Ogłoszenie o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż działek gminnych

piątek, 04 września 2015 09:44

Wójt Gminy Osie ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż działek gminnych położonych w miejscowościach Osie i Brzeziny stanowiących własność Gminy Osie :

Kliknij tutaj, aby zobaczyć treść ogłoszenia >>>>>>>>>>>


 

Zawiadomienie o wyborze oferty

piątek, 04 września 2015 09:36

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty

 

Wojewoda Ewa Mes na sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 03 września 2015 13:28

Osie złote kołaW dniu 27 sierpnia odbyła się pierwsza po przerwie wakacyjnej Sesja Rady Gminy Osie. Tym razem w obradach sesji uczestniczyli Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Franciszek Koszowski – Starosta Powiatu Świeckiego. Sesja była okazją, oprócz bieżących uchwał związanych z funkcjonowaniem gminy, do wręczenia wyróżnień i upominków. Brązowe koła za zasługi dla Gminy Osie z rąk Michała Grabskiego i Romana Waśkowskiego odebrały: Beata Jagła – długoletni sekretarz gminy oraz Irena Kozłowska – sołtys wsi Jaszcz.

Więcej: Wojewoda Ewa Mes na sesji Rady Gminy Osie

 

Dożynki 2015 - aby nam chleba nigdy nie zabrakło

czwartek, 03 września 2015 10:25

BrzezinyX Dożynki parafialno - gminne rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu. Aby nam tego chleba nigdy nie zabrakło - z tymi życzeniami zwrócił się do uczestników uroczystosci ks. Konrad Baumgart, dziękując naszym rolnikom za trud przy tegorocznych żniwach. Wkrótce po mszy, uroczysty pochód, prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Bysławia i jeźdźców z klubu Czarna Podkowa w Gródku Arkadiusza Kasperskiego i Andrzeja Chmielewskiego, przeszedł ulicami Osia na stadion sportowy - zwyczajowe miejsce uroczystości dożynkowych.

Więcej: Dożynki 2015 - aby nam chleba nigdy nie zabrakło

 

Informacja z otwarcia ofert: Rozbudowa ośrodka zdrowia

wtorek, 01 września 2015 14:17

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na : „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego”

Więcej: Informacja z otwarcia ofert: Rozbudowa ośrodka zdrowia

 

Zaproszenie na konsultacje

poniedziałek, 31 sierpnia 2015 14:32

W związku z trwającymi pracami nad LOKALNĄ STRATEGIĘ ROZWOJU dla obszaru obejmującego 11 gmin powiatu świeckiego Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” zaprasza na II cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, które odbędą się wg poniższego harmonogramu:

Pobierz TUTAJ >>>>>

 

Festyn Dobrych Sąsiadów

środa, 26 sierpnia 2015 08:40

Sobota, 15.08 br. była świętem obu zaprzyjaźnionych wsi Wierzchy i Pruskie. Mieszkańcy spotkali się na piątym już Festynie Dobrych Sąsiadów. Tradycyjnie też, sierpniowy festyn połączony był z obchodami dnia Wojska Polskiego, żeby przypominać ważne daty i utrwalać dobre tradycje. W tym roku militarnym akcentem dnia były zawody w strzelaniu z karabinu i konkurs wiedzy o Wojsku Polskim. Poza tym, uczestnicy wspólnej zabawy brali udział w różnych konkursach sprawnościowych, teście z wiedzy przyrodniczej i turnieju gry w warcaby. Zwycięzcy poszczególnych zawodów zdobywali punkty dla swojej wsi. Każda wygrana dawała szansę na zdobycie przechodniego Pucharu Wójta Gminy Osie, który w ubiegłym roku trafił do rąk mieszkańców Wierzchów. Tym razem szczęście dopisało drużynie gospodarzy i trofeum zostało w Pruskich.

