Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie

wtorek, 06 sierpnia 2013 11:14

Turniej odbył się w sobotę 03.08.013r, a udział w nim wzięło 8 par. Zawodnicy przyjechali zarówno z Osia, jak i Świecia, Grudziądza, Świekatowa. Rozgrywki prowadzono systemem brazylijskim. Zwyciężyła bardzo dobrze znana para : Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz. Drugie miejsce zajęli : Rafał Wójcik i Mateusz Woźniak, a trzecie : Arkadiusz Taramaz i Maciej Karolczyk. Puchary dla drużyn wręczył osobiście Wójt Gminy Osie - Michał Grabski. Nagrody rzeczowe - kamery, ramki do zdjęć cyfrowych i piłki zawodnicy otrzymali od prezesa Wdeckiego WOPR - Witolda Gubera i Macieja Muszyńskiego - głównych organizatorów turnieju.

Więcej: Turniej siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy Osie

 

Przebudowa drogi powiatowej Łążek - Tleń

środa, 31 lipca 2013 11:52

Urząd Gminy Osie na prośbę firmy STRABAG Sp. z o.o. i w związku z przebudową drogi Łążek - Tleń informuje o całkowitym zamknięciu odcinka drogi powatowej nr 1005 C - Łążek - Tleń, etap I, dla ruchu kołowego od 6 sierpnia 2013 (wtorek) do dnia 31 sierpnia 2013 r. Ruch zostanie skierowany drogami powiatowymi : 1000 C na odcinku Łążek - Śliwice, 1017 C - na odcinku Śliwice - Wielkie Gacno, 1015 C na odcinku Wielkie Gacno - Tleń.

 

Koniec budowy drogi do Nowego Jaszcza

środa, 31 lipca 2013 11:35

W tym tygodniu zakończone zostały prace przy przebudowie drogi gminnej z Jaszcza do Nowego Jaszcza. Inwestycja obejmowała przebudowę drogi o długości ponad 800 mb. w technologii asfaltowej wraz z poboczami i odwodneniem. Roboty wykonane zostały przez F.H.U KIC -TRANS Piotr Różycki z Drzycimia za kwotę 245 312 zł. Na zadanie to Gmina Osie otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w kwocie 127 tys. zł. Jak mówi sołtys wsi Jaszcz,  Irena Kozłowska - Wszyscy jesteśmy zadowoleni z nowej drogi, zwłaszcza że wielu z nas dojeżdza tędy do swoich domów lub pól uprawnych, a coroczne remonty pochłaniały wiele czasu, pieniędzy i wysiłku.

Więcej: Koniec budowy drogi do Nowego Jaszcza

 

Remont dachu w Szkole Podstawowej w Brzezinach

środa, 31 lipca 2013 11:03

Podczas wakacji we wszystkich placówkach oświatowych naszej gminy trwają remonty. W tym tygodniu zakończony został najpoważnejszy remont w Szkoły Podstawowej w Brzezinach. Zadanie to wykonała Spółdzielnia Usług Wielobranżowych w Drzycimiu. Roboty polegały na termoizolacji poszycia dachowego całego budynku szkoły. Przy tej okazji wymieniono orynnowanie i naprawiono instalację odgromową. Jak mówi dyrektor SP Brzeziny, Bogdan Wiśniewski - Wykonane prace termoizolacyjne przyniosą znaczne oszczędności w ogrzewaniu szkoły w latach nastepnych. Inwestycja winna się wrócić w ciągu kilku lat. Nie bez znaczenia jest też szczelność dachu, która przy obfitych opadach deszczu powodowała wymierne straty w salach lekcyjnych i konieczność bieżącej konserwacji.

Więcej: Remont dachu w Szkole Podstawowej w Brzezinach

 

III Jarmark Borowiacki

wtorek, 30 lipca 2013 09:42

27 lipca br. w Tleniu odbył się już po raz trzeci Jarmark Borowiacki. Gościliśmy wikliniarza, garncarza i rzeźbiarza, którzy chętnie wtajemniczali w tajniki swojej pracy. Zawody kajakowe przygotowane i przeprowadzone przez Ratowników Wdeckiego WOPR-u cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Swój konkurs zorganizował również Wdecki Park Krajobrazowy. Wszelkie gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych przygotowała i przeprowadziła sołtys Tlenia, Pani Teresa Szamocka.

