Asfalt na ulicy Dębowej w Tleniu

środa, 16 lipca 2014 06:33

W poniedziałek ruch pojazdów na ul. Dębowej w Tleniu został wstrzymany na kilka godzin. Powodem była modernizacja nawierzchni ulicy, a dokładnie położenie masy asfaltowej na odcinku od ulicy Bydgoskiej do końca ulicy tj. bramy wjazdowej Ośrodka Rehabilitacji i Wypoczynku "Perła" w Tleniu. Dzięki tej inwestycji powstał dogodny dojazd do ulicy Klonowej i ośrodków położonych wzdłuż ul. Dębowej tj. Le Quattro Stragioni i PROCHEM. Z zadowoleniem przebudowaną drogę przyjęli liczni turyści, dla których piesza wędrówka po nierównych płytach betonowych stanowiła spore utrudnienie. Przypomnijmy, to druga ulica przebudowana w Tleniu w tym roku. O poprzedniej pisaliśmy Tutaj >>>. Koszt tej inwestycji zamknął się kwotą 60 tys. złotych. Roboty wykonała Firma Handlowo-Usługowa KIC-TRANS Piotr Różycki z Drzycimia. Do zakończenia pozostała tylko korekta poboczy.  Roboty cieszyły się znacznym zainteresowaniem mieszkańców Tlenia, zwłaszcza ul. Klonowej, ale też innych, m.in. Romana Waśkowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Osie, wyraźnie zadowolonego z przebudowanej drogi. - Wygoda na takiej drodze to jedna strona medalu, drugą jest wyraźna poprawa estetyki jednego z największych ośrodków turystycznych w Borach Tucholskich - informuje Roman Waśkowski.

Więcej: Asfalt na ulicy Dębowej w Tleniu

 

Ulica Andrykowskiego już po przebudowie

środa, 16 lipca 2014 06:46

Każdego roku w naszej gminie remontowane są kolejne ulice. Nie są to tylko doraźne naprawy, ale przebudowy obejmujące wykonanie nowej podbudowy, odwodnienia, pobocza i nową nawierzchnię. W ubiegłym tygodniu zakończono roboty związane z przebudową ul. Andrykowskiego w Osiu.  Ta krótka, bo zaledwie 100 metrowa ulica została pokryta kostka betonową o powierzchni ponad 540 m2. Roboty wykonywał Zakład Brukarski Eugeniusz Baranowicz z Bydgoszczy. Umowa opiewała na kwotę blisko 75 tys. zł. Dzięki tej inwestycji zamknięty został etap modernizacji dróg w tej części wsi Osie. Na swoją kolejność czekają jeszcze ulice na Osiedlu Leśnym oraz w południowej części wsi.

Więcej: Ulica Andrykowskiego już po przebudowie

 

XIII Puchar Wójta Gminy Osie - Strzelnica sportowo-myśliwska

wtorek, 15 lipca 2014 08:02

W minioną sobotę, tj 12 lipca br. na Strzelnicy Sportowo-Myśliwskiej „Gzella” w Osiu odbyły się kolejne, trzynaste już zawody o Puchar Wójta Gminy Osie. O puchar w klasie mistrzowskiej i powszechnej stanęło w szranki prawie 60 zawodników. Oprócz standardowych osi na strzelnicy, czyli kręgu i trapu zawodnicy rywalizowali również na specjalnie przygotowanej osi z konkurencją parcourową. Strzelców dopingowała obecność rodzin oraz kibiców z Osia i okolic.

Więcej: XIII Puchar Wójta Gminy Osie - Strzelnica sportowo-myśliwska

 

Koniec przebudowy drogi na Zaborki

wtorek, 15 lipca 2014 07:50

W ostatnich dniach zakończona została przebudowa drogi gminnej w Osiu na tzw. Zaborki. Dotychczasową tłuczniowo-szlakowo-żwirową nawierzchnię zastąpiła masa asfaltowa. W wyniku przebudowy powstała droga o długości ponad 1 km. Całość kosztowała ponad 350 tysięcy zł. Roboty wykonała wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego Firma Handlowo-Usługowa KIC-TRANS Piotr Różycki z Drzycimia. Na zadanie to Gmina Osie otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu w kwocie 140 tys. zł. (z dawnego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych). Przypomnijmy, że w roku ubiegłym z tego samego programu dofinansowana została przebudowa drogi Jaszcz - Nowy Jaszcz w kwocie 127 tys. złotych. O tym, która droga zostanie przebudowana i zakwalifikuje się do dofinansowania dokonuje specjalna Komisja powołana przez Marszałka Województwa. - Wydatek na przebudowę drogi to nie tylko poprawa warunków życia i pracy dla mieszkańców przyległych domów i gruntów rolnych, to także zaoszczędzone pieniądze, wydawane corocznie na wyrównywanie drogi i uzupełnianie nawierzchni - mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. Z programu dofinansowania dróg tzw. transportu rolniczego korzystamy każdego roku. Dzięki temu w ostatnich latach na terenie całej gminy zostały przebudowane drogi w Osiu, Jaszczu, Miedznie i Łążku.