Więcej: Festyn Dobrych Sąsiadów

 

Gmina Osie na dawnej fotografii

poniedziałek, 24 sierpnia 2015 11:14

Pod koniec lipca br. ukazał się zestaw Gmina Osie na dawnej fotografii 2. To druga część cyklu Gmina Osie na dawnej fotografii. Zawiera niepublikowanych dotąd 19 pocztówek i 3 zdjęcia z widokami: Tlenia, Osia, Łążka, Skrzynisk. Został wydrukowany w dwóch wydaniach – Bractwa Czarnej Wody (wspartym finansowo przez firmę OKK Otlewski oraz samorząd Gminy Osie) oraz Wdeckiego Parku Krajobrazowego we współpracy z Bractwem Czarnej Wody (sfinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz WFOŚiGW w Toruniu). Łączny nakład obydwu wydań to 4000 sztuk. Wydawcy mają nadzieję, że w pełni zaspokoi to społeczne potrzeby.

Więcej: Gmina Osie na dawnej fotografii

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

czwartek, 20 sierpnia 2015 14:52

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 27 sierpnia 2015 r. o godz. 15.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się VII Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Ogłoszenie o przetargu - Rozbudowa ośrodka zdrowia

piątek, 14 sierpnia 2015 14:11

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ofertowy nieograniczony pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Ośrodka Zdrowia Gminnej Przychodni w Osiu wraz z przebudową układu komunikacyjnego”.

Więcej: Ogłoszenie o przetargu - Rozbudowa ośrodka zdrowia

 

Szkolenie dla rolników

piątek, 14 sierpnia 2015 08:08

KP Izba RozlniczaInformujemy, że Biuro Powiatowe Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej i Biuro Powiatowe ARiMR w Świeciu organizują szkolenie na temat zasad przyznania pomocy w ramach działania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników”. Szkolenie odbędzie się 18 sierpnia (wtorek) o godzinie 10.00 w sali 314 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu.

Zgodnie z Komunikatem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dn. 20.07.2015 r. stosowne wnioski na uzyskanie pomocy z tego działania będzie można składać od dnia 20 sierpnia do 2 września 2015 r. Pomoc ta wynosi 100 tysięcy złotych na jedno gospodarstwo.


 

Wdecki WOPR w TVP i na pokazach ratownictwa wodnego

czwartek, 13 sierpnia 2015 20:04

Natanian WardackiKolejny raz zawitała do nas TVP Bydgoszcz. Tym razem, tuż po tragedii nad Jeziorem Chełmżyńskim, redaktorzy "Zbliżeń" Malwina Turek i Daniel Jagielski pokazali pracę ratowników z Wdeckiego WOPR z siedzibą w Tleniu. Stowarzyszeni we Wdeckim WOPR ratownicy zaprezentowali pokaz ratownictwa wodnego z udziałem motorówki (dwuosobowy desant), skuterów wodnych, kajaków oraz z brzegu: kołowrota, rzutek i jako ostateczność: bezpośredni udział płynącego wpław ratownika. Szczególnie podkreślali też zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Pokaz miał miejsce na kąpielisku w Tleniu i wodach Zbiornika Żurskiego - głównym akwenie wodnym na którym działają nasi ratownicy. Jednak wcześniej podobne pokazy ratownicy prezentowali na innych wodach regionu, m.in. Jez. Cekcyńskim (gm. Cekcyn), Jez. Stelchno (gm. Jeżewo) oraz Jeziorze Świekatowskim (gm. Świekatowo).

