Wycieczka do Trójmiasta w nagrodę za „Mój piękny ogród”

wtorek, 04 sierpnia 2015 08:50

W niedzielę 2 sierpnia wyróżnieni właściciele posesji w X edycji konkursu „Mój piękny ogród” organizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Romana Waśkowskiego uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Trójmiasta. Uczestnicy wyjazdu dokonali drobnych zakupów na Jarmarku Dominikańskim, a co odważniejsi podziwiali panoramę Gdańska z wysokości koła „diabelski młyn”, a część degustowała się wyśmienitą kawą podczas spaceru po ulicy Długi Targ. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt na molo i plaży gdyńskiej. Podczas ostatniego przystanku, który był przy skwerze Tadeusza Kościuszki w Gdyni część uczestników wyjazdu zwiedziła okręty: Błyskawica i Dar Pomorza, kilku popłynęło na godzinny rejs po porcie gdyńskim, pozostali wtopieni w tłum turystów odpoczywali na nadbrzeżu.

Więcej: Wycieczka do Trójmiasta w nagrodę za „Mój piękny ogród”

 

Tomasz Woloszuk mistrzem Polski

wtorek, 04 sierpnia 2015 08:11

Tomasz Wołoszuk - utalentowany, młody sportowiec z gminy Osie, który od 5 lat jest trenerem siatkówki dzieci i młodzieży w trakcie roku szkolnego, osiągnął swój życiowy sukces - Akademickie Mistrzostwo Polski. Od niedzieli do czwartku (12-16 lipiec) para Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz (Sopot), brała udział w Akademickim Pucharze Polski. Nadmienić również należy, że w turnieju tym brały udział najlepsze pary siatkarskie z całej Polski.

Więcej: Tomasz Woloszuk mistrzem Polski

 

Agawa zwana Maczugą Kuby

piątek, 31 lipca 2015 11:07

Agawa Maczuga KubyAgawa ponoć „czuje się” najlepiej w Ameryce. W końcu to jej naturalne środowisko. Uwielbia słońce, a pustynne klimaty to dla niej codzienność. Jak się okazało, ten kwiat doskonale czuje się również w Borach Tucholskich. Nic dziwnego, w końcu to najpiękniejsze miejsce naszego regionu – tak rozpoczyna się audycja pokazana we wczorajszych „Zbliżeniach” w TVP Bydgoszcz, której autorką jest Malwina Turek.

Więcej: Agawa zwana Maczugą Kuby

 

Ulica Szkolna już po remoncie

piątek, 31 lipca 2015 10:54

Mocno zniszczona nawierzchnia ulicy Szkolnej w Osiu została naprawiona. W ubiegłym tygodniu w Osiu pojawiły się maszyny drogowe firmy SKANSKA, które w ciągu jednego dnia uporały się z położeniem nowej warstwy asfaltu na jednej z ważniejszych ulic w Osiu. Wcześniej firma przygotowała drogę poprzez sfrezowanie i wyprofilowanie istniejącej nawierzchni. Ulica Szkolna to fragment drogi powiatowej Osie – Stara Rzeka. Koszt remontu ulicy wyniósł około 120 tys. zł. Nareszcie skończył się hałas i turkot powodowany przez pojazdy jeżdżące po nierównej i dziurawej nawierzchni - mówią mieszkańcy przyległych domów, którzy na bieżąco obserwowali prace przy kładzeniu asfaltu. Z realizacji inwestycji zadowoleni są też radni Rady Gminy Osie: Kazimierz Nastróżny i Jacek Bocian, którzy od dłuższego czasu zabiegali o ten remont.

Więcej: Ulica Szkolna już po remoncie

 

Dzień Sportu w Sołectwie Brzeziny

czwartek, 30 lipca 2015 11:15

19 lipca 2015 r. we wsi Brzeziny na miejscowym boisku odbył się po raz pierwszy Dzień Sportu, którego organizatorem była sołtys wsi – Pani Mariola Antoszewska wraz z Radą sołecką. Impreza rozpoczęła się turniejem piłki nożnej na „Orliku”. W międzyczasie odbywały się liczne konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym: rzut kaloszem, zabawy w kółku, przeciąganie liny, tory przeszkód i wiele innych konkurencji. Tym sposobem każdy obecny mieszkaniec spędził aktywnie niedzielne popołudnie. Na zakończenie imprezy przygotowano kiełbaski z grilla oraz słodkości. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy bawili się świetnie. Pani Mariola Antoszewska wraz z członkami Rady Sołeckiej dziękują wszystkim mieszkańcom wsi Brzeziny za przybycie, czynny udział w zmaganiach sportowych oraz dobrą zabawę.

