Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

czwartek, 08 października 2015 11:08

W dniu 27.09.2015 r. grupa 50 mieszkańców sołectwa Jaszcz uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Sopotu. Organizator - Sołtys wsi Irena Kozłowska, zaplanowała dzień pełen atrakcji - począwszy od pełnego wrażeń sopockiego aquaparku, po przejście słynnym "Monciakiem" do molo i zwiedzanie miasta. Wszyscy wycieczkowicze wrócili bardzo zadowoleni, pogoda dopisała.

Więcej: Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

 

Dzień ziemniaka - Miedzno

czwartek, 08 października 2015 08:48

Pod koniec września b.r. Rada Sołecka wsi Miedzno wraz z Ewą Czerwińską - sołtysem i innymi mieszkańcami zorganizowali coroczną już plenerową imprezę pod nazwą "Dzień Ziemniaka". Mieszkanki Miedzna serwowały własnoręcznie przygotowane przysmaki z ziemniaków, m.in. placki ziemniaczane, szare kluski z kapustą, kluski śląskie, kiszkę ziemniaczaną, frytki, kociewski szandar, a nawet kotlety ziemniaczane. Nie mogło zabraknąć deseru, tak więc Panie z Miedzna przygotowały rarytas: pączki ziemniaczane. Pogoda dopisała, mieszkańcy tłumnie przybyli, a Wójt Gminy Osie - Michał Grabski kosztując przygotowane potrawy życzył wszystkim wszystkim udanej zabawy.

Więcej: Dzień ziemniaka - Miedzno

 

NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

środa, 07 października 2015 09:27

28 września 2015 roku w Zespole Szkół w Osiu oraz na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci we Wierzchach odbył się piknik ekologiczny w ramach kampanii: „Nie dla śmieci, tak dla dzieci”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Rekultywacji składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze.” Program ten ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu.

Więcej: NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

 

„Jesienna aura” na zajęciach świetlicy w Tleniu

poniedziałek, 05 października 2015 11:58

Podczas zajęć na świetlicy w Tleniu w jesienne wrześniowe popołudnia dzieci wspólnie z wychowawcą przygotowywały jesienną dekorację sali. W trakcie zajęć plastyczno-artystycznych wykonały metodą wydzieranki „Owocowe różności” oraz kasztanowe postacie. Nie zabrakło zabaw i gier oraz słodkich niespodzianek dla dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zajęć :


Więcej: „Jesienna aura” na zajęciach świetlicy w Tleniu

 

Spotkanie dotyczące LSR 2014-2020

poniedziałek, 05 października 2015 11:47

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie dotyczące budowania Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD "Gminy Powiatu Świeckiego" w obszarze obejmującym rozwiązywanie problemów związanych z wykluczeniem społecznym i ubóstwem. Spotkanie odbędzie się w dniu 08 października 2015r. o godz. 10:00 (czwartek) w pomieszczeniu konferencyjno-biurowym (parter) LGD "Gminy Powiatu Świeckiego", ul. Chmielniki 2b.

Więcej: Spotkanie dotyczące LSR 2014-2020

 

Zaproszenie na konferencję

czwartek, 01 października 2015 08:09

Marszałek Województwa Kujawsko-­Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza na konferencję podsumowującą projekt "Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-­pomorskim na cele przyrodnicze” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007‐2013, która odbędzie się 9 października 2015 r. o godzinie 9:30 w Hotelu FILMAR przy ulicy Grudziądzkiej 45 w Toruniu (rejestracja uczestników od godziny 8:45).

Konferencja ma charakter otwarty.

Więcej: Zaproszenie na konferencję

 

Informacja o bezpłatnych kursach zawodowych

wtorek, 29 września 2015 13:14

Młodzieżowe Centrum Kariery ze Świecia informuje o bezpłatnych kursach zawodowych. Kursy skierowane są do osób w wieku od 18 do 24 lat, które nie pracują i nie uczą się. Absolwentom zapewniają pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Uwaga! Rekrutacja do 2 października (NAJBLIŻSZY PIĄTEK) !

