Jak minął Dzień Dziecka w Jaszczu

piątek, 03 czerwca 2016 15:05

Jaszczw dniu 29 maja w Jaszczu,  na miejscowym boisku sportowym odbył się Dzień Dziecka, organizowany przez Irenę Kozłowską - sołtysa wsi Jaszcz wspomaganą przez Radę sołecką oraz mieszkańców Jaszcza i Nowego Jaszcza. Prowadzone przez panią sołtys liczne konkurencje sportowe umilały wspólnie spędzony czas, a wśród prawie pięćdziesięciu uczestników zabawy wzbudzały żywą reakcję. W tym roku dzieciaki brały udział w licznych konkursach, zajadając sie słodyczami i pieczoną kiełbaską z grilla. I mamy i dzieci w dniu takiego święta otrzymały drobny upominek.  Pogoda dopisała, a wszyscy bawili się świetnie! Poniżej kilka zdjęć autorstwa Grzegorza Gackowskiego ze wspólnej zabawy.

Więcej: Jak minął Dzień Dziecka w Jaszczu

 

Nasi strażacy w akcji

czwartek, 02 czerwca 2016 15:34

OSP OsieOstatnie obfite opady deszczu i burze spowodowały, że strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie naszej gminy mieli sporo pracy. W ostatnich dniach PSK w Świeciu zadysponowało zastępy strażaków OSP do pompowania wody z targowiska na ulicy Targowej w Osiu, do pompowania zalanej piwnicy na terenie jednego z zakładów, do pompowania zalanego podwórka na ulicy Semraua, a także do pompowania wody z zalanej piwnicy na ul. Sosnowej oraz Szkolnej i Kościuszki. Strażacy interweniowali też w okolicy Kwiatków i prowadziili działania na torach kolejowych, gdzie przewróciło się killka słupów oraz na cmentarzu w Osiu i drodze Osie-Tleń, gdzie usuwali powalone drzewa. Dzisiaj rano także usuwali powalone drzewo na trasie Tleń -Trzebciny. Strażakom dziękujemy za trud i wysiłek. Wszystkie akcje strażaków można obserwować na bieżąco na stronie OSP >>>

 

Uwaga! Szczepienie psów i kotów

wtorek, 31 maja 2016 09:20


PiesWójt Gminy Osie informuje, że w miesiącu czerwcu na terenie Gminy Osie przeprowadzone zostanie szczepienie psów i kotów według przedstawionego poniżej harmonogramu. Obowiązkowemu szczepieniu podlegają psy, które ukończyły 3 miesiące życia. Szczepienie kotów jest dobrowolne. Ze względów bezpieczeństwa uprasza się o doprowadzenie zwierząt do szczepienia przez osoby dorosłe. Koszt szczepienia 25 zł. (bezpłatne dla osób, które zapłaciły opłatę od posiadania psa).

Więcej: Uwaga! Szczepienie psów i kotów

 

Nagrody w Brzezinach rozdane

piątek, 27 maja 2016 10:16

BrzezinyW ubiegłym tygodniu we wsi Brzeziny odbyła się zabawa sołecka, która była jednocześnie okazją do podziękowania mieszkańcom za trud włożony w upiększanie wsi. Jednym z elementów dbałości o estetykę są iluminacje świetlne w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Na chwilę podsumowania i odebrania nagród w zimowym konkursie mieszkańcy tradycyjnie czekali kilka miesięcy. Przy tej okazji Mariola Antoszewska - sołtys wsi Brzeziny, wspierana przez radę sołecką i Michała Grabskiego - Wójta Gminy Osie, wręczyła nagrody rzeczowe wyróżniającym się właścicielom nieruchomości. W tym roku praktycznymi nagrodami były zestawy pościeli. Pani Marioli i radzie sołeckiej gratulujemy realizacji przedsięwzięcia i życzymy wytrwałości w przyszłych działaniach na rzecz wsi.

