15 nagroda Chóru Chorus Osensis

czwartek, 05 listopada 2015 09:25

24 października 2015 r. w Auli Zespołu Szkół nr I w Chełmnie odbył się VII Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni. W zmaganiach wzięło udział 11 chórów z różnych zakątków Polski. Oski chór wraz z dyrygentem Michałem Rajewskim po raz kolejny zaprezentowali się świetnie - wyśpiewali srebrne pasmo. Serdecznie gratulujemy!

Więcej: 15 nagroda Chóru Chorus Osensis

 

Znaleziono psa!

wtorek, 03 listopada 2015 09:12

Znaleziono psa! Od jakiegoś czasu w okolicach ulicy Szkolnej w Osiu błąka się pies. Właściciela psa lub osobę chętną zaopiekować się zwierzęciem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Osie pod numerem 523329540, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Osoba do kontaktu: Natalia Szponarska lub Marek Lejk. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć zwierzaka :


Więcej: Znaleziono psa!

 

Radni z Osia w Sulnówku

poniedziałek, 02 listopada 2015 13:12

29 października 2015 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie połączonych komisji Rady Gminy Osie - Gospodarczej i Społecznej do Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Wyjazd ten miał na celu bliższe zaznajomienie się z procesem unieszkodliwiania odpadów, aby przekazać mieszkańcom naszej gminy wiedzę, jak lepiej segregować u źródła - czyli w naszych domach, by w przyszłości uniknąć drastycznych podwyżek cen za odpady komunalne. Organizatorem i inicjatorem wyjazdu był Przewodniczący Komisji Gospodarczej - Wojciech Kater. Oprócz naszych radnych w wyjeździe udział wzięli Michał Grabski - Wójt Gminy Osie oraz pracownicy Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej. Spotkanie zakończyło się dyskusją w biurze przedsiębiorstwa „Eko-Wisła”, która zarządza kompleksem unieszkodliwiania odpadów w Sulnówku. Po terenie oprowadzali radnych: Tadeusz Werkowski - Prezes spółki Eko-Wisła  oraz Joanna Kierzkowska -Kierownik Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Więcej: Radni z Osia w Sulnówku

 

Ogłoszenie o wynikach konsultacji społecznych

piątek, 30 października 2015 10:16

Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o wynikach konsultacji społecznych w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie gminy Osie na 2016 r.

Kliknij tutaj, aby pobrać >>>>>>>> 


 

„Książki naszych marzeń”

czwartek, 29 października 2015 14:03

W ramach Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży - "Książki naszych marzeń" – wszystkie szkoły dla których Gmina Osie jest organem prowadzącym otrzymały następujące kwoty wsparcia:

Więcej: „Książki naszych marzeń”

 

Geoportal województwa kujawsko – pomorskiego

piątek, 23 października 2015 10:23

GeoportalW XXI wieku jednym z podstawowych warunków sukcesu jest posiadanie wiarygodnych informacji pozwalających na podejmowanie właściwych decyzji. Geoportal województwa kujawsko – pomorskiego został stworzony właśnie po to, aby zapewnić łatwy i szybki dostęp do danych wszystkim, którzy tego potrzebują. Informacja udostępniania na Stronie i przez Usługi ma charakter poglądowy i jest udostępniana wyłącznie w celu informacyjnym. W ramach projektu wdrożono zintegrowaną, e-platformę prowadzenia gminnych, powiatowych i wojewódzkich rejestrów i ewidencji, zapewniającą dostęp do kompleksowej, zintegrowanej informacji o przestrzeni naszego województwa z wykorzystaniem e-usług. Dzięki geoportalowi łatwo dotrzesz do informacji online.

Więcej: Geoportal województwa kujawsko – pomorskiego

 

Nowe odcinki wodociągu i kanalizacji

piątek, 23 października 2015 10:23

Wodociąg i kanalizacja - OsieNa terenie gminy jeszcze dzisiaj można znaleźć pojedyncze nieruchomości bez dostępu do wody z wodociągu gminnego lub sieci kanalizacyjnej. W większości dotyczy to nowych, jeszcze niezabudowanych osiedli. W pierwszej sytuacji do niedawna było kilku mieszkańców wsi Żur oraz mieszkańcy nowo wybudowanych budynków mieszkalnych w Osiu.

Więcej: Nowe odcinki wodociągu i kanalizacji

 

Uwaga Rolnicy!

środa, 21 października 2015 08:04

Na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Do resortu finansów docierają niepokojące sygnały, że nabywcami paliwa od oszustów mogą być w coraz większym stopniu rolnicy, prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze. Należy wskazać, że „uczestnictwo” w oszustwie wiąże się z określonymi negatywnymi konsekwencjami również dla nabywców paliw, którymi mogą być rolnicy.

