Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

poniedziałek, 09 czerwca 2014 09:18

Wójt Gminy Osie informuje o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez  Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie na realizację zadania publicznego „ Wypoczynek dzieci i młodzieży, turystyka i krajoznawstwo” :

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

 

Nad Wdą 2014 - zaproszenie

piątek, 06 czerwca 2014 11:07

Marsze na orientację to forma aktywności zdobywająca coraz więcej sympatyków. Informujemy, że w dniu 14 czerwca 2014 roku odbędzie się  Impreza na Orientację „Nad Wdą 2014” Osie – Stara Rzeka – Tleń IV runda Pucharu Borów Tucholskich. Patronat honorowy sprawują Wójt Gminy Osie i Nadleśniczy Nadleśnictwa Osie. Impreza jest współfinansowana ze środków województwa kujawsko-pomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do do środy 11 czerwca 2014. Zgłoszenia do zawodów przyjmuje Józef Malinowski tel. 507 860 313 lub 530 702 068, oraz e-mailem:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłaszanie przewidywanej liczby zawodników (szczególnie na trasie kajakowej dla załóg nie posiadających własnego sprzętu pływającego). Dodatkowe informacje można uzyskać u sędziego głównego zawodów. Osoby niepełnoletnie startują za zgodą rodziców (prawnych opiekunów) zamieszczoną poniżej.

Więcej: Nad Wdą 2014 - zaproszenie

 

A tak wyglądał Dzień dziecka w Jaszczu

piątek, 06 czerwca 2014 10:25

1 czerwca 2014 r. na boisku sportowym w miejscowości Jaszcz, odbył się Dzień Dziecka, organizowany przez Irenę Kozłowską - sołtysa wsi Jaszcz wspomaganą przez Radę sołecką oraz mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. Prowadzone przez panią sołtys liczne konkurencje sportowe umilały wspólnie spędzony czas, a wśród uczestników wzbudzały żywą reakcję. Każde dziecko w dniu swojego święta otrzymało upominek ufundowany przez Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie. Dla dzieci przygotowano ponadto kiełbaski z grilla oraz słodycze. Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się świetnie! A oto kilka zdjęć z tego wesołego święta :

Więcej: A tak wyglądał Dzień dziecka w Jaszczu

 

Dzień Dziecka Tleń

piątek, 06 czerwca 2014 09:48

W minioną niedzielę na plaży strzeżonej w Tleniu odbył się Dzień Dziecka, na który przybyło około 1300 osób. Organizatorami byli: Wdecki WOPR, Sołectwo Tleń, Wierzchy, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu oraz Urząd Gminy Osie. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w szeregu zabaw, m.in. przeciąganiu liny, biegu ratownika, rzucie kaloszem do koła ratunkowego, przejażdżkami motorówkami i rowerami wodnymi. Na wszystkich przybyłych czekało również ognisko i kiełbaski. Najmłodzym czas umilił pokaz baniek mydlanych. W tym roku wyjątkowo, bo aż 80 dzieci brało udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż już najmłodsi rozumieją jak ważne są zagadnienia z bezpiecznym pobytem i zachowaniem nad i na wodzie. Specjalny pokaz sprzętu i umiejętności ratowniczych dali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z niedzielnej imprezy:

Więcej: Dzień Dziecka Tleń

 

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa drogi w Osiu Zaborki

czwartek, 29 maja 2014 11:22

Wójt Gminy Osie informuje o udzieleniu w dniu 28.05.2014 r. zamówienia publicznego pn. „ Przebudowa drogi gminnej w Osiu - Zaborki - dł. 986,62 m”

Więcej: Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Przebudowa drogi w Osiu Zaborki

 

IV Bieg Papieski

środa, 28 maja 2014 07:47

W minioną niedzielę, 25 maja 2014 r. na ścieżce rowerowej Osie - Tleń pojawiło się mnóstwo wielbicieli aktywnego wypoczynku. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała 4 lata temu z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. W tym roku bieg był wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka. Pomysłodawcą biegu i jego organizatorem jest proboszcz oskiej parafii ks. Konrad Baumgart, wspomagany przez księdza wikariusza Stanisława Olszewskiego, strażaków z OSP Osie, policjantów oraz wolontariuszy. Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 14.30 z parkingu przy Stolarni O.K. Otlewski, a zakończył się nabożeństwem majowym w tleńskiej kaplicy i podziękowaniami skierowanymi do wszystkich uczestników biegu, którzy do Osia wrócili już autokarem. W tym roku w biegu wzięło udział aż 110 osób, w tym oscy duszpasterze. Niezmiernie cieszy nas fakt niesłabnącego zainteresowania tym chwalebnym przedsięwzięciem.

