Pruskie- zdrowo, rowerowo

poniedziałek, 29 lipca 2013 13:01

Na kolejną już rodzinną, rowerową wycieczkę po Borach Tucholskich wybrali się wczoraj mieszkańcy wsi Pruskie, pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Tym razem trasa wiodła do Rezerwatu Cisów im. Kazimierza Szlachetko w Jeleniej Górze. Mimo, że rezerwat położony jest zaledwie 10 km od wioski, wszyscy uczestnicy byli tam po raz pierwszy . Z uwagi na unikatowy zbiór żywych cisów, rezerwat jest ściśle chroniony i nie jest dostępny dla zwiedzających. Nasz przewodnik, Pan Piotr Puchowski, leśniczy z Lnianka, zrobił dla grupy wyjątek i mogliśmy obejrzeć zabytkowe cisy 500 letnie, starannie chronione, maleńkie roczne drzewka, dorodne cisy z których pozyskuje się nasiona do restytucji tych drzew w lasach, a także towarzyszące cisom w rezerwacie ogromne daglezje i unikatowe poszycie tworzone przez barwinek...

Więcej: Pruskie- zdrowo, rowerowo

 

Zawody pływackie o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

czwartek, 25 lipca 2013 15:09

Kąpielisko w TleniuW dniu 20.07.2013 r. na kąpielisku w Tleniu odbyły się zawody pływackie o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Zawody pływackie zgromadziły kilkudziesięciu uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo uczestnicy sobotniego wypoczynku brali udział w innych zmaganiach, np. bieg ratownika, przeciąganie liny. Zawodom towarzyszyły pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu członków Wdeckiego Wodnego Pogotowia Ratowniczego oraz prezentacja sprzętu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Wielu uczestników skorzystało z możliwości pływania ratowniczą motorówką. Zwycięskim zawodnikom nagrody wręczali Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie oraz Witold Guber - Prezes Wdeckiego WOPR.

Więcej: Zawody pływackie o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

 

Konie... sposób na aktywny wypoczynek

wtorek, 23 lipca 2013 14:32

konie

Okres letni z reguły to czas na leniuchowanie, ale czasami odczuwamy także potrzebę spróbowania nowych rzeczy, zdobywania nowych umiejętności, czy po prostu spędzenia czasu na łonie natury albo w towarzystwie zwierząt. O Nordic Walking lub spływach kajakowych pisaliśmy już wielokrotnie. Dzisiaj proponujemy kolejny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny. 

Więcej: Konie... sposób na aktywny wypoczynek

 

Otwarcie Ogrodu Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie

poniedziałek, 22 lipca 2013 10:58

Uroczyste otwarcie Ogrodu Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie odbyło się 27 czerwca 2013 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie, Marek Sobczak, zainaugurował uroczystość przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Dawid Warzyński, jako pierwszy przybliżyl nam różne formy edukacji ekologicznej w nadleśnictwie, następnie nadleśniczy Sobczak opowiedział historię Nadleśnictwa Osie, wspominając szczególnie zasłużonego, długoletniego Nadleśniczego Jerzego Kołacza, którego obelisk z tablicą pamiątkową znajduje się przed nadleśnictwem od wielu lat. Swoje przemówienia wygłosili również goście, którzy nie szczędzili słów pochwały pod adresem tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Więcej: Otwarcie Ogrodu Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie

 

Minister Boni odwiedził naszą Gminę

piątek, 19 lipca 2013 12:28

Minister Administracji i Cyfryzacji - Michał Boni odwiedził w środę naszą gminę. Wizyta związana była z omówieniem działań podejmowanych przez służby zarządzania kryzysowego wojewody i samorządów w trakcie nagłych zjawisk atmosferycznych i podsumowaniem pomocy osobom poszkodowanym w ubiegłorocznej trąbie powietrznej.

