Zaproszenie na szkolenie

czwartek, 26 listopada 2015 12:15

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 03 grudnia 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematyka szkolenia:  „Podatek od towarów i usług ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień w rolnictwie”.

Więcej: Zaproszenie na szkolenie

 

Bezpłatne badanie mammograficzne w Osiu

poniedziałek, 23 listopada 2015 15:44

Firma Luxmed Diagnostyka serdecznie zaprasza wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badanie odbędzie się dnia 28.11.2015 r. w godzinach 09:00 - 17:00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu. Szczegóły poniżej :

Więcej: Bezpłatne badanie mammograficzne w Osiu

 

Spotkanie informacyjne

piątek, 20 listopada 2015 14:04

Uprzejmie informujemy, że dnia 03.12.2015 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu na ulicy Hallera 9, odbędzie się spotkanie informacyjne nt. "Możliwości pozyskania wsparcia unijnego dla przedsiębiorców w nowej perspektywie 2014-2020".

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej >>>>>>

 

Uwaga! Bezpłatne badanie USG piersi dla Pań z powiatu świeckiego

wtorek, 17 listopada 2015 08:58

Uprzejmie informujemy wszystkie Panie z powiatu świeckiego - bez względu na wiek - o możliwości przeprowadzenia bezpłatnego badania USG piersi na terenie naszego powiatu. Badania finansowane są z budżetu powiatu świeckiego. Terminy badań i rejestracji poniżej. Serdecznie zapraszamy!


Więcej: Uwaga! Bezpłatne badanie USG piersi dla Pań z powiatu świeckiego

 

Znaleziono psa!

poniedziałek, 16 listopada 2015 14:16

Znaleziono psa! Od piątku w Żurze błąka się młody, zadbany pies. Właściciela psa lub osobę chętną zaopiekować się zwierzęciem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Osie pod numerem 523329540, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Osoba do kontaktu: Natalia Szponarska lub Marek Lejk. Poniżej przedstawiamy wyraźniejsze zdjęcie zwierzaka :

Więcej: Znaleziono psa!

 

Wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu w 2016 r.

poniedziałek, 16 listopada 2015 09:54

Wójt Gminy Osie ogłasza nabór wniosków w ramach „Projektu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Osie” o dofinansowanie w zakresie demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest w 2016 r.

Więcej: Wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu w 2016 r.

 

11 listopada - nasze Święto Niepodległości

piątek, 13 listopada 2015 11:37

Święto Niepodległości to nie tylko dzień upamiętniający rocznicę, ale też okazja do wspomnień o ludziach i minionych zdarzeniach. To okazja do przypomnienia bohaterów znanych z imienia i nazwiska, ale też i tych bezimiennych, którzy własną krwią okupili nasze prawo do wolności. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej „małej Ojczyźnie” rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Łążku. Odprawiona przez ks. Roberta Mańka, w obecności proboszcza oskiej parafii ks. kan. Konrada Baumgarta, Msza Św. w intencji Ojczyzny, przywoływała obecnym wspomnienie przodków, którzy tworzyli, budowali i umacniali naszą niepodległość.

Więcej: 11 listopada - nasze Święto Niepodległości

 

Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

piątek, 13 listopada 2015 10:27

Przewodniczący Rady Gminy Osie informuje, że w dniu 20 listopada 2015 r. o godz. 15.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu odbędzie się IX Sesja Rady Gminy Osie.

Więcej: Informacja o terminie Sesji Rady Gminy Osie

 

Rozszerzona lista osób z gminy Osie deportowanych do ZSRR w 1945r.

czwartek, 12 listopada 2015 10:38

Ponownie publikujemy listę osób deportowanych do ZSRR w 1945 r. z terenu Gminy Osie sporządzoną i zaktualizowaną przez Pana Stanisława Sowińskiego, oskiego pasjonata historii. Inicjatywa ta, ma posłużyć upamiętnieniu zbliżającej się 70-tej rocznicy tych wydarzeń. Ponownie prosimy osoby mogące podzielić się jakąkolwiek wiedzą, zarówno o wymienionych, ale również innych osobach wywiezionych przez Rosjan, o kontakt z Panem S. Sowińskim: tel. 536-338-418 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pobierz listę tutaj >>>>>


 

Zaproszenie na szkolenie

czwartek, 12 listopada 2015 10:11

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w dniu 19 listopada 2015 r. o godzinie 10:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu. Tematyka szkolenia: „Postępowanie z odpadami i usuwanie odpadów zawierających azbest”

Więcej: Zaproszenie na szkolenie

 

15 nagroda Chóru Chorus Osensis

czwartek, 05 listopada 2015 09:25

24 października 2015 r. w Auli Zespołu Szkół nr I w Chełmnie odbył się VII Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni. W zmaganiach wzięło udział 11 chórów z różnych zakątków Polski. Oski chór wraz z dyrygentem Michałem Rajewskim po raz kolejny zaprezentowali się świetnie - wyśpiewali srebrne pasmo. Serdecznie gratulujemy!