Więcej: IV Bieg Papieski

 

Przebudowa drogi gminnej w Żurze

poniedziałek, 26 maja 2014 11:11

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej we wsi Żur, gm. Osie”

Więcej: Przebudowa drogi gminnej w Żurze

 

Przebudowa drogi w Osiu - Zaborki

poniedziałek, 26 maja 2014 10:12

Wójt Gminy Osie zawiadamia o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Przebudowa drogi gminnej w Osiu – Zaborki – dł. 986,62 m”

Więcej: Przebudowa drogi w Osiu - Zaborki

 

Święcenie kapłańskie - Artur Kałdowski

poniedziałek, 26 maja 2014 07:40

Dnia 18 maja 2014 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie na Warmii odbyły się święcenia kapłańskie dwóch misjonarzy werbistów, Wojciecha Pawłowskiego i Artura Kałdowskiego, pochodzącego z Osia, z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Święceń udzielił ordynariusz diecezji Ełckiej, ks. bp Jerzy Mazur, również werbista. Rodzinną miejscowość i parafię o. Artura reprezentowali ks. proboszcz Konrad Baumgart wraz z licznymi parafianami. Jako członek misyjnego zgromadzenia zakonnego (Zgromadzenie Słowa Bożego), o. Artur Kałdowski uda się w tym roku na misje do Brazylii-Amazonii w Ameryce Południowej. Uroczystość święceń kapłańskich uświetniła swoją obecnością pani Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II. Wierni mieli również okazję oddania hołdu naszemu wielkiemu rodakowi poprzez ucałowanie jego relikwii I stopnia. Już wkrótce będziemy mieli okazję wspólnego radowania się w jeszcze szerszym gronie podczas uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej przez o. Artura 29 czerwca br. w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu o godzinie 11.00.

Więcej: Święcenie kapłańskie - Artur Kałdowski

 

Przebudowa Rynku w Pruskich - rozpoczęcie prac

poniedziałek, 26 maja 2014 07:23

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie jest inicjatorem zagospodarowania centralnego Rynku w Pruskich tak, by stał się reprezentacyjnym miejscem we wsi, zielonym skwerem, służącym mieszkańcom wioski, a także przejeżdżąjącym  przez wieś rowerowym turystom. Na skwerze stanie   drewniana altanka do wypoczynku i ochrony przed deszczem, kamienne ławeczki i  stolik  mający blat z wbudowaną szachownicą.  Stara studnia  stojąca tu od lat, obudowana będzie polnymi kamieniami i przywrócone zostaną jej  wszystkie studzienne urządzenia. Przy wiacie  znowu stanie, pięknie odnowiony, przystanek PKS, może kiedyś ponownie będzie użyteczny. Całość uzupełni szeroki, brukowany chodnik i starannie zaplanowana zieleń.  Przy nowym Rynku stanie także tablica, której jedna strona prezentowac będzie historię naszej wsi, a druga pokaże najpiękniejsze miejsca, położone  w pobliżu Pruskich i zachęcać będzie do ich  zobaczenia.

Więcej: Przebudowa Rynku w Pruskich - rozpoczęcie prac

 

XXVIII Sesja Rady Gminy Osie

piątek, 23 maja 2014 07:19

W sali Gminnego Ośrodka Kultury  w Osiu odbyła się  XXVIII Sesja Rady Gminy Osie, która  obejmowała szereg zagadnień, głównie związanych z  budżetem gminy, w tym: zmieniających Wieloletnią Prognozę Finansową naszej Gminy na lata 2014 – 2020. Dokonano także zmiany budżecie gminy Osie na rok 2014, udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Świeckiemu, jak i zaopiniowania projektu planu ochrony dla rezerwatu „Miedzno”, wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości oraz nadania Statutu Gminnej Przychodni w Osiu samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej. Mówiono również o Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Osie na lata 2014 – 2020, a także o wyrażeniu zgody na zawarcie przez Gminę porozumienia na rzecz Obszaru rozwoju Społeczno – Gospodarczego Powiatu Świeckiego. Podczas Sesji mjr Leszek Brzeziński Z-ca Komendanta WKU z Grudziądza wręczył naszemu  mieszkańcowi  Panu Janowi Narlochowi akt mianowania na stopień porucznika. Trwają także pracę nad projektem „Mobilnego Centrum Aktywizacji Zawodowej” w tleńskiej świetlicy. Program działalności przedstawiły Pani Michalina Radkowska ze stowarzyszenia „Partner”  oraz  Mariola Karczewska z Powiatowego Urzędu Pracy w Świeciu.

