Zaproszenie na turniej siatkówki do Żura

wtorek, 12 sierpnia 2014 12:14

Serdecznie zapraszamy na Turniej piłki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie, który odbędzie się dnia 27.08.2014 r. (środa) na polu biwakowym w Żurze. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 10:00. UWAGA! W tym roku zmiana! W turnieju udział brać może TYLKO młodzież w wieku do 18 lat! Zapisy przed imprezą, więcej info pod numerem telefonu 660513169. Do zobaczenia!

 

Już wkrótce pierwszy dzwonek szkolny

wtorek, 12 sierpnia 2014 07:26

Już wkrótce pierwszy dzwonek szkolny. W szkołach na terenie naszej gminy trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego. Jednym z najważniejszych elementów poprawiających bezpieczeństwo dzieci i rodziców jest budowa placu manewrowego przy Szkole Podstawowej w Osiu przy ul. Ks. Semraua. Od wczoraj rozpoczęły się tam roboty budowlane. Miejmy nadzieję, że wszystkie remonty i zakupy nie tylko pozwolą na utrzymanie wysokiego poziomu nauczania naszych dzieci, ale też sprawią, że wyniki z egzaminów zewnętrznych będą jeszcze lepsze. 

Więcej: Już wkrótce pierwszy dzwonek szkolny

 

Czasowe zamknięcie linii kolejowej

piątek, 08 sierpnia 2014 13:06

W związku z pracami torowymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe, w terminie 18 - 25 VIII 2014 roku na odcinku Laskowice Pomorskie - Szlachta nastąpi całodobowe zamknięcie toru linii nr 215. Za wszystkie pociągi osobowe spółki Arriva RP wprowadzona zostaje Kolejowa Komunikacja Zastępcza. Aktualny rozkład jazdy na czas remontu zobacz tutaj >>>>>>>  :

Więcej: Czasowe zamknięcie linii kolejowej

 

Filmy promujące Wdecki Park Krajobrazowy - część trzecia

piątek, 08 sierpnia 2014 08:27

"Spotkanie z przyrodą i historią okresu międzywojennego, szlaki kajakowe i rowerowe, obserwacje rzadkich gatunków flory i fauny - oto zaproszenie do krainy, gdzie krajobraz jest przykładem doskonałej symbiozy człowieka z przyrodą" - tak zachęca nas lektor kolejnego filmu zrealizowanego przez Wdecki Park Krajobrazowy, tym razem promującego walory przyrodnicze Parku. To bardzo ciekawy metariał, wart obejrzenia. Link do filmu znajduje się tutaj >>>> 

Więcej: Filmy promujące Wdecki Park Krajobrazowy - część trzecia

 

Wyprawka szkolna, stypendium 2014/2015

piątek, 08 sierpnia 2014 07:36

Wójt Gminy Osie informuje, o możliwości korzystania z następujących pomocy uczniom w roku szkolnym 2014/2015 - wyprawki szkolnej, stypendium i zasiłku szkolnego - wszystkie potrzebne informacje poniżej :

Więcej: Wyprawka szkolna, stypendium 2014/2015

 

II przetarg na sprzedaż samochodu osobowego CITROEN BERLINGO 1,9D

czwartek, 07 sierpnia 2014 07:10

Gminny Zakład Komunalny ogłasza II przetarg na sprzedaż samochodu osobowego CITROEN BERLINGO 1,9D :


Więcej: II przetarg na sprzedaż samochodu osobowego CITROEN BERLINGO 1,9D

 

Wymiana pokrycia dachowego - przedszkole Osie

piątek, 01 sierpnia 2014 10:53

Wakacje to odpowiedni czas na inwestycje w budynkach służących oświacie. W tym roku Gmina Osie zrealizowała zadanie pod nazwą "Modernizacja budynku przedszkola". Całkowity koszt inwestycji wyniósł 54 tys. zł, zrealizowany został ze środków budżetu gminy. Zakres prac obejmował : wymiana pokrycia dachowego, orynnowanie, instalacja odgromowa, całkowity remont komina oraz remont posadzki na strychu wraz z położeniem nowych schodów prowadzących na poddasze. Wykonawcą robót była firma Stosik Leszek Zakład malarsko - tapeciarski i usługi budowlane.

