Informacja o bezpłatnych kursach zawodowych

wtorek, 29 września 2015 13:14

Młodzieżowe Centrum Kariery ze Świecia informuje o bezpłatnych kursach zawodowych. Kursy skierowane są do osób w wieku od 18 do 24 lat, które nie pracują i nie uczą się. Absolwentom zapewniają pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Uwaga! Rekrutacja do 2 października (NAJBLIŻSZY PIĄTEK) !

Więcej: Informacja o bezpłatnych kursach zawodowych

 

Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

wtorek, 29 września 2015 12:38

Na podstawie uchwały Nr XXXIV/221/10 Rady Gminy Osie z dnia 26 października 2010 r. w sprawie określenia sposobu konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji ogłaszam konsultacje:

Więcej: Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami pozarządowymi

 

Informacja z otwarcia ofert na na sprzedaż środka trwałego

poniedziałek, 28 września 2015 14:10

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na sprzedaż środka trwałego :

Pobierz tutaj >>>>>>>

 

Ognisko w Tleniu

poniedziałek, 28 września 2015 09:43

W sobotę 19.09.2015 r. w Tleniu Pani Sołtys wraz z radą sołecką zorganizowała ognisko z okazji zakończenia sezonu letniego. Dzięki uprzejmości Państwa Grodzickich, spotkanie to odbyło się przy nowo powstałym "Domu Seniora Tucholanka", który mogli obejrzeć wszyscy chętni uczestnicy ogniska. Pogoda dopisała, zabawa była bardzo udana i trwała do późnych godzin wieczornych. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z sobotniego spotkania :


Więcej: Ognisko w Tleniu

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 17 września 2015 08:51

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 23 września 2015 r. o godz. 15 30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się VIII Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Zaproszenie na XXVI Oskie Biegi

poniedziałek, 14 września 2015 09:28

Oskie Biegi to jedna z największych i najstarszych imprez masowych skupiających sportowców amatorów w Powiecie Świeckim i Borach Tucholskich. 3 października 2015 roku już 26 raz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XXVI Oskich Biegach im. Krzysztofa Malinowskiego. Regulamin zawodów oraz karty zgłoszeń są dostępne w formie plików cyfrowych na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu kliknij tutaj >>>>>. Wszelkie informacje o zawodach udzielane są pod nr. telefonu (52) 33 29 568.

Zapisy do 23 września br. Serdecznie zapraszamy!

 

Pruskie - Lato dwóch pokoleń

poniedziałek, 14 września 2015 08:06

Kolejny raz, dzięki udziałowi w konkursie 8/2015 Urzędu Marszałkowskiego, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie otrzymało dotację na cykl zajęć dla seniorów i najmłodszych mieszkańców Pruskich. W tym roku były zajęcia przeznaczone przede wszystkim dla osób starszych, w tym spotkanie z fizjoterapeutką, w czasie którego można było min. przypomnieć sobie i przećwiczyć skuteczne i proste ćwiczenia gimnastyczne, możliwe do samodzielnego wykonywania w domu. Było też spotkanie z panią dietetyk, wykład o zasadach żywienia osób starszych, diecie w różnych schorzeniach.

Więcej: Pruskie - Lato dwóch pokoleń

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

piątek, 11 września 2015 12:37

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 11.09.2015 r. zamówienia publicznego pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego” :

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

 

Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie

wtorek, 08 września 2015 08:15

W środę 26 sierpnia w Żurze odbył się turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie do lat 18. Do turnieju zgłosiły się pary z Torunia, Grudziądza, Świecia, Osia a nawet Łodzi. Od samego początku rozgrywek faworyci turnieju Prządka/ Jezierski i Krawczyk/Szabłowicz pokazywali swoje wysokie umiejętności siatkarskie i wygrywali swoje mecze w spokojnym tempie jednak w ćwierćfinale rozgrywek doszło do miłej niespodzianki za sprawą Oskiej pary Jakub Bagiński/ Adrian Dambek, którzy pokonali parę kadrową i znaleźli się tym samym w półfinale rozgrywek.


