Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

wtorek, 13 października 2015 13:26

W okresie letnim i jesiennym na drodze od Tlenia przez Wierzchy i Pruskie, w kierunku Zdrojów, tj. do granicy Gminy Osie i jednocześnie granicy Powiatu Świeckiego trwały roboty związane z przebudową drogi. To zadanie było największą tegoroczną inwestycją w gminie, bowiem przebudowie uległ ponad 5 kilometrowy odcinek drogi , a sama inwestycja kosztowała prawie 3 mln. zł. Dzięki tej inwestycji poprawiona została nie tylko jakość jezdni, ale też wybudowano ponad kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej łączący Tleń z Wierzchami. Tym samym ścieżką rowerową można już przejechać z Osia, przez Tleń do Wierzchów.

Więcej: Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

 

Nowy łącznik w Osiu

wtorek, 13 października 2015 12:20

W ostatnich tygodniach w Osiu powstała nowa droga łącząca ul. Kościelną z ul. Młyńską. Nowo powstała droga umożliwi przejście w kierunku cmentarza, toteż dzięki temu przedsięwzięciu odblokowane zostaną główne ulice Osia. Już teraz kondukty żałobne prowadzone są nowo powstałym łącznikiem. Inwestycję tę szczególnie zachwalają kierowcy jadący na kierunku Osie-Tleń, bowiem usprawniła nie tylko ruch na ulicach: Kościelnej, Szkolnej i Ks. Semraua, ale poprawiła też bezpieczeństwo użytkowników drogi podczas uroczystości pogrzebowych. Zgodę na lokalizację inwestycji na parafialnym terenie udzielił ks. proboszcz Konrad Baumgart.

Więcej: Nowy łącznik w Osiu

 

Zaproszenie na spotkanie dla przedsiębiorców

poniedziałek, 12 października 2015 08:32

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej "Inkubator Przedsiębiorczości" informuje o spotkaniu dla przedsiębiorców dotyczącym dofinansowania dla firm :


Więcej: Zaproszenie na spotkanie dla przedsiębiorców

 

Wyjazd do Myślęcinka

poniedziałek, 12 października 2015 08:18

W dniu 04.10.2015 r. mieszkańcy sołectwa Miedzno uczestniczyli w wycieczce do "Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek" w Bydgoszczy. Organizatorem wycieczki była Pani Sołtys - Ewa Czerwińska wraz z Radą Sołecką wsi. W wycieczce wzięło udział 50 osób - zarówno mieszkańców sołectwa jak i okolicy. Wycieczkowicze mieli okazję zwiedzić : Odwrócony dom, Zaginiony Świat, Mikroświat, Park Rozrywki i wiele innych atrakcji.

 

Więcej: Wyjazd do Myślęcinka

 

Uwaga!

piątek, 09 października 2015 11:44

Szef Obrony Cywilnej Gminy Osie mgr inż. Michał Grabski uprzejmie informuje, że w dniach od 13 do 14 października 2015r. w godzinach od 6.00 do 16.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGADE – SAREX 15/II w ramach, których nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.

 

 

Informacja za sprzedaży nieruchomości gruntowych

piątek, 09 października 2015 10:33

Wójt Gminy Osie informuje o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego ze sprzedaży nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Osie :

Więcej: Informacja za sprzedaży nieruchomości gruntowych

 

Oskie biegi

czwartek, 08 października 2015 12:41

W minioną sobotę, 3 października 2015r., na stadionie sportowym w Osiu, odbyły się XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Jak co roku na zawodach wystartowało około 350 zawodników z różnych miejscowości. Konkurencje rozgrywane były w 10 kategoriach, dystanse na 400, 600, 800, 1000, 1500 metrów pokonywali sprawnie zarówno chłopcy i dziewczęta. Wszyscy, którzy zajęli miejsce na podium odjechali z Osia z cennymi nagrodami i dyplomami. Bieg główny pokonywany był na trasie Żur - Osie. Dla zwycięzców tej konkurencji czekały puchary, im. Profesora Alfonsa Hoffmanna i prezesa Bractwa Czarnej Wody.

Więcej: Oskie biegi

 

Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

czwartek, 08 października 2015 11:08

W dniu 27.09.2015 r. grupa 50 mieszkańców sołectwa Jaszcz uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Sopotu. Organizator - Sołtys wsi Irena Kozłowska, zaplanowała dzień pełen atrakcji - począwszy od pełnego wrażeń sopockiego aquaparku, po przejście słynnym "Monciakiem" do molo i zwiedzanie miasta. Wszyscy wycieczkowicze wrócili bardzo zadowoleni, pogoda dopisała.

