Oski Piec - ciąg dalszy budowy dróg w gminie Osie.

środa, 15 lipca 2015 13:34

Oski PiecRok 2015 jest bardzo dobrym rokiem w zakresie modernizacji dróg na terenie naszej gminy. Michał Grabski, Wójt Gminy Osie przypomina – Niedawno zakończyliśmy budowę drogi z Jaszcza do Nowego Jaszcza, trwają roboty na 6 kilometrowym odcinku drogi wiodącej z Tlenia przez Wierzchy i Pruskie do granicy gminy, do asfaltowania już przygotowana została nawierzchnia ul. Szkolnej w Osiu, na ukończeniu są także roboty przy budowie drogi bitumicznej Osie - Oski Piec, a w dniu dzisiejszym rozpoczyna się odbiór techniczny wybudowanych w ostatnich tygodniach ulic: Lipowej i Świerkowej oraz części ulicy Sosnowej w Osiu.

Więcej: Oski Piec - ciąg dalszy budowy dróg w gminie Osie.

 

110-lecie OSP Łążek

środa, 15 lipca 2015 08:55

W dniu 11 lipca 2015 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Łążku obchodziła swoje 110-lecie powstania. Naczelnik OSP Łążek Franciszek Grużalski poprowadził poczty sztandarowe i druhów na uroczystą Mszę Świętą, którą odprawił ks. Robert Mańk - proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana Kolbego w Łążku. Po mszy złożono wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym zasługi przodków - mieszkańców Łążka.


Więcej: 110-lecie OSP Łążek

 

Wyprawka szkolna, stypendium 2015/2016

wtorek, 14 lipca 2015 08:19

Wójt Gminy Osie informuje, o możliwości skorzystania z następujących pomocy uczniom w roku szkolnym 2015/2016 - wszystkie potrzebne informacje poniżej :


Więcej: Wyprawka szkolna, stypendium 2015/2016

 

Lato w Parku 2015

poniedziałek, 13 lipca 2015 13:36

Lato w Parku – cykliczna impreza organizowana przez Wdecki Park Krajobrazowy już za nami. W tym roku podczas wszystkich najważniejszych imprez na terenie gminy dopisuje pogoda, uczestnicy i goście. Mnóstwo atrakcji i konkursów zorganizowanych przez pracowników parku oraz członków Bractwa Czarnej Wody i harcerzy sprawiły, że uczestnicy Lata w parku mieli nie tylko okazję się bawić, ale też wygrywać liczne nagrody rzeczowe.


Więcej: Lato w Parku 2015

 

X edycja konkursu "Mój piękny ogród"

wtorek, 07 lipca 2015 12:03

W dniu 1-2 lipca br. po raz dziesiąty, a więc mamy już mały jubileusz, dokonano oceny ogrodów i posesji w ramach konkursu "Mój piękny ogród" realizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie - Romana Waśkowskiego. Do konkursu w tym roku przystąpiło 54 właścicieli posesji z 10 sołectw. Komisja oceniała wprowadzone od ubiegłego roku zmiany w aranżacji ogrodów, nowe pomysły przy tak zwanych kącikach wypoczynkowych, których w naszych ogrodach jest z roku na rok coraz więcej oraz pomysły właścicieli posesji przy zagospodarowaniu nowych przestrzeni i oczek wodnych. 


Więcej: X edycja konkursu "Mój piękny ogród"

 

Relacja z Dni Osia

poniedziałek, 06 lipca 2015 12:46

W miniony upalny i gorący weekend już po raz XXI przeżywaliśmy wspólnie Dni Osia połączone z 35-leciem firmy OKK Otlewski i 30-leciem firmy Gzella. Rekordowy pod względem liczby uczestników sobotni finał, poprowadzony przez Andrzeja Kowalskiego oraz Adama Szulca utkwi w pamięci na długo. Udział trzech wielkich gwiazd polskiej sceny, mnogość atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, a także dobra organizacja imprezy, sprawiły, że w sobotni wieczór do Osia zjechały tysiące żądnych relaksu i dobrej muzyki mieszkańców naszej gminy, powiatu i Polski. Wstępne dane uzyskane od organizatora wykazują, że na stadionie w Osiu zebrało się od 8 do 10 tys. ludzi.

Więcej: Relacja z Dni Osia

 

Przebudowa drogi pomiędzy Tleniem, Wierzchami i Pruskimi

poniedziałek, 06 lipca 2015 11:25

OsieDroga nr 1029C Wierzchy – Zdroje, a dokładnie 6-cio kilometrowy odcinek pomiędzy Tleniem i granicą gminy Osie doczekał się gruntownego remontu. Właściwie remont ten planowany był na rok 2016, jednak z uwagi na otrzymane wsparcie finansowe z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych , Etap II Bezpieczeństwo, Dostępność, Rozwój na lata 2012-2015 inwestycja ta realizowana jest w bieżącym roku.