Więcej: Nagrody w Brzezinach rozdane

 

Zaproszenie na Dzień dziecka na plaży w Tleniu

środa, 25 maja 2016 14:33

Wdeckie WOPR

Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Sołectwo Tleń i Wierzchy, Ochotnicza Straż Pożarna, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu i Urząd Gminy Osie zapraszają na imprezę plenerową: DZIEŃ DZIECKA NA PLAŻY STRZEŻONEJ W TLENIU. Impreza odbędzie się w dniu 28 maja 2016 r. (sobota)  na Kąpielisku Gminnym w Tleniu. Początek o godzinie 12:00. W programie m.in. zawody sportowe w wodzie i na plaży, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, przejażdżki motorówkami, rowery wodne, ognisko, zamki dmuchane, skałki, żyroskop itp. Serdecznie zapraszamy!

 

Prośba o pomoc w ustaleniu ofiar II wojny światowej

środa, 25 maja 2016 14:03

Urząd Gminy w Drzycimiu zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Osie o planowanych pracach remontowych na mogile ofiar II wojny światowej w miejscowości Jastrzębie. W związku z zamiarem wykonania tablic imiennych, zachodzi konieczność ustalenia faktycznych nazwisk osób tam spoczywających oraz korekta pisowni nazwisk już ustalonych. Osoby, które posiadają informacje na temat ofiar pochowanych w mogile zbiorowej w Jastrzębiu proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Drzycimiu pod nr tel.52 33 17 079.

Więcej: Prośba o pomoc w ustaleniu ofiar II wojny światowej

 

Ponad chmurami i horyzontem, czyli co mówią gwiazdy

niedziela, 22 maja 2016 10:20

Mars Osie HeweliuszBory Tucholskie to wyjątkowe miejsce do obserwacji nocnego nieba. Z racji czystego powietrza i braku zakłóceń elektromagnetycznych nie na darmo specjaliści i naukowcy wyznaczyli na terenie gminy Osie lokalizację projektowanego radioteleskopu „HEWELIUSZ”. To instrument dla profesjonalistów. A co dla przeciętnego człowieka? Na dzisiaj proponujemy Mars w opozycji. W dzisiejszy niedzielny poranek, 22 maja Mars znalazł się w opozycji do Słońca. Zjawisko to ma miejsce, gdy dwie planety i Słońce znajdują się naprzeciwko siebie, w tym przypadku Ziemia znajduje się pośrodku.

Więcej: Ponad chmurami i horyzontem, czyli co mówią gwiazdy

 

VI Bieg papieski do Tlenia

piątek, 20 maja 2016 15:08

VI Bieg Papieski TleńWyprawy do Tlenia stają się coraz popularniejsze wśród amatorów aktywnego wypoczynku. Ten blisko 10 kilometrowy dystans (w obie strony) mieszkańcy i turyści pokonują pieszo, na rowerze, z kijkami Nordic Walking lub na rolkach. Na co dzień na ścieżce do Tlenia można spotkać pojedyncze osoby lub małe grupki, ale też widoczne są grupy zorganizowane.


Więcej: VI Bieg papieski do Tlenia

 

Zaproszenie na InO „Nad Wdą 2016”

czwartek, 19 maja 2016 12:08

Azymut OsieBractwo Czarnej Wody i Klub Imprez na Orientację Azymut Osie wraz z partnerami zapraszają na InO „Nad Wdą 2016”, finansowaną ze środków województwa kujawsko-pomorskiego i gminy Osie. Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę 11-12 czerwca 2016. Bazą imprezy będzie Zespół Szkół w Osiu, ul. Ks. Semraua 44 (tzw. Jutrzenka).

Więcej: Zaproszenie na InO „Nad Wdą 2016”

 

Zaproszenie na VI Bieg Papieski

piątek, 13 maja 2016 14:52

W najbliższą niedzielę 15 maja 2016 r. odbędzie się kolejny - już VI Bieg Papieski z Osia do Tlenia. Początek biegu o godz. 14.00. z parkingu na ul. Ks. Semraua (przy Firmie OKK Otlewski). Koniec biegu przy Kościele filialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Tleniu. Biegowy trud połączony zostanie z modlitwą za dar kanonizacji Jana Pawła II i jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. Organizatorem biegu jest ks. Konrad Baumgart - proboszcz parafii w Osiu. Do udziału w biegu ks. K. Baumgart zaprasza wszystkich biegaczy, rowerzystów, nordic walkerów, rolkarzy itp.

