Konsultacje projektu programu opieki nad zwierzętami

środa, 03 lutego 2016 15:22

W związku z opracowaniem projektu „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Osie w 2016 roku" Wójt Gminy Osie zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje społeczne oraz podmioty, o których mowa w art. 11a ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 856, z 2014 r. poz. 1794 i z 2015 r. poz. 266) do wzięcia udziału w konsultacjach w zakresie projektu „Programu opieki nad zwierzętami …..”.

Więcej: Konsultacje projektu programu opieki nad zwierzętami

 

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

środa, 03 lutego 2016 08:59

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Osie w 2016 r.


Więcej: Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

 

Zwrot podatku akcyzowego

wtorek, 02 lutego 2016 14:13

Urząd Gminy Osie uprzejmie informuje, iż producenci rolni mogą składać wnioski do Wójta Gminy Osie (dotyczy użytków rolnych położonych na terenie gminy Osie) o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wysokości kwoty zwrotu określonej na 2016 r. tj. 86,00 zł / ha (1,00 zł / 1l, nie więcej niż 86 l / 1 ha). Terminy składania wniosków: od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. producent rolny składa wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r., oraz od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. producent rolny składa wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r.

Więcej: Zwrot podatku akcyzowego

 

Zaproszenie na szkolenie

wtorek, 02 lutego 2016 09:08

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 04 lutego 2016 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematyka szkolenia: „Ochrona zbóż i roślin bobowatych (strączkowych) przed agrofagami".


Więcej: Zaproszenie na szkolenie

 

Ogłoszenie o przetargu na „Przebudowa drogi gminnej Łążek - Szarłata od km 0+000 do km 0+980”.

wtorek, 26 stycznia 2016 13:55

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Przebudowa drogi gminnej Łążek - Szarłata od km 0+000 do km 0+980”.


Więcej: Ogłoszenie o przetargu na „Przebudowa drogi gminnej Łążek - Szarłata od km 0+000 do km 0+980”.

 

Pruskie - ferie w świetlicy

wtorek, 26 stycznia 2016 10:26

Pierwszy tydzień tegorocznych zimowych ferii dzieci i młodzież szkolna ze wsi Pruskie mogli spędzić wspólnie w świetlicy, uczestnicząc w wesołych i ciekawych zajęciach. Tradycyjnie już, każdy z sześciu dni miał inną tematykę. Pierwszy dzień, przy pięknej słonecznej pogodzie, dzieciaki spędziły na zimowej wycieczce do leśniczówki Smolarnia, gdzie na grupę czekali leśniczy Edwin Bracka i Michał Chmara. Było ognisko, pieczenie kiełbasek i ciepła herbata. Po drodze prowadzący grupę, miłośnik i znawca lasów Bogdan Kołodziejski, pokazywał i uczył rozpoznawać tropy zwierząt. Dzień drugi to warsztaty kulinarne. Pod okiem znawczyni sztuki kulinarnej, Marzeny Szkodzińskiej, grupa przygotowała przeróżne, kanapkowe pasty, a po zakończeniu miała miejsce prawdziwa uczta. Kolejne dni to świetlicowe zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, projekcja filmu. Zajęcia były zróżnicowane wiekowo. Dla najmłodszych był kwadrans czytania, a później robienie ilustracji do wysłuchanego opowiadania. Dla starszaków była nauka gry w sportowego brydża i kurs tańca towarzyskiego. W trakcie zajęć uczestnicy własnoręcznie przygotowali laurki i upominki dla swoich babć i dziadków, a na wspólnym spotkaniu deklamowali okolicznościowe wierszyki.

Więcej: Pruskie - ferie w świetlicy

 

Ogłoszenie o przetargu na „Przebudowa części ulic Świerkowej i Brzozowej w Osiu”.

poniedziałek, 25 stycznia 2016 14:40

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Przebudowa części ulic Świerkowej i Brzozowej w Osiu” :


Więcej: Ogłoszenie o przetargu na „Przebudowa części ulic Świerkowej i Brzozowej w Osiu”.

