Zespół "Chabry" z brązem

czwartek, 15 października 2015 11:03

11 października Zespół Wokalny "Chabry" pod dyrekcją Michała Rajewskiego wystąpił w kinoteatrze „Rondo”, gdzie odbyła się dwunasta edycja Chełmińskich Spotkań Klubu Seniora pt. "Złoty, jesienny liść". Spośród trzynastu wykonawców, którzy prezentowali się w kategoriach : soliści i duety, zespoły wokalne, zespoły woklano-instrumentalne, zespoły folklorystyczne, w swojej kategorii, tj. zespoły wokalne - oskie "Chabry" wyśpiewały III miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Więcej: Zespół "Chabry" z brązem

 

Wyjazd sołectwa Wałkowiska

czwartek, 15 października 2015 10:19

10 października Sołtys - Włodzimierz Powierża wraz z Radą Sołecką wsi Wałkowiska zorganizował wycieczkę do Gdańska i Gdyni w ramach podziękowania za udział w Gminnych Dożynkach. Mieszkańcy wsi Żur i Wałkowiska zwiedzali Westerplatte, plaże w Gdańsku i Gdyni, PGE Arenę, ul. Długą i Skwer Kościuszki. Niezapomnianą atrakcją okazało się wejście do kina na seans 7D - w zakres efektów specjalnych wchodzą: wrażenia pochodzące z drżącego fotela, potężny system nagłaśniający, dyskretne powiewy wiatru, zraszanie i zmiany temperatury wraz z generatorami dymu i aromatów. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili do domów uśmiechnięci i zadowoleni.

Więcej: Wyjazd sołectwa Wałkowiska

 

Zaproszenie na szkolenie

środa, 14 października 2015 14:02

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 29 października 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematyka szkolenia: „Pozyskiwanie źródeł dochodu w małych gospodarstwach rolnych”.


Więcej: Zaproszenie na szkolenie

 

Trwają prace nad nową strategią rozwoju gminy

środa, 14 października 2015 10:30

Strategia rozwoju Gminy OsieW ostatnich miesiącach Gmina Osie przystąpiła do opracowania nowej Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Osie na lata 2015-2022. Od przyjęcia poprzedniej strategii minęło 10 lat, w trakcie których zaszło wiele zmian w społecznych i gospodarczych: struktura demograficzna, zatrudnienia, gospodarcza, infrastruktura komunalna, itp. Założenia przyjęte w strategii z lat 2005-2014 umożliwiły realizację wielu działań inwestycyjnych zapewniających rozwój gospodarki i społeczeństwa Gminy. Wówczas wyznaczone cele i zadania zostały zrealizowane niemal w całości, co oznacza potrzebę wyznaczenia nowych celów i określenia nowych sposobów ich osiągnięcia. W dniu 30 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się spotkanie robocze i dyskusja nad projektem strategii.

Więcej: Trwają prace nad nową strategią rozwoju gminy

 

Rekultywacja składowiska odpadów we Wierzchach

środa, 14 października 2015 09:32

Końcowym etapem eksploatacji każdego składowiska odpadów lub jego części - wydzielonej kwatery jest przeprowadzenie procesu rekultywacji. Polega ona na nadaniu lub przywróceniu gruntom zdegradowanym albo zdewastowanym wartości użytkowych lub przyrodniczych. 14 maja 2015 roku Wójt Gminy Osie – Michał Grabski podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotrem Całbeckim o dofinansowanie projektu pn. „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”. Składowisko we Wierzchach jest jednym z 29 składowisk w województwie zrealizowanych w ramach programu. W wyniku postępowania przetargowego wybrano do realizacji zamówienia ofertę złożoną przez Wykonawcę: Konsorcjum PRIM Sp. z o.o. PRIM s.c. M. Sadowski, R. Stasik z Gdańska. Umowę na prawie 169 tysięcy złotych Wójt Gminy Osie podpisał w dniu 02.06.2015 r. Końcowy odbiór robót planowany jest na 21 października 2015 r.