Więcej: Minister Boni odwiedził naszą Gminę

 

Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim 2013

piątek, 19 lipca 2013 12:27

W miniona sobotę, tj 19 lipca 2013 r. na strzelnicy sportowo-myśliwskiej "Gzella" w Osiu odbyły się kolejne: XII zawody o Puchar Wójta Gminy Osie. O puchar w klasie otwartej i powszechnej rywalizowało ponad 50 zawodników. Na malowniczą, oską strzelnicę przyjechali zawodnicy wraz z Rodzinami z całej Polski. O zaciętej walce świadczą baraże o pierwsze miejsce przeprowadzone zarówno w klasie powszechnej, jak i mistrzowskiej.

Więcej: Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim 2013

 

Wyprawka szkolna, stypendium 2013

piątek, 19 lipca 2013 12:15

Wójt Gminy Osie informuje, o możliwości korzystania z następujących pomocy uczniom w roku szkolnym 2013/2014 - wyprawki szkolnej, stypendium i zasiłku szkolnego - wszystkie potrzebne informacje poniżej :


Więcej: Wyprawka szkolna, stypendium 2013

 

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C

piątek, 19 lipca 2013 12:01

W związku z przystąpieniem Gminy Osie do realizacji w 2013 r. „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim” UG Osie informuję, że w dniu 6 sierpnia 2013 r., odbędą się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminna Przychodnia w Osiu badania krwi na obecność przeciwciał anty – HCV i w kierunku HBsAg. Osoby – mieszkańcy gminy Osie, które chcą skorzystać z powyższych badań U w a g a! warunek – co najmniej dwukrotnie hospitalizowane, proszone są o zarejestrowanie się w okienku Rejestracji w SP ZOZ Gminna Przychodnia w Osiu. Ilość wykonywanych badań jest limitowana. Osoby w dniu badań proszone są o zabranie dowodu osobistego, długopisu i okularów /jeżeli to konieczne/ w celu wypełnienia stosownej ankiety.

Więcej: Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C

 

DNI OSIA 2013 !

piątek, 19 lipca 2013 11:07

Dni Osia, już dziewiętnaste, które odbyly się w sobotę, 6 lipca, jak co roku zaskoczyły organizatorów rekordowo wysoką frekfencją. Finałową imprezę, poprowadzoną przez Andrzeja Kowalskiego oraz Adama Szulca, zaczęliśmy turniejem brydża sportowego w restauracji Pod Orłem w Osiu, a następnie od godziny 17:30 mnóstwo atrakcji i konkursów czekało na nas na stadionie sportowym w Osiu. 

Więcej: DNI OSIA 2013 !

 

Przetarg na sprzedaż lokali mieszkalnych w Miedznie

poniedziałek, 15 lipca 2013 14:21

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokali mieszkalnych położonych w miejscowości Miedzno, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż lokali mieszkalnych w Miedznie

 

Dowóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Stara Rzeka, Radańska

piątek, 12 lipca 2013 14:37

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nim podczas przewozu do Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015, 20015/2016 na trasie Osie -Stara Rzeka - Radańska - Osie Wybudowania - Osie.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Stara Rzeka, Radańska

 

Pruskie - wakacje w Zakopanem

piątek, 12 lipca 2013 14:39

Pierwsze 10 dni lipca, 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Pruskich, spędziła swoje wakacje w Zakopanem na obozie krajoznawczym, połączonym z letnim kursem języka angielskiego " Język angielski w turystyce." Wyjazd był efektem napisania projektu w konkursie Wojewody Kujawsko-Pomowrskiego i uzyskania dotacji przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Brakujące środki zasponsorował Wójt Gminy Osie.

Więcej: Pruskie - wakacje w Zakopanem

 

Dowóz dzieci szkolnych do SP Wierzchy i ZS w Osiu

piątek, 12 lipca 2013 14:15

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Wierzchach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2013/2014,2014/2015,2015/2016 na trasie Osie - Łążek - Pruskie - Wierzchy - Tleń - Osie.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do SP Wierzchy i ZS w Osiu

Ogrody 2013

środa, 10 lipca 2013 11:21

W dniach 24 i 25 czerwca 2013 r. komisja powołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie, Pana Romana Waśkowskiego w składzie: Katarzyna Górecka – przewodniczący, Han Felicja i Noga Danuta, po raz ósmy dokonała oceny estetyki posesji mieszkańców naszej gminy. Każdy ogród jest wyjątkowy, posiada swój niepowtarzalny charakter. Komisja szczególnie zwracała uwagę na ogólny porządek, stan techniczny elementów, tzw. małej architektury – ławki, huśtawki, kąciki wypoczynkowe oraz kompozycje roślinne, pomysłowość, oryginalność, estetykę.