Więcej: Koniec przebudowy drogi na Zaborki

 

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu

poniedziałek, 14 lipca 2014 11:42

2014 to niewątpliwie rok inwestycji. Na odświeżenie wizerunku i wyremontowanie sal po byłej części restauracyjnej zapracował sobie Gminny Ośrodek Kultury w Osiu. To prężnie działające miejsce nie posiadało odpowiedniego zaplecza do tańca czy nauki gry na instrumentach. Po remoncie stało się to możliwe, gdyż powstała sala taneczna ze specjalistycznymi lustrami oraz przyległą szatnią. Teatr kukiełek "Mgiełka" nie miał również miejsca na swoje cotygodniowe próby, teraz z myślą o nichwyremontowano przestrzenne pomieszczenie, w którym przygotowywać będą swoje przedstawienia. Zajęcia dla uzdolnionych muzycznie - Studio Piosenki pod kierunkiem Andrzeja Żółkosia, nauka gry na pianinie Agnieszki Miklaszewskiej-Jarosz czy podstawy gry na gitarze prowadzone przez pana Lucjana Mellera z Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu również doczekało się swojego osobnego pomieszczenia, które dzięki zamontowanym tam profilom akustycznym jest bardzo funkcjonalne i nowoczesne.

Więcej: Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu

 

Dowóz i odwóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Osie - Osie Wybudowania - Miedzno - Osie

poniedziałek, 14 lipca 2014 08:28

Wójt Gminy Osie ogłasza przetarg nieograniczony pn. Dowóz i odwóz dzieci szkolnych wraz z opieką nad nimi podczas przewozu do i z Zespołu Szkół w Osiu w roku szkolnym 2014/2015, 2015/2016, 2016/2017 na trasie Osie - Osie Wybudowania - Miedzno - Osie.

Więcej: Dowóz i odwóz dzieci szkolnych do ZS w Osiu - Osie - Osie Wybudowania - Miedzno - Osie

 

Wszystko dla dzieci - powstał kolejny plac zabaw

czwartek, 10 lipca 2014 10:55

Z radością informujemy, iż na terenie naszej gminy powstał kolejny plac zabaw. Od początku lipca zarówno dzieci mieszkańców jak i wszystkich przebywających w Tleniu wczasowiczów mogą cieszyć się następnym miejscem do zabawy. Od pierwszych dni po oddaniu do użytkowania na miejscu pojawiły się żądne zabawy dzieci w towarzystwie rodziców, rodzeństwa lub dziadków. Bardzo atrakcyjna lokalizacja placu, tj na skwerze Hoffmanna, ułatwia ogólnodostępność, gdyż z jednej strony plac widoczny jest z głównej drogi, a z drugiej strony położony jest przy jednym z piękniejszych miejsc spacerowych nad Zalewem Żurskim. Całość inwestycji zrealizowana została z budżetu Gminy Osie i wyniosła około 21 tys.

Więcej: Wszystko dla dzieci - powstał kolejny plac zabaw

 

Dotacja - przydomowe oczyszczalnie ścieków

czwartek, 10 lipca 2014 10:02

W ubiegłym roku Gmina Osie rozpoczęła program dofinansowania do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Z tego programu skorzystało 25 właścicieli nieruchomości, m.in. ze Starej Rzeki, Oskiego Pieca, Nowego Jaszcza, Radańskiej, Miedzna, Wierzchów oraz Wybudowań pod Starogard i Miedzno. Wszyscy mieszkańcy otrzymali dotację w maksymalnej wysokości tj. 3 tys. zł. Przypomnijmy, że o dotację mogły ubiegać się podmioty, których nieruchomości zlokalizowane były na obszarze o rozproszonej zabudowie, gdzie nie przewiduje się budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej, bądź też w przypadkach, w których podłączenie do istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej jest z przyczyn technicznych niemożliwe lub ekonomicznie nieuzasadnione. Do połowy 2014 roku Michał Grabski - Wójt Gminy Osie podpisał z naszymi mieszkańcami 15 umów na przyznanie dotacji, a kolejne cztery wnioski są rozpatrywane. Pierwsze przydowmowe oczyszczalnie zostały już wybudowane, komisyjnie odebrane i rozliczone. Wójt Gminy Osie informuje, że projektowane do budowy systemy kanalizacji w zwartej zabudowie oraz kontynuacja programu dotacji w kolejnych latach winny zaspokoić potrzeby mieszkańców w zakresie gospodarowania ściekami. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z komisyjnego odbioru oczyszczalni.