Więcej: Rekultywacja składowiska odpadów we Wierzchach

 

Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

wtorek, 13 października 2015 13:26

W okresie letnim i jesiennym na drodze od Tlenia przez Wierzchy i Pruskie, w kierunku Zdrojów, tj. do granicy Gminy Osie i jednocześnie granicy Powiatu Świeckiego trwały roboty związane z przebudową drogi. To zadanie było największą tegoroczną inwestycją w gminie, bowiem przebudowie uległ ponad 5 kilometrowy odcinek drogi , a sama inwestycja kosztowała prawie 3 mln. zł. Dzięki tej inwestycji poprawiona została nie tylko jakość jezdni, ale też wybudowano ponad kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej łączący Tleń z Wierzchami. Tym samym ścieżką rowerową można już przejechać z Osia, przez Tleń do Wierzchów.

Więcej: Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

 

Nowy łącznik w Osiu

wtorek, 13 października 2015 12:20

W ostatnich tygodniach w Osiu powstała nowa droga łącząca ul. Kościelną z ul. Młyńską. Nowo powstała droga umożliwi przejście w kierunku cmentarza, toteż dzięki temu przedsięwzięciu odblokowane zostaną główne ulice Osia. Już teraz kondukty żałobne prowadzone są nowo powstałym łącznikiem. Inwestycję tę szczególnie zachwalają kierowcy jadący na kierunku Osie-Tleń, bowiem usprawniła nie tylko ruch na ulicach: Kościelnej, Szkolnej i Ks. Semraua, ale poprawiła też bezpieczeństwo użytkowników drogi podczas uroczystości pogrzebowych. Zgodę na lokalizację inwestycji na parafialnym terenie udzielił ks. proboszcz Konrad Baumgart.

Więcej: Nowy łącznik w Osiu

 

Zaproszenie na spotkanie dla przedsiębiorców

poniedziałek, 12 października 2015 08:32

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej "Inkubator Przedsiębiorczości" informuje o spotkaniu dla przedsiębiorców dotyczącym dofinansowania dla firm :


Więcej: Zaproszenie na spotkanie dla przedsiębiorców

 

Wyjazd do Myślęcinka

poniedziałek, 12 października 2015 08:18

W dniu 04.10.2015 r. mieszkańcy sołectwa Miedzno uczestniczyli w wycieczce do "Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek" w Bydgoszczy. Organizatorem wycieczki była Pani Sołtys - Ewa Czerwińska wraz z Radą Sołecką wsi. W wycieczce wzięło udział 50 osób - zarówno mieszkańców sołectwa jak i okolicy. Wycieczkowicze mieli okazję zwiedzić : Odwrócony dom, Zaginiony Świat, Mikroświat, Park Rozrywki i wiele innych atrakcji.

 

Więcej: Wyjazd do Myślęcinka

 

Uwaga!

piątek, 09 października 2015 11:44

Szef Obrony Cywilnej Gminy Osie mgr inż. Michał Grabski uprzejmie informuje, że w dniach od 13 do 14 października 2015r. w godzinach od 6.00 do 16.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenia RENEGADE – SAREX 15/II w ramach, których nastąpi uruchomienie syren alarmowych na terenie gminy Osie.

 

 

Informacja za sprzedaży nieruchomości gruntowych

piątek, 09 października 2015 10:33

Wójt Gminy Osie informuje o wyniku przetargu ustnego nieograniczonego ze sprzedaży nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Osie :

Więcej: Informacja za sprzedaży nieruchomości gruntowych

 

Oskie biegi

czwartek, 08 października 2015 12:41

W minioną sobotę, 3 października 2015r., na stadionie sportowym w Osiu, odbyły się XXVI Oskie Biegi im. Krzysztofa Malinowskiego. Jak co roku na zawodach wystartowało około 350 zawodników z różnych miejscowości. Konkurencje rozgrywane były w 10 kategoriach, dystanse na 400, 600, 800, 1000, 1500 metrów pokonywali sprawnie zarówno chłopcy i dziewczęta. Wszyscy, którzy zajęli miejsce na podium odjechali z Osia z cennymi nagrodami i dyplomami. Bieg główny pokonywany był na trasie Żur - Osie. Dla zwycięzców tej konkurencji czekały puchary, im. Profesora Alfonsa Hoffmanna i prezesa Bractwa Czarnej Wody.

