Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2014/2015

poniedziałek, 10 marca 2014 13:21

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Osiu informuje, że od 07 marca 2014 r. do 07 kwietnia 2014 r. odbędą się zapisy dzieci do przedszkola. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobierać w gabinecie dyrektora przedszkola w godzinach od 9.00 do 14.00. Poniżej przedstawiamy kilka dodatkowych informacji na ten temat :

Więcej: Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2014/2015

 

Kolejne dzieło Studia BM!

piątek, 07 marca 2014 09:19

Z przyjemnością informujemy, że Studio BM zrealizowało kolejny teledysk - O.S.T.R. & Marco Polo "Kartagina". Twórcami animacji są Sebastian Kwidziński i Marcin Roszczyniała, obaj Panowie z Osia. To już kolejna ich produkcja zrealizowana w technologii animacji poklatkowej, a więc niesamowicie czaso- i pracochłonny proceder. Po raz kolejny Panowie pokazali klasę! Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!! Klip można obejrzeć tutaj >>>>>> zapraszamy również na stronę internetową STUDIA BM >>>

Poniżej przedstawiamy kilka bardzo ciekawych zdjęć z planu :

Więcej: Kolejne dzieło Studia BM!

 

Podsumowanie ubiegłego roku

piątek, 07 marca 2014 08:34

Spotkanie noworoczne w OsiuSpotkanie związane z podsumowaniem osiągnięć inwestycyjnych i kulturalnych przyciągnęło do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu ponad 70 przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, zakładów pracy  i organizacji społecznych. Coroczne spotkanie przeszło już do tradycji naszej gminy. Z wykorzystaniem techniki video Michał Grabski - Wójt Gminy Osie zaprezentował, na poszczególnych slajdach, wydarzenia i inwestycje jakimi może pochwalić się Gmina Osie za rok 2013.

Więcej: Podsumowanie ubiegłego roku

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa boiska we Wierzchach

wtorek, 04 marca 2014 14:09

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 04.03.2014 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej w miejscowości Wierzchy”

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Budowa boiska we Wierzchach

 

Ogłoszenie o przetargu - Przebudowa ul. Kościelnej w Łążku

piątek, 28 lutego 2014 13:04

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Łążek (ul. Kościelna) o długości 256 mb.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu - Przebudowa ul. Kościelnej w Łążku

 

Najpiękniejsze światełka sołectwa Osie

piątek, 28 lutego 2014 09:36

Już po raz dwunasty, tradycyjnie w "Tłusty Czwartek" na sali widowiskowej GOK odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejsze dekoracje-świetlne posesji w okresie Bożonarodzeniowym sołectwa Osie. Komisja konkursowa w składzie: Janina Warzyńska, Henryk Waśkowski, Hanna Rink, Anna Górecka oraz Marek Walkusz dokonała przeglądu wszystkich posesji na terenie sołectwa. W wyniku pracy komisji nagrodzono 44 osoby w trzech kategoriach, ( w pierwszej nagrodzono 14 osób, drugiej również 14, zaś trzeciej 16 ) które zdaniem komisji zaprezentowały najpiękniejszy wystrój swoich domów, ogródków, podwórek. Poniżej publikujemy zdjęcia z wręczenia drobnych upominków dla tegorocznych laureatów konkursu i jednocześnie dziękujemy za trud pracy i wkład finansowy włożony przez nich w celu upiększenia naszej miejscowości!