Więcej: Uwaga Rolnicy!

 

Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Osiu

poniedziałek, 19 października 2015 14:17

Ośrodek Zdrowia w OsiuWe wrześniu 2015 r. na terenie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Osiu pojawili się pracownicy lokalnej firmy budowlanej. Celem budowniczych była rozbudowa i przebudowa budynku ośrodka. Po kilku tygodniach możemy już zobaczyć nowo dobudowane pomieszczenia o łącznej powierzchni 96 m2, w których mieścić się będą pomieszczenia do rehabilitacji, gabinet stomatologiczny oraz szatnia i poczekalnia z węzłem sanitarnym. Układ ten powstanie nie tylko w związku z rozbudową, ale też dzięki częściowej przebudowie przyległych pomieszczeń wewnątrz starego budynku.

Więcej: Rozbudowa Ośrodka Zdrowia w Osiu

 

Remont dachu na budynku Urzędu Gminy

poniedziałek, 19 października 2015 13:39

Urząd Gminy OsiePod koniec września na części dachu budynku Urzędu Gminy Osie rozpoczęły się prace remontowe polegające na położeniu nowego poszycia dachowego. Tym razem, zamiast zwykłej papy na płaskiej powierzchni dachu ułożona została warstwa papy termozgrzewalnej. Papy termozgrzewalne skutecznie izolują przed zawilgoceniem, stosuje się je więc głównie na dachach płaskich i tarasach, z których – ze względu na niewielki spadek powierzchni – woda odpływa trudniej niż ze stromych połaci. Papy termozgrzewalne są grube i mają dużą gramaturę, ponieważ masa asfaltowa potrzebna do jej klejenia zawarta jest w strukturze materiału. Remont kosztował prawie 8 tys. zł. Jesteśmy przekonani, że po tym remoncie na długo zapomnimy o problemach z zaciekami na sufitach.

Więcej: Remont dachu na budynku Urzędu Gminy

 

Witacze na granicy gminy i powiatu

czwartek, 15 października 2015 14:23

Witacze - Gmina OsieWe wrześniu br. przy dwóch drogach powiatowych na terenie Gminy Osie wyrosły tzw. witacze. Wysokie, na ponad 4 m pylony zostały zamontowane na granicy gminy i jednocześnie powiatu świeckiego. Z jednej strony witają przyjezdnych, a dla wyjeżdzających wysyłają zaproszenie do ponownych odwiedzin. Witacze powstały przy przebudowanych w ostatnich latach drogach: Tleń - Łążek (w kierunku Śliwic) oraz drodze Tleń - Trzebciny (w kierunku Tucholi). Tablice, chociaż barwne, to idealnie zostały wkomponowane w otaczającą drogę zieleń. Władze gminy i powiatu są przekonane, że nowo wyremontowane drogi rozciągające się za witaczami przyciągną uwagę niejednego kierowcy wjeżdzającego na teren gminy. Niedawno pisaliśmy o następnej w gminie, świeżo przebudowanej drodze powiatowej Tleń-Wierzchy - Zdroje. Być może wkrótce kolejny witacz pojawi się przy drodze - tym razem na granicy z Gminą Cekcyn. Witacze sfinansowane zostały ze środków finansowych Powiatu Świeckiego i Gminy Osie.

Więcej: Witacze na granicy gminy i powiatu

 

Zespół "Chabry" z brązem

czwartek, 15 października 2015 11:03

11 października Zespół Wokalny "Chabry" pod dyrekcją Michała Rajewskiego wystąpił w kinoteatrze „Rondo”, gdzie odbyła się dwunasta edycja Chełmińskich Spotkań Klubu Seniora pt. "Złoty, jesienny liść". Spośród trzynastu wykonawców, którzy prezentowali się w kategoriach : soliści i duety, zespoły wokalne, zespoły woklano-instrumentalne, zespoły folklorystyczne, w swojej kategorii, tj. zespoły wokalne - oskie "Chabry" wyśpiewały III miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Więcej: Zespół "Chabry" z brązem

 

Wyjazd sołectwa Wałkowiska

czwartek, 15 października 2015 10:19

10 października Sołtys - Włodzimierz Powierża wraz z Radą Sołecką wsi Wałkowiska zorganizował wycieczkę do Gdańska i Gdyni w ramach podziękowania za udział w Gminnych Dożynkach. Mieszkańcy wsi Żur i Wałkowiska zwiedzali Westerplatte, plaże w Gdańsku i Gdyni, PGE Arenę, ul. Długą i Skwer Kościuszki. Niezapomnianą atrakcją okazało się wejście do kina na seans 7D - w zakres efektów specjalnych wchodzą: wrażenia pochodzące z drżącego fotela, potężny system nagłaśniający, dyskretne powiewy wiatru, zraszanie i zmiany temperatury wraz z generatorami dymu i aromatów. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili do domów uśmiechnięci i zadowoleni.

