Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

wtorek, 17 października 2017 11:44

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 17 października 2017 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXIII Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

MAMMOGRAFIA-bezpłatne badanie dla kobiet

piątek, 13 października 2017 14:20


alt

 

Seminarium dla przedsiębiorców "Wpływ rynku w pracy na rozwój gospodarczy"

czwartek, 12 października 2017 07:44

Zapraszamy na seminarium „Wpływ rynku pracy na rozwój gospodarczy", które odbędzie się 25 października 2017 roku w godz. 9:15-13.30 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, przy ul. Plac Teatralny 2 (I p, sala Patio).

Więcej: Seminarium dla przedsiębiorców "Wpływ rynku w pracy na rozwój gospodarczy"

 

Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

czwartek, 12 października 2017 07:27

w nocyJesienią wcześniej zapada zmierzch, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głownie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni są na potrącenia czy przejechanie przez pojazdy. Problem ten w dużej mierze dotyczy mieszkańców wsi, którzy często poruszają się po wąskich, nieoświetlonych drogach, bez chodników i utwardzonych poboczy, po których również przemieszczają się nieoświetlone lub niewystarczająco oświetlone ciągniki sprzężone z maszynami rolniczymi, motocykle, rowery itp. Dla pieszych poruszanie się po zmroku poza terenem zabudowanym oznacza nierzadko poruszanie się w ciemności, a dla kierowców zupełnie nieprzewidywalne okoliczności – np.: nagłe pojawienie się na poboczu lub skraju jezdni pieszego lub zaparkowanego pojazdu.

Więcej: Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

 

Wycieczka integracyjna sołectwa Brzeziny i Radańska - Szlakiem Warmii i Mazur

piątek, 06 października 2017 12:16

W niedzielę 24 września 2017 roku Pani Mariola Antoszewska sołtys wsi Brzeziny zorganizowała jednodniową wycieczkę krajoznawczą dla mieszkańców sołectwa Brzeziny i sołectwa Radańska. Celem był rejs statkiem po kanale elbląskim na trasie Miłomłyn – Ostróda. Aby wycieczkowiczom się nie nudziło zatrzymaliśmy się w Iławie. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała temu by podziwiać walory przyrodnicze Warmii i Mazur. Uczestnicy wycieczki wrócili do domów w dobrych humorach.


Więcej: Wycieczka integracyjna sołectwa Brzeziny i Radańska - Szlakiem Warmii i Mazur

 

Rekrutacja do dwóch projektów: "PRZEDSIĘBIORCY NA START" i "BIZNESWOMAN TO TY"

piątek, 06 października 2017 07:51

Jeśli chcesz zdobyć środki finansowe na otwarcie własnej działalności gospodarczej, to właśnie nadarza się ku temu okazja. Możesz otrzymać bezzwrotną dotację (ok. 22600 zł.), pomostowe wsparcie finansowe (ok. 1300 zł co miesiąc przez 6 lub nawet 12 miesięcy) oraz wsparcie szkoleniowo doradcze.

Więcej: Rekrutacja do dwóch projektów: "PRZEDSIĘBIORCY NA START" i "BIZNESWOMAN TO TY"

 

Intensywne opady deszczu i wiatr przekraczający 100 km/h!

środa, 04 października 2017 13:29

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w nocy z 5 na 6 października 2017r. przez teren województwa kujawsko - pomorskiego może przejść front atmosferyczny, któremu towarzyszyć będą - intensywne opady deszczu połączone z wiatrem o prędkości przekraczającej 100 km/h.

 

Nowe zasady opłacania składek ZUS od 1 stycznia 2018

poniedziałek, 02 października 2017 12:17

e-SkładkaJuż od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące obecnie cztery konta bankowe przestaną być aktywne z końcem bieżącego roku. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny numer rachunku, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.

Więcej: Nowe zasady opłacania składek ZUS od 1 stycznia 2018

 

Ogłoszenie o konsultacjach z organizacjami pozarządowymi

czwartek, 28 września 2017 14:46

Wójt Gminy Osie ogłasza o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi, których celem jest wyrażenie opinii w sprawie projektu rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie Gminy Osie na 2018 rok. Termin składania uwag i opinii mija 13 października 2017 r. Pełna treść ogłoszenia oraz dokumenty do pobrania znajdują sie poniżej.

Więcej: Ogłoszenie o konsultacjach z organizacjami pozarządowymi

 

Lokalny Program Rewitalizacji - konsultacje społeczne

czwartek, 28 września 2017 11:14

LPR OsieWójt Gminy Osie ogłasza przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Osie na lata 2017-2023.  Przedmiotem konsultacji jest zatwierdzenie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Osie na lata 2017-2023. Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji w/w Programu.