Więcej: Przebudowa drogi pomiędzy Tleniem, Wierzchami i Pruskimi

 

Turniej Brydża Sportowego w Osiu

piątek, 03 lipca 2015 11:34

Brydż OsieW dniu wczorajszym (2.07.2015 r.) w ramach obchodów XXI Dni Osia odbył się turniej par w brydżu sportowym. Organizatorem turnieju był Klub Brydża Sportowego działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Tym razem turniej odbył się w gościnnej, kameralnej sali Restauracji „Pod Orłem” w Osiu. W turnieju wzięło udział 24 zawodników, z których zwycięską parę stanowili Marek Malinowski z Osia i Ryszard Dzedzej ze Świecia. Drugie miejsce zajęła para, także z udziałem zawodnika z naszej gminy. Byli to Andrzej Kłyk ze Starej Rzeki i Marek Mischker z Drzycimia. Trzecie miejsce na podium opanowali zawodnicy z Nowego: Jan Grajewski i Jacek Kita. Naszą gminę reprezentowali też: Czesław Różyński, Henryk Jędryczka, Jerzy Czubak, Patryk Hendrych i Krzysztof Tylicki. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom składamy zasłużone gratulacje. Jednocześnie przypominamy, że spotkania brydżowe odbywają się w Gminnym Ośrodku w Osiu w każdy czwartek tygodnia. Chętnych do udziału w sportowej rywalizacji serdecznie zapraszamy.

Więcej: Turniej Brydża Sportowego w Osiu

 

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

środa, 01 lipca 2015 12:40

Wójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości położonych we wsi Osie i Brzeziny stanowiących własność Gminy Osie przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu :

Kliknij TUTAJ >>>>>>>

 

Skwer przed szkołą w Osiu

środa, 01 lipca 2015 08:50

Z każdym rokiem w naszych wsiach pojawia się coraz więcej zagospodarowanych terenów. Niedawno informowaliśmy o przebudowanym z inicjatywy Rady Sołeckiej w Tleniu skwerku u zbiegu ulicy Bydgoskiej i Wierzbowej, a dzisiaj prezentujemy zagospodarowany tej wiosny plac przed Szkołą Podstawową w Osiu. Tym razem inicjatorem zmian była Aleksandra Kater – Dyrektor Zespołu Szkół w Osiu. Przebudowa zieleni została sfinansowana ze środków własnych szkoły. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z końca kwietnia, tuż po wykonaniu nasadzeń roślinnych oraz zdjęcia bieżące z rozwiniętą i w pełni ulistnioną roślinnością.

Więcej: Skwer przed szkołą w Osiu

 

Uwaga!!!

wtorek, 30 czerwca 2015 13:36

Wójt Gminy Osie informuje, że Zarządzeniem 130/2015 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego powołano Komisję w sprawie oszacowania zakresu i wysokości szkód doznanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego suszy w Gminie Osie.

Informuje również, że szacowanie szkód ma na celu uzyskanie kredytu klęskowego, może następować tylko na najlżejszych glebach (Kategoria I), dotyczyć wyłącznie upraw typu: zboża ozime, zboża jare, krzewy owocowe i truskawki, które znajdują się jeszcze na polu.

Prosimy o składanie wniosków w Urzędzie Gminy Osie oraz u sołtysów poszczególnych wsi do dnia 13.07.2015 r.


Wniosek do pobrania znajduje się tutaj >>>>>>>

 

Budowa ulicy Lipowej i Świerkowej w Osiu

poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:47

Pod koniec maja tego roku ruszyła budowa dwóch osiedlowych ulic w Osiu - Lipowej i Świerkowej oraz części ul. Sosnowej. Wyłoniony w przetargu wykonawca - Zakład Brukarski – Eugeniusz Baranowicz z Bydgoszczy w ramach inwestycji wykonuje: roboty ziemne budowę jezdni; budowę zjazdów; budowę chodników oraz oświetlenia ulicznego (lamp) - 19 sztuk. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 530 tys zł. Od samego początku wykonawca ściśle współpracował z mieszkańcami domów przyległych do ulic. Część z nich przez kilka dni pozostawiało samochody u znajomych i sąsiadów, bowiem technologia robót wyłączała fragmenty ulic z normalnego użytkowania. Wyrozumiałość mieszkańców została nagrodzona. Dzisiaj mogą dojechać do domów po gładkiej kostce. W chwili obecnej większość odcinków jest już przejezdna. Wykonawca w pierwszej kolejności chce wykonać główne roboty na jezdni, wkrótce jednak przystąpi do prac na poboczach. Równolegle do robót drogowych wykonywane jest oświetlenie uliczne. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z terenu budowy:

Więcej: Budowa ulicy Lipowej i Świerkowej w Osiu

 