Więcej: Oskie biegi

 

Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

czwartek, 08 października 2015 11:08

W dniu 27.09.2015 r. grupa 50 mieszkańców sołectwa Jaszcz uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Sopotu. Organizator - Sołtys wsi Irena Kozłowska, zaplanowała dzień pełen atrakcji - począwszy od pełnego wrażeń sopockiego aquaparku, po przejście słynnym "Monciakiem" do molo i zwiedzanie miasta. Wszyscy wycieczkowicze wrócili bardzo zadowoleni, pogoda dopisała.

Więcej: Wycieczki mieszkańców Sołectwa Jaszcz

Dzień ziemniaka - Miedzno

czwartek, 08 października 2015 08:48

Pod koniec września b.r. Rada Sołecka wsi Miedzno wraz z Ewą Czerwińską - sołtysem i innymi mieszkańcami zorganizowali coroczną już plenerową imprezę pod nazwą "Dzień Ziemniaka". Mieszkanki Miedzna serwowały własnoręcznie przygotowane przysmaki z ziemniaków, m.in. placki ziemniaczane, szare kluski z kapustą, kluski śląskie, kiszkę ziemniaczaną, frytki, kociewski szandar, a nawet kotlety ziemniaczane. Nie mogło zabraknąć deseru, tak więc Panie z Miedzna przygotowały rarytas: pączki ziemniaczane. Pogoda dopisała, mieszkańcy tłumnie przybyli, a Wójt Gminy Osie - Michał Grabski kosztując przygotowane potrawy życzył wszystkim wszystkim udanej zabawy.

Więcej: Dzień ziemniaka - Miedzno

 

NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

środa, 07 października 2015 09:27

28 września 2015 roku w Zespole Szkół w Osiu oraz na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci we Wierzchach odbył się piknik ekologiczny w ramach kampanii: „Nie dla śmieci, tak dla dzieci”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Rekultywacji składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze.” Program ten ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu.

Więcej: NIE dla śmieci - TAK dla dzieci

„Jesienna aura” na zajęciach świetlicy w Tleniu

poniedziałek, 05 października 2015 11:58

Podczas zajęć na świetlicy w Tleniu w jesienne wrześniowe popołudnia dzieci wspólnie z wychowawcą przygotowywały jesienną dekorację sali. W trakcie zajęć plastyczno-artystycznych wykonały metodą wydzieranki „Owocowe różności” oraz kasztanowe postacie. Nie zabrakło zabaw i gier oraz słodkich niespodzianek dla dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z zajęć :


Więcej: „Jesienna aura” na zajęciach świetlicy w Tleniu

 

Spotkanie dotyczące LSR 2014-2020

poniedziałek, 05 października 2015 11:47

Uprzejmie zapraszamy na spotkanie dotyczące budowania Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD "Gminy Powiatu Świeckiego" w obszarze obejmującym rozwiązywanie problemów związanych z wykluczeniem społecznym i ubóstwem. Spotkanie odbędzie się w dniu 08 października 2015r. o godz. 10:00 (czwartek) w pomieszczeniu konferencyjno-biurowym (parter) LGD "Gminy Powiatu Świeckiego", ul. Chmielniki 2b.

Więcej: Spotkanie dotyczące LSR 2014-2020

Zaproszenie na konferencję

czwartek, 01 października 2015 08:09

Marszałek Województwa Kujawsko-­Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza na konferencję podsumowującą projekt "Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-­pomorskim na cele przyrodnicze” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007‐2013, która odbędzie się 9 października 2015 r. o godzinie 9:30 w Hotelu FILMAR przy ulicy Grudziądzkiej 45 w Toruniu (rejestracja uczestników od godziny 8:45).

Konferencja ma charakter otwarty.

Więcej: Zaproszenie na konferencję

 

Strona 10 z 59

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»