Poszukiwany lekarz stomatolog

czwartek, 28 kwietnia 2016 13:55

stomatologDyrektor S.P.Z.O.Z Gminna Przychodnia w Osiu zaprasza do współpracy lekarza stomatologa. W ofercie: wyposażony gabinet stomatologiczny, elastyczne dopasowanie dni i godzin pracy, komfortowe dostosowanie czasu wizyty pacjenta do rodzaju zaplanowanego zabiegu, przyjazną i serdeczną atmosferę. Pełna treść ogłoszenia poniżej.

Więcej: Poszukiwany lekarz stomatolog

 

Otwarcie sezonu turystycznego w Tleniu

wtorek, 26 kwietnia 2016 14:28

TleńW niedzielę na skwerze Hoffmana w Tleniu rozpoczęliśmy sezon turystyczny w gminie Osie, powiecie świeckim i Borach Tucholskich. Rozpoczęcie sezonu, to jednocześnie pierwszy dzień funkcjonowania nowej, lokalnej inicjatywy – Zielonego Targu Tleń. Przypomnijmy, w każdą niedzielą swoje stoiska będą rozstawiać lokalni producenci żywności i rzemiosła. Okoliczni mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość zakupu dobrej żywności i wyrobów rękodzieła w jednym miejscu. Ta niedziela pokazała, że Zielony Targ Tleń ma ogromne szanse na sukces.

Więcej: Otwarcie sezonu turystycznego w Tleniu

 

Potrzebny pracownik do Szkoły Podstawowej w Brzezinach

wtorek, 26 kwietnia 2016 11:40

SP BrzezinyDyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezinach ogłasza nabór na stanowisko RZEMIEŚLNIK GOSPODARCZY (KONSERWATOR) + PALACZ CO. Pełna treść ogłoszenia, w tym: przedmiot naboru, zakres obowiązków, niezbędne wymagania i dokumenty, znajduje się poniżej. Dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Brzezinach w terminie do dnia 10 maja 2016 r.

Więcej: Potrzebny pracownik do Szkoły Podstawowej w Brzezinach

 

Komunikat ARiMR - wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich

czwartek, 21 kwietnia 2016 12:40

ARIMRAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 16 maja upływa termin skłądania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2016.

Więcej: Komunikat ARiMR - wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich

 

Strona internetowa dla rolników

wtorek, 19 kwietnia 2016 08:18

ODR MinikowoZachęcamy wszystkich rolników do lektury serwisu Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Na stronie internetowej zainteresowani dowiedzą się nie tylko o nowościach w uprawach i hodowli zwierząt, ale też możliwościach skorzystania z dofinansowania, udziału w targach lub szkoleniach, wsparciu finansowym dla producentów, ekonomice prowadzenia gospodarstwa rolnego, notowaniach cen produktów rolnych, itp. Dostęp do serwisu: Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie >>>.

 

Zielony Targ Tleń - już 24 kwietnia 2016 r.

piątek, 15 kwietnia 2016 13:55

Zielony Targ TleńOtwarcie sezonu turystycznego rozpocznie się już w sobotę 23 kwietnia br. Ośrodki turystyczne oferują zniżki na nocleg, wyżywienie czy inne atrakcje w ciągu weekendu. Oferta znaduje się poniżej. W sobotnie popołudnie będzie można wybrać się na wycieczkę rowerową ruszającą spod Hotelu Evita. Przewidziane jest także ognisko. Natomiast w niedzielę planowane jest wyjście dla sympatyków Nordic Walking. Pierwsza odsłona Zielonego Targu w Tleniu już 24 kwietnia. W ciągu całego sezonu letniego, do końca września będzie można zaopatrywać się w świeże owoce, warzywa, plony, sery, wyroby. Na Skwerze im. A. Hoffmanna w Tleniu, w każdą niedzielę, w godzinach 10:00-14:00.