 

Tleń - Dzień Babci i Dziadka

poniedziałek, 25 stycznia 2016 09:56

W dniu 21 stycznia w Domu Seniora „Tucholanka” odbyło się spotkanie zorganizowane przez Radę Sołecką wsi Tleń z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorów powitała właścicielka Domu Seniora Pani Joanna Grodzicka oraz sołtys wsi Tleń Pani Jolanta Czubak. W spotkaniu uczestniczyli wnukowie zaproszonych gości, którzy przygotowali mini program artystyczny i odśpiewali swoim babciom i dziadkom tradycyjne STO LAT. Biorący udział w spotkaniu przewodniczący Rady Gminy Osie Pan Roman Waśkowski przygotował dla zebranych konkursy o miejscowości Tleń i Gminie Osie, w których można było wygrać książki. Następnie członkinie rady przeprowadzili kilka ciekawych konkursów w miłej i wesołej atmosferze, przy dobrej kawie i smacznych ciastach przygotowanych przez babcie.

Więcej: Tleń - Dzień Babci i Dziadka

 

Bractwo Czarnej Wody jest z nami już 15 lat

czwartek, 21 stycznia 2016 13:19

Bractwo Czarnej WodyW grudniu ubiegłego roku minęło 15 lat działalności najprężniejszego na terenie Gminy Osie Stowarzyszenia „Bractwo Czarnej Wody”. Rocznica ta stała się okazją do podsumowań oraz podziękowań za wiele wspólnych działań na rzecz rozwoju kultury, historii, sportu, rekreacji i turystyki Borów Tucholskich i Kociewia. Podczas uroczystego podsumowania na ręce Józefa Malinowskiego – Prezesa BCW, zaproszeni goście złożyli życzenia kolejnych sukcesów i szybkiej realizacji zamierzeń planowanych w 2016 roku i latach kolejnych. Przypomnijmy, że Bractwo kontynuuje tradycje powstałego w 1991 roku i funkcjonującego do końca 1996 r. Koła Terenowego nr 1 w Osiu Towarzystwa Miłośników Borów Tucholskich. Wymierną pamiątką z tamtego okresu jest tzw. czarny „Informator Turystyczny Gminy Osie” z 1995 r. oraz kwartalnik „Głos Osia”. Przypomnijmy też, że zebranie założycielskie BCW miało miejsce w Grzybku, w dniu 7 października 2000r., natomiast wpisu do rejestru stowarzyszeń dokonano 21 marca 2001.

Więcej: Bractwo Czarnej Wody jest z nami już 15 lat

 

Zaproszenie na wycieczki na nartach biegowych

wtorek, 19 stycznia 2016 15:58

Narty biegoweBory Tucholskie ze swoim zróżnicowanym, równie płaskim, jak i pagórkowatym terenem, poprzecinanym licznymi dolinami strumieni i rzek, to idealne miejsce na uprawianie narciarstwa biegowego. Do tego należy dołożyć kolejne atrybuty w postaci leśnych krajobrazów i dobrze rozwiniętej bazy noclegowo-gastronomicznej. Informujemy, że w dniu 17 stycznia 2016 r. w okolicach Tlenia rozpoczęły się oficjalne wspólne, kilkunastokilometrowe wycieczki na nartach biegowych. Organizatorem wypraw terenowych jest Joanna Grodzicka – właścicielka Domu Seniora „Tucholanka” w Tleniu i sympatyczka tego rodzaju sportu i rekreacji. Kolejny wymarsz w najbliższą niedzielę (24 stycznia) o godz. 10.00 . Miejsce spotkania – przystanek PKS w centrum Tlenia. Planowana trasa: PKS w Tleniu – Wygoda – wieża widokowa – Jez. Trzebcińskie – cmentarz ewangelicki – wąwóz Goły Jon – powrót do Tlenia. Następny wymarsz w niedzielę, 31 stycznia. Termin i miejsce spotkania: godz. 10.00, Przystanek PKS w Tleniu. Trasa: Tleń – Most kolejowy – Pętla Zatoki – powrót do Tlenia. Dopóki śnieg zalega na leśnych ścieżkach wszystkich sympatyków nart zapraszamy do udziału we wspólnym zwiedzaniu Gminy Osie. Kontakt: Joanna Grodzicka tel. kom. 505-058-296 lub bezpośrednio w Domu Seniora „Tucholanka” w Tleniu. A poniżej kilka zdjęć z zimowej wyprawy.

