Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

wtorek, 24 czerwca 2014 10:59

Ogłoszenie Kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego w Osiu o naborze na wolne stanowisko pracy:

Więcej: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

 

Karta Dużej Rodziny

poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:39

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Upoważnia ona do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu może złożyć wniosek o wydanie karty. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta przyznawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Więcej: Karta Dużej Rodziny

 

Przetarg na na sprzedaż lokali mieszkalnych

poniedziałek, 23 czerwca 2014 06:52

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokali mieszkalnych położonych w miejscowościach: Osie i Brzeziny, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na na sprzedaż lokali mieszkalnych

 

Konkurs Radia PIK

środa, 18 czerwca 2014 11:30

W Polskim Radiu PiK ruszył konkurs na najatrakcyjniejszą gminę Kujaw i Pomorza. Na antenie oraz stronie internetowej rozgłośni prezentowane są gminy, na które można oddawać głosy i przesyłać hasła reklamowe. Zagłosuj oraz prześlij hasło reklamowe promujące naszą Gminę! Online - zaznacz pole obok wybranej gminy, a następnie „głosuj” albo poprzez sms - wyślij pod numer 7148 o treści PIK 35  Najbliższa audycja przewidziana jest w poniedziałek 23 czerwca br. ok. godz. 10.30 w audycji pn. Miłego dnia. Zachęcamy wszystkich sympatyków gminy Osie do oddania swojego głosu na naszą "Małą Ojczyznę".

Więcej: Konkurs Radia PIK

 

Uroczyste otwarcie boiska we Wierzchach

piątek, 13 czerwca 2014 13:23

Kolejne boisko o nawierzchni utwardzonej w naszej gminie zostało oddane do użytkowania. 3 czerwca br. dyrektor szkoły Gabriela Chabowska w obecności nauczycieli i uczniów oraz zaproszonych gości dokonała uroczystego otwarcia boiska. Obecni na uroczystości: Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie, ks. Konrad Baumgart i ks. Stanisław Olszewski oraz dyrektorzy szkół w Osiu i Brzezinach: Aleksandra Kater i Bogusław Wiśniewski specjalnie na tę okazję przywieźli prezenty w postaci sprzętu sportowego. Wszyscy wyrażali zadowolenie z nowego boiska, jednak największą radość widać było na twarzach dzieci. Po oficjalnym otwarciu i poświęceniu boiska przez ks. Konrada Baumarta na płytę boiska wbiegli, być może przyszli sportowcy i reprezentanci kraju. Tego też wszyskim życzyli zaproszeni goście.  Boisko przeznaczone jest do gry w piłkę ręczną, tenisa ziemnego, siatkówkę oraz koszykówkę. Na trybunach jednorazowo może usiąść 104 widzów. Boisko jest ogólnodostępne, co oznacza, że w godzinach popołudniowych korzystać z niegomogą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.Regulamin korzystania z  boiska opracowała dyrektor Gabriela Chabowska. Boisko zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - w ramach działania"Odnowa Wsi".

Więcej: Uroczyste otwarcie boiska we Wierzchach

 

Gmina Osie laureatem Nagrody Marszałka 2014

czwartek, 12 czerwca 2014 11:42

Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyła się w środę (11 czerwca) w toruńskim Dworze Artusa. To prestiżowe wyróżnienia, przyznawane przez gospodarza regionu za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Dwa dni temu Gmina Osie otrzymała wyróżnienie w kategorii INOWACYJNE METODY STOSOWANE W ZAKRESIE ROZWOJU I PROMOCJI MIAST I OBSZARÓW WIEJSKICH. Z rąk Marszałka wyróżnienie odebrał Michał Grabski - Wójt Gminy Osie. W tej kategorii nagrody odebrali też: Inowrocław, Solec Kujawski i Lubicz.

Więcej: Gmina Osie laureatem Nagrody Marszałka 2014

 

Miedzno - Dzień Dziecka

czwartek, 12 czerwca 2014 12:30

Ponad 40 osób przybyło na boisko przy świetlicy w Miedznie na "Międzynarodowy Dzień Dziecka". Na początek zaproszony gość, Pan Bartłomiej Porczek - ratownik medyczny jednego z bydgoskich szpitali, udzielił instruktażu zarówno dzieciom i dorosłym jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. W trakcie późniejszej zabawy nie zabrakło konkursów, takich jak: przeciąganie liny, "Arka Noego", bieg przez tunel połączony z przeszkodą, bieg łączony ze szklanką wody, "Puszka Pandory", piłka w tunelu itp. Strażacy z OSP Miedzno zajmowali się grillowaniem kiełbasek. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami.

Więcej: Miedzno - Dzień Dziecka

 

Dzień Matki i Ojca - Miedzno

czwartek, 12 czerwca 2014 12:26

26 maja bieżącego roku w świetlicy w Miedznie obchodzono Dzień Matki połączony z Dniem Ojca. W uroczystości wzięło udział ponad 40 osób. Dzieci uczestniczące na zajęcia świetlicowe własnoręcznie zrobiły dla rodziców "złote serduszka" oraz pod czujnym okiem Pani Marzeny Stosik przygotowywały się do krótkiego programu artystycznego. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni ochoczoi zasiedli do wspólnego poczęstunku. 