Fot. Pierwsi uczestnicy z biegu w 2015 roku

 

Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

piątek, 13 maja 2016 13:03

Zespół Szkół w OsiuW maju rozpoczęła się największa tegoroczna inwestycja, związana z rozbudową i przebudową budynku Zespołu Szkół w Osiu. - Z uwagi na obecność uczniów i ich bezpieczeństwo początkowe prace budowlane prowadzone są poza obrębem sal lekcyjnych – mówi Aleksandra Kater, dyrektor Zespołu Szkół. I dodaje - Główne elementy przebudowy obejmujące budynek przy sali gimnastycznej wykonane zostaną w okresie wakacyjnym. Po to, by w wrześniu nasze dzieci i młodzież mogły bez przeszkód uczyć się i korzystać z nowych pomieszczeń.

Więcej: Przebudowa i rozbudowa Zespołu Szkół w Osiu

 

Zaproszenie na finał warsztatów z tekturą i kartonem

piątek, 13 maja 2016 12:44

Bart Tleń

 

Informacja dla rolników

środa, 11 maja 2016 11:29

KRUSKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty granicznej podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Więcej: Informacja dla rolników

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

wtorek, 10 maja 2016 15:13

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 17 maja 2016 r. o godz. 15.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się XII Sesja Rady Gminy Osie. Poniżej zamieszczamy pełną treść ogłoszenia wraz z porządkiem obrad.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Spotkanie informacyjne Rodzina 500+

poniedziałek, 09 maja 2016 13:47

500+W imieniu Wojewody Kujawsko- Pomorskiego, Wójt Gminy Osie zaprasza na spotkanie informacyjne związane z realizacją programu Rodzina 500+. Spotkanie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu 12 maja w godzinach od 12.00- 12.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności Rodziny z dziećmi.

Więcej: Spotkanie informacyjne Rodzina 500+

Oferta WOPR na zadanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa na otwartych wodach”

piątek, 29 kwietnia 2016 14:34

Wójt Gminy ogłasza informację o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej przez Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na realizację zadania publicznego „Poprawa bezpieczeństwa na otwartych wodach ”

Więcej: Oferta WOPR na zadanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa na otwartych wodach”

 

Trwa budowa ulic Świerkowej i Brzozowej w Osiu

piątek, 29 kwietnia 2016 12:54

OsieNiedawno informowaliśmy o rozpoczęciu robót polegających na przebudowie części ulic Świerkowej i Brzozowej w Osiu. Na początku kwietnia wykonawca robót - firma MARBRUK z Charzykowych rozpoczęła prace ziemne, a już od wczoraj dwie rodziny z ulicy Świerkowej dojeżdżają do domu po nowej jezdni. Kolejni właściciele nieruchomości będą mieli dostęp do ulicy w pierwszych dniach maja. Na całym odcinku ul. Świerkowej przygotowana została instalacja elektryczna oraz kanalizacja deszczowa. W końcowym odcinku ulicy jest też gotowy chodnik.

Więcej: Trwa budowa ulic Świerkowej i Brzozowej w Osiu

Rajd rowerowy do Tlenia

czwartek, 28 kwietnia 2016 15:17

Baumgart KonradW minioną niedzielę blisko 50 rowerzystów wzięło udział w rajdzie rowerowym z Osia do Tlenia. Organizatorem rajdu był ks. Konrad Baumgart – proboszcz oskiej parafii. Rajd poświęcony został Św. Janowi Pawłowi II i jednocześnie nawiązywał do obchodów 1050-tej rocznicy Chrztu Polski.

Więcej: Rajd rowerowy do Tlenia

 

Strona 10 z 66

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»