XVII Lato w Parku już za nami

wtorek, 12 lipca 2016 16:22

OsieImpreza organizowana przez Wdecki Park Krajobrazowy od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Mnóstwo atrakcji i konkursów zorganizowanych przez pracowników parku oraz członków Bractwa Czarnej Wody i harcerzy sprawiły, że uczestnicy Lata w parku mieli nie tylko okazję się bawić, ale też wygrywać liczne nagrody rzeczowe.

Więcej: XVII Lato w Parku już za nami

 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty Osie-Łążek

piątek, 08 lipca 2016 11:57

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nim podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Wierzchach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 na trasie Osie – Łążek – Pruskie – Wierzchy – Tleń – Osie „

Więcej: Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty Osie-Łążek

 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty Osie- Stara Rzeka

piątek, 08 lipca 2016 10:12

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nim podczas przewozu do Zespołu Szkół w Osiu  w roku szkolnym 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 na trasie Osie –Stara Rzeka - Radańska - Osie Wybudowania - Osie”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty Osie- Stara Rzeka

 

Relacje z Dni Osia

piątek, 08 lipca 2016 09:49

W miniony weekend odbyły się XXII Dni Osia, które rozpoczęły się już w piątek o godz. 17.00 turniejem brydża sportowego w sali widowiskowej GOK w Osiu. Otwarcie finałowej imprezy nastapiło w sobotę 2 lipca, podczas której prowadzący zachęcali publiczność do wspólnej zabawy oraz do korzystania z licznych atrakcji.

Więcej: Relacje z Dni Osia

 

Jutro finał XXII Dni Osia

piątek, 01 lipca 2016 12:16

Już jutro, w pierwszą sobotę lipca, (2.07.2016 r.), na stadionie sportowym w Osiu spotkamy się na XXII Dniach Osia. Mnóstwo atrakcji i znani, czołowi artyści: zespół Bayer Full, Kasia Cerekwicka i Kabaret Czesuaf.  Usłyszymy też lokalnych wykonawców: zespół Disorders, Paradise oraz solistki z Młodzieżowego Studia Piosenki. Początek o godz. 17.00. Najpierw zespół Disorders, soliści z Młodzieżowego Studia Piosenki oraz Susanna Rahman. O 18.00 oficjalne rozpoczęcie, konkursy i wręczenie nagród. o 19.00 Kabaret Czesuaf. Występ Kasi Cerekwickiej rozpocznie się o godz. 21.30, a o 23.15 na scenie pojawi się zespół Bayer Full. Na koniec koncert zespołu Paradise. Do zobaczenia!


Dni Osia


 

Mój piękny ogród

środa, 29 czerwca 2016 14:11

W dniach 15-16 czerwca br. po raz jedenasty, a więc mamy już za sobą mały jubileusz, dokonano oceny ogrodów i posesji w ramach konkursu "Mój piękny ogród" realizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie - Romana Waśkowskiego.  Komisja oceniała wprowadzone od ubiegłego roku zmiany w aranżacji ogrodów, nowe pomysły, których  nigdy nie zabraknie. Z roku na rok jest w naszych ogrodach coraz więcej kącików wypoczynkowych, kaskad i oczek wodnych, tak , że przed komisją jest bardzo trudne zadanie wybrania kolejnych laureatów.

Dla wyróżnionych w konkursie właścicieli posesji Przewodniczący Rady Gminy Osie zorganizuje jako nagrodę jednodniową wycieczkę krajoznawczo turystyczną w dniu 7 sierpnia br. tym razem do Pelplina
i Gdańska.