Więcej: Najpiękniejsze światełka sołectwa Osie

 

Bal przebierańców

poniedziałek, 24 lutego 2014 09:25

8 lutego 2014 r. w świetlicy w Miedznie odbył się bal przebierańców, w którym uczestniczyło 45 osób. Ponad trzygodzinna zabawa przy wspaniałej muzyce z mnóstwem zabaw i konkursów, m.in. tańcem z balonami, zbieraniem orzechów przez najmłodszych, zabawą zgadnij kim jestem i wiele innych sprawiła, że uśmiechy z twarzy dzieci nie schodziły do samego końca. W przerwie dzieci otrzymały słodki poczęstunek, a na zakonczenie zabawy każdy uczestnik otrzymał upominek - ręczniki dziecięce. Sponsorzy : Urząd Gminy Osie, K.D. Tylus, sieć sklepów SI Market z Miedzna, OSP Miedzno. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zabawy: 

Więcej: Bal przebierańców

 

Dzień Babci i Dziadka w Miedznie

poniedziałek, 24 lutego 2014 08:24

Ponad 20 Babć i Dziadków przybylo na swoje święto zorganizowane w świetlicy w Miedznie 23 stycznia bieżącego roku. Dzieci uczęszczające do świetlicy przedstawiły swoim Babciom i Dziadkom krótki program artystyczny i obdarowaly każdego własnoręcznie zrobionymi medalami " Najlepsza Babcia na świecie" i "Najlepszy Dziadek na świecie". Po zakończeniu części oficjalnej przedstawienia wszyscy zasiedli przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie przygotowanej przez mamy z wioski.

Więcej: Dzień Babci i Dziadka w Miedznie

 

Zawiadomienie o wyborze oferty - Budowa boiska we Wierzchach

czwartek, 20 lutego 2014 12:36

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni sztucznej w miejscowości Wierzchy”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty - Budowa boiska we Wierzchach

 

Znaleziono psy!

czwartek, 20 lutego 2014 10:14

Uwaga !!! Znaleziono psy!!! Informujemy, że 18 lutego w miejscowości Brzeziny znaleziono psa, maści czarno - brązowej z parcianą obrożą. Tego samego dnia znaleziono w okolicach Osia kolejnego psa, bialo - siwego mieszańca owczarka. Właściciela psa lub osobę chętną zaopiekować się zwierzęciem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Osie pod numerem 523329540 , na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć smutnych psiaków :

Więcej: Znaleziono psy!

 

Walentynkowy wieczór z operetką

wtorek, 18 lutego 2014 13:54

Walentynkowy wieczór z operetką to inicjatywa Biblioteki Publicznej w Osiu, a dokładnej pani Marii Siekierkowskiej, która wspólnie z Michałem Rajewskim i pracownikami GOK Osie po raz drugi zorganizowała takie walentynkowe spotkanie. Podczas nastrojowego wieczoru wystąpili: Michał Rajewski - baryton (Osie), Anna Niemiec-Mościcka - sopran (śpiewaczka operowa, absolwentka Akademii Muzycznej Bydgoszcz), Alicja Kosznik - pianino (pracownik Akademii Muzycznej, Bydgoszcz). Publiczność dopisała, sala wypełniona była do ostatniego miejsca. Wysłuchano fragmentów z najsłynniejszych operetek, między innymi aria Basi  z opery "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale", ze "Skrzypka na dachu" "To świt to zmrok", "Usta milczą", fragmenty z "West Side Story", Tango milonga J. Petersburskiego, Sonety miłosne Szekspira. Wszystkim przybyłym serdecznie dziekujemy i zapraszamy za rok na kolejny tak wyjątkowy wieczór!

Więcej: Walentynkowy wieczór z operetką

 

"Dzień Seniora" w Tleniu

wtorek, 18 lutego 2014 13:16

11 lutego 2014r. w Świetlicy Wiejskiej w Tleniu odbyła się uroczystość z okazji „ Dnia Seniora”. Grono babć i dziadków licznie przybyło na zaproszenie swoich wnuków. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny w formie wierszy oraz koncertu życzeń. Nie zabrakło także piosenek i „sto lat” dla zaproszonych gości. Wiele radości przyniosły upominki przygotowane własnoręcznie przez dzieci na zajęciach w świetlicy oraz liczne konkursy z nagrodami dla seniorów. Kalambury, test wiedzy o Tleniu, obieranie jabłek na czas oraz układanie rymowanek wspólnie z wnukami, to tylko niektóre z nich. Słodki poczęstunek umilił wspólne świętowanie i rozmowy.