Więcej: III Jarmark Borowiacki

 

Pruskie- zdrowo, rowerowo

poniedziałek, 29 lipca 2013 13:01

Na kolejną już rodzinną, rowerową wycieczkę po Borach Tucholskich wybrali się wczoraj mieszkańcy wsi Pruskie, pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Tym razem trasa wiodła do Rezerwatu Cisów im. Kazimierza Szlachetko w Jeleniej Górze. Mimo, że rezerwat położony jest zaledwie 10 km od wioski, wszyscy uczestnicy byli tam po raz pierwszy . Z uwagi na unikatowy zbiór żywych cisów, rezerwat jest ściśle chroniony i nie jest dostępny dla zwiedzających. Nasz przewodnik, Pan Piotr Puchowski, leśniczy z Lnianka, zrobił dla grupy wyjątek i mogliśmy obejrzeć zabytkowe cisy 500 letnie, starannie chronione, maleńkie roczne drzewka, dorodne cisy z których pozyskuje się nasiona do restytucji tych drzew w lasach, a także towarzyszące cisom w rezerwacie ogromne daglezje i unikatowe poszycie tworzone przez barwinek...

Więcej: Pruskie- zdrowo, rowerowo

 

Zawody pływackie o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

czwartek, 25 lipca 2013 15:09

Kąpielisko w TleniuW dniu 20.07.2013 r. na kąpielisku w Tleniu odbyły się zawody pływackie o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Zawody pływackie zgromadziły kilkudziesięciu uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo uczestnicy sobotniego wypoczynku brali udział w innych zmaganiach, np. bieg ratownika, przeciąganie liny. Zawodom towarzyszyły pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu członków Wdeckiego Wodnego Pogotowia Ratowniczego oraz prezentacja sprzętu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Wielu uczestników skorzystało z możliwości pływania ratowniczą motorówką. Zwycięskim zawodnikom nagrody wręczali Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie oraz Witold Guber - Prezes Wdeckiego WOPR.

Więcej: Zawody pływackie o puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

 

Konie... sposób na aktywny wypoczynek

wtorek, 23 lipca 2013 14:32

konie

Okres letni z reguły to czas na leniuchowanie, ale czasami odczuwamy także potrzebę spróbowania nowych rzeczy, zdobywania nowych umiejętności, czy po prostu spędzenia czasu na łonie natury albo w towarzystwie zwierząt. O Nordic Walking lub spływach kajakowych pisaliśmy już wielokrotnie. Dzisiaj proponujemy kolejny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny. 

Więcej: Konie... sposób na aktywny wypoczynek

 

Otwarcie Ogrodu Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie

poniedziałek, 22 lipca 2013 10:58

Uroczyste otwarcie Ogrodu Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie odbyło się 27 czerwca 2013 r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie, Marek Sobczak, zainaugurował uroczystość przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Dawid Warzyński, jako pierwszy przybliżyl nam różne formy edukacji ekologicznej w nadleśnictwie, następnie nadleśniczy Sobczak opowiedział historię Nadleśnictwa Osie, wspominając szczególnie zasłużonego, długoletniego Nadleśniczego Jerzego Kołacza, którego obelisk z tablicą pamiątkową znajduje się przed nadleśnictwem od wielu lat. Swoje przemówienia wygłosili również goście, którzy nie szczędzili słów pochwały pod adresem tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Więcej: Otwarcie Ogrodu Edukacji Ekologicznej przy Nadleśnictwie Osie

 

Minister Boni odwiedził naszą Gminę

piątek, 19 lipca 2013 12:28

Minister Administracji i Cyfryzacji - Michał Boni odwiedził w środę naszą gminę. Wizyta związana była z omówieniem działań podejmowanych przez służby zarządzania kryzysowego wojewody i samorządów w trakcie nagłych zjawisk atmosferycznych i podsumowaniem pomocy osobom poszkodowanym w ubiegłorocznej trąbie powietrznej.