Więcej: XXVIII Sesja Rady Gminy Osie

 

System kolejkowy przy rejestracji pojazdu

piątek, 23 maja 2014 06:57

Starostwo Powiatowe w Świeciu Wydział Komunikacji i Dróg  informuje, że z dniem 2 listopada 2010 roku został zainstalowany elektroniczny system zarządzania kolejką, który ograniczy czas oczekiwania do minimum w przypadku rejestracji pojazdu. Poniżej przedstawiamy zasady funkcjonowania tego systemu:

Więcej: System kolejkowy przy rejestracji pojazdu

 

Kolejny "tatromaniak" z Osia

piątek, 23 maja 2014 06:52

Już 8 lipca rozpocznie się wyprawa CENTRAL AZJA. Zespół Geo Team w składzie: Rafał Kuzimski (Osie), Magdalena Mizerka (Bydgoszcz), Monika Sitek-Kądziorska (Bydgoszcz) i Piotr Rumas (Sopot) rozpoczną 7 tygodniową podróż autem po 7 krajach Azji Centralnej, podczas której działać będą także na 7-tysięcznym Piku Lenina w Pamirze.

Na ich szlaku znajdują się: Litwa, Łotwa, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan. Trasa, którą pokonają wyniesie połowę obwodu kuli ziemskiej! Zamierzają zobaczyć: rozległe kazachskie stepy, krystalicznie czyste górskie jeziora Kirgistanu, lodowce krainy siedmiotysięczników oraz drogę Pamir HighWay w Tadżykistanie, gorące piaski pustyń i zanikające jezioro Aralskie w Uzbekistanie. Na Jedwabnym Szlaku pragną zanurzyć się w bezkres bazarów, uliczek, straganów, sklepików, rozkoszy kolorów, zapachów, smaków, rozmów i twarzy… W sierpniu poprowadzą akcję górską na Piku Lenina w Kirgizji.

Więcej szczegółów dotyczących wyprawy znajdziecie na stronie wyprawy http://centralazja.jimdo.com/

Przygotowania oraz przebieg wyprawy możecie śledzić również na fan page wyprawy: https://www.facebook.com/centralazja/

Serdecznie kibicujemy koledze Rafałowi, który na codzień jest nauczycielem w jednej z oskich szkół, życząc przy okazji wytrwałości i samych pięknych chwil podczas tej wspaniałęj przygody!

Uwaga! Przebudowa drogi od Szarłaty do Łążka

piątek, 16 maja 2014 13:59

Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu zawiadamia o rozpoczęciu robót budowlanych związanych z przebudową drogi powiatowej nr 1005C Łążek – Tleń. Przebudowa obejmuje odcinek od granicy Gminy Osie i Powiatu Świeckiego do Szarłaty.  Roboty realizowane są przez firmę STRABAG Sp. z o. o. Planowany termin zakończenia robót – koniec miesiąca sierpnia 2014 r. W związku z powyższym należy liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku drogi.

 

Zaproszenie na Dzień dziecka na plaży w Tleniu

czwartek, 15 maja 2014 07:13

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Sołectwo Tleń i Wierzchy, Ochotnicza Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Urząd Gminy Osie zaprasza na imprezę plenerową: DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY STRZEŻONEJ W TLENIU. Impreza odbędzie się w dniu 1 czerwca 2014 r. początek godzina 14:00 na Kąpielisku Gminnym w Tleniu. W programie m.in. zawody sportowe w wodzie i na plaży, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, przejażdżki motorówkami, pokazy strażackie, rowery wodne, ognisko, zjeżdzalnie, trampolina. Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na IV Bieg Papieski

środa, 14 maja 2014 08:06

Dnia 25 maja 2014 roku (niedziela) o godz. 14.30 ks. Konrad Baumgart - proboszcz Parafii Rzymskokatolickej w Osiu pw. Podwyższenia Krzyża Św. zaprasza wszystkich na IV Bieg Papieski Osie-Tleń 2014. Idea biegu, marszu, jazdy rowerowej, jazdy na wrotkach lub rolkach lub też marszu z kijkami Nordic Walking powstała z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II. Proboszcz ks. Konrad Baumgart zachęca wszystkich chętnych - bieg jest wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji świętego Jana Pawła II.

Zbiórka wszystkich chętnych do godz. 14.30 na parkingu przy Firmie "Stolarnia Krzysztof Otlewski". Bieg zakończy się o godz. 15.30 wspólnym majowym nabożeństwem w kaplicy w Tleniu.

 

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

środa, 14 maja 2014 06:49

Wójt Gminy Osie informuje o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na realizację zadania publicznego "Poprawa bezpieczeństwa na otwartych wodach" :

Więcej: Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty

Odpowiedzi do przetargu na przebudowę drogi w Żurze

wtorek, 13 maja 2014 10:18

W związku zapytaniem oferenta, które wpłynęło w dniu 08.05.2014 r. Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych wyjaśnia, co następuje: 

Więcej: Odpowiedzi do przetargu na przebudowę drogi w Żurze

 

Strona 10 z 43

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»