Więcej: Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

 

Dzień ziemniaka - Miedzno

czwartek, 08 października 2015 08:48

Pod koniec września b.r. Rada Sołecka wsi Miedzno wraz z Ewą Czerwińską - sołtysem i innymi mieszkańcami zorganizowali coroczną już plenerową imprezę pod nazwą "Dzień Ziemniaka". Mieszkanki Miedzna serwowały własnoręcznie przygotowane przysmaki z ziemniaków, m.in. placki ziemniaczane, szare kluski z kapustą, kluski śląskie, kiszkę ziemniaczaną, frytki, kociewski szandar, a nawet kotlety ziemniaczane. Nie mogło zabraknąć deseru, tak więc Panie z Miedzna przygotowały rarytas: pączki ziemniaczane. Pogoda dopisała, mieszkańcy tłumnie przybyli, a Wójt Gminy Osie - Michał Grabski kosztując przygotowane potrawy życzył wszystkim wszystkim udanej zabawy.

Więcej: Dzień ziemniaka - Miedzno

 

NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

środa, 07 października 2015 09:27

28 września 2015 roku w Zespole Szkół w Osiu oraz na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci we Wierzchach odbył się piknik ekologiczny w ramach kampanii: „Nie dla śmieci, tak dla dzieci”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Rekultywacji składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze.” Program ten ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu.

Więcej: NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

 

„Jesienna aura” na zajęciach świetlicy w Tleniu

poniedziałek, 05 października 2015 11:58

Podczas zajęć na świetlicy w Tleniu w jesienne wrześniowe popołudnia dzieci wspólnie z wychowawcą przygotowywały jesienną dekorację sali. W trakcie zajęć plastyczno-artystycznych wykonały metodą wydzieranki „Owocowe różności” oraz kasztanowe postacie. Nie zabrakło zabaw i gier oraz słodkich niespodzianek dla dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zajęć :


Więcej: „Jesienna aura” na zajęciach świetlicy w Tleniu

 

Spotkanie dotyczące LSR 2014-2020

poniedziałek, 05 października 2015 11:47

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie dotyczące budowania Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD "Gminy Powiatu Świeckiego" w obszarze obejmującym rozwiązywanie problemów związanych z wykluczeniem społecznym i ubóstwem. Spotkanie odbędzie się w dniu 08 października 2015r. o godz. 10:00 (czwartek) w pomieszczeniu konferencyjno-biurowym (parter) LGD "Gminy Powiatu Świeckiego", ul. Chmielniki 2b.

Więcej: Spotkanie dotyczące LSR 2014-2020

 

Zaproszenie na konferencję

czwartek, 01 października 2015 08:09

Marszałek Województwa Kujawsko-­Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza na konferencję podsumowującą projekt "Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-­pomorskim na cele przyrodnicze” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007‐2013, która odbędzie się 9 października 2015 r. o godzinie 9:30 w Hotelu FILMAR przy ulicy Grudziądzkiej 45 w Toruniu (rejestracja uczestników od godziny 8:45).

Konferencja ma charakter otwarty.

Więcej: Zaproszenie na konferencję

Informacja o bezpłatnych kursach zawodowych

wtorek, 29 września 2015 13:14

Młodzieżowe Centrum Kariery ze Świecia informuje o bezpłatnych kursach zawodowych. Kursy skierowane są do osób w wieku od 18 do 24 lat, które nie pracują i nie uczą się. Absolwentom zapewniają pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Uwaga! Rekrutacja do 2 października (NAJBLIŻSZY PIĄTEK) !

Więcej: Informacja o bezpłatnych kursach zawodowych

 

Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

wtorek, 29 września 2015 12:38

Na podstawie uchwały Nr XXXIV/221/10 Rady Gminy Osie z dnia 26 października 2010 r. w sprawie określenia sposobu konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji ogłaszam konsultacje:

Więcej: Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

Informacja z otwarcia ofert na na sprzedaż środka trwałego

poniedziałek, 28 września 2015 14:10

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na sprzedaż środka trwałego :

Pobierz tutaj >>>>>>>

 

Ognisko w Tleniu

poniedziałek, 28 września 2015 09:43

W sobotę 19.09.2015 r. w Tleniu Pani Sołtys wraz z radą sołecką zorganizowała ognisko z okazji zakończenia sezonu letniego. Dzięki uprzejmości Państwa Grodzickich, spotkanie to odbyło się przy nowo powstałym "Domu Seniora Tucholanka", który mogli obejrzeć wszyscy chętni uczestnicy ogniska. Pogoda dopisała, zabawa była bardzo udana i trwała do późnych godzin wieczornych. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z sobotniego spotkania :


Więcej: Ognisko w Tleniu

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 17 września 2015 08:51

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 23 września 2015 r. o godz. 15 30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się VIII Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Strona 2 z 52

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»