Więcej: Zielony Targ Tleń - już 24 kwietnia 2016 r.

 

Radni z Osia z wizytą w schronisku dla zwierząt

piątek, 15 kwietnia 2016 13:11

OsieW środę, 13 kwietnia br. odbyło się wspólne posiedzenie wszystkich Komisji Rady Gminy Osie. Tym razem spotkanie miało charakter wyjazdowy, a przedmiotem była wizytacja schroniska dla zwierząt bezdomnych w Węgrowie koło Grudziądza. Na terenie schroniska radni wraz z Michałem Grabskim – Wójtem Gminy Osie oraz pracownikami Urzędu Gminy Osie: Kamilą Sękowską i Markiem Lejk mieli możliwość zapoznać się z sytuacją i warunkami pobytu psów bezdomnych wyłapanych na terenie naszej gminy.

Więcej: Radni z Osia z wizytą w schronisku dla zwierząt

 

Ryszard Bocian zdobywa kolejny szczyt

piątek, 15 kwietnia 2016 09:00

BocianAconcagua w Argentynie, to kolejny szczyt górski pokonany przez naszego mieszkańca. Wcześniej, bo w 2011 r., Ryszard Bocian zdobył w Argentynie dwa sześciotysięczniki (Cerro Ramada 6410 m i Alma Negra 6120 m). Wówczas planował też atak na Mercedario (6770 m ) trzeci szczyt w tamtym rejonie, jednak z powodu bardzo silnego wiatru zrezygnował z pokonania tej góry. W lutym br. ruszył w kolejną wyprawę – tym razem w celu zdobycia najwyższego szczytu obu Ameryk - Aconcagua (6962 m). W walentynki 14 lutego, mimo przenikliwego wiatru i siarczystego mrozu, cel został osiągnięty. Więcej o wyprawie w Andy możecie przeczytać w wywiadzie Magdaleny Potulskiej z redakcji „Czasu Świecia” z Ryszardem Bocianem pt. Wiedziałem, że tam wrócę >>>

Więcej: Ryszard Bocian zdobywa kolejny szczyt

 

Obchody Dnia Ziemi w Nadleśnictwie Osie

poniedziałek, 11 kwietnia 2016 12:12

OsieObchody Dnia Ziemi rozpoczęły się w dniu 7 kwietnia br. krótkim wystąpieniem Marka Sobczaka - Nadleśniczego Nadleśnictwa Osie. Prezentację działalności nadleśnictwa zaprezentował Dawid Warzyński, a osiągnięcia i zakres prac Wdeckiego Parku Krajobrazowego ukazał zebranym gościom Daniel Siewert - dyrektor WPK. Oprócz części teoretycznej integralną częścią uroczystości był wyjazd do Leśnictwa Stara Rzeka i sadzenie drzewek na odnawianej powierzchni. W ten sposób uczestnicy uroczystości na kolejne dziesięciolecia pozostawili trwały ślad na ziemi. Jak wyglądało sadzenie lasu możecie zobaczyć poniżej na zdjęciach autorstwa Michała Golonki z Laskowic Pomorskich. Więcej zdjęć na stronie internetowej autora >>>

Więcej: Obchody Dnia Ziemi w Nadleśnictwie Osie

 

O zebraniu sołeckim w Tleniu

poniedziałek, 04 kwietnia 2016 13:01

TleńW dniu 31 marca o godz. 17:00 w Tleniu w ośrodku wypoczynkowym "PERŁA BORÓW" odbyło się zebranie sołeckie. Przewodniczącym zebrania była Jolanta Czubak – sołtys wsi Tleń. W spotkaniu uczestniczyło 30 mieszkańców sołectwa, oraz zaproszeni goście Wójt Gminy Osie - Michał Grabski, Przewodniczący Rady Gminy - Roman Waśkowski oraz Dyrektor GOK w Osiu - Andrzej Kowalski. Na wstępie Jolanta Czubak przedstawiła zebranym sprawozdanie z prac Rady Sołeckiej za ubiegły rok oraz udział w wydarzeniach i imprezach realizowanych na terenie sołectwa oraz gminy.