Więcej: Wymiana pokrycia dachowego - przedszkole Osie

 

IV Jarmark Borowiacki w Tleniu

piątek, 01 sierpnia 2014 09:57

Już po raz czwarty Gminny Ośrodek Kultury w Osiu zorganizował wspaniałą, plenerową imprezę pod nazwą "Jarmark Borowiacki". Szczegółowa relacja oraz zdjęcia z tego sobotniego wydarzenia znajdują się na stronie Gminnego Ośrodka Kultury kliknij tutaj >>>>>>

 

Tak wyglądało "Lato w Parku" 2014

wtorek, 29 lipca 2014 07:24

XV Lato we Wdeckim Parku Krajobrazowym za nami. W przygotowanych przez pracowników Parku konkursach wiedzą wykazywali się mali i duzi, a dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu najlepsi z nich zostali nagrodzeni. Wśród dorosłych największym zainteresowaniem cieszył się test przyrodniczo regionalny, w którym nagrodami były drzewka i krzewy ozdobne i chociaż pytania nie należały do najłatwiejszych, to liczba testów z kompletem punktów zaskoczyła wszystkich. Najmłodsi tłumnie oblegali stoły z konkursami plastycznymi, wiedzowymi i koło fortuny jednak chyba największym zainteresowaniem cieszyły się „budki” – konkurs w którym poprzez dotyk należy odpowiedzieć co jest ukryte w danej budce. Na koniec wszyscy bez wyjątku bawili się na tzw. „zabawie ludowej” i nawet przelotny deszcz nie był wstanie wypędzić gości z parkietu.

Więcej: Tak wyglądało "Lato w Parku" 2014

 

Filmy promujące Wdecki Park Krajobrazowy - część druga

poniedziałek, 28 lipca 2014 07:48

"Na tropach II RP - Elektrownie wodne Gródek i Żur" to nazwa kolejnego filmu promującego walory Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Tym razem kilkunastominutowy film przybliża nam dwie elektrownie tworzące kaskadę rzeki Wdy, które w okresie międzywojennym miały znaczący wpływ na rozwój gospodarczy zarówno powiatu świeckiego, jak i całego Pomorza. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego filmu. Link do materiału znajduje się tutaj >>>>


Więcej: Filmy promujące Wdecki Park Krajobrazowy - część druga

 

Powstały nowe chodniki w Osiu

piątek, 25 lipca 2014 08:28

Z każdym rokiem w naszej gminie wzdłuż dróg i ulic przybywa chodników. W czerwcu i lipcu tego roku ułożono z kostki betonowej nowe chodniki na ulicach : Szkolnej i Polnej w Osiu. Inwestycje te zostały zrealizowane z budżetu Gminy Osie, a ich koszt wynosił prawie 30 tys zł, wykonawcą był Zakład Brukarski Zieliński. Na ulicy Szkolnej ukończono kolejną część chodnika, tj do skrzyżowania z ulicą Sosnową, zaś na ulicy Polnej nowo powstały chodnik ciągnie się od ulicy Kościelnej ułatwiając dojście do placu zabaw i miejsca planowanej siłowni plenerowej. Mamy nadzieję, że te inwestycje przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w szczególności dzieci dochodzących do szkoły oraz poprawy estetyki wsi.

Więcej: Powstały nowe chodniki w Osiu

 

Filmy promujące Wdecki Park Krajobrazowy - część pierwsza

czwartek, 24 lipca 2014 07:05

Najatrakcyjniejszą formą zwiedzania Wdeckiego Parku Krajobrazowego jest korzystanie z wytyczonych szlaków turystycznych. Jeden z młodszych szlaków nosi imię ks. Bernarda Sychty - badacza kultury i gwary Kociewia. O tym właśnie szlaku Wdecki Park Krajobrazowy we współpracy z Bractwem Czarnej Wody zrealizował film ukazujący piękno naszych okolic. Zachęcamy wszystkich gorąco do obejrzenia tego materiału. Link do filmu znajduje się tutaj >>>>

Więcej: Filmy promujące Wdecki Park Krajobrazowy - część pierwsza

 

Rewitalizacja rynku - Pruskie

środa, 23 lipca 2014 07:50

Pruskie już może pochwalić się pięknym skwerem, położonym w centrum wsi. Dzięki pracy i zaangażowaniu mieszkańców, zaniedbany placyk zmienił się w urokliwe miejsce, na którym znalazly się wygodny, brukowany chodnik, zadaszona altanka, kamienny stolik z blatem do gry w warcaby i szachy, a także dwustronna tablica prezentująca historię wsi od XVII wieku oraz promująca najpiękniejsze miejsca, znajdujące się w pobliżu Pruskich. W centralnym miejcu skweru stoi pięknie odbudowana, stara studnia oraz 100 letnia, ręczna pompa, podobna do tej, która stała w tym miejscu wiele lat temu.Całość została obsadzona starannie dobranymi krzewami, a na pozostałym terenie posiana jest trawa.

