Informacja o elektronicznych zaświadczeniach lekarskich dla rolników

poniedziałek, 14 listopada 2016 11:38

OsieKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zostało uruchomione automatyczne oprogramowanie umożliwiające pobieranie z ZUS elektronicznych zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy, wystawionych przez lekarza, lekarza dentystę, felczera i starszego felczera, uprawnionego przez ZUS na zasadach określonych w przepisach ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Zaświadczenie lekarskie w formie elektronicznej (e-ZLA) jest wnioskiem o zasiłek chorobowy.

Więcej: Informacja o elektronicznych zaświadczeniach lekarskich dla rolników

 

Zaproszenie na Święto Niepodległości

wtorek, 08 listopada 2016 15:42

OsieW każdym kraju Święto Niepodległości jest traktowane z powagą i szacunkiem należnym mieszkańcom i ich przodkom. Z taką też powagą i szacunkiem planuje się przebieg tegorocznych obchodów listopadowego święta w Osiu. Całość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Osiu. O godzinie 10.50 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru "Chorus Osensis", a o 11.10 władze gminy, delegacje zakładów pracy i organizacji pozarządowych złożą wiązanki kwiatów w miejscu pamięci narodowej przy Kościele Parafialnym w Osiu. Następnie o godz. 11.15, już w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu rozpocznie się akademia z udziałem mieszkańców i zaproszonych gości. Podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia resortowe i gminne, a część artystyczną wykona młodzież z Zespołu Szkół w Osiu.

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości.

 

Bezpłatne szkolenie "Ekonomia Społeczna"

piątek, 04 listopada 2016 09:12

Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego w Świeciu wraz z „OWES TŁOK” prowadzonym przez Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu zapraszają na bezpłatne szkolenie dotyczące szeroko rozumianej Ekonomii Społecznej.

Więcej: Bezpłatne szkolenie "Ekonomia Społeczna"

 

Informacia z otwarcia ofert-"Odbieranie i zagospodarowanie odpadow komunalnych..."

poniedziałek, 31 października 2016 09:13

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych :

Więcej: Informacia z otwarcia ofert-"Odbieranie i zagospodarowanie odpadow komunalnych..."

 

Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

czwartek, 27 października 2016 11:41

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania ta skierowana jest do wszystkich osób, które spotykają się z problemami oraz wyzwaniami korzystajac z opieki zdrowotnej. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej. Od 2015 kampania sukcesywnie ukazuje się w mediach ogólnopolskich – w wybranych stacjach telewizyjnych oraz radiowych, a także w prasie drukowanej. Wszystkich byłych, aktualnych i przyszłych pacjentów zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi elementami kampanii.

Rzecznik


 

Służba Celna ostrzega !

poniedziałek, 24 października 2016 08:54

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.


Więcej: Służba Celna ostrzega !

 

Obwieszczenie Starosty Świeckiego z dnia 17.10.2016 r.

czwartek, 20 października 2016 14:23

Wójt Gminy Osie publikuje Obwieszczenie Starosty Świeckiego z dnia 17.10.2016 r.  o wydaniu decyzja nr 8/2016 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. "Budowa drogi gminnej Osie-Starnie", gmina Osie, województwo kujawsko-pomorskie". Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej jest również decyzją zatwierdzającą projekt podziału nieruchomości na potrzeby inwestycji. Starostwa Świecki informuje, że strony postępowania oraz społeczeństwo mogą zapoznać się z wyżej wymienioną decyzją w Wydziale Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Świeciu przy ul. Hallera 9 w pokoju nr 219. Od decyzji służy stronom prawo wniesienia odwołania do Wojewody Kujawsko- Pomorskiego, za pośrednictwem Starosty Świeckiego w terminie czternastu dni od dnia jej doręczenia. Jednocześnie informuje, że zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23 ze zmianami) zawiadomienie bądź doręczenie uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia. Zawiadomienie zostaje podane do publicznej wiadomości w drodze obwieszczenia: w prasie lokalnej, na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Świeciu i Urzędzie Gminy w Osiu, w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Świeciu i Gminy Osie. Pełna treść obwieszczenia znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Osie >>>


 

Szkolenie - "Integrowana ochrona zbóż"

czwartek, 20 października 2016 11:54

Osie  20.10.2016 rok

ZAPROSZENIE

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 26 października  2016 r. o godzinie 10:00
w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu.

Tematyka szkolenia:

„Integrowana ochrona zbóż”

Wykładowca : Marek Radzimierski - K-P ODR Minikowo (oddział Przysiek) 

Organizator : Małgorzata Recka- K-P ODR Minikowo


 

Zaopiekuj się mną !

wtorek, 18 października 2016 13:38

Znaleziono psa! Kundelek jest bardzo przyjazny. Właściciela psa lub osobę chętną zaopiekować się zwierzęciem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Osie pod numerem 523329540, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Osoba do kontaktu: Kamila Sękowska lub Marek Lejk. Poniżej przedstawiamy zdjęcie pieska :

Więcej: Zaopiekuj się mną !

 

SZKOLENIA ZAWODOWE !

poniedziałek, 17 października 2016 14:50

Komenda Główna OHP w Świeciu informuje, o możliwości odbycia kursów zawodowych. Osoby od 18 do 25 roku życia mogą skorzystać z kursów BEZPŁATNIE !

Więcej: SZKOLENIA ZAWODOWE !

 

Przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych

poniedziałek, 17 października 2016 13:21

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony na „ Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców Gminy Osie oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i obsługa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów komunalnych”


Więcej: Przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

czwartek, 13 października 2016 09:35

Przewodniczący Rady Gminy informuje, że w dniu 19 października 2016 r. o godz. 15.30 w sali  Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XV Sesja Rady Gminy Osie.

