Zaproszenie na finał XXIII Dni Osia

czwartek, 29 czerwca 2017 15:17

Dni Osia

Więcej: Zaproszenie na finał XXIII Dni Osia

 

Poszukiwany lekarz stomatolog

czwartek, 29 czerwca 2017 15:15

OsieDyrektor S.P.Z.O.Z Gminna Przychodnia w Osiu zaprasza do współpracy lekarza stomatologa. W ofercie: wyposażony gabinet stomatologiczny, elastyczne dopasowanie dni i godzin pracy, komfortowe dostosowanie czasu wizyty pacjenta do rodzaju zaplanowanego zabiegu, przyjazną i serdeczną atmosferę. Pełna treść ogłoszenia poniżej.

Więcej: Poszukiwany lekarz stomatolog

 

„Piknik Sołecki” w Brzezinach

czwartek, 29 czerwca 2017 11:21

Mieszkańcy Brzezin powitali lato piknikiem sołeckim. Jest już tradycją, że od kilku lat w naszej wsi odbywają się spotkania mieszkańców na świeżym powietrzu. W tym roku miało to miejsce 24 czerwca.


Więcej: „Piknik Sołecki” w Brzezinach

 

Dzień Dziecka w Miedznie

czwartek, 29 czerwca 2017 09:25

Dnia 04.06.2017 roku w świetlicy wiejskiej w Miedznie obchodzono Międzynarodowy Dzień Dziecka, na który zaproszono Panią Agatę i Panią Aleksandrę ze Świecia, które przebrane za klaunów poprowadziły całą imprezę. Dzieci miały mnóstwo zabaw i konkursów.


Więcej: Dzień Dziecka w Miedznie

 

Wykaz nieruchomości lokalowej przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu

czwartek, 29 czerwca 2017 07:34

Wójt Gminy Osie na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości lokalowej, stanowiącej własność Gminy Osie, przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu.

Więcej: Wykaz nieruchomości lokalowej przeznaczonej do sprzedaży w drodze przetargu

 

List Prezesa KRUS do rolników i ich dzieci

piątek, 23 czerwca 2017 14:34

Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci!

Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo
w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach, pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń.


Więcej: List Prezesa KRUS do rolników i ich dzieci

 

Ale PiKne lato z radiem PiK w Osiu

piątek, 23 czerwca 2017 11:31

W wielu miejscowościach regionu Radio PIK realizuje projekt "Ale PiKne lato z radiem PiK". W wakacyjny objazd regionu autorzy wyruszą w poniedziałek, a już w środę 28 czerwca, w godzinach od 9:00 do 12:00 redakcyjny namiot stanie w centrum Osia. W programie m.in. wywiady na żywo oraz antenowy konkurs dla mieszkańców i turystów. Dodatkowo o godz. 13.15 autorzy planują radiowy spacer po elektrowni w Żurze.


 

DE MONO ZAGRAJĄ W OSIU

czwartek, 22 czerwca 2017 12:38

De Mono Osie

Więcej informacji na stronie GOK Osie >>> 

Koniec budowy ulicy Jodłowej w Osiu

środa, 21 czerwca 2017 16:02

Osie, ul. JodłowaJuż od dwóch tygodni mieszkańcy ulicy Jodłowej dojeżdżają do swoich domów po nowej nawierzchni z kostki betonowej. Ta niewielka ulica, o długości 130 mb. zabudowana domami jednorodzinnymi , była ostatnią nieutwardzoną ulicą na Osiedlu Leśnym. Kłopoty mieszkańcom sprawiał nie tylko piaszczysty grunt, ale i kałuże po opadach deszczu. Dzisiaj te problemy pozostały tylko we wspomnieniach, bowiem wraz z nową nawierzchnią wykonane zostało odwodnienie ulicy oraz oświetlenie. Roboty drogowe wykonała wyłoniona w drodze przetargu firma MARBRUK z Charzyków koło Chojnic, za kwotę 137712,09 zł. brutto.

Więcej: Koniec budowy ulicy Jodłowej w Osiu

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

środa, 21 czerwca 2017 10:21

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 28 czerwca 2017 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXI Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:


Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

Trwa budowa drogi Osie – Starnie

wtorek, 20 czerwca 2017 15:56

StarnieW czerwcu br. na drodze Osie – Starnie pojawił się ciężki sprzęt budowlany i przystąpił do robót. - To finał ubiegłorocznych prac projektowych związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę i pierwsza budowa w naszej gminie przygotowana na podstawie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych tzw. „specustawy” – mówi Michał Grabski, Wójt Gminy Osie. W takim też trybie uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, a odszkodowania za grunty pod drogę zostały już wypłacone poprzednim właścicielom. Budowę drogi podzieliliśmy na dwa etapy, z których pierwszy ujęty został w tegorocznym budżecie i etap ten właśnie realizujemy.

