Pejzaż z Borów Tucholskich

poniedziałek, 29 czerwca 2015 10:30

26 czerwca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się wernisaż wystawy „Pejzaż z Borów Tucholskich” autorstwa Magdaleny Skrzyńskiej. Pejzaże przepełnione są roślinnością łąkową: trawami, krwawnikiem, firletką, dziewannami lub pokrzywami, pełne nastrojów upalnego lata, świtu czy zmierzchu. Całe piękno bezdroży, zagajników, pól Borów Tucholskich zostało zamknięte na małej powierzchni płótna. Lekkość z jaką artystka nanosi farbę sprawia, że świt i zmierzch stają się realistyczne, ciepłe i delikatne. W pełni też oddają wrażliwą duszę malarki. Poranne mgły wywołują wrażenie wilgoci unoszącej się wśród roślin, osiadającej kroplami na zaschniętych trawach, dotykającej ludzkiego ciała. Niewielu ludzi potrafi tak widzieć otaczającą nas rzeczywistość. Magdalenie Skrzyńskiej udaje się to na codzień. Na dodatek, tym widokiem potrafi dzielić się z innymi.  Swoją twórczością artystka zwraca nam uwagę na to, co mijamy podczas wieczornego spaceru, co widzimy, nie odczuwając zaklętego uroku, na to, co skromne, zmienne i jednocześnie piękne.

Więcej: Pejzaż z Borów Tucholskich

 

II Carmen Fidei w Osiu

piątek, 26 czerwca 2015 06:50

20 - 21 czerwca 2015 roku w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Osiu odbył się II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei. Na konkurs przybyło 16 zespołów: ze Starogardu Gdańskiego, Łodzi, Nowego, Warlubia, Unisławia, dwa chóry z Gdyni i Poznania, Torunia, Nakła, Kalisza, Iławy i aż z Lwowa. Jury w składzie prof. zw. dr hab. Roman Grucza (przewodniczący) - emerytowany profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Pomorskiej w Słupsku, wieloletni prezes Zarządu Głównego PZCHiO w Warszawie; ks. dr hab. Kazimierz Dąbrowski (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy); dr Piotr Jańczak (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy); Alla Igumnova (dyrygent chóralny, wokalistka - Brest, Białoruś), po wysłuchaniu utworów konkursowych postanowiło przyznać pasma: brązowe, srebrne oraz złote i nagrody specjalne uczestnikom konkursu. Jurorzy wysoko ocenili organizację i sprawne przeprowadzenie konkursu oraz wyrazili swoje uznanie dla wszystkich dyrygentów, którzy przygotowywali swoje zespoły.


Więcej: II Carmen Fidei w Osiu

 

GOPS Osie rozdawał jabłka

środa, 24 czerwca 2015 12:14

OsieW dniu wczorajszym (23 czerwca 2015 r,) na terenie Gminy Osie miała akcja związana z nieodpłatnym przekazaniem jabłek mieszkańcom gminy. Całość zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu, który w porozumieniem z organizacją pożytku publicznego - Stowarzyszeniem "Amor Omnia Vincit" ze Starogardu Gdańskiego oraz Agencją Rynku Rolnego uczestniczył w dystrybucji 20 ton jabłek. Owoce dojechały do nas z okolic Grójca. Punkty przekazania jabłek mieszkańcom gminy zostały zorganizowane we wszystkich wsiach.

Więcej: GOPS Osie rozdawał jabłka

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo”

wtorek, 23 czerwca 2015 13:41

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo” : 


Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo”

 

Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie

wtorek, 23 czerwca 2015 08:44

W dniu 7 czerwca w Pruskich odbył się Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie. Organizatorem spotkania był Pan Pilarski - sołtys sołectwa Pruskie oraz rada sołecka. Zdjęcia obrazują atmosferę jaka panowała na spotkaniu. Sponsorami Dnia Dziecka byli: Wójt Gminy Osie, Sołtys wraz z Radą Sołecką.

Więcej: Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie

 

Kamienny krąg w Tleniu

wtorek, 23 czerwca 2015 07:25

Tleń, to nie tylko jedno z najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Borów Tucholskich. To także miejsce życia i aktywności mieszkańców. To dzięki ich inicjatywie oraz bezpośrednim zaangażowaniu Rady Sołeckiej w Tleniu oraz pomocy ze strony władz gminnych w centrum został przebudowany skwerek przy skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej z ul. Wierzbową. W kamiennym kręgu zamknięto część zieleni wraz z ciągiem spacerowym i ławkami. Jesteśmy przekonani, że miejsce to stanie się celem spacerów i rekreacji przeznaczonym dla mieszkańców i turystów.