Więcej: Dzień Matki i Ojca - Miedzno

 

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora szkoły

wtorek, 10 czerwca 2014 11:04

Wójt Gminy Osie ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Brzezinach, 86-150 Osie, Brzeziny 40 A:

Więcej: Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora szkoły

 

Pruskie - zabudowa Rynku - koniec I etapu

wtorek, 10 czerwca 2014 07:00

W ostatnich dniach mieszkańcy wsi Pruskie  zakończyli 1 etap rewitalizacji Rynku , czyli wszystkie roboty ziemne. Można juz chodzić po wygodnym chodniku, ułożonym z kostki brukowej, wzdłuż kamiennego krawężnika. Wybrukowane zostały miejsca na których stanie altanka, a po drugiej stronie chodnika jest miejsce na kamienny stolik i ławki. Radek Karwasz skończył omurowywanie starej studni polnymi kamieniami, a wokół studni ulożona została opaska, także z polnych kamieni.

Więcej: Pruskie - zabudowa Rynku - koniec I etapu

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

poniedziałek, 09 czerwca 2014 09:18

Wójt Gminy Osie informuje o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez  Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „ Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo” :

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

 

Nad Wdą 2014 - zaproszenie

piątek, 06 czerwca 2014 11:07

Marsze na orientację to forma aktywności zdobywająca coraz więcej sympatyków. Informujemy, że w dniu 14 czerwca 2014 roku odbędzie się  Impreza na Orientację „Nad Wdą 2014” Osie – Stara Rzeka – Tleń IV runda Pucharu Borów Tucholskich. Patronat honorowy sprawują Wójt Gminy Osie i Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie. Impreza jest współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do do środy 11 czerwca 2014. Zgłoszenia do zawodów przyjmuje Józef Malinowski tel. 507 860 313 lub 530 702 068, oraz e-mailem:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie przewidywanej liczby zawodników (szczególnie na trasie kajakowej dla załóg nie posiadających własnego sprzętu pływającego). Dodatkowe informacje można uzyskać u sędziego głównego zawodów. Osoby niepełnoletnie startują za zgodą rodziców (prawnych opiekunów) zamieszczoną poniżej.

Więcej: Nad Wdą 2014 - zaproszenie

 

A tak wyglądał Dzień dziecka w Jaszczu

piątek, 06 czerwca 2014 10:25

1 czerwca 2014 r. na boisku sportowym w miejscowości Jaszcz, odbył się Dzień Dziecka, organizowany przez Irenę Kozłowską - sołtysa wsi Jaszcz wspomaganą przez Radę sołecką oraz mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. Prowadzone przez panią sołtys liczne konkurencje sportowe umilały wspólnie spędzony czas, a wśród uczestników wzbudzały żywą reakcję. Każde dziecko w dniu swojego święta otrzymało upominek ufundowany przez Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie. Dla dzieci przygotowano ponadto kiełbaski z grilla oraz słodycze. Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się świetnie! A oto kilka zdjęć z tego wesołego święta :

Więcej: A tak wyglądał Dzień dziecka w Jaszczu

Dzień Dziecka Tleń

piątek, 06 czerwca 2014 09:48

W minioną niedzielę na plaży strzeżonej w Tleniu odbył się Dzień Dziecka, na który przybyło około 1300 osób. Organizatorami byli: Wdecki WOPR, Sołectwo Tleń, Wierzchy, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu oraz Urząd Gminy Osie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w szeregu zabaw, m.in. przeciąganiu liny, biegu ratownika, rzucie kaloszem do koła ratunkowego, przejażdżkami motorówkami i rowerami wodnymi. Na wszystkich przybyłych czekało również ognisko i kiełbaski. Najmłodzym czas umilił pokaz baniek mydlanych. W tym roku wyjątkowo, bo aż 80 dzieci brało udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż już najmłodsi rozumieją jak ważne są zagadnienia z bezpiecznym pobytem i zachowaniem nad i na wodzie. Specjalny pokaz sprzętu i umiejętności ratowniczych dali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z niedzielnej imprezy:

Więcej: Dzień Dziecka Tleń

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa drogi w Osiu Zaborki

czwartek, 29 maja 2014 11:22

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 28.05.2014 r. zamówienia publicznego pn. „ Przebudowa drogi gminnej w Osiu - Zaborki - dł. 986,62 m”

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa drogi w Osiu Zaborki

IV Bieg Papieski

środa, 28 maja 2014 07:47

W minioną niedzielę, 25 maja 2014 r. na ścieżce rowerowej Osie - Tleń pojawiło się mnóstwo wielbicieli aktywnego wypoczynku. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała 4 lata temu z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. W tym roku bieg był wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka. Pomysłodawcą biegu i jego organizatorem jest proboszcz oskiej parafii ks. Konrad Baumgart, wspomagany przez księdza wikariusza Stanisława Olszewskiego, strażaków z OSP Osie, policjantów oraz wolontariuszy. Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 14.30 z parkingu przy Stolarni O.K. Otlewski, a zakończył się nabożeństwem majowym w tleńskiej kaplicy i podziękowaniami skierowanymi do wszystkich uczestników biegu, którzy do Osia wrócili już autokarem. W tym roku w biegu wzięło udział aż 110 osób, w tym oscy duszpasterze. Niezmiernie cieszy nas fakt niesłabnącego zainteresowania tym chwalebnym przedsięwzięciem.

Więcej: IV Bieg Papieski

 

Przebudowa drogi gminnej w Żurze

poniedziałek, 26 maja 2014 11:11

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej we wsi Żur, gm. Osie”

Więcej: Przebudowa drogi gminnej w Żurze

Przebudowa drogi w Osiu - Zaborki

poniedziałek, 26 maja 2014 10:12

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej w Osiu – Zaborki – dł. 986,62 m”

Więcej: Przebudowa drogi w Osiu - Zaborki

 

Strona 11 z 45

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»