Więcej: Minister Boni odwiedził naszą Gminę

 

Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim 2013

piątek, 19 lipca 2013 12:27

W miniona sobotę, tj 19 lipca 2013 r. na strzelnicy sportowo-myśliwskiej "Gzella" w Osiu odbyły się kolejne: XII zawody o Puchar Wójta Gminy Osie. O puchar w klasie otwartej i powszechnej rywalizowało ponad 50 zawodników. Na malowniczą, oską strzelnicę przyjechali zawodnicy wraz z Rodzinami z całej Polski. O zaciętej walce świadczą baraże o pierwsze miejsce przeprowadzone zarówno w klasie powszechnej, jak i mistrzowskiej.

Więcej: Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim 2013

 

Wyprawka szkolna, stypendium 2013

piątek, 19 lipca 2013 12:15

Wójt Gminy Osie informuje, o możliwości korzystania z następujących pomocy uczniom w roku szkolnym 2013/2014 - wyprawki szkolnej, stypendium i zasiłku szkolnego - wszystkie potrzebne informacje poniżej :


Więcej: Wyprawka szkolna, stypendium 2013

 

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C

piątek, 19 lipca 2013 12:01

W związku z przystąpieniem Gminy Osie do realizacji w 2013 r. „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim” UG Osie informuję, że w dniu 6 sierpnia 2013 r., odbędą się w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gminna Przychodnia w Osiu badania krwi na obecność przeciwciał anty – HCV i w kierunku HBsAg. Osoby – mieszkańcy gminy Osie, które chcą skorzystać z powyższych badań U w a g a! warunek – co najmniej dwukrotnie hospitalizowane, proszone są o zarejestrowanie się w okienku Rejestracji w SP ZOZ Gminna Przychodnia w Osiu. Ilość wykonywanych badań jest limitowana. Osoby w dniu badań proszone są o zabranie dowodu osobistego, długopisu i okularów /jeżeli to konieczne/ w celu wypełnienia stosownej ankiety.

Więcej: Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C

DNI OSIA 2013 !

piątek, 19 lipca 2013 11:07

Dni Osia, już dziewiętnaste, które odbyly się w sobotę, 6 lipca, jak co roku zaskoczyły organizatorów rekordowo wysoką frekfencją. Finałową imprezę, poprowadzoną przez Andrzeja Kowalskiego oraz Adama Szulca, zaczęliśmy turniejem brydża sportowego w restauracji Pod Orłem w Osiu, a następnie od godziny 17:30 mnóstwo atrakcji i konkursów czekało na nas na stadionie sportowym w Osiu. 

Więcej: DNI OSIA 2013 !

 

Przetarg na sprzedaż lokali mieszkalnych w Miedznie

poniedziałek, 15 lipca 2013 14:21

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokali mieszkalnych położonych w miejscowości Miedzno, stanowiących własność Gminy Osie.

Więcej: Przetarg na sprzedaż lokali mieszkalnych w Miedznie

Dowóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Stara Rzeka, Radańska

piątek, 12 lipca 2013 14:37

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nim podczas przewozu do Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2013/2014, 2014/2015, 20015/2016 na trasie Osie -Stara Rzeka - Radańska - Osie Wybudowania - Osie.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Stara Rzeka, Radańska

 

Pruskie - wakacje w Zakopanem

piątek, 12 lipca 2013 14:39

Pierwsze 10 dni lipca, 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Pruskich, spędziła swoje wakacje w Zakopanem na obozie krajoznawczym, połączonym z letnim kursem języka angielskiego " Język angielski w turystyce." Wyjazd był efektem napisania projektu w konkursie Wojewody Kujawsko-Pomowrskiego i uzyskania dotacji przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie. Brakujące środki zasponsorował Wójt Gminy Osie.

Więcej: Pruskie - wakacje w Zakopanem

Dowóz dzieci szkolnych do SP Wierzchy i ZS w Osiu

piątek, 12 lipca 2013 14:15

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Wierzchach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2013/2014,2014/2015,2015/2016 na trasie Osie - Łążek - Pruskie - Wierzchy - Tleń - Osie.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do SP Wierzchy i ZS w Osiu

 

Strona 11 z 36

«PoczątekPoprzednia11121314151617181920NastępnaOstatnie»