Więcej: Kamienny krąg w Tleniu

 

Sołectwo Brzeziny - Dzień Dziecka

poniedziałek, 22 czerwca 2015 12:44

W dniu 5 czerwca 2015 roku na boisku szkolnym w Brzezinach zebrało się blisko 30 dzieci. Ogrom atrakcji rekreacyjno-sportowych przygotowała Mariola Antoszewska – sołtys wsi Brzeziny, która wspomagali członkowie Rady Sołeckiej i rodzice dzieci. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Osie, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Wdecki Park Krajobrazowy. Jak zwykle bywa na imprezach z udziałem dzieci nie zabrakło też słodkości. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz przygotowany przez strażaków z OSP Brzeziny. Wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w polewaniu wodą z węża strażackiego. Uczestnikom dopisała słoneczna pogoda, więc korzystając z okazji najodważniejsze dzieci skorzystały z darmowego „deszczu”. Na koniec strażacy zafundowali zainteresowanym dzieciom przejażdżkę wozem strażackim.


Więcej: Sołectwo Brzeziny - Dzień Dziecka

 

Miedzno - Dzień Matki i Dzień Dziecka

piątek, 19 czerwca 2015 08:31

W tym roku w sołectwie Miedzno 23 maja 2015 r. obchodzono Dzień Matki i Ojca. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, swych Rodziców nagrodziły własnoręcznie zrobionymi upominkami, a następnie przy słodkim poczęstunku powrócili do miłych wspomnień z dzieciństwa. Tydzień później, bo 30 czerwca br. to dzieciaki obchodziły swoje święto - Dzień Dziecka, na które przybyło ponad 50 osób! W tym roku gościem specjalnym był ks. Konrad Baumgart - proboszcz oskiej parafii, który przygotował konkurs, za który zwycięzca otrzymał upominek. Kolejną częścią imprezy, na którą dzieciaki czekały z niecierpliwością były konkurencje sportowe - przeciąganie liny, ścieżka sprawnościowa, kalambury "wyścig kelnerów", to tylko niektóre z nich. Poniżej przedstawiamy fotorelację z Miedzna.


Więcej: Miedzno - Dzień Matki i Dzień Dziecka

 

Jaszcz - Dzień Dziecka

czwartek, 18 czerwca 2015 10:36

Jak co roku, na miejscowym boisku sportowym odbył się Dzień Dziecka, organizowany przez Irenę Kozłowską - sołtysa wsi Jaszcz wspomaganą przez Radę sołecką oraz mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. Prowadzone przez panią sołtys liczne konkurencje sportowe umilały wspólnie spędzony czas, a wśród uczestników wzbudzały żywą reakcję. W tym roku dzieciaki rysowały piękne portrety swoich Mam. Każdy w dniu swojego święta otrzymał upominek. Przygotowano również kiełbaski z grilla oraz słodycze. Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się świetnie! Poniżej kilka zdjęć ze wspólnej zabawy :


Więcej: Jaszcz - Dzień Dziecka

 

Konsultacje społeczne Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego

czwartek, 18 czerwca 2015 08:06

Komitet Sterujący Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego na posiedzeniu w dniu 12 czerwca br. przyjął pierwszą wersję Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego. Strategia ORSG Powiatu Świeckiego powstała z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, partnerów społecznych i gospodarczych, instytucji rynku pracy, instytucji pomocy i integracji społecznej, Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”, szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne, zawodowe i ustawiczne, spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych z terenu powiatu świeckiego. Strategia ma stać się skutecznym narzędziem w procesie rozwoju Powiatu Świeckiego. Dzięki powiązaniu wskazanych w niej celów z planowanymi do realizacji działaniami, zapewniona zostanie ich kompleksowość oraz znacznie lepsza efektywność gospodarowania zasobami i środkami finansowymi. Strategia oprócz wskazania kierunków rozwoju, stanowić ma podstawowy instrument służący pozyskaniu funduszy unijnych oraz krajowych środków finansowych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Więcej: Konsultacje społeczne Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego

 

Nad Wdą 2015

środa, 17 czerwca 2015 12:33

W sobotę 13 czerwca odbyła się VII Impreza na Orientację „Nad Wdą 2015”, współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego. Na ośmiu trasach: pieszych, rowerowej i kajakowej sprawdzało swoje umiejętności 110 uczestników. Szczegółowe wyniki zawodów i mapy można znaleźć na stronie Bractwa Czarnej Wody www.bractwoczarnejwody.org.pl oraz Pucharu Borów Tucholskich www.pbt.turystyka.pl.

