Zaproszenie na spływ

wtorek, 03 marca 2015 14:04

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaprasza wszystkich chętnych na III Zimowy Spływ Ratownika Wdą im. Waldemara Lewandowskiego - Wieloletniego Prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Rejonu Toruńskiego, Członka Honorowego WOPR, Wiceprezesa WOPR Województwa kujawsko- pomorskiego, który odbędzie się 28 marca 2015 r. Kliknij tutaj >>>>>>

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - roboty budowlane

wtorek, 03 marca 2015 12:06

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 03.03.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa ulicy Lipowej i Świerkowej w Osiu” :

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - roboty budowlane

 

Bal przebierańców

czwartek, 26 lutego 2015 11:21

Konkursy, taniec i zabawy, słodycze i uśmiech dzieci to elementy, jakie towarzyszyły uczestnikom Balu Przebierańców, który odbył się 02.02.2015 r. w świetlicy w Miedznie. Dzieci bawiły się doskonale w samodzielnie przystrojonej sali. Nad całością imprezy czuwała sołtys Ewa Czerwińska z Radą sołecką oraz mieszkankami wsi. Na koniec balu każdy z 30 uczestników balu otrzymał drobny upominek w postaci kubeczka ze szczoteczką.

Więcej: Bal przebierańców

 

Uwaga mieszkańcy !

czwartek, 26 lutego 2015 11:11

Z dniem 1 marca 2015 roku w wchodzą w życie nowe ustawy o dowodach osobistych, ewidencji ludności oraz prawo o aktach stanu cywilnego. Nowe regulacje wprowadzają wiele zmian. Wychodząc naprzeciw problemom jakie mogą pojawić się na początku funkcjonowania nowych przepisów, przekazujemy informację, które ułatwią Państwu załatwienie spraw w Urzędzie Gminy.

Więcej: Uwaga mieszkańcy !

 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

czwartek, 26 lutego 2015 08:57

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego „Budowa ulicy Lipowej i Świerkowej w Osiu” :

Więcej: Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

"Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym

czwartek, 26 lutego 2015 08:11

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu zaprasza w sobotę 7 marca 2015 r. w godz. 7.00 - 15.00 do Urzędu przy ul. 10 Lutego 16 na „Dzień otwarty". Pragniemy w tym dniu przybliżyć wszystkim mieszkańcom powiatu specyfikę pracy urzędu oraz pokazać, że urząd jest przyjazny podatnikom i otwarty na ich potrzeby. Ponadto ideą przyświecającą organizacji „Dnia otwartego" jest umożliwienie mieszkańcom Powiatu Świeckiego załatwienia indywidualnych, często bardzo skomplikowanych spraw podatkowych, w tym wypełnienia i złożenia zeznań PIT (również drogą elektroniczną z wykorzystaniem specjalnie do tego celu utworzonego stanowiska).


Więcej: "Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym

 

Harmonogram zebrań wyborczych sołtysów i rad sołeckich w gminie Osie

środa, 25 lutego 2015 13:06

Wójt Gminy Osie uprzejmie informuję mieszkańców gminy, że zarządzeniem Nr 18/15 z dnia 12 lutego 2015 r. w sprawie określenia terminów zebrań wyborczych sołtysów i rad sołeckich w sołectwach gminy Osie zwołuje zebrania wyborcze zgodnie z poniższym harmonogramem: KLIKNIJ TUTAJ >>>>>

 

Szkolenie!

środa, 25 lutego 2015 13:05

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 10 marca 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematem szkolenia będzie „Wypełnianie wniosków o płatności obszarowe na rok 2015".

 

Rozszerzona lista osób z gminy Osie deportowanych do ZSRR w 1945r.

wtorek, 24 lutego 2015 11:40

Ponownie publikujemy listę osób deportowanych do ZSRR w 1945 r. z terenu Gminy Osie sporządzoną i zauktualizowaną przez Pana Stanisława Sowińskiego, oskiego pasjonata historii. Inicjatywa ta, ma posłużyć upamiętnieniu zbliżającej się 70-tej rocznicy tych wydarzeń. Ponownie prosimy osoby mogące podzielić się jakąkolwiek wiedzą, zarówno o wymienionych, ale również innych osobach wywiezionych przez Rosjan, o kontakt z Panem S. Sowińskim: tel. (52) 33 29 747 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.      

