Iluzjoniści

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 11:41

"Iluzjoniści" to tytuł nowego filmu animowanego w reżyserii Sebastiana Kwidzińskiego i Marcina Roszczyniały. Prace rozpoczęto od nagrań lektorskich, zrealizowanych z Krakowie i Warszawie. Do głównych ról udało się namówić: Stanisława Tyma (role w filmach: "Miś", "Rejs", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz") - w roli Pana Parówkarza, Jerzego Bończaka (role w filmach: "Alternatywy 4", "Nic śmiesznego", "Przygody Pana Kleksa") - w roli Majewicza oraz Jana Peszka (role w filmach: "Pręgi", "Hiszpanka", "Syberiada polska") w roli Jodlowskiego. Jak można się spodziewać, fabuła przeniesie widzów w świat złotej ery magii cyrku. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z sesji nagraniowej - dubbingu.

Więcej: Iluzjoniści

 

Ogłoszenie o przetargu na „Przebudowa drogi Wierzchy – Zdroje”

piątek, 10 kwietnia 2015 13:58

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Przebudowa drogi Wierzchy – Zdroje” :

Więcej: Ogłoszenie o przetargu na „Przebudowa drogi Wierzchy – Zdroje”

 

Projekt Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

wtorek, 07 kwietnia 2015 12:26

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu i możliwości zapoznania się w terminie od 07.04.2015 r. do 28.04.2015 r. z projektem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Osie

Więcej: Projekt Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

 

Życzenia świąteczne

piątek, 03 kwietnia 2015 12:30

Wszystkim mieszkańcom i gościom naszej Gminy życzymy świąt pełnych spokoju i nadziei, udanych spotkań w gronie najbliższych, odpoczynku i odprężenia. Zdrowych, wesołych, pogodnych oraz pełnych wiosennego nastroju Świąt Wielkanocnych życzą:

Przewodniczący Rady Gminy Osie - Roman Waśkowski wraz z radnymi Rady Gminy Osie,

Wójt Gminy Osie - Michał Grabski z pracownikami Urzędu Gminy Osie.


alt

 

Kolejny sukces chóru Chorus Osensis

piątek, 03 kwietnia 2015 08:15

W dniach 27-29 marca odbył się II Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej. Chór Chorus Osensis pod dyrekcją Michała Rajewskiego zdobył uznanie międzynarodowego jury i otrzymał Srebrne Pasmo (II miejsce) spośród 28 chórów z Polski, Litwy i Niemiec. W ramach wyjazdu oscy chórzyści wystąpili na koncercie towarzyszącym w kościele pod wezwaniem św. Jana w Stargardzie Szczecińskim. Po raz kolejny, serdeczne gratulacje! 


Więcej: Kolejny sukces chóru Chorus Osensis

 

Konkurs na nowy plac zabaw we Wierzchach

wtorek, 31 marca 2015 13:04

Podwórko NIVEAW imieniu dzieci z Wierzchów informujemy, że Gmina Osie złożyła akces udziału w ogólnopolskim konkursie Podwórko NIVEA. Zgłoszona lokalizacja obejmuje teren przy Szkole Podstawowej we Wierzchach. W ramach konkursu organizator wybuduje Podwórko NIVEA w 40 lokalizacjach w całej Polsce. Aby jednak znaleźć się w tej doborowej stawce, musimy uzyskać stosowną ilość głosów. Dlatego już od 1 kwietnia br. wszystkich internautów i sympatyków  naszej gminy zachęcamy do wsparcia tej akcji i udziału w ogólnopolskim głosowaniu Internautów. Nasza lokalizacja została już wprowadzona do systemu, dzięki czemu widnieje na oficjalnej stronie Konkursu ,,Podwórko NIVEA” – www.nivea.pl/podworko w zakładce Twoja Lokalizacja. Wasze internetowe wsparcie może przyczynić się do powstania Rodzinnego Miejsca Zabaw, miejsca w których rodzice i dzieci będą mogli wspólnie i w aktywny sposób spędzić wolny czas. Zgodnie z zasadami Konkursu już 1 kwietnia możesz wziąć udział w akcji i głosować, aby Podwórko NIVEA powstało przy Szkole Podstawowej we Wierzchach! Każdego dnia można oddać jeden głos. Głos na miarę wygranej naszych dzieci.