Więcej: Dotacja - przydomowe oczyszczalnie ścieków

 

Mini turniej siatkówki o Puchar Prezesa LZS „Grom Osie”

czwartek, 10 lipca 2014 09:29

28 czerwca 2014r. sympatycy siatkówki z naszej Gminy mieli szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Po ciężkich treningach, które trwały od października 2013r przyszła pora na konfrontację umiejętności w turnieju. Nasza gmina wystawiła aż 3 drużyny: juniorów „Grom Osie”, seniorów gromu i leśników z Nadleśnictwa Osie. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, młodzież z gimnazjum walczyła dzielnie nie ustępując walecznością i sprytem starszym kolegom. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie zgranej drużyny leśników, która w meczu finałowym, pokonała drużynę ze Świecia. Drużyny Gromu mają więc niedosyt i postanowienie mobilizacji do dalszych treningów.

Więcej: Mini turniej siatkówki o Puchar Prezesa LZS „Grom Osie”

 

Pruskie : "Wakacyjna lekcja o bursztynie bałtyckim"

środa, 09 lipca 2014 08:56

Grupa dzieci i młodzieży szkolnej ze wsi Pruskie wróciła właśnie z wakacyjnego wyjazdu nad morze do Mikoszewa, który miał miejsce w dniach 29.06 do 06.07 br. Po szkolnych trudach dzieciaki mogły nie tylko aktywnie wypocząć, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji związanych z nadmorskim regionem i jego bogactwem, jakim jest bursztyn. W ramach wakacyjnej lekcji o bursztynie bałtyckim młodzież uczestniczyła w nocnym zbieraniu bursztynu, przy użyciu specjalnych lamp UV.

Więcej: Pruskie : "Wakacyjna lekcja o bursztynie bałtyckim"

 

XX Dni Osia

wtorek, 08 lipca 2014 10:08

Jak co roku, pierwsza sobota lipca zarezerwowana jest na plenerową imprezę na stadionie sportowym w Osiu. Obchody Jubileuszowych, bo już XX Dni Osia, które odbyły się 5 lipca 2014 roku, rozpoczęła iście piłkarska uczta – drużyna Grom Osie obchodziła 20-lecie sponsoringu przez firmę OKK Otlewski, nie obyło się więc bez meczy z udziałem wszystkich dotychczasowych piłkarzy z Osia, którzy zasilali szeregi naszej lokalnej drużyny. O godzinie 16:00 Mszą Świętą w oskim Kościele rozpoczęły się obchody 110- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Uroczysty przemarsz odbył się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej i marżonetek ze Śliwic doprowadził uczestników wydarzenia na Stadion Sportowy w Osiu, gdzie wręczano odznaczenia, podziękowania i dyplomy. Na początek na głównej scenie pojawiły się solistki Młodzieżowego Studia Piosenki: Joanna Kater, Oliwia i Julia Kołodziejczak, Kamila Torbicka, Celina i Lonia Kessler, Oliwia Zielińska, Magdalena Ziółkowska, Agnieszka Manikowska. Studio obchodzi w tym roku 5-cio lecie działalności w Osiu, stąd wręczono także podziękowanie dla kierującego Andrzeja Żółkosia.

Więcej: XX Dni Osia

 

110- lecie OSP Osie. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką...

poniedziałek, 07 lipca 2014 12:58

Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu ma już 110 lat! W minioną sobotę o godzinie 16:00  Mszą Świętą w oskim Kościele rozpoczęły się obchody strażackiego święta. Uroczysty przemarsz z udziałem władz gminy Osie i Starostwa Powiatowego w Świeciu, przedstawicieli Straży Pożarnej z powiatu świeckiego, Nadleśnictw, odbył się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej i marżonetek ze Śliwic doprowadził uczestników wydarzenia na Stadion Sportowy w Osiu. Tam też odbyło się wręczenie odznaczeń, podziękowań oraz dyplomów najbardziej aktywnym strażakom ochotnikom z OSP Osie. Cytując słowa Wójta Gminy Osie Michała Grabskiego - "...Pragniemy Wam złożyć podziękowanie za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Życzymy bezpiecznej służby, szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy."

Więcej: 110- lecie OSP Osie. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką...