Więcej: Informacja o bezpłatnych kursach zawodowych

 

Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

wtorek, 29 września 2015 12:38

Na podstawie uchwały Nr XXXIV/221/10 Rady Gminy Osie z dnia 26 października 2010 r. w sprawie określenia sposobu konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji ogłaszam konsultacje:

Więcej: Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

 

Informacja z otwarcia ofert na na sprzedaż środka trwałego

poniedziałek, 28 września 2015 14:10

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na sprzedaż środka trwałego :

Pobierz tutaj >>>>>>>

 

Ognisko w Tleniu

poniedziałek, 28 września 2015 09:43

W sobotę 19.09.2015 r. w Tleniu Pani Sołtys wraz z radą sołecką zorganizowała ognisko z okazji zakończenia sezonu letniego. Dzięki uprzejmości Państwa Grodzickich, spotkanie to odbyło się przy nowo powstałym "Domu Seniora Tucholanka", który mogli obejrzeć wszyscy chętni uczestnicy ogniska. Pogoda dopisała, zabawa była bardzo udana i trwała do późnych godzin wieczornych. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z sobotniego spotkania :


Więcej: Ognisko w Tleniu

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 17 września 2015 08:51

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 23 września 2015 r. o godz. 15 30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się VIII Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Zaproszenie na XXVI Oskie Biegi

poniedziałek, 14 września 2015 09:28

Oskie Biegi to jedna z największych i najstarszych imprez masowych skupiających sportowców amatorów w Powiecie Świeckim i Borach Tucholskich. 3 października 2015 roku już 26 raz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XXVI Oskich Biegach im. Krzysztofa Malinowskiego. Regulamin zawodów oraz karty zgłoszeń są dostępne w formie plików cyfrowych na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu kliknij tutaj >>>>>. Wszelkie informacje o zawodach udzielane są pod nr. telefonu (52) 33 29 568.

Zapisy do 23 września br. Serdecznie zapraszamy!

 

Pruskie - Lato dwóch pokoleń

poniedziałek, 14 września 2015 08:06

Kolejny raz, dzięki udziałowi w konkursie 8/2015 Urzędu Marszałkowskiego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie otrzymało dotację na cykl zajęć dla seniorów i najmłodszych mieszkańców Pruskich. W tym roku były zajęcia przeznaczone przede wszystkim dla osób starszych, w tym spotkanie z fizjoterapeutką, w czasie którego można było min. przypomnieć sobie i przećwiczyć skuteczne i proste ćwiczenia gimnastyczne, możliwe do samodzielnego wykonywania w domu. Było też spotkanie z panią dietetyk, wykład o zasadach żywienia osób starszych, diecie w różnych schorzeniach.

Więcej: Pruskie - Lato dwóch pokoleń

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

piątek, 11 września 2015 12:37

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 11.09.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego” :

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie

wtorek, 08 września 2015 08:15

W środę 26 sierpnia w Żurze odbył się turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie do lat 18. Do turnieju zgłosiły się pary z Torunia, Grudziądza, Świecia, Osia a nawet Łodzi. Od samego początku rozgrywek faworyci turnieju Prządka/ Jezierski i Krawczyk/Szabłowicz pokazywali swoje wysokie umiejętności siatkarskie i wygrywali swoje mecze w spokojnym tempie jednak w ćwierćfinale rozgrywek doszło do miłej niespodzianki za sprawą Oskiej pary Jakub Bagiński/ Adrian Dambek, którzy pokonali parę kadrową i znaleźli się tym samym w półfinale rozgrywek.


Więcej: Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie

Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż działek gminnych

piątek, 04 września 2015 09:44

Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż działek gminnych położonych w miejscowościach Osie i Brzeziny stanowiących własność Gminy Osie :

Kliknij tutaj, aby zobaczyć treść ogłoszenia >>>>>>>>>>>


 

Zawiadomienie o wyborze oferty

piątek, 04 września 2015 09:36

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty

Wojewoda Ewa Mes na sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 03 września 2015 13:28

Osie złote kołaW dniu 27 sierpnia odbyła się pierwsza po przerwie wakacyjnej Sesja Rady Gminy Osie. Tym razem w obradach sesji uczestniczyli Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Franciszek Koszowski – Starosta Powiatu Świeckiego. Sesja była okazją, oprócz bieżących uchwał związanych z funkcjonowaniem gminy, do wręczenia wyróżnień i upominków. Brązowe koła za zasługi dla Gminy Osie z rąk Michała Grabskiego i Romana Waśkowskiego odebrały: Beata Jagła – długoletni sekretarz gminy oraz Irena Kozłowska – sołtys wsi Jaszcz.

Więcej: Wojewoda Ewa Mes na sesji Rady Gminy Osie

 

Strona 11 z 60

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»