Więcej: "Dzień Seniora" w Tleniu

 

Utrudnienia na czas budowy kanalizacji

środa, 12 lutego 2014 13:58

Urząd Gminy Osie informuje o rozpoczęciu robót budowlanych pod nazwą: "Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompowniami dla miejscowości Radańska i Osie" planowanych do realizacji od dnia dnia 15.02.2014 r. do 10.05.2014 r. Dokumentacja techniczna znajduje się w Urzędzie Gminy Osie, pokój nr 13. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość na czas realizacji budowy.

Pruskie- zimowe ferie w świetlicy

środa, 12 lutego 2014 08:18

W czasie tegorocznych zimowych ferii, wszystkie dzieci i młodzież szkolna ze wsi Pruskie mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach przygotowanych dla nich przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Każdy z sześciu dni zajęć miał inną tematykę. Był dzień świetlicowych gier sportowych ,w którym starsi uczestnicy startowali w zawodach tenisa stołowego, rzutów strzałkami do tarcz, młodsi kręcili hula-hop, grali w świetlicowego hokeja i robili ilustracje do wysłuchanej wcześniej bajki. Warto było brać udział w zawodach, ponieważ dla wszystkich zawodników przygotowane były nagrody i upominki. Każdego dnia kolejni rodzice przygotowywali dzieciom ciepły posiłek w świetlicowej kuchni.

Więcej: Pruskie- zimowe ferie w świetlicy

 

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu na wsparcie zadań publicznych

wtorek, 11 lutego 2014 10:34

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu propagowania i rozwijania kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie w 2014 roku :

Więcej: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu na wsparcie zadań publicznych

Jasełka 2013/2014

poniedziałek, 10 lutego 2014 07:07

26.12.2013 r. w kościele parafialnym w Osiu, a 19.01.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyły się jasełka. Słowo wsprowadzenia wygłosił ks. proboszcz Konrad Baumgart, a jasełka rozopczęły się śpiewem kolędy "Wśród Nocnej Ciszy", a zakończyły  kolędą "Dzisiaj w Betlejem". Swoim pięknym śpiewem obie uroczystości uświetlniły Chorus Osensis oraz zespół Chabry pod przewodnictwem Michała Rajewskiego oraz Chór Dziecięcy Promyk prowadzony przez Danutę Karwasz i Annę Kolodziejczak. Na przedstawienie przybyło bardzo wielu wiernych, aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim aktorom za przygotowane jasełka, podziękował równiez licznie zgromadzonym wiernym, którzy byli uczestnikami przedstawienia i podkreślił, że jasełkowe spotkanie ubogaciło przeżycie pięknego Bożonarodzeniowego czasu niosącego do ludzkich serc dobroć, radość, życzliwość, pokój i miłość. Cytując jego slowa: "Przeminą święta, ale w naszych sercach i naszych domach niech każdego dnia zwycięża przesłanie, i wierzymy w Syna Bożego, który do nas przyszedł i według Jego słów żyć pragniemy. Niech On ma nas w swojej opiece i niech nam Błogosławi".

Więcej: Jasełka 2013/2014

 

Wykaz kąpielisk

poniedziałek, 10 lutego 2014 08:24

Ogłoszenie w sprawie przedstawienia do publicznej wiadomości projektu uchwały zawierającej wykaz kąpielisk w Gminie Osie na rok 2014.

Więcej: Wykaz kąpielisk

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne na stanowisko młodszego referenta

środa, 05 lutego 2014 13:22

Przewodnicząca Komisji ds. naboru Beata Jagła ogłasza Listę kandydatów spełniających wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze na stanowisko młodszego referenta ds. rozliczania opłat za odpady komunalne w Urzędzie Gminy Osie.

Więcej: Lista kandydatów spełniających wymagania formalne na stanowisko młodszego referenta

 

Strona 11 z 42

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»