Więcej: Mój piękny ogród

 

Ogłoszenie o przetargu na dowóz dzieci na trasie Osie-Łążek-Pruskie

poniedziałek, 27 czerwca 2016 13:45

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Wierzchach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 na trasie Osie - Łążek - Pruskie - Wierzchy - Tleń – Osie”.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na dowóz dzieci na trasie Osie-Łążek-Pruskie

 

Ogłoszenie o przetargu na dowóz dzieci na trasie Osie-Stara Rzeka

poniedziałek, 27 czerwca 2016 12:24

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 na trasie Osie -Stara Rzeka - Radańska - Osie Wybudowania – Osie”

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na dowóz dzieci na trasie Osie-Stara Rzeka

 

Sztandar dla OSP Brzeziny

piątek, 24 czerwca 2016 11:28

OSP BrzezinySobota, 3 czerwca 2016 r. przejdzie do historii naszej gminy. Ten ważny dzień dla sołectwa Brzeziny obfitował w liczne wydarzenia. Głównym wydarzeniem był jubuleusz 85 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach. Równie ważna była towarzysząca obchodom jubileuszu uroczystość nadania sztandaru dla strażaków z Brzezin. Jubileusz to także okazja do wręczenia medali i odznaczeń dla wyróżniających się ochotników. W Brzeinach medale odebrali też towarzyszący jubilatom druhowie z OSP Łążek i OSP Miedzno. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Osiu, celebrowaną przez ks. Konrada Baumgarta.

Więcej: Sztandar dla OSP Brzeziny

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

wtorek, 21 czerwca 2016 14:23

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 28 czerwca 2016 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XIII Sesja Rady Gminy Osie. Poniżej zamieszczamy pełną treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Dzień Dziecka w Brzezinach

wtorek, 21 czerwca 2016 12:06

W dniu 28 maja 2016 r. na placu przed śwetlicą w Brzezinach odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez sołtysa wsi Brzeziny - panią Mariolę Antoszewską z pomocą Rady Sołeckiej oraz opiekuna świetlicy. W ten piękny, słoneczny dzień dzieci brały udział w różnych konkursach sprawnościowo-ruchowych, a za udział w nich otrzymały miłe upominki. Nie zabrakło też słodkości, napoi oraz kiełbasek z grilla. Gościem imprezy była  pani Maria Siekierkowska-bibliotekarka z Osia, która opowiadała dzieciom o miejscu swojej pracy, a w szczególności zachęcała ich, do odwiedzenia biblioteki w Osiu. Taka impreza nie mogła odbyć się bez sponsorów, a byli to: Bank Spółdzielczy w Osiu, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu oraz Przewodniczący Rady Gminy Roman Waśkowski.

Więcej: Dzień Dziecka w Brzezinach

 

Oferta Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju wsi Pruskie na zadanie pn. "Sportowe wakacje w Pruskich-letnie zajęcia sportowe i edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze wsi Pruskie

poniedziałek, 20 czerwca 2016 11:15

Wójt Gminy ogłasza informację o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Pruskie na realizację zadania publicznego "Sportowe wakacje w Pruskich-letnie zajęcia sportowe i edukacyjnedla dzieci i młodzieży ze wsi Pruskie"

Więcej: Oferta Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju wsi Pruskie na zadanie pn. "Sportowe wakacje w Pruskich-letnie zajęcia sportowe i edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze wsi Pruskie

 

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

czwartek, 16 czerwca 2016 10:08

Nazwa biura IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu

Obszar Województwo kujawsko-pomorskie

PROGNOZA NA PIERWSZĄ DOBĘ

Ważność (cz. urz.) od godz. 07:30 dnia 16.06.2016

do godz. 07:30 dnia 17.06.2016

Zjawisko/stopień zagrożenia nie przewiduje się/-

Przebieg nie dotyczy

Więcej: PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

VIII Impreza na Orientację już za nami

czwartek, 16 czerwca 2016 10:22

Bractwo Czarnej WodyW sobotę i niedzielę 11-12 czerwca odbyła się VIII Impreza na Orientację „Nad Wdą 2016”, współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego i środków gminy Osie. Na dziesięciu trasach (pieszych i rowerowych) sprawdzało swoje umiejętności prawie 140 uczestników. Szczegółowe wyniki zawodów (a później mapy) można znaleźć na stronie internetowej Bractwa Czarnej Wody >>>  oraz Pucharu Borów Tucholskich >>>.  W imieniu organizatorów pomysłodawca INO „Nad Wdą” - Józef Malinowski, już dzisiaj zaprasza na kolejną Imprezę na Orientację „Nad Wdą 2017”.