Więcej: Trwa budowa drogi Osie – Starnie

 

Nowe oświetlenie na ulicy Akacjowej w Tleniu

wtorek, 20 czerwca 2017 12:06

Odkryj TleńW sobotę (17.06.2017 r.) na części ulicy Akacjowej w Tleniu rozbłysły pierwsze światła uliczne. Roboty związane z budową oświetlenia ulicznego ruszyły w maju br., a trzy dni temu energetycy włączyli nasze lampy do sieci. Roboty projektowe oraz ustawienie lamp wykonała firma TB PROJEKT - Tomasz Bartoszewicz ze Świecia. Koszt tej inwestycji zawarł się w kwocie 50 tys. zł. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Gminy Osie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nowe oświetlenie powstało w Tleniu (ul. Modrzewiowa), w Osiu (ul. Brzozowa i ul. Świerkowa) oraz Wałkowiskach, a w tym roku w Osiu (ul. Jodłowa) i opisywane wyżej oświetlenie na ul. Akacjowej w Tleniu. We wszystkich inwestycjach uwzględniono oszczędne rozwiązania stosując oprawy LED-owe o mocach od 45 do 72 W. Dodatkowym atutem jest fakt, że słupy oświetleniowe wkomponowane zostały w otoczenie poprzez zastosowanie neutralnych barw grafitowych lub antracytu. Poniżej kilka zdjęć zrobionych w różnych fazach procesu budowy oświetlenia.

Więcej: Nowe oświetlenie na ulicy Akacjowej w Tleniu

 

Dzień Dziecka w Jaszczu

piątek, 16 czerwca 2017 09:50

W sobotę 27 maja w sołectwie Jaszcz świętowano Dzień Dziecka. Organizatorką imprezy była pani sołtys Irena Kozłowska.

Więcej: Dzień Dziecka w Jaszczu

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brzezinach

poniedziałek, 12 czerwca 2017 10:22

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brzezinach

Dnia 1 czerwca 2017 roku obchodziliśmy w naszym sołectwie - Dzień Dziecka. Tegoroczną imprezę zorganizowano w Szkole Podstawowej w Brzezinach a jej organizatorami byli: Pani sołtys Mariola Antoszewska, Pan Bogusław Wiśniewski – Dyrektor tutejszej szkoły oraz Rada Nauczycielska.


Więcej: Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brzezinach

 

Ogłoszenie o sprzedaży działek gminnych

poniedziałek, 12 czerwca 2017 09:43

Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż działek gminnych. Poniżej pełna treść:

Więcej: Ogłoszenie o sprzedaży działek gminnych

Dzień dziecka na kąpielisku gminnym w Tleniu

wtorek, 06 czerwca 2017 13:29

Kąpielisko TleńTradycyjnie, jak co roku, na kąpielisku gminnym w Tleniu (w niedzielę, 2 czerwca br.) odbyła się impreza dedykowana dzieciom z okazji ich święta. Wśród uczestników spotkaliśmy wielu uczniów naszych szkół oraz pochodzących z różnych miejsc w kraju, uczestników wycieczek szkolnych wypoczywających w Tleniu. Mnóstwo atrakcji, jakie zaoferowało Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspomagane przez strażaków z OSP Osie, LZS Grom Osie i Gminny Ośrodek Kultury w Osiu spowodowało, że mimo deszczowej pogody uczestnicy bawili się doskonale. Konkursy z nagrodami, smakołyki, gadżety, ściana wspinaczkowa, dmuchany zamek, przejażdżki motorówką i skuterem wodnym, pokaz ratownictwa medycznego - to tylko część z wczorajszej oferty dla dzieci i i ich opiekunów. O ogromnym zainteresowaniu imprezą świadczy pełen parking oraz licznie zaparkowane samochody osobowe ciągnące się wzdłuż drogi dojazdowej na kąpielisko. Z pozostałą ofertą Wdeckiego WOPR możecie zapoznać się na stronie internetowej naszego  WOPR-u.

Więcej: Dzień dziecka na kąpielisku gminnym w Tleniu

 

RENEGADA– SAREX 17/I - uruchomienie syren alarmowych

poniedziałek, 05 czerwca 2017 15:01

K O M U N I K A T

W dniach od 6 do 9 czerwca 2017r. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje - RENEGADE – SAREX 17/I w ramach, których nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.


Szef Obrony Cywilnej

Gminy Osie

mgr inż. Michał Grabski

Radańska i Tleń świętują Dzień Dziecka

poniedziałek, 05 czerwca 2017 12:06

PTTK w TleniuW sobotę święto dziecka wspólnie obchodziły wsie Tleń i Radańska. Impreza zorganizowana przez Rady Sołeckie odbyła się na terenie Stanicy Wodnej PATEX (dawny PTTK) w Tleniu. W organizację imprezy oprócz wspomnianego gospodarza terenu włączyli się finansowo lub organizacyjnie: Wdecki Park Krajobrazowy, Liga Kobiet Polskich w Osiu, Ośrodek wypoczynkowy PATRIA w Tleniu, Sklep wędkarski, Zakład Mięsny Chmarzyński z Osia, Przystanek TLEŃ i firma Geberit Polska. Słoneczna pogoda dopisała organizatorom i uczestnikom. Jak podają organizatorzy w kulminacyjnym momencie we wspólnych zabawach i konkursach uczestniczyło 152 dzieci i dorosłych. Stanica Wodna PATEX położona jest nad Zbiornikiem Żurskim i z trzech stron zamknięta lasami. Ta lokalizacja sprawiła, że oprócz konkursów i wesołej zabawy dzieciom zaoferowano przejażdżki konne, pływanie na sprzęcie wodnym lub zabawy w dmuchanym zamku, a spragnieni słodyczy i przysmaków piknikowych mieli w czym wybierać.

Więcej: Radańska i Tleń świętują Dzień Dziecka

 

Strona 2 z 73

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»