Więcej: Ogrody 2013

 

Konkurs fotograficzny „Gminy Powiatu Świeckiego w obiektywie”

czwartek, 11 lipca 2013 10:15

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Gminy Powiatu Świeckiego w obiektywie”. Celem głównym konkursu jest ukazanie w fotografii ciekawych, najbardziej wartościowych przyrodniczo miejsc i zasobów dziedzictwa przyrodniczego oraz historycznego Powiatu Świeckiego ze szczególnym uwzględnieniem gmin obejmujących obszar funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31.07.2013 roku, obowiązuje data dostarczenia zdjęć do siedziby Starostwa.

Więcej: Konkurs fotograficzny „Gminy Powiatu Świeckiego w obiektywie”

Wystawa malarstwa Zenona Bociana

środa, 03 lipca 2013 22:44

Zenon BocianW dniu 1 lipca 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się wernisaż prac malarskich Zenona Bociana. W uroczystości udział wzięli znajomi, sąsiedzi ze Starego Tartaku, rodzina i zaproszeni goście. Z. Bocian usłyszał wiele ciepłych słów, m.in. od Zenona Korytowskiego z Tucholi - uznanego w kraju artysty malarza, Andrzeja Kowalskiego - dyr. GOK Osie, Marka Sobczaka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Osie, Małgorzaty Obuchowskiej z Tucholi - malarki i ilustratorki książek oraz syna, Karola Bociana, znanego w środowisku leśników fotografika.

Więcej: Wystawa malarstwa Zenona Bociana

 

Sukces naszych uczniów na egzaminach gimnazjalnych

środa, 03 lipca 2013 21:52

Gimnazjum w OsiuUczniowie z Gimnazjum w Osiu od lat utrzymują się w czołówce placówek oświatowych osiągających wysokie wyniki w egzaminach końcowych. W piątek 28 czerwca br. absolwentów Gimnazjum w Zespole Szkół w Osiu żegnali Dyrektor Szkoły - Aleksandra Kater oraz Wójt Gminy Osie - Michał Grabski. W uroczystości wziął udział Poseł na Sejm RP - Jarosław Katulski, który uhonorował Gimnazjum w Osiu za najliczniejszy udział w konkursie pod hasłem „Nauka i Kariera”. W konkursie tym III miejsce zajął Paweł Mechliński z kl. III A. W tym roku gratulacje należą się uczniom i nauczycielom za wyniki zdecydowanie powyżej średniej w powiecie świeckim i tucholskim, województwie i kraju.

Więcej: Sukces naszych uczniów na egzaminach gimnazjalnych

PSZOK czynny w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca

wtorek, 02 lipca 2013 12:25

OsieWójt Gminy Osie informuje, że od 1 lipca 2013 r. rozpoczął działanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zwany PSZOK-iem. Punkt ten mieści się na terenie składowiska odpadów komunalnych w Osiu. PSZOK czynny jest w każdą pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach od 7.00 do 15.00. W PSZOK-u przyjmowane będą odpady komunalne segregowane, takie jak: papier, szkło, tworzywo sztuczne, metal, odpady biodegradowalne, odpady niebezpieczne, opony samochodowe, gruz budowlany, odpady wielkogabarytowe, elektrośmieci itp. Odpady będą przyjmowane bezpłatnie. PSZOK przeznaczony jest dla osób fizycznych. Firmy winny zawrzeć stosowne umowy na odbieranie i zagospodarowanie odpadów z przedsiębiorstwem wpisanym do rejestru działalności regulowanej Gminy Osie, zajmującym się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.

 

Strona 11 z 36

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»