Więcej: Konkurs na nowy plac zabaw we Wierzchach

 

Sprawdź zaktualizowaną Ewidencję Gruntów i Budynków

wtorek, 31 marca 2015 12:34

Starosta Powiatu Świeckiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na wyłożenie projektu pod nazwą „Uzupełnienie ewidencji gruntów i budynków, dystrybucja zbioru danych o działkach, budynkach i lokalach na terenie województwa kujawsko – pomorskiego jako elementy infrastruktury przestrzennej” do siedziby Powiatu Świeckiego w Świeciu ul. Gen. Józefa Hallera 9 pokój 108 (parter) w dniach od 30.03.2015 do 20.04.2015 w godzinach od 8:00 do 15:00. Projekt obejmuje: Gminy: Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Nowe, Osie, Pruszcz, Świekatowo, Świecie, Warlubie, Miasta: Świecie i Nowe

Więcej: Sprawdź zaktualizowaną Ewidencję Gruntów i Budynków

 

Prośba o wypełnienie ankiety

poniedziałek, 30 marca 2015 12:09

W związku z opracowywaniem Strategii Rozwoju Obszaru Społeczno - Gospodarczego powiatu świeckiego przez firmę Dorfin Grant Thornton prosimy  o udzielenie odpowiedzi na pytania z poniższej ankiety nt. aktualnej sytuacji Waszych przedsiębiorstw.
Ankieta jest całkowicie anonimowa.

Wypełnienie ankiety zajmie kilka minut, a zebrane informacje ułatwią  zaplanowanie działań prowadzących do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

 

Wykaz i dane kontaktowe do sołtysów

poniedziałek, 30 marca 2015 07:43

Tablica sołtysowaW związku z minionymi wyborami sołtysów poniżej przedstawiamy aktualny wykaz sołtysów w kadencji 2015-2019 wraz z danymi kontaktowymi.Więcej: Wykaz i dane kontaktowe do sołtysów

 

Chór Chorus Osensis

środa, 25 marca 2015 11:23

W minioną sobotę 21 marca 2015 roku, w parafii św. Mateusza w Nowem odbył się III Festiwal Pieśni Pasyjnej, gdzie chór Chorus Osensis pod dyrekcją Michała Rajewskiego wyśpiewał Złote Pasmo,otrzymał również Puchar Starosty Świeckiego. W muzycznej rywalizacji wzięły udział chóry z Chełmna, Chojnic, Piaseczna, Osia, Skarszew, Starogardu Gd., Gdańska, Warlubia i Aleksandrowa Kujawskiego. Serdecznie gratulujemy!


Więcej: Chór Chorus Osensis

 

Nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich

środa, 25 marca 2015 09:42

Tablica sołtysowaW dniu wczorajszym zakończyły się zebrania sołeckie zwołane przez Wójta Gminy Osie – Michała Grabskiego. Tegoroczne zebrania miały charakter sprawozdawczo – wyborczych. Na spotkaniach z mieszkańcami poszczególnych wsi wybierano sołtysów i członków rad sołeckich. W większości wsi na kolejną kadencję wybrano tych samych sołtysów. To świadczy o dużym zaufaniu mieszkańców do swoich przedstawicieli. Tak między innymi było we wsiach: Jaszcz, Łążek, Miedzno, Pruskie, Radańska, Stara Rzeka, Wałkowiska i Wierzchy. Nowi włodarze natomiast rządzić będą we wsiach: Brzeziny (Mariola Antoszewska), Osie (Hanna Rink) i Tleń (Jolanta Czubak). W tych przypadkach poprzedni sołtysi z różnych przyczyn zrezygnowali z ubiegania się o reelekcję. Wszystkim sołtysom i członkom rad sołeckich dziękujemy za wielki wkład pracy włożony w rozwój poszczególnych sołectw, a nowym sołtysom i radnym życzymy owocnej pracy na rzecz naszego społeczeństwa i kolejnych sukcesów w swojej działalności.


