Zaproszenie na warsztaty

środa, 27 maja 2015 12:00

Lokalna Grupa Działania „Bory Tucholskie” zaprasza wszystkich chętnych na szkolenie (warsztaty) pt. „Wykorzystanie lokalnych zasobów w kreowaniu rozwoju obszarów wiejskich”. Szkolenie, mające formę warsztatów, dotyczy identyfikacji zasobów, tworzenia analizy SWOT, budowania perspektyw rozwoju lokalnego z wykorzystaniem doświadczeń bieżącego okresu programowania.


Więcej: Zaproszenie na warsztaty

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

środa, 27 maja 2015 07:13

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 26.05.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Przebudowa drogi Wierzchy – Zdroje” :

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Wybory Prezydenta RP - wyniki II tury

poniedziałek, 25 maja 2015 06:22

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Poniżej podajemy wyniki wyborów Prezydenta RP uzyskane w II turze w dniu 24 maja 2015 r. W II turze Andrzej Duda uzyskał 38,00% głosów, natomiast Bronisław Komorowski 62%. Frekwencja z pięciu Obwodowych Komisji Wyborczych na terenie Gminy Osie wyniosła 48,65%. 

Więcej: Wybory Prezydenta RP - wyniki II tury

 

Browar Przystanek Tleń

piątek, 22 maja 2015 07:30

W kwietniu 2015 roku w restauracji Przystanek Tleń w Tleniu (dawniej Samotnia nad Wdą) zostqł uruchomiony pierwszy i jedyny jak dotąd w naszym powiecie browar restauracyjny. Piwowarzy z Przystanku Tleń (właściciel i menedżer obiektu) pracują na sprzęcie polskiej firmy Minibrowary, która instalowała browary restauracyjne m.in. w Bydgoszczy i w Toruniu. W sali restauracyjnej, tak aby były widoczne dla gości, postawiono dwie miedziane kadzie: zacierno-warzelną i filtracyjną, każda o pojemności 600 litrów. Ugotowane i przefiltrowane w kadziach piwo trafia następnie do pomieszczenia zwanego leżakownią, która również jest dostępna dla gości. Można tu zobaczyć 6 tanków fermentacyjno-leżakowych, każdy o pojemności 1200 litrów.

Więcej: Browar Przystanek Tleń

 

Aktywni na jubileuszowym V Biegu Papieskim

piątek, 22 maja 2015 07:30

Od szeregu lat na terenie gminy na stadionie, ulicach i leśnych ścieżkach możemy spotkać młodych i nieco starszych mieszkańców i turystów uprawiających różnorodne formy sportu i rekreacji. Na co dzień widoczni i to o różnych porach dniach są biegacze, chodziarze, Nordic Walkerzy, rolkarze i rowerzyści. W maju na dobre rozpoczyna się też sezon kajakowy. W kalendarz wielu zorganizowanych imprez, takich jak Oskie Biegi, Maraton Kajakowy, Biegi na orientację, pucharowe rozgrywki w siatkówce plażowej i zawodach pływackich na dobre wpisał się Bieg Papieski organizowany przez ks. Konrada Baumgarta – proboszcza oskiej parafii. Bieg jest wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka. Oprócz pamięci o Papieżu Janie Pawle II, biegowy trud i modlitwa ofiarowane są w intencji naszej małej „Ojczyzny” i rodzin uczestników biegu. Pomysłodawcą biegu i jego organizatorem jest ks. Konrad Baumgart, wspomagany przez księdza wikarego Stanisława Olszewskiego, strażaków z OSP Osie, policjantów oraz wolontariuszy. W tym roku (17.05.2015 r.) odbyła się jubileuszowa V edycja. Trasa wiedzie z Osia do Tlenia (chociaż niektórzy kontynuują bieg w drodze powrotnej do Osia). Ten pięciokilometrowy odcinek wiodący ścieżką rowerową najlepsi biegacze pokonują w niecałe 30 minut. Zwieńczeniem biegu jest modlitwa w tleńskiej kaplicy i lody w pobliskiej lodziarni. Przez całą trasę nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP Osie.