Więcej: Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie

 

Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż działek gminnych

piątek, 04 września 2015 09:44

Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż działek gminnych położonych w miejscowościach Osie i Brzeziny stanowiących własność Gminy Osie :

Kliknij tutaj, aby zobaczyć treść ogłoszenia >>>>>>>>>>>


 

Zawiadomienie o wyborze oferty

piątek, 04 września 2015 09:36

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty

 

Wojewoda Ewa Mes na sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 03 września 2015 13:28

Osie złote kołaW dniu 27 sierpnia odbyła się pierwsza po przerwie wakacyjnej Sesja Rady Gminy Osie. Tym razem w obradach sesji uczestniczyli Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Franciszek Koszowski – Starosta Powiatu Świeckiego. Sesja była okazją, oprócz bieżących uchwał związanych z funkcjonowaniem gminy, do wręczenia wyróżnień i upominków. Brązowe koła za zasługi dla Gminy Osie z rąk Michała Grabskiego i Romana Waśkowskiego odebrały: Beata Jagła – długoletni sekretarz gminy oraz Irena Kozłowska – sołtys wsi Jaszcz.

Więcej: Wojewoda Ewa Mes na sesji Rady Gminy Osie

 

Dożynki 2015 - aby nam chleba nigdy nie zabrakło

czwartek, 03 września 2015 10:25

BrzezinyX Dożynki parafialno - gminne rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Aby nam tego chleba nigdy nie zabrakło - z tymi życzeniami zwrócił się do uczestników uroczystosci ks. Konrad Baumgart, dziękując naszym rolnikom za trud przy tegorocznych żniwach. Wkrótce po mszy, uroczysty pochód, prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Bysławia i jeźdźców z klubu Czarna Podkowa w Gródku Arkadiusza Kasperskiego i Andrzeja Chmielewskiego, przeszedł ulicami Osia na stadion sportowy - zwyczajowe miejsce uroczystości dożynkowych.

Więcej: Dożynki 2015 - aby nam chleba nigdy nie zabrakło

Informacja z otwarcia ofert: Rozbudowa ośrodka zdrowia

wtorek, 01 września 2015 14:17

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na : „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert: Rozbudowa ośrodka zdrowia

 

Zaproszenie na konsultacje

poniedziałek, 31 sierpnia 2015 14:32

W związku z trwającymi pracami nad LOKALNĄ STRATEGIĘ ROZWOJU dla obszaru obejmującego 11 gmin powiatu świeckiego Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” zaprasza na II cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, które odbędą się wg poniższego harmonogramu:

Pobierz TUTAJ >>>>>

Festyn Dobrych Sąsiadów

środa, 26 sierpnia 2015 08:40

Sobota, 15.08 br. była świętem obu zaprzyjaźnionych wsi Wierzchy i Pruskie. Mieszkańcy spotkali się na piątym już Festynie Dobrych Sąsiadów. Tradycyjnie też, sierpniowy festyn połączony był z obchodami dnia Wojska Polskiego, żeby przypominać ważne daty i utrwalać dobre tradycje. W tym roku militarnym akcentem dnia były zawody w strzelaniu z karabinu i konkurs wiedzy o Wojsku Polskim. Poza tym, uczestnicy wspólnej zabawy brali udział w różnych konkursach sprawnościowych, teście z wiedzy przyrodniczej i turnieju gry w warcaby. Zwycięzcy poszczególnych zawodów zdobywali punkty dla swojej wsi. Każda wygrana dawała szansę na zdobycie przechodniego Pucharu Wójta Gminy Osie, który w ubiegłym roku trafił do rąk mieszkańców Wierzchów. Tym razem szczęście dopisało drużynie gospodarzy i trofeum zostało w Pruskich.

Więcej: Festyn Dobrych Sąsiadów

 

Gmina Osie na dawnej fotografii

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 11:14

Pod koniec lipca br. ukazał się zestaw Gmina Osie na dawnej fotografii 2. To druga część cyklu Gmina Osie na dawnej fotografii. Zawiera niepublikowanych dotąd 19 pocztówek i 3 zdjęcia z widokami: Tlenia, Osia, Łążka, Skrzynisk. Został wydrukowany w dwóch wydaniach – Bractwa Czarnej Wody (wspartym finansowo przez firmę OKK Otlewski oraz samorząd Gminy Osie) oraz Wdeckiego Parku Krajobrazowego we współpracy z Bractwem Czarnej Wody (sfinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz WFOŚiGW w Toruniu). Łączny nakład obydwu wydań to 4000 sztuk. Wydawcy mają nadzieję, że w pełni zaspokoi to społeczne potrzeby.

Więcej: Gmina Osie na dawnej fotografii

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 20 sierpnia 2015 14:52

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 27 sierpnia 2015 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się VII Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Strona 11 z 59

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»