Więcej: Dzień Sportu w Sołectwie Brzeziny

 

Dzień Ryby w Tleniu

czwartek, 30 lipca 2015 08:34

Na sobotę 25 lipca br. zapowiadaliśmy dobrą zabawę i taka też się odbyła w Tleniu. Festyn pod nazwą Dzień Ryby mimo nieciekawej pogody przyciągnął wiele osób. Impreza rozpoczęła się zawodami kajakowymi, które przeprowadził Wdecki WOPR. Prowadzący - Andrzej Kowalski i Adam Szulc namawiali do udziału w konkursach, grach i zabawach, w których nagrody rozdawały - sołtys wsi Tleń Jolanta Czubak oraz Anna Fryszka z Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Na scenie zaprezentował się teatr kukiełkowy „ Mgiełka” i solistki Młodzieżowego Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Następnie Mirosław Jędrowski wraz z zespołem rozśmieszył wszystkich swoim śląskim żartem, a do późnych godzin nocnych przygrywał dj Martin Q z Nowego.

Więcej: Dzień Ryby w Tleniu

 

Porządkowanie Tlenia

czwartek, 30 lipca 2015 08:15

TleńZ każdym rokiem i każdym miesiącem na terenie naszej gminy pojawia się coraz więcej zadbanych miejsc. W tym roku z inicjatywy mieszkanców Tlenia  i przy ich czynnym udziale przebudowano i urządzono skwer na skrzyżowaniu ulic Bydgoskiej i Wierzbowej, a nieco później kolejny skwer przed przystankiem kolejowym PKP. Uporządkowane tereny zdecydowanie poprawiają estetykę wsi. Mieszkańcy Tlenia nie tylko wyszli z inicjatywą, ale też sami czynnie wzięli udział w robotach ziemnych, odchwaszczaniu, czy też wprowadzaniu nowych nasadzeń roślinnych. Pani Jolanta Czubak - sołtys wsi Tleń wspólnie z Radą Sołecką oraz innymi mieszkańcami pokazali, że w zorganizowanej grupie tkwi siła, a siła poparta dobrymi chęciami zawsze przynosi dobre efekty. Wspólna praca przy udziale Romana Waśkowskiego - Przewodniczacego Rady Gminy Osie, który też jest mieszkańcem Tlenia przyniosła wymierne korzyści. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych podczas prac porządkowych.

Więcej: Porządkowanie Tlenia

 

Turniej Par z okazji 30-lecia firmy Gzella

wtorek, 28 lipca 2015 12:18

Turniej Par z okazji 30-lecia firmy Gzella - odbył się 26.07.2015 r. na strzelnicy sportowo - myśliwskiej "Gzella" w Osiu. Na tych wyjątkowych zawodach rywalizowało 60 osób, czyli 30 par. Dwóch dowolnie dobranych strzelców tworzyło drużynę. Wyniki obu zawodników dały sumę ostateczną. Para mogła zdobyć maksymalnie 110 pkt. Krąg po 20 rzutków każdy, podobnie na parkurze. Na osi myśliwskiej obaj zawodnicy drużyny zajmowali miejsca na stanowiskach dowolnie dobranych i po sygnale gotowości otrzymali razem 30 rzutków podawanych co trzy sekundy z maszyny pływającej. Drużyny musiały opracować sobie metodę, aby jak najskuteczniej trafiać kolejno podawane rzutki.