Więcej: Rewitalizacja rynku - Pruskie

Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

środa, 23 lipca 2014 07:24

W minioną sobotę, 19.07.2014 r. na kąpielisku w Tleniu odbyły się zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Na tą ciekawą, coroczną imprezę przybyło około 800 osób. Najlepsi pływacy odebrali puchary i nagrody z rąk Romana Waśkowskiego, Przewodniczącego Rady i Witolda Gubera - Prezesa Wdeckiego WOPR. Imprezie towarzyszyło szereg zabaw, gier i konkursów - przeciąganie liny, bieg ratownika czy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą. Na wodzie, przed i podczas trwania zawodów odbyły się pokazy ratownicze i strażackie oraz prezentacja desantów.

Więcej: Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

 

Półkolonie w gminie Osie

poniedziałek, 21 lipca 2014 11:22

Już po raz kolejny w oskim Gospodarstwie Agroturystycznym zorganizowane zostaną zajęcia z końmi. Dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu nauczą się mnóstwo ciekawych rzeczy o koniach - ich zachowaniu, budowie oraz o tym co najprzyjemniejsze, czyli technikach jazdy konnej w praktyce. Jest to doskonała forma wypełnienia czasu wolnego w wakacje dla dzieci w wieku 8-14 lat . Tydzień świetnej zabawy, który przypada na datę od 28.07.2014-03.08.2014 r.

Więcej: Półkolonie w gminie Osie

Nowe oznakowanie ulic w gminie

środa, 16 lipca 2014 06:49

W czerwcu bieżącego roku rozpoczęła się modernizacja oznaczenia ulicznego. Tabliczki z nazwą ulicy i nowym wzorem uwzględniającym herb Gminy Osie pojawiły się na niektórych ulicach Osia i Tlenia. Wymianie ulegają tabliczki nieczytelne lub uszkodzone. W wielu miejscach, zwłaszcza na skrzyżowaniach zostały lub zostaną uzupełnione. Nowe oznakowanie pojawi się także na ulicach Łążka. Z uwagi na duże jednorazowe koszty (tabliczki, uchwyty, słupki, montaż) modernizacja oznakowania została rozłożona w czasie. Wymiany i uzupełnienia tabliczek dokonują pracownicy Urzędu Gminy Osie.

Więcej: Nowe oznakowanie ulic w gminie

 

Asfalt na ulicy Dębowej w Tleniu

środa, 16 lipca 2014 06:33

W poniedziałek ruch pojazdów na ul. Dębowej w Tleniu został wstrzymany na kilka godzin. Powodem była modernizacja nawierzchni ulicy, a dokładnie położenie masy asfaltowej na odcinku od ulicy Bydgoskiej do końca ulicy tj. bramy wjazdowej Ośrodka Rehabilitacji i Wypoczynku "Perła" w Tleniu. Dzięki tej inwestycji powstał dogodny dojazd do ulicy Klonowej i ośrodków położonych wzdłuż ul. Dębowej tj. Le Quattro Stragioni i PROCHEM. Z zadowoleniem przebudowaną drogę przyjęli liczni turyści, dla których piesza wędrówka po nierównych płytach betonowych stanowiła spore utrudnienie. Przypomnijmy, to druga ulica przebudowana w Tleniu w tym roku. O poprzedniej pisaliśmy Tutaj >>>. Koszt tej inwestycji zamknął się kwotą 60 tys. złotych. Roboty wykonała Firma Handlowo-Usługowa KIC-TRANS Piotr Różycki z Drzycimia. Do zakończenia pozostała tylko korekta poboczy.  Roboty cieszyły się znacznym zainteresowaniem mieszkańców Tlenia, zwłaszcza ul. Klonowej, ale też innych, m.in. Romana Waśkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Osie, wyraźnie zadowolonego z przebudowanej drogi. - Wygoda na takiej drodze to jedna strona medalu, drugą jest wyraźna poprawa estetyki jednego z największych ośrodków turystycznych w Borach Tucholskich - informuje Roman Waśkowski.

Więcej: Asfalt na ulicy Dębowej w Tleniu

Ulica Andrykowskiego już po przebudowie

środa, 16 lipca 2014 06:46

Każdego roku w naszej gminie remontowane są kolejne ulice. Nie są to tylko doraźne naprawy, ale przebudowy obejmujące wykonanie nowej podbudowy, odwodnienia, pobocza i nową nawierzchnię. W ubiegłym tygodniu zakończono roboty związane z przebudową ul. Andrykowskiego w Osiu.  Ta krótka, bo zaledwie 100 metrowa ulica została pokryta kostka betonową o powierzchni ponad 540 m2. Roboty wykonywał Zakład Brukarski Eugeniusz Baranowicz z Bydgoszczy. Umowa opiewała na kwotę blisko 75 tys. zł. Dzięki tej inwestycji zamknięty został etap modernizacji dróg w tej części wsi Osie. Na swoją kolejność czekają jeszcze ulice na Osiedlu Leśnym oraz w południowej części wsi.

Więcej: Ulica Andrykowskiego już po przebudowie

 

Strona 11 z 46

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»