Pejzaż z Borów Tucholskich

poniedziałek, 29 czerwca 2015 11:30

26 czerwca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbył się wernisaż wystawy „Pejzaż z Borów Tucholskich” autorstwa Magdaleny Skrzyńskiej. Pejzaże przepełnione są roślinnością łąkową: trawami, krwawnikiem, firletką, dziewannami lub pokrzywami, pełne nastrojów upalnego lata, świtu czy zmierzchu. Całe piękno bezdroży, zagajników, pól Borów Tucholskich zostało zamknięte na małej powierzchni płótna. Lekkość z jaką artystka nanosi farbę sprawia, że świt i zmierzch stają się realistyczne, ciepłe i delikatne. W pełni też oddają wrażliwą duszę malarki. Poranne mgły wywołują wrażenie wilgoci unoszącej się wśród roślin, osiadającej kroplami na zaschniętych trawach, dotykającej ludzkiego ciała. Niewielu ludzi potrafi tak widzieć otaczającą nas rzeczywistość. Magdalenie Skrzyńskiej udaje się to na codzień. Na dodatek, tym widokiem potrafi dzielić się z innymi.  Swoją twórczością artystka zwraca nam uwagę na to, co mijamy podczas wieczornego spaceru, co widzimy, nie odczuwając zaklętego uroku, na to, co skromne, zmienne i jednocześnie piękne.

Więcej: Pejzaż z Borów Tucholskich

II Carmen Fidei w Osiu

piątek, 26 czerwca 2015 07:50

20 - 21 czerwca 2015 roku w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Osiu odbył się II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Sakralnej Carmen Fidei. Na konkurs przybyło 16 zespołów: ze Starogardu Gdańskiego, Łodzi, Nowego, Warlubia, Unisławia, dwa chóry z Gdyni i Poznania, Torunia, Nakła, Kalisza, Iławy i aż z Lwowa. Jury w składzie prof. zw. dr hab. Roman Grucza (przewodniczący) - emerytowany profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, Akademii Pomorskiej w Słupsku, wieloletni prezes Zarządu Głównego PZCHiO w Warszawie; ks. dr hab. Kazimierz Dąbrowski (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy); dr Piotr Jańczak (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy); Alla Igumnova (dyrygent chóralny, wokalistka - Brest, Białoruś), po wysłuchaniu utworów konkursowych postanowiło przyznać pasma: brązowe, srebrne oraz złote i nagrody specjalne uczestnikom konkursu. Jurorzy wysoko ocenili organizację i sprawne przeprowadzenie konkursu oraz wyrazili swoje uznanie dla wszystkich dyrygentów, którzy przygotowywali swoje zespoły.


Więcej: II Carmen Fidei w Osiu

 

GOPS Osie rozdawał jabłka

środa, 24 czerwca 2015 13:14

OsieW dniu wczorajszym (23 czerwca 2015 r,) na terenie Gminy Osie miała akcja związana z nieodpłatnym przekazaniem jabłek mieszkańcom gminy. Całość zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osiu, który w porozumieniem z organizacją pożytku publicznego - Stowarzyszeniem "Amor Omnia Vincit" ze Starogardu Gdańskiego oraz Agencją Rynku Rolnego uczestniczył w dystrybucji 20 ton jabłek. Owoce dojechały do nas z okolic Grójca. Punkty przekazania jabłek mieszkańcom gminy zostały zorganizowane we wszystkich wsiach.

Więcej: GOPS Osie rozdawał jabłka

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo”

wtorek, 23 czerwca 2015 14:41

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo” : 


Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo”

 

Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie

wtorek, 23 czerwca 2015 09:44

W dniu 7 czerwca w Pruskich odbył się Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie. Organizatorem spotkania był Pan Pilarski - sołtys sołectwa Pruskie oraz rada sołecka. Zdjęcia obrazują atmosferę jaka panowała na spotkaniu. Sponsorami Dnia Dziecka byli: Wójt Gminy Osie, Sołtys wraz z Radą Sołecką.

Więcej: Dzień Dziecka z Sołectwa Pruskie

Kamienny krąg w Tleniu

wtorek, 23 czerwca 2015 08:25

Tleń, to nie tylko jedno z najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Borów Tucholskich. To także miejsce życia i aktywności mieszkańców. To dzięki ich inicjatywie oraz bezpośrednim zaangażowaniu Rady Sołeckiej w Tleniu oraz pomocy ze strony władz gminnych w centrum został przebudowany skwerek przy skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej z ul. Wierzbową. W kamiennym kręgu zamknięto część zieleni wraz z ciągiem spacerowym i ławkami. Jesteśmy przekonani, że miejsce to stanie się celem spacerów i rekreacji przeznaczonym dla mieszkańców i turystów.

Więcej: Kamienny krąg w Tleniu

 

Strona 11 z 57

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»