Więcej: Lokalny Program Rewitalizacji - konsultacje społeczne

 

Dni otwarte Szkoły Podstawowej w Osiu

wtorek, 19 września 2017 10:57

Szkoła Podstawowa w OsiuDyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Osiu serdecznie zapraszają mieszkańców na Dni Otwarte w dniach 20 i 21 września 2017r. (środa i czwartek). Wszystkich zainteresowanych  wyglądem szkoły po letnich remontach (przy ulicy Szkolnej 8) oraz ofertą edukacyjną zapraszamy od godz. 15.30 do 16.30. Dni otwarte połączone są z tegorocznymi wywiadówkami, toteż warto poświęcić kilkanaście minut i wcześniej pojawić się w szkole. Harmonogram wywiadówek dostępny jest na stronie internetowej naszej szkoły >>>

 

Szkoła w Osiu po remoncie elewacji i ogrzewania

wtorek, 19 września 2017 08:31

Szkoła Podstawowa w OsiuKolejne wakacje okazały się pracowite dla firm budowlanych i dyrekcji szkoły w Osiu. W dwa miesiące Wykonawca odnowił elewacje na starej części szkoły (cały budynek od strony ul. Szkolnej) wraz z zaizolowaniem części podziemnych, a także dokonał kompletnego remontu sieci centralnego ogrzewania. Przy okazji tych robót wyremontowano 5 pomieszczeń lekcyjnych i korytarze oraz zagospodarowano zielenią plac wewnętrzny przy szkole.

Więcej: Szkoła w Osiu po remoncie elewacji i ogrzewania

 

Poszukiwany lekarz stomatolog

poniedziałek, 11 września 2017 10:11

OsieDyrektor S.P.Z.O.Z Gminna Przychodnia w Osiu zaprasza do współpracy lekarza stomatologa. W ofercie: wyposażony gabinet stomatologiczny, elastyczne dopasowanie dni i godzin pracy, komfortowe dostosowanie czasu wizyty pacjenta do rodzaju zaplanowanego zabiegu, przyjazną i serdeczną atmosferę. Pełna treść ogłoszenia poniżej.

Więcej: Poszukiwany lekarz stomatolog

Częściowa emerytura rolnicza

piątek, 08 września 2017 10:01

KRUSKoordynator Zintegrowanego Systemu Zarządzania i Strategii Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy informuje, że  z dniem 1 stycznia 2013 r. wprowadzono możliwość przejścia, przed osiągnięciem wieku emerytalnego, na częściową emeryturę rolniczą. Z takiej możliwości mogli skorzystać mężczyźni, którzy osiągnęli wiek 65 lat i posiadali co najmniej 40 letni okres podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu. Dla kobiet świadczenie to byłoby dostępne od 2021 r. (po spełnieniu warunków dot. wieku 62 lat i podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez co najmniej 35 lat). W związku z obniżeniem wieku emerytalnego od dnia 1 października 2017 r.(do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) częściowa emerytura rolnicza nie będzie przyznawana. Natomiast częściowe emerytury rolnicze przyznane przed dniem 1 października 2017 r. Kasa zamieni z urzędu – od tej daty – na emeryturę rolniczą w powszechnym wieku emerytalnym.


Więcej: Częściowa emerytura rolnicza

 

Propozycje GOK Osie na najbliższe miesiące

czwartek, 07 września 2017 09:48

GOK OsieZajęcia dla dzieci, nauka gry na gitarze i pianinie, grupy taneczne, teatr kukiełek, klub książki i klub gier planszowych, schola i Studio piosenki, a także klub czytelniczy, dyskusyjny klub książki i Uniwerytet Trzeciego Wieku - to tylko wybrane propozycje zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jakie udostępnia Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. Pełen wykaz zajęć znajduje się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, a my przypominamy tylko o zajęciach, jakie rozpoczęły się lub rozpoczną w bieżącym miesiącu.

Więcej: Propozycje GOK Osie na najbliższe miesiące

Dożynki gminne 2017

czwartek, 07 września 2017 08:08

Dożynki gminne - Osie 2017Tradycyjnie już Dożynki Gminne rozpoczęły się o godz. 14.00 Mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Następnie, uroczysty pochód, prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Chełmińskiego Domu Kultury przeszedł ulicami Osia na stadion sportowy - zwyczajowe miejsce naszych uroczystości dożynkowych. Tam już, wśród stoisk poszczególnych sołectw Michał Grabski - Wójt Gminy Osie wraz z Romanem Waśkowskim - Przewodniczącym Rady Gminy Osie podzielili się z mieszkańcami chlebem wypieczonym z ziaren tegorocznych zbóż. Wiele emocji wzbudziły zawody międzysołeckie oraz występ zespołu "Chabry". Nasze sołectwa na poszczególnych stoiskach zaprezentowały zebrane wśród mieszkańców ziarna zbóż, warzywa i owoce, a także przetwory i wypieki kuchenne. Uzupełnieniem prezentacji były zioła, kwiaty i wyroby rękodzieła ludowego. Pełna relacja zdjęciowa znajduje się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu >>> . Filmową relacje z przygotowań i przebiegu uroczystości dożynkowych udostępnił MaroVideos na kanale YouTube >>>

 

Oskie Biegi 2017 - zaproszenie

czwartek, 07 września 2017 07:38

Oskie BiegiJuż po raz XXVIII 7 października 2017r. odbędą się Biegi Oskie im. Krzysztofa Malinowskiego. W tym roku organizatorzy zmienili formułę biegu głównego, który ze względu na przebieg trasy nazwano "Leśna Za-Dyszka". Tradycyjnie impreza odbędzie się na Stadionie sportowym w Osiu. Serdecznie zapraszamy usportowców i kibiców! Dla uczestników przewidziano ciekawe nagrody i pamiątki, a dla wszystkich emocje i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Więcej: Oskie Biegi 2017 - zaproszenie

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

środa, 06 września 2017 12:43

Przewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuje, że w dniu 13 września 2017 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XXII Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad:

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

Strona 2 z 77

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»