Więcej: Aktywni na jubileuszowym V Biegu Papieskim

 

UWAGA!!! WYBORY

czwartek, 21 maja 2015 12:07

W związku z obecnie obowiązującym podziałem gminy Osie na stałe obwody głosowania Wójt Gminy Osie podaje do wiadomości wyborców informację o numerach i granicach obwodów głosowania i siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, które są jednocześnie wyznaczone dla celów głosowania korespondencyjnego w głosowaniu ponownym w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 24 maja 2015 r.

KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ TREŚĆ OGŁOSZENIA >>>>>>>>


PRZYPOMINAMY,

że przed przystąpieniem do głosowania wyborca ma obowiązek okazania obwodowej komisji wyborczej dokumentu umożliwiającego stwierdzenie jego tożsamości (art. 52 § 1 Kodeksu wyborczego). Dokumentem tym nie może być „książeczkowy” dowód osobisty.

 

Szczepienie psów i kotów

czwartek, 21 maja 2015 09:24

Wójt Gminy Osie uprzejmie informuje, iż przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów przeciw wściekliźnie. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia, szczepienie kotów jest dobrowolne. Koszt szczepienia wynosi 25,- zł, a dla właścicieli czworonogów, którzy zapłacili podatek od posiadania psa jest bezpłatne.

Terminy szczepień znajdują się tutaj >>>>>>>>>

 

Planowane wyłączenia energii elektrycznej na terenie Gminy Osie

środa, 20 maja 2015 13:56

Enea Operator - Rejon Dystrybucji Świecie informuje, że w dniu 26 maja 2015 r. w godzinach 08:00 - 15:00 w wyniku prac na linii średniego napięcia, nastąpi wyłączenie energii elektrycznej w miejscowości Osie, dla odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowych: Osie 03 (ul. Dolna; Gwarna; Semraua; Szkolna n-ry 3, 8, 5, 7; Sportowa n-ry 2,3 ) Osie 05 (ul. Nowy Świat; Andrykowskiego; Kochanowskiego), Osie 15 (ul. Prusa n-ry 2, 4, 6, 12, 14, 16, 18; Mickiewicza n-ry 37, 35, 38, 31, 34, 29, 32, 27, 25, 26, 24; Kopernika), Osie 27 (Stolarnia Otlewski). 

Oraz w dniu 3 czerwca 2015 r. w godzinach 08:00 - 14:30 nastąpi wyłączenie energii elektrycznej w miejscowości Osie, dla odbiorców zasilanych ze stacji transformatorowej Osie 17 (ul. Świerkowa, Brzozwa, Sosnowa nr 12, Sienkiewicza nr 12).

 

Badanie rynku pracy - ankieta

środa, 20 maja 2015 13:24

PracaW Powiatowym Urzędzie Pracy w Świeciu zarejestrowanych jest blisko 1100 osób , które nie ukończyły jeszcze 25 lat. Dlaczego młodzi ludzie nie mogą znaleźć posady? Jedna z odpowiedzi na to pytanie brzmi: Bo nie posiadają umiejętności poszukiwanych na rynku pracy.

Więcej: Badanie rynku pracy - ankieta

 

Wybory do Izb Rolniczych w dniu 31 maja 2015 r.

środa, 20 maja 2015 07:45

Wybiry do Izb RozliczychOkręgowa Komisja Wyborcza ogłosiła listę kandydatów do Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w okręgu wyborczym nr 99 obejmującym obszar gminy Osie. Wybory odbędą się w dniu 31.05.2015 roku w godzinach 8.00 – 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu, ul. Rynek 2.

Więcej: Wybory do Izb Rolniczych w dniu 31 maja 2015 r.