  Pobierz listę tutaj >>>>>

 

Pruskie- ferie w świetlicy

poniedziałek, 23 lutego 2015 08:55

Pierwszy tydzień tegorocznych zimowych ferii dzieci i młodzież z Pruskich mogli spędzić wspólnie w świetlicy, uczestnicząc w zajęciach przygotowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Każdy z sześciu dni miał inną tematykę. Dzień pierwszy to zajęcia sportowe, turniej tenisa stołowego i przeróżne zabawy zręcznościowe, a także kwadrans czytania dla najmłodszych i robienie przez nich potem ilustracji do wysłuchanego opowiadania. Każdego dnia rodzice przygotowywali w kuchni ciepły posiłek dla wszystkich uczestników.

Więcej: Pruskie- ferie w świetlicy

 

Mammografia na Dzień Kobiet

piątek, 20 lutego 2015 13:13

Urząd Gminy Osie informuje o możliwości bezpłatnego badania mammograficznego w ramach NFZ dla pań w wieku 50 – 69 lat, które odbędzie się dnia 11 marca przy Stolarni Otlewski, ul. Semraua 50 :

Więcej: Mammografia na Dzień Kobiet

 

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

poniedziałek, 23 lutego 2015 08:34

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu propagowania i rozwijania kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie w 2015 roku :

Więcej: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

 

Wykaz kąpielisk

piątek, 20 lutego 2015 13:08

Ogłoszenie w sprawie przedstawienia do publicznej wiadomości projektu uchwały zawierającej wykaz kąpielisk w Gminie Osie na rok 2015.


Więcej: Wykaz kąpielisk

Strategia Powiatu

piątek, 20 lutego 2015 11:26

Powiat Świecki przystąpił do opracowania Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Powiatu Świeckiego. Strategia ta będzie wskazywała potencjały i bariery poszczególnych obszarów, a także opisywała kierunki i cele rozwojowe w sferze społecznej i gospodarczej. Pozwoli ona również na wypracowanie niezbędnych dla powiatu świeckiego prorozwojowych przedsięwzięć infrastrukturalnych i społecznych. Projekt, który będzie znajdował się w pozytywnie zaopiniowanej Strategii będzie mógł być złożony w konkursie dedykowanym Obszarom Strategicznej Interwencji. Do przygotowania i realizacji Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Świeckiego zapraszamy wszystkie instytucje i podmioty, które mają wpływ na poprawę sytuacji społeczno-gospodarczej powiatu świeckiego :

Więcej: Strategia Powiatu

 

Dni Kultury i Sztuki w Osiu

piątek, 20 lutego 2015 11:22

Po raz kolejny nasz prężnie działający Gminny Ośrodek Kultury w Osiu zorganizował imprezę o nazwie "Dni Kultury i Sztuki w Osiu". Obchody rozpoczęły się 11 lutego b.r. III edycją konkursu tanecznego „…5,6,7,8”. Soliści i grupy taneczne napłynęły licznie z naszego jak i ościennych powiatów. Następnie rozpoczęły się prezentacje w ramach konkursu „Małe formy teatralne”. Jury w tym czasie oceniło prace plastyczne, nadesłane na konkurs „Roztańczmy świat”.

Więcej: Dni Kultury i Sztuki w Osiu

Uwaga! Szkolenie!

piątek, 20 lutego 2015 09:50

Urząd Gminy Osie zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie, które odbędzie się dnia 12 marca 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematem szkolenia będą instalacje fotowoltaiczne oraz możliwości ich dofinansowania.

Więcej: Uwaga! Szkolenie!

 

Udzielanie pożyczek mikro, małym i średnim przedsiębiorcom

poniedziałek, 16 lutego 2015 13:07

Na prośbę Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego sp. z o.o. w Toruniu przedstawiamy informację o funduszu i jego ofercie skierowanej dla  mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. został utworzony w 2004 roku przez samorząd województwa, który wraz z Toruńską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. jest jego udziałowcem. Fundusz nie jest spółką komercyjną, a zysk przeznaczany jest na działalność statutową i podwyższanie kapitału pożyczkowego.

Więcej: Udzielanie pożyczek mikro, małym i średnim przedsiębiorcom

Światełka

poniedziałek, 16 lutego 2015 12:52

Trzynasty raz, tradycyjnie w "Tłusty Czwartek" na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejsze dekoracje-świetlne posesji w okresie Bożonarodzeniowym sołectwa Osie. Komisja konkursowa w składzie: Janina Warzyńska, Henryk Waśkowski, Hanna Rink, Anna Górecka, przy udziale i pomocy Radnego Lecha Różyńskiego dokonała przeglądu posesji na terenie sołectwa. W wyniku pracy komisji nagrodzono 36 właścicieli posesji. Nagrody, talony na zakupy, przyznano w trzech kategoriach. Poniżej zdjęcia z wręczenia upominków dla tegorocznych laureatów konkursu.

Więcej: Światełka

 

Strona 2 z 43

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»