Więcej: 15 nagroda Chóru Chorus Osensis

 

Znaleziono psa!

wtorek, 03 listopada 2015 09:12

Znaleziono psa! Od jakiegoś czasu w okolicach ulicy Szkolnej w Osiu błąka się pies. Właściciela psa lub osobę chętną zaopiekować się zwierzęciem prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Osie pod numerem 523329540, na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Osoba do kontaktu: Natalia Szponarska lub Marek Lejk. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć zwierzaka :


Więcej: Znaleziono psa!

 

Radni z Osia w Sulnówku

poniedziałek, 02 listopada 2015 13:12

29 października 2015 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie połączonych komisji Rady Gminy Osie - Gospodarczej i Społecznej do Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Wyjazd ten miał na celu bliższe zaznajomienie się z procesem unieszkodliwiania odpadów, aby przekazać mieszkańcom naszej gminy wiedzę, jak lepiej segregować u źródła - czyli w naszych domach, by w przyszłości uniknąć drastycznych podwyżek cen za odpady komunalne. Organizatorem i inicjatorem wyjazdu był Przewodniczący Komisji Gospodarczej - Wojciech Kater. Oprócz naszych radnych w wyjeździe udział wzięli Michał Grabski - Wójt Gminy Osie oraz pracownicy Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej. Spotkanie zakończyło się dyskusją w biurze przedsiębiorstwa „Eko-Wisła”, która zarządza kompleksem unieszkodliwiania odpadów w Sulnówku. Po terenie oprowadzali radnych: Tadeusz Werkowski - Prezes spółki Eko-Wisła  oraz Joanna Kierzkowska -Kierownik Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Więcej: Radni z Osia w Sulnówku

Ogłoszenie o wynikach konsultacji społecznych

piątek, 30 października 2015 10:16

Ogłoszenie Wójta Gminy Osie o wynikach konsultacji społecznych w sprawie uchwalenia rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie gminy Osie na 2016 r.

Kliknij tutaj, aby pobrać >>>>>>>> 


 

„Książki naszych marzeń”

czwartek, 29 października 2015 14:03

W ramach Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży - "Książki naszych marzeń" – wszystkie szkoły dla których Gmina Osie jest organem prowadzącym otrzymały następujące kwoty wsparcia:

Więcej: „Książki naszych marzeń”

Geoportal województwa kujawsko – pomorskiego

piątek, 23 października 2015 10:23

GeoportalW XXI wieku jednym z podstawowych warunków sukcesu jest posiadanie wiarygodnych informacji pozwalających na podejmowanie właściwych decyzji. Geoportal województwa kujawsko – pomorskiego został stworzony właśnie po to, aby zapewnić łatwy i szybki dostęp do danych wszystkim, którzy tego potrzebują. Informacja udostępniania na Stronie i przez Usługi ma charakter poglądowy i jest udostępniana wyłącznie w celu informacyjnym. W ramach projektu wdrożono zintegrowaną, e-platformę prowadzenia gminnych, powiatowych i wojewódzkich rejestrów i ewidencji, zapewniającą dostęp do kompleksowej, zintegrowanej informacji o przestrzeni naszego województwa z wykorzystaniem e-usług. Dzięki geoportalowi łatwo dotrzesz do informacji online.

Więcej: Geoportal województwa kujawsko – pomorskiego

 

Nowe odcinki wodociągu i kanalizacji

piątek, 23 października 2015 10:23

Wodociąg i kanalizacja - OsieNa terenie gminy jeszcze dzisiaj można znaleźć pojedyncze nieruchomości bez dostępu do wody z wodociągu gminnego lub sieci kanalizacyjnej. W większości dotyczy to nowych, jeszcze niezabudowanych osiedli. W pierwszej sytuacji do niedawna było kilku mieszkańców wsi Żur oraz mieszkańcy nowo wybudowanych budynków mieszkalnych w Osiu.

Więcej: Nowe odcinki wodociągu i kanalizacji

Uwaga Rolnicy!

środa, 21 października 2015 08:04

Na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Do resortu finansów docierają niepokojące sygnały, że nabywcami paliwa od oszustów mogą być w coraz większym stopniu rolnicy, prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze. Należy wskazać, że „uczestnictwo” w oszustwie wiąże się z określonymi negatywnymi konsekwencjami również dla nabywców paliw, którymi mogą być rolnicy.

Więcej: Uwaga Rolnicy!

 

Strona 10 z 60

«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»