Więcej: Turniej Par z okazji 30-lecia firmy Gzella

 

Kurenda - zwrot podatku akcyzowego

wtorek, 28 lipca 2015 10:19

Urząd Gminy Osie uprzejmie informuję, iż producenci rolni w miesiącu sierpniu 2015 roku mogą składać do Wójta Gminy Osie (dotyczy użytków rolnych położonych na terenie gminy Osie) wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wysokości kwoty zwrotu określonej na 2015 r. tj. 81,70 zł x ilość ha użytków rolnych (0,95 zł / 1l, nie więcej niż 86 l / 1 ha). Termin składania wniosków: od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2015 r. wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie - od 1 lutego 2015 r. do 31 lipca 2015 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2015 r. Pieniądze wypłacane będą w terminie 1-31 października 2015 r. gotówką w Banku Spółdzielczym Osie lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

 

Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

wtorek, 28 lipca 2015 09:26

18.07.2015 r. odbyła się impreza rekreacyjno - sportowa pod nazwą "Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie", którą organizowało Wdeckie WOPR w ramach projektu Bezpieczni Nad Wodą dofinansowanego ze środków Działaj Lokalnie. Do południa odbywały się warsztaty kajakowe na wodzie, a po południu liczne zmagania sportowe, między innymi odbyły się zawody pływackie, bieg ratownika, przeciąganie liny w wodzie oraz przejażdżki motorówkami i pokazy ratownictwa. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć :


Więcej: Zawody pływackie o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Osie

 

"W Pruskich mieszkamy, lecz stolicę znamy"

niedziela, 26 lipca 2015 09:07

"W Pruskich mieszkamy, lecz stolicę znamy" - taki tytuł nosił projekt, zrealizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w ramach konkursu 6/2105 oraz wsparty finansowo przez Wójta Gminy Osie. Dzięki uzyskanym dotacjom grupa dzieci szkolnych ze wsi Pruskie mogła spędzić w Warszawie trzy ciekawe, wakacyjne dni, poznając stolicę, jej zabytki i atrakcje oraz ucząc się poruszania po wielkim mieście przy pomocy miejskich środków komunikacji, w tym nowoczesnego metra.


Więcej: "W Pruskich mieszkamy, lecz stolicę znamy"

 

Ulica Lipowa i Świerkowa (I etap) już gotowe

piątek, 24 lipca 2015 07:39

OsieW ubiegłym tygodniu zostały zakończone roboty drogowe na ulicach: Lipowej, części Świerkowej i części Sosnowej w Osiu. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach przebudowy dróg na Osiedlu Leśnym w Osiu ze środków własnych Gminy Osie. Wyłoniony w przetargu wykonawca - Zakład Brukarski – Eugeniusz Baranowicz z Bydgoszczy w ramach inwestycji wykonał nawierzchnię jezdni z kostki betonowej, zjazdy i dojścia; chodniki, przebudował dwa skrzyżowania oraz ustawił nowe oświetlenie. Całkowity koszt inwestycji wyniiósł ponad 530 tys zł.

Więcej: Ulica Lipowa i Świerkowa (I etap) już gotowe

 

XIV Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim

czwartek, 23 lipca 2015 11:12

W niedzielę, 19 lipca br. na Strzelnicy Sportowo-Myśliwskiej „Gzella” w Osiu odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Osie. O najwyższe miejsce "na pudle" w klasie mistrzowskiej i powszechnej rywalizowało prawie 80 zawodników. Tak jak w zeszłym roku, oprócz standardowych osi na strzelnicy - kręgu i trapu, zawodnicy rywalizowali również na specjalnie przygotowanej osi z konkurencją parcourową. Poniżej przedstawiamy wyniki oraz kilka zdjęć z niedzieli :


Więcej: XIV Puchar Wójta Gminy Osie w strzelectwie myśliwskim

„Tyle jesteś wart, ile pomożesz drugiemu człowiekowi”

środa, 22 lipca 2015 13:03

W dniu 19 lipca 2015 r. przez cały kraj przeszła nawałnica, która spustoszyła ludzki dorobek, a szczególnie ucierpiały miejscowości: Zawały, Łążynek, Łążyn II z terenu Gminy Obrowo (powiat toruński). Zwracamy się do ludzi o wielkim sercu o pomoc finansową dla poszkodowanych, aby jak najszybciej mogli odbudować swoje domostwa i wrócić do normalnego życia. Trzy lata temu, dokładnie 14 lipca 2012 roku, sami przechodziliśmy taką tragedię, spotkaliśmy się z życzliwością ludzi dobrej woli, ofiarującym pomoc z różnych stron Polski, więc tym razem, to my mamy możliwość pomocy poszkodowanym w tegorocznej wichurze.