Więcej: Wdecki WOPR w TVP i na pokazach ratownictwa wodnego

 

Festyn rodzinny w Jaszczu

czwartek, 13 sierpnia 2015 16:45

Irena KozłowskaJak co roku w Jaszczu, w dniu 8 sierpnia na boisku sportowym byliśmy uczestnikami Festynu Rodzinnego. Festyn w sołectwie Jaszcz zawsze przyciąga tłumy uczestników, bo i atmosfera wspaniała, a i pogoda zawsze sprzyja. Integralną częścią festynu, obfitującego w liczne atrakcje i konkursy jest mecz piłkarski o "Puchar Wójta Gminy Osie", toteż na boisku oprócz zawodnikó nie zabrakło też fundatora pucharu. Inną atrakcją była możliwość skorzystania z przejażdzki zabytkowym motocyklem. Liczne nagrody w konkursach, to dodatkowy magnes dla aktywnych uczestników festynu. Z nagród rzeczowych i słodyczy najbardziej ucieszone były dzieci i młodzież, ale i dorośli dumnie obnosili się swoimi zwycięstwami. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. A my, w imieniu Ireny Kozłowskiej - sołtysa wsi Jaszcz dziękujemy wszystkim sponsorom i mieszkańcom za udzielone wsparcie rzeczowe i finansowe. Natomiast Pani Irenie Kozłowskiej i pozostałym mieszkańcom wsi, którzy zaangażowali się w zorganizowanie festynu serdecznie dziękujemy. Poniżej publikujemy zdjęcia z festynu autorstwa Magdy Kozłowskiej.

Więcej: Festyn rodzinny w Jaszczu

Wierzchy - Pruskie, turniej sportowy

czwartek, 13 sierpnia 2015 09:14

Wierzchy - PruskieW niedzielne popołudnie 9 sierpnia, na Orliku w Wierzchach odbył się pierwszy etap tegorocznego turnieju o przechodni Puchar Wójta Gminy Osie. To już czwarty rok pucharowej rywalizacji drużyn wsi Wierzchy i Pruskie. Sportowe zmagania są częścią corocznego Festynu Dobrych Sąsiadów: wsi Wierzchy i Pruskie, którego główna część będzie tradycyjnie połączona z obchodami Dnia Wojska Polskiego i odbędzie się w sobotę (15.08.2015r.) w Pruskich. W minioną niedzielę o pucharowe punkty dla swoich wsi wałczyły drużyny piłkarskie, drużyny gimnazjalistów i drużyny młodzików - uczniów szkoły podstawowej.

Więcej: Wierzchy - Pruskie, turniej sportowy

 

Zawiadomienie o wyborze oferty

piątek, 07 sierpnia 2015 15:16

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie”.

Więcej: Zawiadomienie o wyborze oferty

Informacja o przekroczeniu poziomu informowania dla ozonu

czwartek, 06 sierpnia 2015 14:56

W dniu 5 sierpnia 2015 r. na obszarze miasta Włocławka (kod strefy PL0403 - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 2 sierpnia 2012 r. w sprawie stref, w których dokonuje się oceny jakości powietrza – Dz. U. 2012, poz. 914) został przekroczony poziom informowania dla ozonu, wynoszący 180 µg/m3 (stężenie 1-godzinne).


Więcej: Informacja o przekroczeniu poziomu informowania dla ozonu

 

Ogłoszenie

czwartek, 06 sierpnia 2015 10:08

Ministerstwo Środowiska informuje, że zgodnie z art. 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2015-2019) – opracowania pod nazwą „Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019”, które ma na celu określenie, a następnie monitorowanie stanu lasu oraz tempa i trendu zachodzących w nim zmian. W związku z powyższym informujemy wszystkich właścicieli lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa, o pracach związanych z wielkoobszarową inwentaryzacją stanu lasu. Informacja ta ma na celu umożliwienie odpowiednim pracownikom przedsiębiorstwa państwowego Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej przeprowadzenie przedmiotowej inwentaryzacji.

 

Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci

środa, 05 sierpnia 2015 08:38

Informacja z otwarcia ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na : „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018 na trasie Osie – Brzeziny – Nowy Jaszcz – Jaszcz – Brzeziny – Wałkowiska – Grabowa Buchta – Żur – Osie” :

Więcej: Informacja z otwarcia ofert na dowóz dzieci

 

Strona 11 z 59

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»