Więcej: O zebraniu sołeckim w Tleniu

 

Poszukiwane dwa psy

poniedziałek, 04 kwietnia 2016 09:43

PiesUwaga, kilka dni temu na terenie Gminy Osie zaginęły dwa psy rasy jagterier: Samiec w wieku 4,5 roku wabi się ZBIR, natomiast samica w wieku 3,5 roku wabi się LUNA. Właściciel przewiduje nagrodę dla znalaźcy. Telefon kontaktowy kom. 662-265-007 lub przez pracownika Urzędu Gminy Osie tel. kom. 530 702 640. Poniżej przedstawiamy zdjęcie zaginionych piesków.

Więcej: Poszukiwane dwa psy

 

Uwaga - przebudowa ulic Świerkowej i Brzozowej

piątek, 01 kwietnia 2016 16:04

Osie

Wójt Gminy Osie informuje, że od dnia 4 kwietnia 2016 r. (poniedziałek) na Osiedlu Leśnym w Osiu rozpoczną się roboty budowlane polegające na przebudowie części ulic Świerkowej i Brzozowej w Osiu. To już ostatnie w tym terenie fragmenty ulic objęte aktualnym pozwoleniem na budowę. W związku z planowaną przebudową mieszkańcy, zamieszkali przy tych ulicach, winni się spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym. Z tego też względu prosimy wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość. Roboty drogowe będzie wykonywać firma MARBRUK z Charzykowych. Ulica Brzozowa będzie ciągiem pieszo-jezdnym, natomiast ul. Świerkowa z dwóch stron zostanie zabudowana chodnikami. Na obu ulicach zaplanowano też oświetlenie. Całość robót budowlanych ujęta w kosztorysie ofertowym zamyka się kwotą 421 tys. zł.

Więcej: Uwaga - przebudowa ulic Świerkowej i Brzozowej

 

Nowa wiata autobusowa w Osiu

piątek, 01 kwietnia 2016 15:46

Osie

W ostatnich dniach na ul. Ks. Semraua pojawił się nowy przystanek autobusowy. Istniejący przystanek, zbudowany z elementów betonowych najlepsze lata miał za sobą, a jego stan techniczny prosił się o wymianę. Tak też się stało przed Świętami Wielkanocnymi. Nowa wiata przystankowa nawiązuje kształtem i kolorystyką do przystanków stawianych na terenie gminy Osie przy okazji remontów i przebudowy dróg. Nowa wiata wraz z podbudową z kostki betonowej została sfinansowana ze środków budżetu gminy. Całość zamknęła się w kwocie 4,5 tys. złotych.

Więcej: Nowa wiata autobusowa w Osiu

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

czwartek, 31 marca 2016 11:20

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu zamówienia publicznego na roboty budowlane pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Zespołu Szkół przy ulicy Szkolnej w Osiu”.

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

 

Dobrych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy

czwartek, 24 marca 2016 15:21


Z nadzieją na pokój w domach naszych i na świecie składamy życzenia wzajemnej życzliwości i radości z przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Niech nadchodzące Święta staną się dla nas wszystkich źródłem pokoju, nadziei, siły oraz wzajemnego zrozumienia się. Niech przyniosą rodzinne ciepło i chwile wypełnione nadzieją budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz rodzinnej atmosfery w gronie najbliższych