Więcej: Wyjazd sołectwa Wałkowiska

Zaproszenie na szkolenie

środa, 14 października 2015 14:02

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 29 października 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematyka szkolenia: „Pozyskiwanie źródeł dochodu w małych gospodarstwach rolnych”.


Więcej: Zaproszenie na szkolenie

 

Trwają prace nad nową strategią rozwoju gminy

środa, 14 października 2015 10:30

Strategia rozwoju Gminy OsieW ostatnich miesiącach Gmina Osie przystąpiła do opracowania nowej Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Osie na lata 2015-2022. Od przyjęcia poprzedniej strategii minęło 10 lat, w trakcie których zaszło wiele zmian w społecznych i gospodarczych: struktura demograficzna, zatrudnienia, gospodarcza, infrastruktura komunalna, itp. Założenia przyjęte w strategii z lat 2005-2014 umożliwiły realizację wielu działań inwestycyjnych zapewniających rozwój gospodarki i społeczeństwa Gminy. Wówczas wyznaczone cele i zadania zostały zrealizowane niemal w całości, co oznacza potrzebę wyznaczenia nowych celów i określenia nowych sposobów ich osiągnięcia. W dniu 30 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyło się spotkanie robocze i dyskusja nad projektem strategii.

Więcej: Trwają prace nad nową strategią rozwoju gminy

Rekultywacja składowiska odpadów we Wierzchach

środa, 14 października 2015 09:32

Końcowym etapem eksploatacji każdego składowiska odpadów lub jego części - wydzielonej kwatery jest przeprowadzenie procesu rekultywacji. Polega ona na nadaniu lub przywróceniu gruntom zdegradowanym albo zdewastowanym wartości użytkowych lub przyrodniczych. 14 maja 2015 roku Wójt Gminy Osie – Michał Grabski podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotrem Całbeckim o dofinansowanie projektu pn. „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”. Składowisko we Wierzchach jest jednym z 29 składowisk w województwie zrealizowanych w ramach programu. W wyniku postępowania przetargowego wybrano do realizacji zamówienia ofertę złożoną przez Wykonawcę: Konsorcjum PRIM Sp. z o.o. PRIM s.c. M. Sadowski, R. Stasik z Gdańska. Umowę na prawie 169 tysięcy złotych Wójt Gminy Osie podpisał w dniu 02.06.2015 r. Końcowy odbiór robót planowany jest na 21 października 2015 r.

Więcej: Rekultywacja składowiska odpadów we Wierzchach

 

Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

wtorek, 13 października 2015 13:26

W okresie letnim i jesiennym na drodze od Tlenia przez Wierzchy i Pruskie, w kierunku Zdrojów, tj. do granicy Gminy Osie i jednocześnie granicy Powiatu Świeckiego trwały roboty związane z przebudową drogi. To zadanie było największą tegoroczną inwestycją w gminie, bowiem przebudowie uległ ponad 5 kilometrowy odcinek drogi , a sama inwestycja kosztowała prawie 3 mln. zł. Dzięki tej inwestycji poprawiona została nie tylko jakość jezdni, ale też wybudowano ponad kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej łączący Tleń z Wierzchami. Tym samym ścieżką rowerową można już przejechać z Osia, przez Tleń do Wierzchów.

Więcej: Droga Wierzchy - Zdroje już gotowa

Nowy łącznik w Osiu

wtorek, 13 października 2015 12:20

W ostatnich tygodniach w Osiu powstała nowa droga łącząca ul. Kościelną z ul. Młyńską. Nowo powstała droga umożliwi przejście w kierunku cmentarza, toteż dzięki temu przedsięwzięciu odblokowane zostaną główne ulice Osia. Już teraz kondukty żałobne prowadzone są nowo powstałym łącznikiem. Inwestycję tę szczególnie zachwalają kierowcy jadący na kierunku Osie-Tleń, bowiem usprawniła nie tylko ruch na ulicach: Kościelnej, Szkolnej i Ks. Semraua, ale poprawiła też bezpieczeństwo użytkowników drogi podczas uroczystości pogrzebowych. Zgodę na lokalizację inwestycji na parafialnym terenie udzielił ks. proboszcz Konrad Baumgart.

Więcej: Nowy łącznik w Osiu

 

Strona 10 z 60

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»