Więcej: Zaproszenie na wycieczki na nartach biegowych

 

Podsumowanie minionego roku w Gminie Osie

poniedziałek, 18 stycznia 2016 10:13

Życzenia noworoczne Gmina OsieW dniu 6 stycznia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie władz samorządowych Gminy Osie z przedstawicielami instytucji, środowisk kulturalnych, społecznych i przedsiębiorcami. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Osiu koncelebrowaną przez ks. Konrada Baugarta i pierwszymi życzeniami składanymi przez oskiego proboszcza. Już w sali widowiskowej GOK Osie zebranych gości przywitał Roman Waśkowski – Przewodniczący Rady Gminy wraz z Michałem Grabskim Wójtem Gminy Osie.

Więcej: Podsumowanie minionego roku w Gminie Osie

 

Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

piątek, 15 stycznia 2016 09:22

Wójt Gminy Osie ogłasza konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferze: Propagowanie i rozwijanie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w gminie Osie.

Więcej: Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

 

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

środa, 13 stycznia 2016 13:02

10 stycznia 2016 roku dziesięciu naszych wolontariuszy kwestowało w Osiu, Łążku i Tleniu zbierając od rana pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku pobiliśmy nasz gminny rekord dorzucając do głównej skarbonki 8257,40zł. Finał prowadzony przez Pana Andrzeja Kowalskiego w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął przejażdżkę wszystkich chętnych wozem strażackim OSP Osie. Energiczne licytacje prowadził Dyrektor GOK-u wraz z Mikołajem Oszwałdowskim. Na scenie wystąpili dziewczyny ze Studia Piosenki, grupy taneczne iAMOS czy Chabry, Deesis, młodzi bębniarze czy Disorders. O 20.00 odpalono tradycyjne światełko do nieba.

Więcej: XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

poniedziałek, 11 stycznia 2016 12:12

Wójt Gminy Osie ogłasza konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Osie w 2016 r.


Więcej: Konkurs ofert na wsparcie wykonywania zadań publicznych w 2016 roku

 

Mikołaj w Pruskich

poniedziałek, 11 stycznia 2016 09:45

19 grudnia ubiegłego roku w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie dzieci z Sołectwa Pruskie z Mikołajem. Organizatorami tego wydarzenia byli Sołtys wsi Pruskie pan Piotr Pilarski wraz z panią Jolantą Szulc i panem Adamem Kortasem - członkami Rady Sołeckiej. Sponsorami spotkania byli Wójt Gminy Osie i Sołtys z Radą Sołecką.

Więcej: Mikołaj w Pruskich

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

czwartek, 07 stycznia 2016 15:27

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo”

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie

 

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Osiu

czwartek, 07 stycznia 2016 13:31

Punkt pomocy prawnejWójt Gminy Osie informuje że z dniem 7 stycznia 2015 r. istnieje możliwość uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Pomoc świadczona będzie w każdy czwartek tygodnia w godz. od.8.00 do 12.00 w budynku Urzędu Gminy Osie (pokój nr 11). Poniżej przedstawiamy informacje o osobach uprawnionych do pomocy prawnej oraz zakres objęty poradami.

Więcej: Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Osiu

Projekt Strategii Rozwoju Gminy Osie

wtorek, 05 stycznia 2016 13:11

Startegia Rozwoju Gminy OsieWójt Gminy Osie podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z projektem Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Osie na lata 2015-2022


Więcej: Projekt Strategii Rozwoju Gminy Osie

 

Strona 10 z 62

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»