Podajemy nr konta, na które można wpłacać środki pieniężne:

Bank Spółdzielczy w Grębocinie: 43 94910003 0020 0006 0091 0036

Z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych z terenu Gminy Obrowo"


Więcej: „Tyle jesteś wart, ile pomożesz drugiemu człowiekowi”

 

Dowóz dzieci szkolnych do SP Brzeziny i ZS w Osiu

środa, 22 lipca 2015 11:25

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Dowóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do Szkoły Podstawowej w Brzezinach oraz Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018 na trasie Osie - Brzeziny - Nowy Jaszcz - Jaszcz - Brzeziny - Wałkowiska - Grabowa Buchta - Żur – Osie”.

Więcej: Dowóz dzieci szkolnych do SP Brzeziny i ZS w Osiu

Stop Dopalaczom

wtorek, 21 lipca 2015 11:44

W związku z ostatnimi, masowymi doniesieniami na temat zatruć dopalaczami napływającymi z całej Polski (ponad 230 przypadków w ciągu tygodnia), Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świeciu apeluje do mieszkańców naszego powiatu o nie uleganie modzie i obietnicom dobrej zabawy, która może się tragicznie skończyć. Bądźmy ostrożni i podejrzliwi w stosunku do wszelkiego rodzaju chemicznych substancji, nie eksperymentujmy na sobie i innych.


Więcej: Stop Dopalaczom

 

Uwaga!!!

czwartek, 16 lipca 2015 08:35

Wójt Gminy Osie informuje, że w dniu 14.07.2015 r. otrzymał wiadomość od Wojewody Kujawsko- Pomorskiego o dopuszczeniu do szacowania całości strat spowodowanych tegoroczną suszą. Wobec powyższego informuje rolników o możliwości zgłaszania zaistniałych strat bez względu na kategorię gleby i rodzaj uprawy.

Składanie wniosków o szacowanie szkód w tut. Urzędzie Gminy oraz u sołtysów poszczególnych wsi w terminie do dnia 24.07.2015 r.

Wniosek do pobrania znajduje się tutaj >>>>>>>


Informacja Państwowej Agencji Atomistyki

czwartek, 16 lipca 2015 08:27

W dniu 15.07. 2015 r. Państwowa Agencja Atomistyki otrzymała zgłoszenie o kradzieży aparatu gammagraficznego (defektoskopu), służącego do prześwietlania różnego rodzaju materiałów (np. spawów). Aparat należący do Zakładu Badań Nieniszczących w Gliwicach skradziono w Zabrzu. Informacja o zdarzeniu radiacyjnym przekazana została do Wojewody Śląskiego oraz Policji.

Państwowa Agencja Atomistyki zaleca, aby pod żadnym pozorem nie otwierać urządzenia ponieważ nawet krótkotrwały kontakt z nieosłoniętym źródłem promieniotwórczym może stanowić poważne i bezpośrednie zagrożenie dla życia człowieka. W przypadku odnalezienia skradzionego urządzenia należy zabezpieczyć miejsce przed dostępem osób postronnych oraz niezwłocznie powiadomić Policję (tel. alaromowy 112), Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach(tel: 32 25 65 601, 32 25 52 195, 32 20 77 101) lub Centrum ds. Zdarzeń Radiacyjnych PAA (tel.: 22 19 430, 22 621 02 56).

Dopóki źródło promieniotwórcze znajduje się wewnątrz urządzenia nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia. W przypadku bezpośredniego kontaktu z nieosłoniętym źródłem wyjętym ze skradzionego urządzenia (przenoszenie w kieszeni, trzymanie w dłoni), istnieje zagrożenie otrzymania, w bardzo krótkim czasie, wysokich dawek promieniowania, co może zagrażać życiu i zdrowiu.


Informacja Państwowej Agencji Atomistyki >>>>>>>>>>

 

Strona 10 z 57

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»