Więcej: Nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich

 

Bory Tucholskie w oczach dziecka

poniedziałek, 23 marca 2015 11:03

20 marca w GOK odbył się Finał XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. W trakcie finału wręczone zostały nagrody tegorocznym laureatom, a prac nagrodzonych było aż 115. Po raz drugi zostały przyznane nagrody organizatora. Otrzymała je dziesiątka uczestników konkursu. Na konkurs wpłynęło łącznie 800 prac z 45 placówek, z których Komisja Konkursowa w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska, Marek Lejk, wybrała najlepsze prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i technicznych. W artystycznym kwadransie w tym roku wystąpił Zespół Modraki z Pelplina.


Więcej: Bory Tucholskie w oczach dziecka

 

Informacja z otwarcia ofert

piątek, 20 marca 2015 11:52

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn „Przebudowa drogi gminnej w Osiu – Oski Piec” :

Więcej: Informacja z otwarcia ofert

Podwójna uroczystość w Miedznie

wtorek, 17 marca 2015 14:56

W dniu 7 marca 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Miedznie zebrało się ponad 30 pań z sołectwa Miedzno. W galowych mundurach towarzyszyli im strażacy z OSP Miedzno. Okazja była podwójna, bowiem w tym dniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najpiękniej przystrojone nieruchomości w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Z rąk Michała Grabskiego – Wójta Gminy Osie oraz Romana Waśkowskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Osie panie odebrały nagrody za trud i poświęcenie włożone w świąteczne przystrojenie swoich domów i ogrodów. Ta uroczystość, w przede dniu Święta Kobiet, była też okazją do złożenia życzeń wszystkim zebranym paniom. Kwiaty, wręczane przez przedstawicieli Gminy Osie i strażaków rozkwitły w kobiecych dłoniach, a na twarzy pojawił się uśmiech. Takich dni życzymy wszystkim Paniom na wszystkie pozostałe dni w roku.

Więcej: Podwójna uroczystość w Miedznie

 

Ferie w Miedznie

wtorek, 17 marca 2015 14:28

W czasie ferii w ramach zajęć świetlicowych Sołectwo Miedzno zorganizowało wyjazd dzieci do Grudziądza na lodowisko. Dzieci, ku zdziwieniu wszystkich, świetnie sobie poradziły z jazdą na łyżwach. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego wypadu.


Więcej: Ferie w Miedznie

Dzień kobiet w Pruskich

wtorek, 17 marca 2015 10:07

W dniu 7 marca w świetlicy w Pruskich odbyło się spotkanie władz Gminy z Paniami z Sołectwa Pruskie. Organizatorem spotkania był Pan Pilarski - sołtys sołectwa Pruskie oraz rada sołecka. Władze gminy reprezentowali Panowie Roman Waśkowski - przewodniczący Rady Gminy i Michał Grabski - Wójt Gminy. Na spotkaniu ogłoszono wyniki konkursu "wystrój gospodarstwa w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra". Wyróżnieni otrzymali drobne upominki. Odbyła się też niezapowiedziana wizyta zespołu "Frantówki" z Bysławia.


Więcej: Dzień kobiet w Pruskich

 

Informacja ze sprzedaży lokalu mieszkalnego

poniedziałek, 16 marca 2015 14:41

Wójt Gminy Osie informuje o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego będącego własnością Gminy Osie :

Więcej: Informacja ze sprzedaży lokalu mieszkalnego

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

poniedziałek, 16 marca 2015 14:37

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 13.03.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Budowa drogi gminnej w Nowym Jaszczu” : 


Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Strona 11 z 54

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»