życzą

Roman Waśkowski  - Przewodniczący Rady Gminy Osie wraz z radnymi Rady Gminy Osie

Michał Grabski - Wójt Gminy Osie wraz z pracownikami Urzędu Gminy Osie


Osie


Miedzno - trzy okazje w jednym dniu

czwartek, 24 marca 2016 13:26

MiedznoW dniu 11 marca 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Miedznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najładniejszy wystrój posesji w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wójt Gminy Osie - Michał Grabski, Przewodniczący Rady Gminy – Roman Waśkowski oraz przewodnicząca komisji konkursowej - Felicja Hann, wręczyli paniom nagrody za piękne wystroje swoich domów i ogrodów, a przede wszystkim za włożony wysiłek i trud w ich wykonaniu. Korzystając z obecności tylu Pań z Miedzna, Strażacy z OSP Miedzno, Rada Sołecka oraz Radni z Rady Gminy wręczyli kwiaty, a przedstawiciele Gminy Osie na ręce sołtys Ewy Czerwińskiej wręczyli przywiezione ze sobą torty. Uroczystość poprzedzona została występem artystycznym w wykonaniu Juli i Czarka Nagórskich. Także panie z Miedzna, z okazji Dnia Mężczyzn, przypadającego w dniu 10 marca, odwzajemniły życzenia składając je obecnym panom i w prezencie darując im słodkie upominki. Na koniec sołtys Ewa Czerwińska podziękowała wszystkim gościom za mile spędzony czas, pamięć oraz złożone życzenia z okazji jeszcze innego święta, tj. przypadającego w dniu 11 marca - Dnia Sołtysa.

Więcej: Miedzno - trzy okazje w jednym dniu

 

W Osiu rozdano plastyczne Oskary

środa, 23 marca 2016 16:54

Osie Konkurs plastyczny18 marca 2016 r. odbył się 26 finał Konkursu plastycznego "Bory Tucholskie w oczach dziecka". To nie tylko najstarszy, ale i najbardziej prestiżowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży organizowany w regionie Borów Tucholskich. Na uroczystą galę finałową przybyło 124 laureatów z ponad 40 placówek oświatowych i kulturalnych. Spośród kilku tysięcy wykonanych prac platycznych nauczyciele i opiekunowie przedstawili komisji konkursowej prawie 900 obrazów i form przestrzennych. Z tej ogromnej liczby, Jury w składzie: Bożena Kołacz, Magdalena Skrzyńska, Monika Wiśniewska i Marek J. Lejk, wyłoniło i wskazało do nagrodzenia i wyróżnienia prace 124 laureatów. W przeciwieństwie do prawdziwych Oskarów, w Osiu na sali w Osiu nie było nominowanych i zwycięzców. Wszyscy byli zwyciężcami. Zgodnie z naszą tradycją każdy laureat otrzymał nagrody lub wyróznienie w postaci książki lub książek o tematyce ekologiczno- przyrodniczej.

Więcej: W Osiu rozdano plastyczne Oskary

Kilka słów o zebraniu wiejskim w Osiu

środa, 23 marca 2016 13:47

OsieW dniu 15 marca br. w Osiu odbyło się zebranie sołeckie. Zebraniu przewodniczyła Hanna Rink – sołtys wsi Osie. W spotkaniu uczestniczyło blisko 40 mieszkańców sołectwa. Na wstępie Hanna Rink przedstawiła zebranym ubiegłoroczne dokonania Rady Sołeckiej oraz udział w wydarzeniach realizowanych na terenie gminy. W dalszej kolejności Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie omówił najważniejsze dla mieszkańców decyzje i dokonania Rady Gminy Osie za rok 2015. Natomiast inwestycje wykonane w ubiegłym roku w formie prezentacji multimedialnej przedstawił zebranym Michał Grabski – Wójt Gminy Osie. W trakcie prezentacji na bieżąco omawiał ważniejsze wydarzenia. Przedstawił też plany i działania inwestycyjne na rok 2016. Podczas dyskusji poruszone zostały sprawy związane z poprawą estetyki wsi oraz informacji o zasadach załatwiania spraw w Urzędzie Gminy przez osoby niepełnosprawne.

Więcej: Kilka słów o zebraniu wiejskim w Osiu

 

Strona 11 z 66

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»