 

IX edycja konkursu pn. „Mój piękny ogród”

poniedziałek, 07 lipca 2014 09:05

W dniach 16 i 17 czerwca br. komisja powołana przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie w składzie: Przewodniczący - Lech Różyński, członek - Katarzyna Górecka, członek - Felicja Han, członek - Danuta Noga, dokonała przeglądu ogrodów zgłoszonych do IX edycji konkursu pn. „Mój piękny ogród 2014 r.” organizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Do Konkursu przystąpiły 43 osoby z ośmiu sołectw. Dla laureatów konkursu została w formie nagrody ufundowana jednodniowa wycieczka, ukierunkowana na zwiedzanie atrakcyjnego ogrodu w połączeniu ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. O miejscu i terminie wycieczki laureaci zostaną powiadomieni odrębnym pismem przez Przewodniczącego Rady Gminy Osie. Ponadto Komisja wyróżniła trzech właścicieli najpiękniejszych ogrodów przyznając statuetkę „Złotej Róży”. Wyniki konkursu „Mój piękny ogród 2014” ogłoszone zostaną podczas tegorocznych dożynek gminnych.

Więcej: IX edycja konkursu pn. „Mój piękny ogród”

Nagrody w Brzezinach

piątek, 04 lipca 2014 08:31

Na początku czerwca we wsi Brzeziny odbyła się zabawa sołecka, która była jednocześnie okazją do podziękowania mieszkańcom za trud włożony w upiększanie wsi. Jednym z elementów dbałości o estetykę są iluminacje świetlne w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Przy tej okazji Dariusz Bocian, sołtys wsi Brzeziny, wspierany przez radę sołecką i Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie, wręcza nagrody rzeczowe wyróżniającym się właścicielom nieruchomości. W tym roku nagrodami były zestawy garnków kuchennych. Jednocześnie, przed zabawą, uczestnicy w tajnym głosowaniu wybierają najpiękniej wystrojone gospodarstwo. Puchar przechodni Wójta Gminy Osie odebrał Dariusz Bocian. Sołtysowi i radzie sołeckiej gratulujemy pomysłu i życzymy wytrwałości w przyszłych przedsięwzięciach na rzecz wsi.

Więcej: Nagrody w Brzezinach

 

Przebudowa drogi z Łążka do Szarłaty

czwartek, 26 czerwca 2014 10:34

Coraz bliżej do końca budowy drogi z Szarłaty do Łążka i dalej do granicy Gminy Osie. Inwestorem jest Powiatowy Zarząd Dróg w Świeciu, który realizuje rozpoczętą w roku ubiegłym przebudowę drogi powiatowej nr 1005C Łążek – Tleń.  Roboty wykonywane są przez firmę STRABAG Sp. z o. o. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 1,7 mln zł. z czego 0,34 mln. to wkład finansowy Gminy Osie. Na drogę Łążek – Tleń Powiat Świecki otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 80%. Dofinansowanie obejmowało pomoc w odbudowie zniszczonej w wyniku przejścia trąby powietrznej w 2012 roku.  Przebudowa przewiduje modernizację ok. 2,9 km drogi, w tym kompletną odbudowę ul. Szkolnej w Łążku, budowę ok. 1,5 km chodnika, zatoki autobusowe i odwodnienie.

- To kolejna droga powiatowa poddana kompletnej przebudowie, z wielu dróg powiatowych  w gminie Osie.  Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele zostało do zrobienia, jednak każdego kierowcę cieszy każdy kilometr równej, bez wybojów i kałuż - mówi Michał Grabski Wójt Gminy Osie. Dobre drogi dojazdowe do Osia sprawiają, że obszar ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów i turystów. Dobre drogi, to motor napędowy dla gospodarki gminy i powiatu - podkreśla i dodaje. - W zakresie budowy dróg po drodze nam z Powiatem Świeckim.

Natomiast w krótkiej rozmowie na placu budowy Adam Meller - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu podkreśla. - Dobra współpraca z gminami naszego powiatu skutkuje nie tylko sprawnym wykonaniem projektu technicznego i uzyskania stosownych pozwoleń, ale i prawie bezproblemową realizacją zadań postawionych przed Wykonawcą. Nie bez znaczenia jest też udział własny gmin w finansowaniu przedsięwzięcia, a i tu z Gminą Osie od szeregu lat znajdujemy rozwiązania zadowalajace wszystkie strony.

Więcej: Przebudowa drogi z Łążka do Szarłaty

Przetarg na sprzedaż samochodu osobowego

wtorek, 24 czerwca 2014 11:03

Gminny Zakład Komunalny ogłasza przetarg na sprzedaż samochodu osobowego CITROEN BERLINGO 1,9D :

Więcej: Przetarg na sprzedaż samochodu osobowego

 

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

wtorek, 24 czerwca 2014 10:59

Ogłoszenie Kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego w Osiu o naborze na wolne stanowisko pracy:

Więcej: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

Karta Dużej Rodziny

poniedziałek, 23 czerwca 2014 11:39

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Upoważnia ona do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu może złożyć wniosek o wydanie karty. Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta przyznawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Więcej: Karta Dużej Rodziny

 

Strona 10 z 45

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»