 

Dni Osia już 2 lipca!

wtorek, 14 czerwca 2016 07:56


Dni Osia

Jak zwykle, w pierwszą sobotę lipca, (2.07.2016 r.), na stadionie sportowym w Osiu spotkamy się na XXII Dniach Osia. Mnóstwo atrakcji i znani, czołowi artyści: zespół Bayer Full!, Kasia Cerekwicka i Kabaret Czesuaf.  Usłyszymy też lokalnych wykonawców: zespół Disorders, Paradise oraz solistki z Młodzieżowego Studia Piosenki. Szczegóły już wkrótce. Do zobaczenia!


Dni Osia


Dnia Dziecka w Miedznie

piątek, 10 czerwca 2016 11:38

MiedznoZ okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka 29 maja 2016 r. w Miedznie, sołtys Ewa Czerwińska, Rada Sołecka, OSP oraz KGW Miedzno zorganizowali imprezę, na której bawiło się 70 osób, w tym 48 dzieci, dla których przygotowane były przeróżne konkursy, gry i zabawy. Największą atrakcją dzieci okazał się samochód policyjny z Posterunku Policji w Osiu. Każde z nich z zaciekawieniem oglądało wnętrze auta. Mimo tylu wrażeń dzieci nie zapomniały jednak o swoich kochanych mamach. Z okazji ich święta, który jak co roku obchodzimy 26 maja pociechy recytowały swoim mamom miłe wierszyki. Były także kiełbaski upieczone przez strażaków z Miedzna, a także lody i mnóstwo słodkości przygotowanych przez KGW Miedzno. Na zakończenie tego święta dzieci za udział w konkursach otrzymały nagrody oraz niespodziankę - kamizelkę odblaskową. Impreza nie mogła się odbyć bez udziału sponsorów: Wójta Gminy Osie, GOPS Osie, sklepu K.D. Tylus oraz Zakładu Masarskiego Różycki-Wilkowski z Miedzna.

Więcej: Dnia Dziecka w Miedznie

 

Bractwo Czarnej Wody laureatem "Rodzynki z pozarządówki"

piątek, 10 czerwca 2016 11:30

Bractwo Czarnej Wody8 czerwca 2016 r. w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom IX edycji konkursu "Rodzynki z pozarządówki" - Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe. W bieżącym roku tą prestiżową nagrodą wyróżniono 12 organizacji pozarządowych. Do rywalizacji o nagrody i tytuł „Rodzynki z pozarządówki” przystąpić mogła każda organizacja pozarządowa będąca bezpośrednim realizatorem projektu społecznego, posiadająca siedzibę na terenie naszego województwa, której roczne przychody nie przekroczyły 300 tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu, nie mogli w nim wziąć udziału laureaci z trzech jego poprzednich edycji, czyli z lat 2013-15. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych. Konkurs odbywa się corocznie od 2008 r.

Więcej: Bractwo Czarnej Wody laureatem "Rodzynki z pozarządówki"

Ćwiczenia ANAKONDA 16

poniedziałek, 06 czerwca 2016 08:15

K O M U N I K A T


W dniach od 7 do 9 czerwca  2016r.

w godzinach od 6.00 do 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił  Zbrojnych  organizuje  ćwiczenie  ANAKONDA 16 - (RENEGADE – SAREX 16/I) w ramach, których  nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.


Szef Obrony Cywilnej

Gminy Osie

mgr inż. Michał Grabski

 

Strona 2 z 60

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»