Poniżej pełna treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy

 

Wycieczka integracyjna sołectwa Brzeziny i sołectwa Jaszcz

czwartek, 13 października 2016 09:08

Dnia 25 września 2016 roku odbyła się jednodniowa wycieczka integracyjna dla mieszkańców Brzezin i Jaszcza. Organizatorem wycieczki był sołtys Brzezin - pani Mariola Antoszewska. Program  wycieczki obejmował zwiedzanie najciekawszych miejsc Ciechocinka i Torunia. Uczestnicy wycieczki w Ciechocinku podziwiali widoki wokół dywanów kwiatowych, odwiedzili Grotę Solankową, Zabytkową Warzelnię Soli. Przespacerowali się po Parku Zdrojowym i wzdłuż Tężni Solankowych. Następnym punktem wycieczki był Toruń. Tam każdy mógł znaleźć coś dla siebie do zwiedzania, np. Krzywa Wieża, Kościół św. Jakuba, Pomnik Mikołaja Kopernika. To był naprawdę udany dzień, każdemu dopisywał humor. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział. Wycieczkę uważam za udaną i zapraszam do uczestnictwa w przyszłym roku.


Więcej: Wycieczka integracyjna sołectwa Brzeziny i sołectwa Jaszcz

Konserwacja alei drzew w Osiu

piątek, 07 października 2016 08:48

Osie konserwacja drzewNa terenie naszej gminy mamy pięć alej drzew prawem chronionych. Z reguły położone są wzdłuż dróg powiatowych i to nasi drogowcy dbają o ich właściwe utrzymanie. W roku bieżącym Gmina Osie otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na ochronę drzew pomnikowych. Razem z 15-sto procentowym udziałem własnym te środki finansowe pozwoliły na konserwację 17 drzew w alei lipowej Osie-Stary Tartak i 60 drzew w alei dębowej Osie-Żur. Dzięki zabiegowi sanitarnemu poprawiona została kondycja zdrowotna drzew położonych przy jednej z najważniejszych dróg gminy, a przy okazji dokonano korekty statyki, zachowując przy tym właściwy pokrój korony drzew. W przyszłym roku planujemy kontynuację zabiegów pielęgnacyjnych przy kolejnych 60-70 drzewach pomnikowych.

Więcej: Konserwacja alei drzew w Osiu

 

Koniec płyt betonowych z Osia na Warlubie

poniedziałek, 03 października 2016 15:31

Droga Osie - WarlubieDroga wojewódzka nr 238 łączy ze sobą miejscowość Warlubie (DK-91) z miejscowością Osie położoną w środku Borów Tucholskich. Liczy 21 km. Systematycznie na drodze prowadzone są remonty cząstkowe, jednak na niewiele to pomaga, a kierowcy przyzwyczaili się do hałasu i ograniczenia prędkości. Dzięki współpracy Dyrekcji Dróg Wojewódzkich, Gminy Osie i Nadleśnictwa Osie (w tym wkład finansowy) we wrześniu Gmina Osie zyskała nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 238 Osie-Warlubie.

Więcej: Koniec płyt betonowych z Osia na Warlubie

Oświetlenie przy ul. Modrzewiowej w Tleniu

sobota, 01 października 2016 13:22

OsieW dniach 29 i 30 sierpnia br. wzdłuż ul. Modrzewiowej w Tleniu wybudowane zostało oświetlenie, składające się z 6 nowoczesnych, ledowych lamp. Pierwszy raz oświetlenie rozbłysło 10 września. Wkomponowane w leśne środowisko antracytowego koloru słupy doskonale wkomponowały się w otoczenie. Roboty projektowe oraz ustawienie lamp wykonała firma TB PROJEKT ze Świecia. Koszt tej inwestycji zawarł się w kwocie 50 tys. zł. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Gminy Osie. Informujemy też, że w chwili obecnej trwają prace projektowe przy budowie oświetlenia ulicznego w Wałkowiskach (przy drodze powiatowej), gdzie roboty zaczną się po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń.

Więcej: Oświetlenie przy ul. Modrzewiowej w Tleniu

 

Relacje z wycieczki ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Pruskie

czwartek, 29 września 2016 14:30

Jak co roku Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Pruskie zorganizowało dnia 18 września br wycieczkę krajoznawczo-historyczną dla swoich członków i ich rodzin. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Ciechocinka oraz Golubia Dobrzynia. Uczestnicy spacerowali po uzdrowisku Ciechocińskim wokół dywanów kwiatowych i wśród fontann oraz wzdłuż tężni solankowych, a także zażywali inhalacji w grocie solnej.

Więcej: Relacje z wycieczki ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Pruskie

Gmina Osie otrzymała dotację na opracowanie Programu Rewitalizacji

czwartek, 29 września 2016 10:13

Osie - rewitalizacjaW środę (28 września) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów z samorządami lokalnymi, które otrzymały dotacje na przygotowanie lub aktualizację programów rewitalizacji – strategicznych dokumentów niezbędnych do skutecznego zabiegania o dofinansowanie na zagospodarowanie obszarów rewitalizowanych. Wsparcie w wysokości 2,4 miliona złotych trafiło do 51 gmin. Środki rozdysponowane zostały przez zarząd województwa z puli Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Wśród dotowanych znalazła się Gmina Osie z kwotą dotacji 41 684,40 zł na opracowanie „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Osie”. Podczas uroczystości naszą gminę reprezentowali Michał Grabski – Wójt Gminy Osie i Andrzej Sitkiewicz – Skarbnik Gminy Osie.

Więcej: Gmina Osie otrzymała dotację na opracowanie Programu Rewitalizacji

 

Strona 11 z 71

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»