodnicy oskiego zespołu mieli przyjemność zobaczyć jak gra obecny mistrz świata w siatkówce Mateusza Mika czy wicemistrz świata z 2006 r. Piotr Gacek którzy reprezentują barwy Gdańskiego Trefla.

Więcej: Oska siatkówka

 

Szkolenie!

wtorek, 10 marca 2015 12:04

Urząd Gminy Osie przypomina wszystkim zainteresowanym o szkoleniu, które odbędzie się dnia 12 marca 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematem szkolenia będą instalacje fotowoltaiczne oraz możliwości ich dofinansowania. Serdecznie zapraszamy!

Więcej: Szkolenie!

Przypomnienie o zebraniach wiejskich i wyborach sołtysów

poniedziałek, 09 marca 2015 15:18

Wójt Gminy Osie przypomina o terminach zebrań wyborczych sołtysów i rad sołeckich w sołectwach gminy Osie. Zgodnie z  zarządzeniem Nr 18/15 z dnia 12 lutego 2015 r. w sprawie określenia terminów zebrań Wójt Gminy Osie zwołuje zebrania wyborcze. Harmonogram dostępny jest w pliku do pobrania: KLIKNIJ TUTAJ >>>>>

 

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!

czwartek, 05 marca 2015 14:42

W ostatnim okresie otrzymujemy szereg sygnałów o mnożących się praktykach ze strony firm zajmujących się „prowadzeniem rejestrów”. Firmy te wykorzystując fakt rejestracji przedsiębiorców będących osobami fizycznymi w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki kierują do przedsiębiorców pisma w sprawie uiszczenia zapłaty za umieszczenie w prowadzonym przez nich rejestrze informacji o danym podmiocie gospodarczym. Treść pisma wprowadza adresata w błąd i sugeruje konieczność dokonania wpłaty określonej kwoty w różnej wysokości, na wskazane konto bankowe, którego dane umieszczone są na załączonym do pisma blankiecie przekazu. Treść pisma może sugerować, że wezwanie na charakter urzędowy zaś użyte sformułowania, że wpis do oferowanego rejestru i uiszczenie opłaty z tym związanej jest obowiązkowe.

Informujemy, że jedynym publicznym rejestrem przedsiębiorców (osób fizycznych) jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzona przez Ministerstwo Gospodarki a wszelkie czynności związane z wpisem do niego są bezpłatne. Wezwania do zapłaty nadsyłane przez różne podmioty należy traktować wyłącznie jako ofertę komercyjną nie związaną z rejestrem CEIDG.

Ogłoszenie o przetargu na przebudowę drogi gminnej w Osiu - Oski Piec

czwartek, 05 marca 2015 12:46

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Przebudowa drogi gminnej w Osiu - Oski Piec” :

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na przebudowę drogi gminnej w Osiu - Oski Piec

 

Strona 2 z 45

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»