 

Zawiadomienie o odrzuceniu oferty i wyborze najkorzystniejszej oferty

wtorek, 19 maja 2015 07:53

Zawiadomienie o odrzuceniu oferty i wyborze najkorzystniejszej oferty dot. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie: „Przebudowa drogi Wierzchy – Zdroje” :

Więcej: Zawiadomienie o odrzuceniu oferty i wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Informacja o ocenie i wyborze oferty

poniedziałek, 18 maja 2015 11:58

Informacja o unieważnieniu czynności oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty oraz o ponownej ocenie i wyborze najkorzystniejszej oferty na zadanie pn. „Rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w miejscowości Wierzchy, gmina Osie”: 

Więcej: Informacja o ocenie i wyborze oferty

 

Budowa drogi w Nowym Jaszczu

czwartek, 14 maja 2015 15:03

Nowy Jaszcz - budowa drogiSezon przebudowy, modernizacji i remontó dróg rozpoczął sie już w kwietniu br. Od tego czasu na terenie gminy uporaliśmy się z pierwszym równaniem dróg po wiosennych roztopach i miejscowych naprawach dróg kruszywem. Równolegle ruszyły roboty budowlane w Nowym Jaszczu. Prawie kilometrowy odcinek nowej drogi o szerokości 4 mb. z nawierzchnią bitumiczną wykonało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu. Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu Gminy Osie, a jej koszt wyniósł prawie 315 tys. złotych. Jak wspomina tę drogę Pani Irena Kozłowska - sołtys wsi Jaszcz. - Jestem zadowolona z zakończenia budowy kolejnej drogi w moim sołectwie. Myślę, że takie też zdanie podziela wielu mieszkańców sołectwa. Nowy Jaszcz do tej pory był to niewielką wsią, przez którą przebiegała gruntowa droga. Dzisiaj do każdego domu podejdziemy lub podjedziemy po asfalcie. A my dodamy: Nowy Jaszcz z malowniczej i urokliwej wsi stał się też wsią przyjazną jej mieszkańcom.

Więcej: Budowa drogi w Nowym Jaszczu

Zaproszenie na V Bieg Papieski

czwartek, 14 maja 2015 12:35

V Bieg PapieskiKs. Konrad Baumgart - proboszcz Parafii Rzymskokatolickej w Osiu pw. Podwyższenia Krzyża Św. zaprasza wszystkich chętnych na V Bieg Papieski Osie-Tleń 2015. Zbiórka wszystkich chętnych w dniu 17 maja 2015 r. na parkingu przy Firmie "Stolarnia Krzysztof Otlewski". Rozpoczęcie biegu punktualnie o godz. 14.00. Bieg zakończy się ok. godz. 15.00 wspólnym majowym nabożeństwem w kaplicy w Tleniu. Dla chętnych powrót autokarem z Tlenia do Osia.  Pomysłodawcą biegu i jego organizatorem jest proboszcz oskiej parafii ks. Konrad Baumgart, wspomagany przez księdza wikariusza Stanisława Olszewskiego, strażaków z OSP Osie, policjantów oraz wolontariuszy. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział 110 uczestników. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na wrotkach lub rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała 5 lat temu z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. Ks. Konrad Baumgart zaprasza wszystkich chętnych.

 

Informacja

poniedziałek, 11 maja 2015 13:32

W dniu 12 maja 2015r.w godzinach od 6.00 do 19.00 Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGATE – KAPER 15/1 w ramach których nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.

V SESJA RADY GMINY OSIE

poniedziałek, 11 maja 2015 09:20

Sesja Rady Gminy OsiePrzewodniczący Rady Gminy Osie uprzejmie informuję, że w dniu 13 maja 2015 r. o godz. 15 30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się V Sesja Rady Gminy Osie. Informujemy też, że informacje z prac Rady Gminy Osie, w tym: ogłoszenia o terminach sesji >>> oraz dostęp do protokołów z ostatnich sesji >>> znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osie >>> w zakładce RADA GMINY OSIE

Więcej: V SESJA RADY GMINY OSIE

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na realizację zadania publicznego

piątek, 08 maja 2015 10:38

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie WOPR na realizację zadania publicznego „Poprawa bezpieczeństwa na otwartych wodach ” :


Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na realizację zadania publicznego

UWAGA!!! WYBORY

wtorek, 05 maja 2015 11:24

W związku z obecnie obowiązującym podziałem gminy Osie na stałe obwody głosowania Wójt Gminy Osie podaje do wiadomości wyborców informację o numerach i granicach obwodów głosowania i siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, które są jednocześnie wyznaczone dla celów głosowania korespondencyjnego w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2015 r.

KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ TREŚĆ OGŁOSZENIA >>>>>>>>

 

Strona 2 z 46

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»