Następna Impreza na Orientację „Nad Wdą 2016” już za rok. Zapraszamy!!!

 

 

Ogłoszenie o wyborach na ławników

piątek, 12 czerwca 2015 07:26

31 grudnia 2015 r. kończy się kadencja ławników sądów powszechnych 2016-2019. W związku z tym Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy zwrócił się do Rady Gminy Osie z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Świeciu – 1 ławnika do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy. Na podstawie art. 160 § 1 i 2 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2015, poz.133 j.t.) RADA GMINY OSIE dokona wyboru ławników na kadencję 2016 – 2019. W terminie do dnia 30 czerwca 2015 r. kandydatów na ławników mogą zgłaszać radom gmin: prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych, oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru.

Więcej: Ogłoszenie o wyborach na ławników

 

Przetarg na sprzedaż samochodu pożarniczego

środa, 10 czerwca 2015 11:50

Wójt Gminy Osie ogłasza ofertowy nieograniczony przetarg na sprzedaż środka trwałego (Samochód specjalny pożarniczy marki STAR 244)  stanowiącego własność Gminy Osie. Osobą do kontaktów w sprawie przetargu jest Pan Mirosław Nagórski - tel. 607 647 066

Więcej: Przetarg na sprzedaż samochodu pożarniczego

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia pn. Rekultywacja składowiska odpadów ...

poniedziałek, 08 czerwca 2015 10:19

W dniu 05.06.2015 roku w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Dz.U./S S107 pod numerem 193416-2015-PL opublikowane zostało ogłoszenie o udzieleniu zamówienia pn. Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Wierzchy, gmina Osie.

Opublikowane ogłoszenie o udzieleniu zamówienia >>> (100kB) pdf

 

Dzień Dziecka w Żurze

poniedziałek, 01 czerwca 2015 13:04

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków Koła 113 PZW w Osiu, sołectwa Wałkowiska oraz finansowemu wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, 31 maja na Polu Biwakowym w Żurze odbyły się drużynowe zawody wędkarskie,w których wzięło udział 18 drużyn. Zwycięzcom nagrody wręczał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu Pan Andrzej Kowalski. Wszystkim dziękujemy za przybycie, dobrą zabawę i zapraszamy za rok!


Więcej: Dzień Dziecka w Żurze

Kujawsko-Pomorskie "Lubię tu być"

poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:13

Zachęcamy do wzięcia udziału w Obchodach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Każdy kto chce wziąć udział w zabawie, powinien przykleić naklejkę "Lubię tu być" w wybranym przez siebie miejscu (np. na rowerze, telefonie, tablecie), zrobić zdjęcie i wysłać poprzez fanpage Kujawsko-Pomorskie. Dla osób, które zdobędą największą liczbę polubień czekają nagrody: 2000 zł oraz 9 voucherów do SPA. Zgłoszenia i głosowanie odbędą się od 29 maja do 21 czerwca br. Wyniki zostaną opublikowane 23 czerwca 2015 r. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu. Naklejki pobrać można w tutejszym Urzędzie.


Więcej: Kujawsko-Pomorskie "Lubię tu być"

 

Zmiana terminu spotkania RunForestRun

poniedziałek, 01 czerwca 2015 08:15

UWAGA!!! Spotkanie z uczestnikami ostatnich Kolosów, Rafałem Lipińskim i Radosławem Literskim, którzy pieszo i rowerem pokonali trasę z Soczi do Stambułu, odbędzie się we wtorek 9 czerwca o godzinie 18.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Za zmianę bardzo przepraszamy.

VI SESJA RADY GMINY OSIE

piątek, 29 maja 2015 10:01

Sesja Rady Gminy OsiePrzewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 5 czerwca 2015 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się VI Sesja Rady Gminy Osie. Informujemy też, że informacje z prac Rady Gminy Osie, w tym: ogłoszenia o terminach sesji >>> oraz dostęp do protokołów z ostatnich sesji >>> znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osie >>> w zakładce RADA GMINY OSIE

Więcej: VI SESJA RADY GMINY OSIE

 

Strona 2 z 47

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»